Drž hubu

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:5 011

Někteří lidé jsou známí tím, že nedokáží chvíli nevyprávět o úžasných úspěších, kterých už za svůj život dosáhli.

Vysvětlivka: Brazilci se často chlubí, když mají italské nebo německé kořeny. Potomci těchto přistěhovalců se nachází převážně na jihu země. Je to podobné tomu, když se Američané pyšní například irskými geny.
Italové – předpokládá se, že potomci tohoto národa tvoří 10 až 15 procent brazilské populace, přesná čísla však nejsou známá. Patří k nim mimo jiné i současný prezident Jair Bolsonaro (který ale přistěhovalce nesnáší, zvlášť ty z Haiti, Afriky a Blízkého východu, které nazývá odpadem lidstva) nebo jezdec Formule 1 Felipe Massa. Italská imigrace s sebou přinesla například každoroční Oslavy vína či stále používaný jazyk talian (brazilská benátština). Na Vánoce díky Italům jí Brazilci panetone. A slovo karneval, který je největším brazilským festivalem, pochází z italštiny.
Němci  tvoří asi 4 procenta brazilského obyvatelstva. Patří k nim například supermodelka Gisele Bündchen či fotbalista Dunga. Němčina byla častým dorozumívacím jazykem na jihu země před druhou světovou válkou, kdy k nacismu inklinovali i někteří němečtí Brazilci, a jazyk byl proto zakázán, dnes je však podporován. Stále ještě existují města, kde se pořád mluví německy (Blumenau, kde se odehrává největší Oktoberfest mimo Německo a jehož architektura je typicky německá, nebo Pomerode). I další sídla nesou vliv našich sousedů – Nova Hamburgo, Nova Friburgo, Nova Hartz, Schroeder – a někteří potomci imigrantů se dorozumívají jazykem Riograndeser Hünsrukisch – gramatika jazyka je německá a mix s portugalštinou vytváří zajímavá slova jako Schuhloja (obchod s botami: Schuh je německy bota, loja portugalsky obchod). Němčinu lze v Brazílii potkat i v trafikách (noviny Deutsche Zeitung, Lindenpost, Sankt Paulusblatt) či v hospodách (piva Kaiser, Baden Baden, Eisenbahn, Wäls).

Přepis titulků

Tohle je přepadení, do prdele! Všichni lehnout na zem. Lehni si, negře. Všichni se seřaďte támhle. Pojď sem, debile, chceš dostat nakládačku? Jděte na tamtu stranu, neslyšíte snad? Chcete bejt zastřelený? Jdi k pokladně, kurva. Zatímco bude můj kámoš obsluhovat pokladnu, vy budete mít zavřenou hubu. Rozumíme si? První, kdo otevře hubu, toho střelím. Já jsem veganka! - Nezabíjej ji!

- Zbláznila ses, do prdele? Máte držet hubu. Pane, ona je veganka. Nevydrží moc dlouho o tom nemluvit. Brácho, ty si myslíš, že si tady z vás dělám prdel? Příštího zkurvysyna, kterej promluví, okamžitě zastřelím. Rozumíš, stařešino? Chceš něco říct, brácho? Prosím, nechte ho říct, že dělá CrossFit. Překlad: Adeus www.videacesky.cz Lidi, pro lásku Boží, ona umírá.

Je tu nějaký lékař? Umí tu někdo první pomoc? Cokoliv? Prosím, pomozte mi, prosím. Co se tu děje? S dovolením, s dovolením. S dovolením, prosím, s dovolením. Mám italské kořeny.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

parádny popis k videu

221

Odpovědět

Vysvětlivka plná zajímavých informací a video o ničem...

167

Odpovědět

podla hodnotenia, tu chodi vela veganov

101