OdysseaBichle

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:251
Počet zobrazení:6 673

Tentokrát se doktor Sparky Sweets trefil s výběrem knihy přímo do černého, protože právě Odyssea je jedním z prvních děl, která se středních školách probírají a možná, že se ji právě snažíte dostat do hlavy...

Přepis titulků

BICHLE Víte, co je tohle zač, šmejdi. Bichle. A tenhle tejden to bude epický, protože tu máme Homérovu Odysseu. SHRNUTÍ V království Ithackým je to pořádnej nás*r. Král Odysseus je pryč 20 let a ani jeho syn Telemachus a sexy žena Penelopé nevědí, kde je. Protože si všichni myslí, že je kaput, začne na Penelopé dorážet 108 borců, aby si mohli užít trochu tý královský prciny a stát se právoplatným králem.

Odysseus totiž zkejsnul na nějakým ostrově, kde je pod pantoflem bohyně Kalypsó, která ho furt šmíruje. Bohové na Olympu však Kalypsó řeknou, aby Odyssea pustila z vodítka a on se tak mohl vrátit domů. Odysseus tedy vypluje na Ithacu, jenže bůh moře Poseidón je nasranej a snese na Odyssea řádnou bouřku. Odík toho šulína setřese a za pomoci bohů to dotáhne až na břeh ostrova Fajáků, kde začne kecat s králem a královnou o svojí výpravě.

Řekne jim o tom, jak tehdá napálil kyklopa jménem Polyfémos. Odysseus řekl tomu blbovi, že se jmenuje "Nikdo", ožral ho a vrazil mu kudlu do oka, když totálně vytuhnul. Polyfémos pak začal říkat, že ho Nikdo oslepil a ostatní kyklopové na to: "Co to plácáš, vole?" Ukáže se, že kyklop, kterýho si podal, je ve skutečnosti Poseidonův syn.

A bůh všech moří je pěkně nakrknutej. Proto trvalo Odysseovi skoro 10 let, než se vrátil z Trojský války domů. Odysseus se teda konečně vrátí na Ithacu a s pomocí bohyně Athény se přestrojí za houmlesáka. Později se Penelopé rozhodne, že se vdá za toho, kdo dokáže napnout Odysseův luk a prostřelit jím ucha dvanácti seker. Potom, co si Odysseus soutěž ošéfuje, odhalí se a všechny nadržence zmasí. Jen co Odysseus vyrovná všechny mrtvoly, ostatní lidi začnou držkovat: "Co to kur*a děláš?" Už to vypadá, že Odysseus zase začne vraždit, ale Athéna zakročí a řekne: "Jen klid, lidičky.

Já tu nechci žádný drámo. Díky bohům může žít Ithaca zase v míru." ROZBOR Prcání s bohyněma, nakopávání kyklopskejch prdelí a nasírání všemocných bohů pro Odyssea nic není, protože si to dává každej den. Pouhý svaly z něj ale maséra nedělaj, taky je pěkně vychytralej.

Když se začne do Odyssea někdo navážet, dokáže je pěkně ochcat za pomoci fíglů a různejch převleků. Například... když řekne kyklopovi falešný jméno nebo se ohákne jako santus na Ithace, obtočí si pak okolo prstu každýho. Lidoví vypravěči takovejm říkají "šejdíři". Ale i takovej řízek jako Odysseus není vždycky u kormidla.

Někdy tomu šéfuje sám, ale někdy se taky jen veze na boží vlně. Tím se dostáváme k jedné z hlavních myšlenek. Můžou za dějící se svinstva bohové, nebo je za ten bordel zodpovědný lidstvo? Číhněte na citát od tatíka Dia, krále všech bohů: "Smrtelníci! Vždycky viní bohy z jejich potíží, i když je způsobuje jejich pošetilost, a to více, než jim bylo předurčeno." Kdo má na triku O. Diddyho dlouhý zmizení? Způsobil si to sám, když oslepil Poseidonova syna, nebo je Poseidon hroznej fňukal?

