Thumbnail play icon

Řekl Ježíš

88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:193
Počet zobrazení:5 167

Snem každého kněze či pastora je, aby ho navštívil samotný Kristus. Jak to pak asi může vypadat?

Skeč naráží na všemožné evangelikální církve, které se v posledních desetiletích rozmohly v Brazílii, a jsou známé svým bohatstvím. Jejich pastoři se mohou chlubit majetkem v řádech stovek milionů amerických dolarů. Nejznámějším příkladem je Univerzální Církev Království Božího, jejímž ústředím je megalomanský Šalamounův Chrám v São Paulu. V některých afrických státech je zakázaná, neboť je dokázáno, že tato církev pere špinavé peníze, unáší děti, je extrémně nesnášenlivá vůči ostatním náboženstvím a ožebračuje své členy na úkor představitelů. Za zmínku stojí samotný Šalamounův Chrám, který se spíše podobá židovskému než křesťanskému svatostánku. Kromě náboženským účelům slouží i jako luxusní rezidence zakladatele církve a jeho rodiny. Církev vstoupila do většího podvědomí veřejnosti, když jeden z jejích pastorů v přímém přenosu rozmlátil o zem sochu Panny Marie z Aparecidy, která je katolickou komunitou v Brazílii uctívána.

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V Boha veri jen hlupaci. Detem se smeji, ze veri na Jeziska, strasidla apod. Kazdej kdo veri v Boha by mel byt nesvepravnej.

45

Odpovědět

Pro virtuálního kamaráda doporučuji zhlédnout seriál Happy!

02

Odpovědět

Tím "Happy!" myslíš tohle?
https://www.csfd.cz/film/559508-happy/
Je velký problém vložit relevantní odkaz?

21

Odpovědět

+mykanecNení, ale lidičky rádi gůglí sami.

00

Odpovědět

video skončilo ...a já stále čekám na pintu... ???

011

Odpovědět

pinta piva neni nikdy spatna

180

Odpovědět

Když mám imaginárního kamaráda, jsem prý magor a patřím někam zavřít.
Když ho mají miliardy lidí, je to náboženství a vše je v pořádku.

4016

Odpovědět

Lidi, co ti dávají palec dolů, asi neunesou pravdu.
Ale rád bych je požádal, aby se s těmi palcemi dolů podělili, došly mi.

118

Odpovědět

+OsmiumAkterou pravdu, prosím?

15

Odpovědět

+yyyŽe náboženství je kompletní výmysl? Jakou jinou? :-D

181

Odpovědět

+OsmiumÁmen bratře

20

Odpovědět

+OsmiumJe rozdíl mezi výmyslem a překroucením.
Víra v cokoliv (tedy i ve Stvořitele/Boha) je základním motorem lidské filozofie. A je jedno zda to je víra v Boha (vašimi slovy "imaginárního kamaráda") nebo Energii, Vyšší sílu nebo prostě a jednoduše pouze ve fyzikální zákony, kde se neptá na jejich vznik. :)
Jakákoliv filozofie vždy byla a bude tím, co člověka žene dopředu. Touha po smyslu.

A pokud něco je (jako že je, protože být musí), tak to nějak pojmenujeme. Někteří s tím mají více zkušeností, jiní méně.
Ale o to nejde, jde tu o to, že je tu druhá skupina lidí, která toho zneužije, a tak vzniká to, čemu většina řekne "Tohle je náboženství". Ale to přece nemusí popisovat pravdu, fakta. Uplně v klidu to může být lež.

Uvědomte si, že video nemá vyvracet Boha. Má ukazovat na to, jak lidé ve jménu něčeho dělají pravý opak, aby dosáhli svých cíů. Zašťitují se "nezpochybnitelnou autoritou" a kdo ji zpochybní, vlastně riskuje. Je to hra na city. Slabší lidé nemají na výběr.
A v tom je smyls toho videa a věřím, že účastníci ve videu byli křesťané jakbysmet. ;)

Takže prosím neházet všechny do stejného pytle a nemluvit o něčem, o čem nemám ani šajnu - když jediné co znáš je nábooženství, které je nejvíc vidět.

