Řekl Ježíš

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:200
Počet zobrazení:8 467

Snem každého kněze či pastora je, aby ho navštívil samotný Kristus. Jak to pak asi může vypadat?

Skeč naráží na všemožné evangelikální církve, které se v posledních desetiletích rozmohly v Brazílii, a jsou známé svým bohatstvím. Jejich pastoři se mohou chlubit majetkem v řádech stovek milionů amerických dolarů. Nejznámějším příkladem je Univerzální Církev Království Božího, jejímž ústředím je megalomanský Šalamounův Chrám v São Paulu. V některých afrických státech je zakázaná, neboť je dokázáno, že tato církev pere špinavé peníze, unáší děti, je extrémně nesnášenlivá vůči ostatním náboženstvím a ožebračuje své členy na úkor představitelů. Za zmínku stojí samotný Šalamounův Chrám, který se spíše podobá židovskému než křesťanskému svatostánku. Kromě náboženským účelům slouží i jako luxusní rezidence zakladatele církve a jeho rodiny. Církev vstoupila do většího podvědomí veřejnosti, když jeden z jejích pastorů v přímém přenosu rozmlátil o zem sochu Panny Marie z Aparecidy, která je katolickou komunitou v Brazílii uctívána.

Přepis titulků

- Dobré ráno, pastore. - Pane! Je mi ctí vás přivítat v mém domě! Přišel jsem sem, protože něco potřebuji. Samozřejmě, jen si řekněte! Potřebuji, aby lidé začali vkládat peníze na tvůj účet. Dobře, Pane, a proč? Teprve až na tvém účtě budou miliony, Jóšiáši, jim budu moci pomoci. Řekl Ježíš!

Proto, přátelé, k vám přicházím celý rozmrzelý, protože to bylo jeho přání... Pastore, promiňte! Pokoj s vámi dříve, než cokoliv řeknu. Ale co má váš účet s tímhle společného? Přesně na tohle jsem se zeptal. Ale Ježíši, co má můj účet s tímhle společného? Nezpochybňuj slovo Ježíšovo, jednoho dne pochopíš. Řekl Ježíš! Proto k vám přicházím celý rozmrzelý... Podívejte, pastore, proč bychom vám měli věřit?

Na to jsem se ho zeptal, Maicone. Ale jak mám docílit toho, aby lidé začali vkládat peníze na můj účet, Ježíši? Řekni jim, že jsem tě o to požádal. A co když už mi neuvěří? Řekni jim, že půjdou do pekla! Zvlášť, pokud se jmenují Maicon! Řekl Ježíš. Počkat, počkat, počkat, Ježíš řekl mé jméno?

Proč zrovna já, proč je problém se jmenovat Maicon? V čem je problém? Co je špatně na tom se jmenovat Maicon? Pastore, problém není, že se jmenuje Maicon... Problém je, že je kurevsky otravný, nikdo se s ním nechce bavit, dluží všude možně peníze, a ještě podvádí manželku s Kelly! Všichni ví, že od ní chytil hepatitidu. Řekl Ježíš. Ještě nějaké otázky?

Proto k vám přicházím celý rozmrzelý... Děkuji, Jóšiáši, jsi velký muž! Mám tě moc rád, děkuji za všechno. Jo, a abych nezapomněl... Pro to, aby byli všichni zachráněni posledním soudu, je moc důležité, aby tě políbila Jessica. A musí to být pusa na pusu! Řekl Ježíš... Proto k tobě přicházím...

celý rozmrzelý.

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V Boha veri jen hlupaci. Detem se smeji, ze veri na Jeziska, strasidla apod. Kazdej kdo veri v Boha by mel byt nesvepravnej.

78

Odpovědět

Pro virtuálního kamaráda doporučuji zhlédnout seriál Happy!

02

Odpovědět

Tím "Happy!" myslíš tohle?
https://www.csfd.cz/film/559508-happy/
Je velký problém vložit relevantní odkaz?

21

Odpovědět

+mykanecNení, ale lidičky rádi gůglí sami.

00

Odpovědět

video skončilo ...a já stále čekám na pintu... ???

013

Odpovědět

pinta piva neni nikdy spatna

210

Odpovědět

Když mám imaginárního kamaráda, jsem prý magor a patřím někam zavřít.
Když ho mají miliardy lidí, je to náboženství a vše je v pořádku.

4117

Odpovědět

Lidi, co ti dávají palec dolů, asi neunesou pravdu.
Ale rád bych je požádal, aby se s těmi palcemi dolů podělili, došly mi.

119

Odpovědět

+OsmiumAkterou pravdu, prosím?

15

Odpovědět

+yyyŽe náboženství je kompletní výmysl? Jakou jinou? :-D

191

Odpovědět

+OsmiumÁmen bratře

20

Odpovědět

+OsmiumJe rozdíl mezi výmyslem a překroucením.
Víra v cokoliv (tedy i ve Stvořitele/Boha) je základním motorem lidské filozofie. A je jedno zda to je víra v Boha (vašimi slovy "imaginárního kamaráda") nebo Energii, Vyšší sílu nebo prostě a jednoduše pouze ve fyzikální zákony, kde se neptá na jejich vznik. :)
Jakákoliv filozofie vždy byla a bude tím, co člověka žene dopředu. Touha po smyslu.

A pokud něco je (jako že je, protože být musí), tak to nějak pojmenujeme. Někteří s tím mají více zkušeností, jiní méně.
Ale o to nejde, jde tu o to, že je tu druhá skupina lidí, která toho zneužije, a tak vzniká to, čemu většina řekne "Tohle je náboženství". Ale to přece nemusí popisovat pravdu, fakta. Uplně v klidu to může být lež.

Uvědomte si, že video nemá vyvracet Boha. Má ukazovat na to, jak lidé ve jménu něčeho dělají pravý opak, aby dosáhli svých cíů. Zašťitují se "nezpochybnitelnou autoritou" a kdo ji zpochybní, vlastně riskuje. Je to hra na city. Slabší lidé nemají na výběr.
A v tom je smyls toho videa a věřím, že účastníci ve videu byli křesťané jakbysmet. ;)

Takže prosím neházet všechny do stejného pytle a nemluvit o něčem, o čem nemám ani šajnu - když jediné co znáš je nábooženství, které je nejvíc vidět.

82

Odpovědět

tieto vieda z brazilie su mega, konecne aj nieco ine odtial ako odrezavanie hlav a pod

133