Bible naruby #4 - Noemova archa

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:545
Počet zobrazení:6 283
Dnes se těšte na potopu světa, její názorné vysvětlení populaci Noemem pomocí krvavého grafu a božské: "Damdy damdy damdy dam...". :) Předchozí díly tohoto seriálu naleznete zde.

Přepis titulků

Překlad: janica www.videacesky.cz Noemova archa Stalo se pak, když se počali množiti lidé na zemi a dcery se jim zrodily, že vidouce synové Boží dcery lidské brali sobě ženy ze všech, kteréž oblibovali. Podívej se tamhle na tu kočičku. Jo, ženy tady v nebi jsou o ničem. To se dá čekat, ne? Čau, bejby.

Už jsi měla někdy co dočinění s andělem? No tak, děcka! Radši si skočím pro poštu. Ale viděl Hospodin, an se rozmnožuje zlost lidská na zemi. Co to...?! Odejdu na minutu a země jest plna zla?! Lituji, že učinil jsem člověka na zemi. Blbá ženská! Prý abych se nějak zabavil... Vyhladím z země člověka, kteréhož jsem stvořil, od člověka až do hovada, až do zeměplazu, až i do ptactva nebeského.

Ačkoliv nekonají vskutku žádné zlo. Jsou to komplicové! To si budu namlouvat. Ale Noe našel milost před Hospodinem. Noe! Konec všelikého těla přichází přede mne, nebo naplněna jest země nepravostí od nich a z té příčiny, hle, již zkazím je s zemí.

Takže ty použiješ násilí, abys udělal zemi méně násilnou? Já pak, aj, já uvedu potopu vod na zemi. Učiň sobě koráb z dříví gofer, příhrady zděláš v tom korábu a oklejuješ jej vnitř i zevnitř klím. No tak počkat... Klí... Co?! A co je dříví gofer? A ze všech živočichů všelikého těla, po dvém z každého uvedeš do korábu. Míníš tím i šváby?!

Ano! Z ptactva podle pokolení jeho a z hovad podle pokolení jejich, ze všelikého také zeměplazu podle pokolení jeho po dvém z každého vejdou k tobě, aby živi zůstali. Cháp... Nebylo by jednodušší je prostě vznést k nebesům, aby byli zachráněni před potopou? A nebo ještě lepší - stvořit nové bytosti po potopě? Ticho!

Vím, co činím. Jsem Bůh, ksakru! I učinil Noe podle všeho, jakž mu rozkázal Bůh. Co to děláš, Noe? No... stavím archu. To s ní budeš jezdit po souši? Ne, ale přijde potopa. A ta zničí vše živé na zemi. Jo, jasně...

Připadá mi to jako panika z potopy světa. Ne, mám pravdu. Jen se podívej na můj graf. Jak můžete vidět zde, lidské emise zla vzrostly do vysokých hodnot majíce za následek zlobu Hospodina. Lidé byli odjakživa zlí! Ten graf nic nedokazuje! Ustrašenec! Achjo. Hospodine, archa je připravena.

Ze všech živočichů po dvém z každého jest v korábu. Dokonce i klokani! Jeden z mých synů se vydal až do Austrálie. Ani jsme nevěděli, že ten kontinent existuje! Já se musel vydat až na jižní pól, abych přivedl tučňáky! Pól? Podívej na toho blbýho Noema a všechny ty blbý živočichy po dvém! To je ale blbeček! A nebeská okna byla otevřena. Začíná pršet.

To ještě nepotvrzuje jeho teorii potopy světa! Přesně tak! Náhoda. Silnější déšť ještě není důkazem jeho směšných tvrzení! Mnohem později... Podívej, jak se tu plaví Noe na tý jeho kocábce! Bude za hlupáka, až tyto vody, které nejsou potopou, začnou opadávat. A tak náramně rozmohly se vody nad zemí, že přikryty jsou všecky hory nejvyšší, kteréž byly pode vším nebem.

Dokonce samotný Everest - nejvyšší vrchol světa. Hodno zamyšlení... O 150 dní později... To by mělo stačit na to, aby bylo smeteno vše z povrchu zemského. A zavříny jsou studnice propasti i průduchové nebeští a zastaven jest příval z nebe. Tak tenhle bordel uklízet nehodlám. Je mi fuk, co říká Hospodin. Dobrá práce, Noe!