52

Odpovědět

Nechtěl by nějaký zapřísáhlý černoprdelník, u takto tématického videa, rozjet diskuzi o tom, proč věří v Krista a kde je v Bibli zmínka o dinosaurech? Kdysi tyto diskuze bývaly na VČ top :D

1110

Odpovědět

V Krista věřím, protože to dává mému životu smysl. V Bibli se o dinosaurech nic nepíše. Možná v knize Jób, ale to je hodně sporné.

167

Odpovědět

+ČernoprdelníkNepleteš si to so zjavením svätého Jana?

15

Odpovědět

+JóbV Janově Zjevení se také vyskytuje mnoho prazvláštních zvířat, ale všechny mají symbolický charakter. Jejich vzhled úzce souvisí s jejich významem.

82

Odpovědět

+Černoprdelníkale hovno

513

Odpovědět

+ČernoprdelníkA nechtěl bys prosím povědět, jak vnímáš ateisty?

Já si sám o sobě samozřejmě myslím, že žiju plnohodnotný život, nedokážu sám posoudit, jestli mému životu něco chybí, a žádný věřící zatím neměl odvahu mi upřímně odpovědět, proč by nechtěl žít můj život... Získat pohled z druhé strany mi přijde užitečné.

Na oplátku ti můžu povědět, jak vnímám věřící, bez urážek a upřímně. Teda, kdyby tě to náhodou zajímalo. :-D

Dík. ;-)

50

Odpovědět

+jjkJak vnímám ateisty? To, jestli je někdo dobrým člověkem, nemusí nutně souviset s tím jestli je, nebo není věřící. Existuje mnoho ateistů, kteří jsou dobří a projevují lásku svým bližním. Na druhou stranu tu existuje mnoho věřících, kteří páchají neskutečná zvěrstva, často i ve jménu své víry. Ačkoliv jsem věřící, musím upřímně říci, že náboženství je velice nebezpečné. Pokud je nastaveno špatným směrem, způsobuje mnoho utrpení nevinným lidem. Ale na základě této skutečnosti nelze všechna náboženství hodit do jednoho pytle. Existují i náboženství a náboženské skupiny, organizace, které se upřímně snaží držet se Kristova vzoru. Sice jsou nedokonalí a dělají mnoho chyb, ale opravdu se upřímně snaží. Těch lidí je asi menšina, ale jsou tu. Ale to jsem odbočil.
Chtěl jsem jenom říci, že ateisty nevnímám jako zlé lidi. Samozřejmě ateisté nepovažují Bibli a zásady v ní obsažené za inspirované Bohem a nemají ve zvyku se jimi držet. Proto dochází k úpadku morálky v tomto ateistickém systému. Nezlobte se na mě, ale tak to opravdu je. Minimálně se lidé alespoň už nesnaží své jednání skrývat. Například: Známosti na jednu noc, násilná zábava, opilecké večírky, pornografie - to vše se dneska považuje za naprosto normální a v souladu s lidským svědomím. Jak jsem již řekl, ne všichni ateisté jsou takoví, ale mají tendenci k těmto věcem více inklinovat, protože nemají pocit odpovědnosti za svůj život.

Jak se zde koukám na komentáře některých přispěvatelů, potvrzuje se i moje další domněnka. Ateisté mají pocit jakési intelektuální nadřazenosti. Slovy ateisty: ,,Víra je pro hlupáky a trosky, které potřebují nějakého vousatého dědečka na obláčku - berličku." Je nutné si uvědomit, že všichni jsme lidé a všichni uvažujeme v podobných rovinách. Často ateisté svým dogmatizmem, překrucováním faktů, a v některých případech i fanatickým antiteismem, předčí i mnohé náboženské fanatiky. Ateismus člověka neosvobozuje z otroctví pýchy. Naopak ji přiživuje.

A asi tou poslední věc, kterou bych tu chtěl vypíchnout, je, že ateisté nechápou podstatu víry. Víra je nepřenosná. Tu buď člověk má a chápe o čem mluví, nebo nemá a vnímá ji jako nějakou berličku v horším případě jako duševní nemoc. Víra je něco, co nelze popsat slovy. Je to jako popisovat barvy někomu, kdo je od narození slepý. ,,Věřit Bohu znamená spolehnout se na to, v co doufáme, a být si jist tím, co nevidíme." Anebo trochu více srozumitelněji: ,,Víra je jisté očekávání věcí, na něž je naděje, zřejmý projev skutečností, ačkoli je nelze spatřit." - Židům 11:1. Víra není žádná slepá důvěru v něco, co není. Bible říká, že křesťan by měl používat "sílu rozumu". Starozákonní knihy Přísloví a Kazatel jsou plné mouder a vybídek, aby člověk projevoval moudrost.

