Hrabě Monte CristoBichle

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:66
Počet zobrazení:5 005

Přes shrnutí děje, po klíčové motivy, nám doktor Sparky Sweets vysvětlí všechna témata, symboly a důležité pasáže z Hraběte Monte Crista. Tak dávejte bacha, kámové!

Poznámky: 
3:32 Temný mrak přelétl přes Edmondovu tvář.
3:36 A tmavá mračna zastínila úsvit naděje v jeho mysli.
3:38 Kníže cítil blížící se bouři, a když zaslechl klíč, otáčející se v zámku jeho truhly, ačkoliv s Maxmiliánem hovořil co nejvlídněji, věděl, co čekat, a připravil se na nejhorší. (Naprosto úžasné souvětí... Mám knížky doma, ale hledat přesné pasáže na 1063 stránkách se mi fakt nechtělo.)
Hérodotos z Halikarnássu (484 př. n. l. – 420 př. n. l.) byl prvním významným antickým historikem.

Přepis titulků

BICHLE Čus, jak to de? Tendle tejden se pomstíme s Hrabětem Montem Cristo od Alexandra Dumase. SHRNUTÍ Edmond Dantés byl pán. Měl začít šéfovat vlastní lodi a svadba se sexbombou Mercedes byla na spadnutí. Ale dycky, když ňákej borec válí, za zádama mu stojí banda hejtrů. Danglars mu záviděl hvězdnou kariéru, Fernand měl zálusk na Mercedesinu prcinu a Caderousse ho nesnášel jen tak z hecu.

Tak tydle tři šmejdi napsali dopis, že je Edmond zrádce, i když byl náš námořníček čistej jako lilie. Dokonce i soudce Villefort se na Edmonda zvysoka vysral. Páč jeho vlastní fotr kul pikle proti králi a mladej se to snažil vyžehlit. A tak Edmonda bez soudu zavřeli do chládku.

V lochu pak potká vězně ménem Faria, kterej ho naučí různý věci, a řekne mu o hustým pokladě na ostrově Monte Cristo. Až spolu zdrhnou, budou v balíku. Jenže starej Faria natáhne brka, než stihnou dokopat tunel. Tak se Edmond zašije do pytle na mrtvoly, a doplave na ostrov Monte Cristo. Přišel čas to roztočit, kámo! Pozdějc Edmond zjistí, že Mercedes si vzala Fernanda. Cuchta! Tak si za svý prachy koupí nový méno, udělá pár dobrejch skutků, a přísahá, že se zbytkem chechtáků to krutě nandá všem hejtrům.

Zákon ulice! První na řadě je debílek Caderousse, kterej se mu pokusí vykrást barák. Zlodějskej hamoun skončí s kudlou v břichu. Čistý skóre! Další hejtr je Fernand. Se svýma prachama kníže vyhrabe dost špíny na Fernanda a jeho rodinu. Fernandek si nagabal love zrazením sultána a prodejem dvou lidí do otroctví. Celá vyšší společnost, Mercedes a synek Albert se na něho vyprdnou, a slaboch se odpráskne.

Druhej zásah! Další na seznamu je Villefort. Šly drby, že jeho stará má ňáký spory s famílií. Tak ji kníže MC naučil míchat jedovatý dryjáky. A zatímco lidi padali jak hrušky, MC dotáhl Villeforta k soudu, a donutil ho přesvědčit starou, aby otrávila sama sebe. Chladnokrevný. Villefort si pěkně naryl držku, a nakonec se z toho zbláznil. Zbývá nám poslední.

Danglars, kterej je hrozně na prachy. A tak mu s nima kníže vydrbe. Zavře mu přítok peněz, a pak na něj pošle mafiány, kteří ho okradou do posledního pětníku. Ale není všecko tak černý. Pomůže taky Maxmiliánovi, synovi starýho kámoše. Házel očkem po Villefortově dceři, tak mu kníže udělal dohazovačku. A nakonec si sám odfrčel s kráskou ménem Haydé, kerá do něj byla blázen. Pasák jeden. Já ho žeru. ROZBOR Čekuj toten motiv, brácho.

Tadle bichle je natřískaná bouřkama a temnejma mračnama. Když Edmond zjistil, že s ním Villefort chce vydrbat, než v lochu potkal Fariu, potom, co se vypořádá s Fernandem... A tak dál, kámo. Když ho hejtři podrazí, v nitru našeho hocha vypukne bouřka. Můžem se mu divit? Jako blesk z čistýho nebe jde jeho zářná budoucnost do s*aček. Ale není v tom sám.

Čekuj, co Villefort říká o fotrovi. "Můj otec pomohl svrhnout jedno z nejsilnějších království, ale prasklá cévka v mozku všechno změnila, ne za den, ani za hodinu, ale během vteřiny." Všechno se může pos*at během chvíle a bez varování, prostě se to stane z minuty na minutu. I můj prakámoš Hérodotos řeší stejný věci ve svých Dějinách. "Pravdou je, že nikoho nepovažuji za šťastného, dokud nezemře, neboť nemůže vědět, co mu Bohové přichystají...

Měli bychom hodnotit až na konci: Bohové často dají náznak naděje, a pak vše svrhnou do záhuby." Naši hejtři si štěstí nezaslouží. Vteřina bolesti, když vám kulka prolítne šiškou, nestačí. Proto je Edmond nechtěl zamordovat, ale měli trpět stejně jako on. Musíte si ale dávat majzla. Když Edmond viděl mrtvoly Villefortovy staré a syna, uvědomil si, že jeho pomsta se mu trošinku vymyká z ruky. Páč jak říká sám autor: "Nenávist je slepá, vztek ukvapený, a ten, kdo nalévá pomstu, sám riskuje vypití hořkého poháru."

Ať se vám z vašich pohárů pije dobře, dejte odběr, a čekujte můj shop. Nazdar! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co to je s českými překladateli, že mají úchylku překládat volně i to co může být přeloženo doslovně a trefněji?

10

Odpovědět

A není "zkomolené" jméno autora na Dumas narážkou na "hloupou p***l"?

10

Odpovědět

Ví zdejší Slováci že na youtube se vyskytuje slovenská verze thug nothes?

https://www.youtube.com/channel/UCibm2mYiQwPhiN8Gy12TpQg/videos

21

Odpovědět

Odpovědět

Ta "svadba" je tam schválně jakožto zachování slang stylu?

30

Odpovědět

Všechny hrubky v Bichlích píšeme schválně. A kdyby náhodou ne, aspoň se máme na co vymluvit. :)

141