Nuže... Co takhle mi obětovat nějaká zvířata? Chceš zabít některá ze zvířat, která jsem právě zachránil?! Jo! Ale ta zvířata vyhynou! Tedy vzdělal Noe oltář Hospodinu. Vzav ze všech hovad čistých i ze všeho ptactva čistého, obětoval zápaly na tom oltáři. To je ono!

Ach, jsem takový hlupák! Nebudu více zlořečiti zemi pro člověka, protože myšlení srdce lidského zlé jest od mladosti jeho, aniž budu více bíti všeho, což živo jest, jako jsem učinil. Duhu svou postavil jsem na oblaku a bude na znamení smlouvy mezi mnou a mezi zemí. Skvěle! Zabil jsi vše živé, protože lidé byli zlí. Ale teď jsi rozhodnut, že se to víckrát nestane, protože myšlení srdce lidského jest zlé?

Přesně tak! A ty nevidíš ten rozpor v tvém rozhodnutí? Ne. Noe, nepochybuj o mně. Můžu tě kurva zabít! Jasně, jasně. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jo a vynechali tam že ptactvo je po 7dmi párech :)

190

Odpovědět

0:47 - VOTE REPUBLICAN :D

210

Odpovědět

Naprosto super hlášky - I'm God, damned! a Hmm, that's the stuff a samozřejmě damdy damdy damdy damy :D

200

Odpovědět

No question for me. I can Fuckingk kill you!! :D Geniální

210

Odpovědět

Když už jsme u překladů - srovnával jsem Kralický překlad, Ekumenický překlad, překlad Nového světa a nahlédl jsem i do 21čky. Je pravda že Kralický překlad má nejarchaičtější (a nejkouzelnější) jazyk, ale některé překladatelské chyby jsou tam celkem silné... až budete v 5. knize Mojžíšově (Deuteronomium) a Jozue - dávejte si pozor.

180

Odpovědět

vasek: Bibli 21 jsem si na netu taky dokázala vyhledat. Ale jak píše Mike, ztrácí to naprostou kouzlo a v anglickém originále tohoto seriálu taky není použita moderní angličtina. Jinak čerpám z Bible kralické, ale u dílu s Evou jsme mužatku zaměnili za muženu z ekumenického překladu. Překlad 21. století nebudu používat.

200

Odpovědět

vasek: jenže to by ten překlad ztratil kouzlo. Já jsem třeba zvyklej na ekumenický překlad, ale ani ten by se do toho videa nehodil, natož jednadvacítka. S obratama z Biblí kralické je to teprv správná prča. :-D Koneckonců v originále je taky použit 400 let starý King James a ne standardní americká Bible, určitě právě z těchto důvodů. Je to určitě krkolomný, ale stojí to za to.

180

Odpovědět

janica: Když už bereš pasáže z bible a zdají se ti krkolomné, zkus si vzít na pomoc nový český překlad bible zvaný Bible21. Na oficiálních stránkách www.bible21.cz je volně k dispozici a i když jsem četl zatím jen Nový zákon, který je po stránce moderní češtiny dobře čitelný, myslím, že i Starý zákon bude.

180

Odpovědět

Ač je tento seriál dosti zábavný, dosti Bibli zkresluje... pár věcí ubere, pár přidá a sranda je na světě. (ten graf byl ale hooodně dobrý)

PS: četl jsem to ve vícero překladech a musím říct, že si Bible nijak neprotiřečí. Například u těch zvířat - Noe měl speciálně u ovcí a dobytka místo dvojic vzít po sedmi právě kvůli tomu, aby pak mohl obětovat.

190

Odpovědět

Globální potopa pobavila, grafy i skeptici :D.
A jinak souhlasím s tím, co psal Marty :).

180

Odpovědět

omg proč tu pořád řešíte takové ho*** ..

180

Odpovědět

Mě by zajímalo, co kdybyste toto pustily v kostele na nějaké mši :D lidi by čuměli na kněze, ať jim to teda vysvětlí a ten by udělal jen "dam dy dam dy dam" a odcupital si pro poštu :D

190

Odpovědět

chytré a vtipné.

180

Odpovědět

I can fucking kill you :D

180

Odpovědět

Ja v Boha verim a mam ho rad.... ale tato komedia je proste super :P

180

Další