Bible naruby #5 - Babylonská věž

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:532
Počet zobrazení:6 094
Je pátek, 17:00. To znamená, že je tu další díl Bible naruby! Dnešní epizoda je poněkud krátká a z bible jsou tam jen dvě věty, snad vás i tak potěší. "Damdy damdy damdy dam..." je zaručeným hitem. :D Předchozí díly tohoto seriálu naleznete zde.

Přepis titulků

Babylonská věž Začátek byl možná trochu divoký... Zatracený Adam a Eva. Ale stvoření života na zemi je skvělým úspěchem. I když jsi je musel všechny vyhladit potopou a začít znovu... Copak jsi to nečekal? Jen si nemyslete, že jsem zapomněl na to, jak jste měli sex s lidmi! Máte pořád domácí vězení! Jo!

Všechno bude zase... Do pekla, které jsem zatím nevytvořil! To snad ne! Co se stalo, otče? Lidé staví nějakou věž... No a? Nelíbí se mi to. Je to jen další přiblblej barák. I tak se na to půjdu podívat tam dolů.

Nikdy si nenechá poradit. Sstoupil pak Hospodin, aby viděl to město a věži, kterouž stavěli synové lidští. A je to tu zase... "stavěli". Dobrá práce, lidé dobří. Postavme tu věž. Pozdravena budiž, spřátelená lidská bytosti! Zdravíčko. Jsem člověk stejně jako ty. Tak jsem si říkal, co je to za věž. Stavíme věž, která se dotkne samotných nebes.

CO?! Měl jsem na mysli, že je to zajímavé. Pokračuj. No... To nás proslaví. Proč VÁS?! To já jen... Chtěl jsem říct... Promiňte mi... Musím ze sebe jít vytlačit exkrement. Tak jo.

Ach moje já! Vzpomínáte na tu věž, která ve mně vyvolala podezřívavost? No a? Oni ji staví, aby se dostali až sem. Tak to hodně štěstí! Musíme je zastavit! Tak počkat. Co?! Oni se sem přece nikdy nedostanou.

Aj, lid jeden... Lid jeden? ...a jazyk jeden všechněch těchto. Takže? Takže... Když můžou všichni pospolu postavit věž, co přijde na řadu potom?! Věda? Lékařství? Veřejné školy?!

Internet?! Myslím, že možná tak trochu přeháníš. Mohl bych poplést jejich řeč, aby se nedorozuměli! Možná bys to měl pořádně promyslet... Ticho! To já tady rozhoduju! Proč nepracujete? To má být vtip?

Nemůžeme se domluvit! Nemůžeme dokončit věž! Proč, Bože?! PROČ?! Prostě mi to pálí! Jasně... To znamená, že až bude sepsána bible, budou ji muset přeložit do všech těch jazyků, co? Pche!

V tom nevidím žádný problém! Přece se jen tak něco neztratí v překladu! Víte, jak to myslím. Nikdo by přece bibli neparodoval v kresleném seriálu! Jasně... Ihned do svých pokojů, máte domácí vězení! A žádná televize! Achjo... Je načase tuhle přihlouplou věž zbourat i s tou její... Ona ...ehm ...spadla úplně sama! Nu což.

Překlad: janica www.videacesky.cz POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

david nitra: jo..ale tady je to o srandě a ne o teoložství :)

180

Odpovědět

... jsem věřící křesťan a musím říct, že tenhle seriál je boží :D !

205

Odpovědět

OH MY ME! :D

201

Odpovědět

,,Nikdo by přece bibli neparodoval v kresleném seriálu!" :D

181

Odpovědět

To Yeyinstrasz: Souhlasim s tebou, hledání pravdy nespočívá v slepém poslouchání toho, co mi kdo kváká. A středověká církev (a mnohdy i dnešní) dělala tolik zla, že mi je z toho taky špatně... ale rozhodně to co se dělo NĚMĚLO s Biblí nic společného... Klidně hledej v Bibli nesrovnalosti, klidně ti s tím pomůžu, ale nedělej to povrchně a ještě s tou povrchností nechoď na veřejnost, protože pak akorát zůstaneš povrchní ;-)... Jo a hledání pravdy taky spočívá v tom, že zkoumáš názory té druhé strany, nejenom protinázory...

180

Odpovědět

To David Nitra: A kolik pravdy nám vypátrala církev? Myslím, že oni spíš hrají na utajování. Právě, že pochybovat a hledat v něčem chyby je pátrání po pravdě. Tvářit se, že všechno sedí i když ne a odsuzovat ty, kdo na nesrovnalosti poukazují je libování si ve lži. A myslím, že už se ve středověku upálilo dost lidí ve jménu starověké pohádky, aby jsme si z ní mohli dělat alespoň tu srandu.

200

Odpovědět

Jestliže se Bible má brát jako metafora, tak to Bůh existuje taky může být jen metafore že?

180

Odpovědět

Oh my me :D :D

190

Odpovědět

jejda berte to video s humorem :) ze všeho by se do míry měla dělat sranda ...zasadně to video nedokazuje nic jen je to vtip nic víc :) nepřemýšlel bych nadtím...

180

Odpovědět

Lidi prosím vás jen o jednu věc: neberte ty věci v tomhle seriálu doslova a nemyslete si, že to jak Bibli interpretují má s Biblí něco společného....
Dělat si srandu z Bible nebo z Boha dokáže hodně lidí.. Nadávat na křesťanství a křesťany si myslím, že dokáže každý z vás... ale pátrat po tom co je a co není pravda, to dokážou jenom někteří, že?

200

Odpovědět

Vtip je v tom, že v podstatě celá Bible se musí brát jako obraz, metafora a ne doslova. Člověk si má z Bible vzít "Bůh stvořil všechno". Ale ne "Bůh stvořil vše za šest dní, zahrnujíc zahradu s mluvícími hady."

180

Odpovědět

Podle mě tenhle seriál jen dokazuje, jaká je to křesťanství blbost... věřícím nic neberu, ale je vidět, kolik paradoxů oni sami ve své víře mají...

190

Odpovědět

Carda - Neřekl bych že si z ní dělá srandu. Minimálně ne urážlivou formou - Jsem věřící a baví mě to :)

180

Odpovědět

Some_Guy: Přibližuje bibli zábavnou formou, která dosti zkresluje. :D

180

Odpovědět

2 Some_Guy: jo....dělá si to z ní srandu...a velmi chytrým způsobem

180

Další