Kmotr

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:93
Počet zobrazení:4 663

Jak vypadají schůzky evangelikálních pastorů s nebeským šéfem?

Zajímavost: kocour Leviticus během natáčení zmizel a štábu se již nepovedlo ho nalézt. Herci se proto obrátili na skripta, jestli jej neviděl, ale až pak si všimli, že žádného skripta nemají. Kocour tak již v druhé polovině videa nefiguruje.

Vysvětlivky: Leviticus neboli Třetí kniha Mojžíšova je jednou z knih Starého Zákona. Pojednává se v ní mimo jiné o regulacích obětního a kultovního řádu v jeruzalémském chrámu, například zachování povinnosti obřízky.
Flamengo (celým jménem Clube de Regatas do Flamengo) je prvoligový fotbalový tým z Ria de Janeira založený roku 1895.
Evangelikální církve se v posledních desetiletích rozmohly v Brazílii a jsou známé svým bohatstvím. Jejich pastoři se mohou chlubit majetkem v řádech stovek milionů amerických dolarů. Nejznámějším příkladem je Univerzální Církev Království Božího, jejímž ústředím je megalomanský Šalamounův Chrám v São Paulu. V některých afrických státech je zakázaná, neboť je dokázáno, že tato církev pere špinavé peníze, unáší děti, je extrémně nesnášenlivá vůči ostatním náboženstvím a ožebračuje své členy na úkor představitelů. Za zmínku stojí samotný Šalamounův Chrám, který se spíše podobá židovskému než křesťanskému svatostánku. Kromě náboženským účelům slouží i jako luxusní rezidence zakladatele církve a jeho rodiny. Církev vstoupila do většího povědomí veřejnosti, když jeden z jejích pastorů v přímém přenosu rozmlátil o zem sochu Panny Marie z Aparecidy, která je katolickou komunitou v Brazílii uctívána.

Přepis titulků

Pastore Eliáši, pastore Eliáši... Pastore Eliáši, dozvěděl jsem se, že kufr za minulý týden dorazil... - poněkud lehčí. - Je to tak. Určitě víte, že hrálo Flamengo. V těchto dnech bývá v kostele prázdno. Levitiku, Levitiku... S kým si pastor Eliáš myslí, že mluví? S andělem Gabrielem? Se svatým Jiřím? Hovoříte s Bohem, pastore. Co uděláte, abyste vyřešil tento problém? Nechcete čelit tomu, co bylo domluveno?

Jistě, že chci. Vyúčtování dělám poctivě. Každý měsíc beru deset procent platu od všech lidí z kongregace. Časy se změnily, pastore Eliáši. Deset procent už ani nevystačí na vyplnění díry mezi zuby nebo díry mezi půlkami. Chci, abyste jim sebral všechno. Dům, auta, plat. Ale Pane, ti lidé už nemají nic. Já to nemůžu udělat, oni mi důvěřují. - Berou mě jako svého průvodce...

- Musím souhlasit s Ježíšem. - Zdá se, že podceňuješ Boží moc. - Ne, ne, to určitě ne. Podceňuje, Ježíši? Myslím si to, otče. - Myslím, že se domnívá, že je lepší než ty. - To rozhodně ne, pro lásku Boží. Jsem bohabojný vás, Ježíše, celé této krásné rodiny. Pastore Eliáši, kdybych chtěl, rozdrtím vaše žebra na jedno lusknutí. Co se to děje? Bože můj, přestaňte. - Vyléčím vás.

- Už je to lepší. Pastore Eliáši, zničil jsem lidstvo potopou, protože jsem se probudil s bolestí šíje. - A tak mě napadl tento trest. - Ano, slyšel jsem o tom. Vím, kde právě teď jsou vaše žena, matka i dcera. Pane, pro lásku Boží, nic jim neudělejte. Je to má rodina. Já jim nic... Přestaň, Levitiku. Neponoukej mě. Přestaň. Koho že mám zabít? Já ho... Ne. Nech toho. On toho napovídá... Jistě, že ne.

Jsem Bůh. Jsem dobrý. Jsem dobrý... k těm, kteří jsou dobří ke mně. Něco za něco, pastore. - Chci svou týdenní částku. - Co mám udělat, abych vám dal víc peněz? - Už jsem zkusil všechno. - Dělejte to, co vždy. Pokud chtějí spásu, musí zaplatit. Tak to chodí. Dobře. Vynasnažím se. Pastore? Cože, motorka? Neměl bych, ale pomohu vám.

Pohleďte, je to posvěcené. Teď s tím něco vykouzlete. Výborně. Děkuji, Pane. A nyní tě volá církev i Duch svatý, abys prokázal svou víru. A to koupí této pomazané svaté utěrky za 59,90. Amen! Překlad: Adeus www.videacesky.cz Takže si rozumíme, pastore? Chci vás na magistrátu Ria. Pane, děkuji za nabídku. Mockrát děkuji. Ale nerad míchám spolu víc věcí.

Nechci vstoupit do politiky, Pane. Myslím, že politika se nemá dávat dohromady s... Lidé potřebují vzdělání, zdravotnictví, kanalizaci... Ne kostely. Odporuješ Boží vůli, pastore? Ne, samozřejmě ne. Slibuji, že se o lid dobře postarám. Pro Rio udělám to nejlepší. Ne, myslím, že jste tomu nerozuměl. Nechci, abyste byl dobrým primátorem. Chci, abyste byl úplně zbytečný. Nedělejte vůbec nic, ani se neukazujte. - Můžete klidně bydlet v Orlandu.

- Ale... Když mě lidé volí, tak očekávají, že... Ježíši, nevím, jestli mluvím srozumitelnou portugalštinou. Mluvím tolika jazyky. Mluvíš srozumitelně a hlasitě, otče. Rozumíme si už? Pane... Ani se ve městě neukážu. Budu tam tady potichu ve svém koutku. A další věc.

Skoncujte s tím zasraným karnevalem. Jedeme do Galileje.

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Presne tento námet tu od nich už bol.

13

Odpovědět

Tak jasně.

I jedna celá epizoda ST: Voyager byla založena na kritice krutého kapitalismu pomocí rasy Ferengi...

03

Odpovědět

Velice přesné – církve jsou jako mafie.

87

Odpovědět

Jen některé. A na to se snaží video poukázat. Nemá zesměšňovat ani Boha ani věřící, pouze ukázat, jak by asi vypadal Bůh podle toho, co tvrdí někteří duchovní (obzvláště v Brazílii).

73

Odpovědět

+MikeLMAO a ktore tam teda podla teba nepatria?

12

Odpovědět

+pikaPodívej se na seznam církví například u nás. A o kterých si v životě neslyšel, pravděpodobně nebudou mafie. :) Vyjmenovávat ti je nebudu.
Je to o jedincích, a prakticky čím menší církev, tím menší byrokracie a větší rodinná sounáležitost. A to pak je protikladem mafie, protože proč bys okrádal svého bratra?

20