Příchod do Ráje

Thumbnail play icon
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:116
Počet zobrazení:5 538

Jak je těžké se dostat do Ráje?

Přepis titulků

Je tady! Ve jménu Ježíše, už přišel! - Jsem v Ráji? - Ano, samozřejmě! - Děkuji, Bože! - Je skvělé tě vidět! Dělal jsem vše správně tak, jak je psáno! Neuvěřitelné! Udělal jsi vše tak, jak má být! Nemohli jsme se dočkat, až sem dorazíš. Já také. Já také. A hele, kdepak jsou všichni?

No, tady vidíš všechny. Popravdě, ono je moc těžké následovat Bibli úplně doslova. Takže to do této chvíle zvládli jen dva lidi. Ty a paní Ismenia. Paní Ismenio! - Copak? - Paní Ismenia tu je už od středověku. To je šílené. To počěsie třeščené jest, že? Najprve slnce jest, posléz déšč... Přesně, paní Ismenio.

Ale vše bude v pořádku. Teď tu zůstaň s ním. Vrátím se ke své práci, na kterou nesáhl od té doby, co tu je ona. Dobře. Jen mám otázečku. Co tu mám dělat? Teď nemusíš dělat nic. Prostě buď. Žij svůj život. - Kde budu bydlet? - Nic takového tu není. Nepotřebuješ spát, pít ani jíst. Tohle je Ráj. Prostě tu musíš existovat po nekonečně dlouhou dobu. S paní Ismeniou.

Toliko mi připamatuješ mého vnúčka Geralda. Umřiel jakožto junoch... - Jdu. - Nemůžu jít s vámi, abyste mi vše ukázal? Abych si tady na to zvykl? Chlape, tady je všechno stejné. Bílé a nekonečné. Pokud jsi viděl toto, viděl jsi vše. Dobře. Takže tu mám prostě zůstat? Ano.

Můžeš klidně chodit, ale nikam nedojdeš. Můžu vám případně pomoct. Není třeba. Ježíš všechno řeší. Moc mi pomáhá. Dobře? Kdybych s vámi potřeboval mluvit? Můžeš mluvit. Uslyším tě. Jsem všudypřítomný. Jako bys na to s paní Ismenií měl mít čas. Ty nynieší děvečky jsú přěpřielišně nestudaté, nosíce dostiť kraťúčké suknicě! Myslím, že chci jít dolů. Nemůžeš.

Toto je Ráj. Musíš tu zůstat. Já tu zůstal celou dobu jen proto, že se chudinka pořád ztrácí. Je pak úplně bezvládná, spadne na záda a už se nezvedne. Vypadá jak brouček. Dobře. Poslední otázka. Dorazí někdo další? Nuže... Dorazí. Země je 6 tisíc let stará. A zatím jste přišli jen vy. Někdo určitě přijde. Ale nemůžu ti říct kdy přesně. Ale uteče to rychle! - Je tu aspoň Wi-Fi?

- Je, ale pořád padá. - Dobře. - Okáži ti črva, jenž mě zamordoval. Toho jsem už viděl. Má obrovskou hlavu. Pusu, ahoj! Hleď!

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nechapem to nizke hodnotenie, konecne inteligentny humor. ale niekomu staci asi aj primitivny, viz ozzy man ci jak sa pise ten ubozak

96

Odpovědět

Je to tak trochu ubohý humor.
Že prý dodržuje všechno, a přitom z něj čiší malichernost, netrpělivost, chtíč a další hříchy? :)
No ono je to stejně nakonec jedno, protože do nebe by se nedostal nikdo jen skrze skutky. Skoro každá svatá kniha včetně Bible zmiňuje, že naplnit dokonalost nelze. Do nebe vedou jiné cesty. ;)

317

Odpovědět

O "nebe" by stál jen úchylnej magor!

74

Odpovědět

+mykanecNo, když myslíš...

Mimochodem díky všem za disliky, bez jediného slova. Klasika. :)
V praxi ale jakákoliv vaše víra není o nic logištější, než ta má. Ani ten ateismus.

Na rozdíl od vás ale já nejsem dogmatik... A cokoliv jsm napsal je čistě filozofická myšlenka zakládající se na kultuře lidstva. Ale ok.

05

Odpovědět

@ Mike,
vy jste nějaký samozvaný oprsklý boží arbitr že máte tu drzost posuzovat zda "z něj čiší malichernost, netrpělivost, chtíč a další hříchy"?
Trochu pokory (kterou vy věřící vyžadujete po druhých) by to chtělo!

32

Odpovědět

+mykanecJá jen popsal, jak se chová. neodsuzuji ho za to a netvrdím, že nemůže dosáhnout odpuštění. Naopak jsem tvrdil, že tohle je povaha každého člověka, nikoliv jen tohoto jednoho. A ani, že já tyto vlastnosti nemám. ;)
Což si myslím je pokora. Mimochodem argumentovat tím, že to vyžadujeme po druhých je trochu mimo mísu. ;) Viz "tříska v oku bratra, ale trám ve vlastním oku", čehož by si měl být každý křesťan (i nekřesťan) vědom.

00

Odpovědět

Naprostá špica, díky.

75