Nemůžete kecat o Odysseovi, aniž byste se nezmínili o Agamemnónovi, kterej se chtěl taky dostat po Trojský válce domů, ale když přijel, načapal svou ženu s jiným borcem, kterej ho vodkrágloval. Štěstí pro Odyssea, že jeho žena taková není. Nabrnknul si totiž pěknou mršku, která používá svoje vlastní triky. Tvrdí, že s nikým chrápat nebude, dokud neuplete kus nějakýho hadru. V noci ale pak rozplétá to, co udělala přes den.

Tahle chytrolínka tak dokáže ty týpky udržet na uzdě celejch deset let, zatímco se Odysseus snaží přivalit domů. Právě tahle počestná vytrvalost z ní dělá stejně hrdinskou postavu jako je Odysseus. Pokud Penelopé, Athéna a ostatní buchty něco dokazujou, tak to, že i řeckej hrdina jako je Odysseus nezmůže bez ženský ani hovno. Díky za sledování Bichlí. Přidejte se k odběru, mrkněte na další videa a za tejden jsem tu jak na koni, frajeři. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

psunuté titulky

10

Odpovědět

Odysseus mě nikdy nebavil... Ale musim uznat, že v tomhle podání je to o dost zajímavější.

513

Odpovědět

Díkes za překlad, dneska jsme zrovna psali přepadovku z realismu a jak se hodil ten díl o Zločinu a trestu :D

192

Odpovědět

+aaimeF
A
I
L
F A I L
fail
liaf
L I A F
L
I
A
F

68

Odpovědět

Pardon, jsem slepá... četla jsem "jak by se hodil" ... škoda, že svůj blbý komentář nemůžu smazat :D Nebo pokud by byl některý z adminů ochotný smazat tyto oba mé trapné komentáře, budu ráda, dik :D

132

Odpovědět

By mě zajímalo jestli to chlapec vážně všechno četl.

94

Odpovědět

Vzhledem k tomu že má titul Ph.D., tak musel.

2112

Odpovědět

+TreyTo je celkom p***l... Má hlas akoby vyfajčil tonu cracku :)

195

Odpovědět

Skoda doufal jsem ze to bude o te knize od Jamese Joyce.

58

Odpovědět

Moh rovnou udělat i Ilias, vzhledem k tomu, že je to prakticky jedno dílo... dalke to nedává skoro žádnej smysl :(. Předchozí díly se mi líbily, protože jsem o těch dílech skoro nic nevěděl, ale jestli k nim přistupoval stejně jako k tomuhle, tak to asi nebude tak dobrý.

610

Odpovědět

To co se událo v Ilias je tak obecně známé, že by bylo asi naprd o tom mluvit :D

16

Odpovědět

Prosim více takových děl k maturitě a možná že jí i dám :D Mně se to líbilo :)

339

Odpovědět

Já už jí sice mám (ústní 7/9), ale i tak si rád poslechnu o čem ty knihy vlastně jsou. Tohle je můj oblíbený formát :)

96

Odpovědět

Maturita je easy jak hell.. měl jsem z ústní 9/9 (vytáhl jsem si Tolkiena^^) a ze státní 89%

77

Odpovědět

+ZlopánTak tys je genius, kterému není na českém internetu rovno, to už víme všichni dávno.

94

Odpovědět

+Zlopán"Tak tys je" dafuq?

122

Odpovědět

+ZlopánOstravština cype...

36

Odpovědět

+ZlopánHobita bych si chtěl vytáhnout taky :) , ale jak se znám tak si vytáhnu to nejhorší z mého seznamu :D

20

Odpovědět

+ZlopánByl to Pán prstenů :)

51

Odpovědět

+ZlopánA jo tak, u nás máme jen Hobita :) btw který díl ? (nej je asi na maturitu 3, protože tam je úplně jiný konec v Kraji)

21

Odpovědět

+ZlopánPrvní díl

01