Takže abych to shrnul. Všichni lidé jsou ve své podstatě stejní. Všichni jsme nedokonalí, děláme chyby a máme špatné sklony. Věřící se na tuto část své osobnosti více zaměřují, a snaží se na sobě pracovat. Také se snaží poskytovat pomoc ostatním ve stejném boji. Na druhou stranu ateisté mají sklon tyto věci ignorovat, nepovažovat to za problém. Ale jak říkám, není to dogma. Výjimky jsou. Ateisté často v otázkách víry působí velice sebevědomě, ale často nejdou do hloubky a neuvědomují si podstatu věcí.

Myslím si, že ateismus je tou snadnější cestou jak žít. Ateismus je na rozdíl od křesťanství velice pasivní. Křesťan musí být neustále ve střehu. Musí na sobě neustále pracovat a žít i pro druhé. Je to boj. Ateista tyto věci neřeší a žije podle svých vlastních měřítek.

140

Odpovědět

+ČernoprdelníkDíky za tak vyčerpávající odpověď! :-)

"Proto dochází k úpadku morálky v tomto ateistickém systému."
Tohohle zajímavého pozorování jsem si taky všiml. Podle mě jsou lidé v nitru stále z části jen zvířata a všechny tyhle úpadky morálky jako krádeže, vztahy na jednu noc apod. jsou jen naše vnitřní zvířecí reflexy. Ale protože máme možnost hlubšího uvažování, snažíme se tyhle artefakty zvířecího chování společně potlačovat, ať už zákony, morálkou nebo náboženstvím. Přece jen je to lidstvu ku prospěchu. Vždycky je to podle mě ale takový boj mezi našimi vnitřními pudy a naší společností nastavenými pravidly.

"ateisté nechápou podstatu víry"
To mě na tom mrzí nejvíc - že dokud budu ateista, tak vlastně nikdy plně nepochopím, jaké to je věřit. Určitě to nepochopím v náhodné diskusi na videačesky... I tak jsi mi ale ten pohled z druhé strany aspoň dost přiblížil, takže díky ti za to. ;-)

30

Odpovědět

+jjkNeboj, i ateista v něco věří. Pravděpodobně to nebude nic, co můžeš uchopit (ale kdo z nás křesťanů může uchopit Boha, že?), ale i tak to může být něco, co tě přesahuje.
Můžeš věřit v ideu, hodnoty, myšlenku.
Může to být etika, altruismus, morálka, rodina, člověk. Například když věříš v pomoc lidem, máš lásku k bližnímu, atp.

Hele vem si, kolik světových náboženství je založených pouze na filozofii nebo skutcích. Třeba hindusismus, islám, judaismus. Proto pro mne nejpříjemnější je právě křesťanství, kdy to není o tom co udělám, ale jaký mám postoj v srdci. Ano, je to o víře, ale nakonec si nemyslím, že je důležité, jak to v co věřím pojemnuju. "Věřím, že za mne Kristus zemřel", jo, tohle je pro většinu křestanů důležité. Ale proč. Stejně tak mohu v Boha věřit jinak, třeba právě tím, kým je a tím i projevit to samé druhým. Ale opět, proč si u toho musím být vědomý Boha. No protože je to jednodušší, znát autora.
Ale ve výsledku, pokud věříš v produkt, tedy lásku a odpuštění, možná nemusíš nutně znát historická fakta a mít na to jména. Protože nakonec Bůh je láska. A tohle od mnoha křestanů asi ani neuslyšíš, protože pro ně pojmenování je nakonec víc, než celá podstata. :)

A někdy je lepší mít srdce na správném místě, než správnej slovník a mít vše pojmenované a mít jasně zmapovaného "Boha a víru", protože v praxi to může být přesně naopak - jak ukazuje video. Ten, kdo říká že zná Boha, vlastně jde proti němu a ten obyčejný člověk, co v tom nemá jasno, může mít Boží srdce. ;)

50

Odpovědět

+MikePresne tak, ludia maju tendenciu pozerat sa na veci iba z urciteho uhlu. Ale minca pre dve strany, nie jednu.

