Bible naruby #6 - Sodoma a Gomora

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:519
Počet zobrazení:6 277
Vítám vás u 6. dílu seriálu Bible naruby. Dnes se podíváme do hříšné Sodomy a Gomory a také se dozvíme, jak vzniklo rčení "stát jako solný sloup".

Přepis titulků

Překlad: janica www.videacesky.cz Sodoma a Gomora Tak jo. Tam to vypadá dobře. Tamhle je to taky bez problémů. Tak na to bych se podíval. To vůbec nevypadá dobře pro obyvatele Sodomy a Gomory! Hřích jejich obtížen jest náramně. Pryč s nima!

Počkat... Po mé přehnané reakci na to jablko, věž a zabití všeho živého potopou bych tohle měl víc prošetřit... Děti! Ano, otče? Chci, abyste navštívily Sodomu a Gomoru. Zjistěte, jestli tam žijí dobří lidé, než ta města zničím. Zase ničení...

Proč to nemůžeš prostě nechat být? Nepokoušej mě! A teď mažte! Chjo! Přišli pak dva andělé do Sodomy. Kam máte namířeno, chlapci? - Tady to vypadá dost... - Bídně? Vy jste ale fešáci.

Tak jo. Zdravíčko. Mé jméno je Lot. Nechcete si u mě doma umýt nohy? My vlastně nemáme... nohy. Ale když on je velmi nutil, obrátili se k němu. Myslím to vážně. Do mého domu! Hned! Dost naléhá! Později té noci...

Doufám, že jste si užili hodů, které jsem pro vás připravil. My vlastně ani nejíme... Ale dík! Myslím, že je čas jít. Vy chcete jít tam ven? V noci?! Potřebujete si odpočinout. My ani nespíme.

Uvidíme. Co je to za rámus? Jaký rámus? Tenhle rámus. Jo, tak tenhle? Chviličku. Co chcete? Kde jsou ti muži, kteříž přišli k tobě v noci?

Vyveď je k nám, ať je poznáme. Chceme s nima mít sex. Co?! Kam byste jim to chtěli strčit? To chceme právě zjistit. No tak, chlapi. Aj, mám teď dvě dcery, kteréžto nepoznaly muže. Vyvedu je nyní k vám. Věř mi.

Ty dvě poznaly spousty mužů. A teď se nám kliď z cesty! Je všechno v pořádku? Všechno je v pořádku. Proč se ptáš? Ty jsi právě nabídl své dvě nedotčené dcery těm mužům tam venku? V žádném případě! Se mnou budeš kvičet jak prase! Ach Bože...

Aktivuji sílu Megaanděla! - Forma... slona! - Forma kýblu s kyselinou! Zachovejž život svůj, neohlédej se zpět. Jo. Hospodin se chystá tohle místo nechat zmizet z povrchu zemského. Co jim trvá tak dlouho?! Jsem připraven na ničení! Syn volá Boha! Syn volá Boha! Slyšíš mě? Bůh slyší.

Přepínám. Máš povolení ke zničení. Opakuji, máš povolení. Přepínám. Ou jé! A Hospodin dštil na Sodomu a na Gomoru sirou a ohněm od Hospodina s nebe. Vypadá to, že jsme to zvládli. I ohlédla se žena jeho, jduc za ním, a obrácena jest v sloup solný. Tak jo... Má žena jest sloupem solným. Neříkal jsem snad, abyste se neohlíželi?

Ale neřekl jsi to dost důrazně. Ale řekl jsem to. Ale měl jsi říct: "Neohlížejte se, jinak z vás bude solný sloup!" Myslím, že by tě pak lidé poslouchali o něco víc. Tak pardon. Tvůj pardon mi ale nevrátí ženu, že ne? Že ne? Ne...

No, aspoň máš teď víc než špetku soli. Pojďte, devčata. Odcházíme. To se na to podívejme - pozval jsem ty dva do svého domu a teď je v plamenech! Za to vám taky pěkně děkuju! Chjo! POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hmm hezky, jen mi u takovych pribehu pripada ze je ta bible takove varovani, jak by si lidi mohli hrat na boha,a ze oni to tak delaj..

190

Odpovědět

U bible prohazování zas tak nevadí, je to spousta kratších pohádek, to není problém takové úrovně jako prohodit návrat krále se společenstvem prstenu...

190

Odpovědět

heki: lioni jsou všude,jen o tom ještě nevíš ! :D

180

Odpovědět

terentule: tak to je pak FUJ. Na takové filmy vůbec nedoporučuji dívat...

180

Odpovědět

terentule: Jo, to je ono! Ten dvojdílný film Noe od Hallmarku. Já si nad tím lámal hlavu proč to mám spolu tak zafixované.

180

Odpovědět

sem pripraven nicit veci :D dobry dil 8/10 (vyborne video)

180

Odpovědět

Hmm, taky jsem měla tak trochu dojem, že že potopa byla až pak, ale už asi vím, čím to je :). V televizi dávají poměrně často asi dvojdílný film, kde Noe je jediný spravedlivý v Sodomě a Gomoře a Bůh mu proto řekne, aby postavil Archu, atd. atd... :). A Noe varuje Lota, aby z města odešel. Je to tam dost pozměněné, takže odtud tohle popletení plyne :)

180

Odpovědět

Moor8: Pročti si Genesis: http://www.etf.cuni.cz/~rovnanim/bible/k/Gn1.php . Sodoma a Gomora byla po potopě.

181

Odpovědět

už se to tu řešilo, ale sodoma byla před potopou. Tím to v podtstě začalo, sodoma byla varováním. Lidé se nepoučili, tak přišla potopa.

180

Odpovědět

Schwarzegas: Nebude proto, že na to nemám čas. A navíc se pauza hodí - na Festivalu fantazie bude tak předpremiéra posledního dílu.

180

Odpovědět

Proc pristi tyden Bible naruby nebude?

180

Odpovědět

Dobrý díl, a vypadá to, že další budou taky stát za to :D

Sakra, jak to tak poslouchám, čím dál tím víc lituju, že se na FF nedostanu :(, samotné se mi jet nechce :-/

180

Odpovědět

V Brně jsem teď na intru, ale bydlím cca 40 km od Brna v takové zapadlé vesničce a tam nic moc nejezdí :D. Ale to nevadí, aspoň, že budu na dvouhodinovce s překladateli :).

180

Odpovědět

A nejsi náhodou z Brna? Protože to jede i něco odpoledne (kolem jedné myslím).

180

Odpovědět

No, v tu sobotu tam teda asi budu. Koukám do programu a v HP linii budou dávat AVPM a AVPS, ale nikde nevidím můj oblíbený MAMD :D. Ale příležitost potkat vás lidičky (:D) z VČ, se nenabízí každý den :D. Do neděle žel zůstat nemohu neb bych se nemohla jak dostat domů (musím jet v neděli brzo ráno). :(

180

Další