LolitaBichle

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:206
Počet zobrazení:6 873

Nejen ve své době skandální dílo Vladimira Nabokova si na mušku opět vezme doktor Sparky Sweets. Čeká nás stručné shrnutí děje a rozbor jednotlivých zajímavostí z knihy, o kterých jste nejspíš nevěděli.

O které bichli byste se toho rádi víc dozvěděli příště?

Která bichle?

Hrabě Monte Cristo 451° Fahrenheita

 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz BICHLE Tě pic, kámové. Doufám, že fandíte R. Kellymu, páč tendle tejden budem jednou nohou v krimu s Lolitou Vladimira Nabokova. SHRNUTÍ Humbert Humbert není vobyčejnej nadrženec. Tendle vůl pálil za malýma holkama vod devíti do posranejch čtrnácti a říkal jim "nymfičky".

Jako mladej totiž měl techtle s číčou ménem Annabelle. Ale páč skapala, než došlo na mechtle, po zbytek života hledal buchtu, co bude jeho první lásce podobná. Nakonec má štěstí, když si pronajme pokoj v baráku jistý Charlotte Hazeový, matky dvanáctiletý Dolores, kerý Humbert začne říkat Lolita. Stačí na todle koťatko pomyslet a Humberta táhnou spodky až hanba! Bohužel Lolita nemá zájem, zato stará rašple Charlotte by z něj ty spodky stáhla bez pardonu.

A když už neví, jak před ní zdrhnout, radši si ji veme, aby byl blízko Lolitě. Všecko de hladce, dokud mu Charlotte nestrčí rypák do deníku. Jak zjistí, že její kostnatou prdel nemůže ani cejtit a radši pálí za Lolitou, hrábne jí, vyběhne z baráku a prásk! Je sražená auťákem! A je po ní... Tak Humbert sbalí Lolitu a vodtáhne do motelu, aby zjistil, že tadle žaba ví vo úchylárnách víc než čekal. To je nechutný!

Vydají se na road trip křížem krážem Státama a Humbert čuchá, že je celou dobu sleduje ňákej zmetek. Nakonec Humbert zakotví na jednom fleku, kde pošle Lolitu do školy. Ale když se začne bavit s jinejma borcama a chovat se divně, Humbert ji kvůli tomu furt prudí, až Lolita řekne, že chce z města vypadnout. Cestou Lolita vomarodí, a tak ji Humbert dropne ve špitále. Ale když ji přijde vyzvednout, dozví se vod sestřičky, že už ji vodvez strejda! WTF?!

Dyť žádnýho nemá! Humbert je z její ztráty na sračky a celý léta ji marně hledá, až jednoho dne vod ní příde dopis. Prej je vdaná, zbouchnutá a potřebuje ňáký prachy. Humbert všeho nechá a valí za ní. Lolita mu řekne, že týpek, co ji sebral ze špitálu, je ňákej pisálek her Clarence Quilty a zároveň úchyl, co je tehdá sledoval. Ale dávno se zdejchnul. Humbert ji prosí, ať nechá manžu a de s ním. Ona ho ale pošle do prdele. Tak jí hodí ňáký love, najde si zmrda Quiltyho a nakrmí ho olovem.

Tak chudák Humbert skončí v blázinci, a pak v lapáku, kde sepíše paměti. ROZBOR Jako první vám bude jasný, že máme co dělat s nespolehlivým vypravěčem. Humbert není jen totálně šáhlej, ale navíc nám ten šmejd sprostě lže! "Jako vrah se skvělou, ale neúplnou a nekonvenční pamětí, vám nemůžu říct..." Nabokov 217 "Empaticky nejsme žádní vrazi. Básníci nezabíjejí." Nabokov 88 Pravda nebo ne, paměti tohodle kydliče jsou plný literárních odkazů a vzletnejch keců.

A díky tomu je ta bichle kurevsky hrubá! Když se začtete do Humbertovy uhlazený prózy a prudérních vtípků, nepříde vám vůbec jako monstrum. Místo toho vidíte vtipnýho chytrýho knihomola, co má svý problémy. A jedním z nich je žencká! Nakonec s tím vyšinutým magorem soucítíte. To ale není všecko, co Humbert dokáže se svou výřečností. Jak barvitě vokecává svět kolem sebe, Humbert vám zamotá palici tak, že nad běžnejma věcma přemejšlíte úplně jinak!

Až při čtení začneš řešit "Co je vlastně normální?" Humbert si tě pěkně podal, kámo! Páč jestli tě ty krásný řečičky zatáhly do jeho vyšinutýho světa, pak ti ani jeho úchylky nepřijdou už tak úchylný. Takže je nespolehlivej nejen vypravěč, ale rovnou už i čtenář! Kurva hustý, co? Mrkej na tendlecten mytologickej odkaz, kámo. V řeckým mýtu jsou nymfy naháněný týpkama, co ho neudržej v gatích.

Třeba Dafné s Apollónem. Když chudina zdrhala před jeho chlípnýma hnátama, nezbývalo jí než se proměnit ve vavřínovej keř. A nymfičky to maj vočividně stejný. Nakonec totiž Lolita není Lo, ani Lola, ani Dolores... ale Dolly Schillerová a je konečně volná. Dík, že ste dneska zaskočili. Nezapomeňte dát odběr, a jako dycky, buďte hustý. Peace!

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jooo, tohle je úžasný. Jak jen je mi líto, že i přes mou obstojnou znalost angličtiny, nerozumím docentu Thugovi ani slovo...

40

Odpovědět

Sleng

00

Odpovědět

"Nech stránku 61 - To jsou čuňačinky." :-)

220

Odpovědět

konečně se mám z čeho učit na maturitu

130

Odpovědět

Přesně tak. Jen si trochu poupravit ten přednes, ale jenom trochu :-D.

80

Odpovědět

Jo Lolita, to je hodně zvláštní kniha, ale než se do ní pustíte, určitě si nejprve čekněte film od Lynche. Nejlépe s titulkama. Když to uděláte obráceně, bude vám toho hodně chybět.

42

Odpovědět

super :D doufam ze tohle poustej v usa na zakladkach detem, aby se aspon neco naucili.

190

Odpovědět

Nedá mi to neposlat tematický 3D art http://bit.ly/lolita-3d

22

Odpovědět

Nejde prehrat video

29

Odpovědět

Bichle je skvělá...ale přeložte Batmetal Returns, vážně je ještě lepší než první díl.....

202

Odpovědět

Gandalf? This cannot be... You fell!

180