00

Odpovědět

+Černoprdelník"Křesťan musí být neustále ve střehu. Musí na sobě neustále pracovat a žít i pro druhé."
Tak tomu moc neverím stačí ak sa kresťan vyspovedá a je zbavený hriechu, takže to je irelevantné, žiť pre druhých ano ale iba ak verí v rovnakého Boha, chudátka deti v Afrike by bez neho neprežili, bez jedla si poradia.

"Samozřejmě ateisté nepovažují Bibli a zásady v ní obsažené za inspirované Bohem a nemají ve zvyku se jimi držet. "
A ktorými zásadami? http://bibviz.com/
Tu sú všetky konflikty medzi jednotlivými veršami z Biblie. Lebo veľa tých veršov si protirečí.

Doporučujem si pozrieť na youtube video. Adventní zamyšlení: Neposkvrněné početí
Krasťanstvo spomalilo náš vývoj v Európe, v stredoveku sa uplovalo a veznilo za pokrokové myšlienky, ako že zem je guľatá, alebo že zem existuje dlhšie ako 5 000 rokov. Kto neveril v nášho jediného Boha išiel do otroctva. Kto nezaplatí odpustok pôjde do pekla (mne to pripomína skôr mafiu). Kráľ musí byť vysvetený pápežom (politická moc). Všetky náboženstvá sú len výmysel ľudí. Žiadny boh by nežiadal aby sme sa kvoli nemu modlili. Pre odpustenie nepotrejeme žiadneho farára, to môžme spraviť len my sami. Znamená to že ak sa nebodaj narodíme do zlej krajiny, rodiny, osady, kmeňa. Neuveríme v správnu cirkev tak pôjdeme do všetci do pekla.

Môj oblúbený film je PK, tam príde mimozemštan, a uverí ľudom že tu máme Boha, a tak hľadá a nájde ich veľmi vela, ale žiadny mu neodpovedá. Tak nakonec zistí že ludia majú zlé číslo.

Nakoniec by som chcel povedať že verím že je tu niečo väčšie (Boh) ako si vieme predstaviť, ale to čo učia náboženstvá sú bludy.

00

Odpovědět

tieto vieda z brazilie su mega, konecne aj nieco ine odtial ako odrezavanie hlav a pod

133

Odpovědět

Všechny církve světa jsou tím největším zlem na světě. :(

3021

Odpovědět

Spíš všechna náboženství..jakákoliv náboženství..

1012

Odpovědět

+RG2310Náboženství - víra v boha nikomu neškodí, to co škodí jsou vykladači boží vůle, slova a zákonů.

207

Odpovědět

+JarininSpoléhat se na vyšší entitu a podřizovat svou svobodnou vůli jejím zámerům, že nikomu neškodí?

Jeden buh káže, kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem. No budiž, toto dokáže nadělat celkem malou paseku. Jiný bůh ale káže, že bys měl bít ženu holí, i když nevíš za co. Žena už totiž bude vědět.

Tak co, pořád ještě víra v boha nikomu neškodí?

57

Odpovědět

+(Pepek)To ti právě říkají ti vykládači, víra v boha je o něčem jiném, když se vrátíš úplně na začátek tak já věřím, že někdo na začátku (Big Bang) řekl teď a takto, jinak, by všechno do sebe tak pěkně nezapadalo. Snažím se hledat smysl a ve všem co dělám, aby mělo nějaký smysl, nevytvářet chaos, neškodit apod. na to nepotřebuji žádnou církev.

34

Odpovědět

+(Pepek)To právě popisuješ výklad boží vůle, určitě se shodneme že bibli, korán nebo cokoliv sepsal člověk. Věřit v boha, nebo cokoliv jiného, není problém. To že někdo sepíše nesmyslný pravidla, které napsals, a udělá z výry náboženství nebo kult a tvrdí že to tak bůh chce je problém.

33

Odpovědět

+DanekA mluvil s tebou ten bůh osobně, že víš, co chce a žádá? Ne, mluvil s nějakým svým prostředníkem (Mojžíš, Ježíš, Mohammed), a ten pak sepsal doktrínu (Bibli, Korán), ve které je nějaký ústřední motiv (miluj bližního svého, obracej násilím na víru bezvěrce). O tom jsem psal. Nikoliv o tom, že o mnoho století později připojila banda dědků pár poznámek, aby podtrhla svou moc nad světstkými záležitostmi.

04
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK