Scarlett JohanssonBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:256
Počet zobrazení:7 446

Historicky první ženou, která se v této rubrice objeví, je Scarlett Johansson, a protože mělo naše "dámské kolo" úspěch, určitě nebude poslední. Scarlett není v Hollywoodu žádným nováčkem - ve filmech i v divadle se objevovala již od dětství a v podstatě jsme ji na plátně mohli sledovat dospívat. Na první pohled jen další "pěkná tvářička", kterými se to na našich obrazovkách jen hemží, ale pozor, Scarlett má na kontě obdivuhodný počet pestrých rolí a kdo se může pochlubit tím, že byl  ještě před svými 20. narozeninami čtyřikrát nominován na Zlatý glóbus? Jaký film se Scarlett máte nejradši?

Přepis titulků

Když na začátku 21. století titulní strany bulváru plnily články o výstřelcích mladých hereček, Scarlett Johansson nebylo nikde vidět. Tato mnohostranná herečka si totiž šetřila drama jen pro filmové plátno. Scarlett má tři sourozence včetně o tři minuty mladšího dvojčete Huntera. Celá rodina bydlela na Manhattanu, kde Scarlet trávila své dětství tancem, zpěvem a hraním. Její matka ji záhy začala brát na konkurzy pro reklamy, kde ovšem "nedětsky" působící Starlett nikdy neuspěla.

Divadelní režiséři jí ale byli uneseni a Scarlett přesvědčila matku, aby ji nechala zapsat do Divadelního institutu pro mladé Lee Strasberga. Když jí bylo osm, objevila se v divadelní inscenaci po boku spolužáka Ethana Hawka a brzy poté se dostala k filmu. Chtěla jsem hrát už odmala. Ve třech letech jsem mamce řekla, že ve mně něco hoří, když hraju. Dost ji to překvapilo, ale viděla, že k tomu mám dost motivace a vášně.

Debutovala po boku Elijaha Wooda ve filmu Všude dobře, doma nejlíp a vzápětí se objevila jako dcera Seana Conneryho ve Vražedném alibi. Krátký výlet do světa nezávislého filmu snímkem Manny & Lo jí přinesl nominaci na cenu Independent Spirit Award a vedl k obsazení do známého propadáku Sám doma 3, po němž díky budoucí kamarádce a kolegyni Natalie Portman přišel zlomový moment Scarlettiny kariéry. Poté, co Natalie na poslední chvíli odřekla kvůli roli na Broadwayi, byla Scarlett Robertem Redfordem obsazena do Zaříkávače koní.

Možná proto, že milostné scény mezi Redfordem a Kristin Scott Thomas postrádaly jiskru, byl Scarlettin výkon obzvlášť vyzdvihován. Její předčasná dospělost jí na plátně propůjčila to správné melancholické vyznění a její hvězdní kolegové nešetřili chválou. Scarlett je hodně mladá herečka, ale není nezkušená a je neuvěřitelné vidět, jak... to jak je ve filmu, jak v něm hraje roli Grace...

jako by se pro to narodila. Nevěřila jsem, že to nikdy dřív nedělala. Po této výrazné roli Scarlet zmizela a o pár let později se znovu objevila jako herečka vyhledávaná těmi nejznámějšími nezávislými režiséry. Spolu s Thorou Birch si zahrála cynickou puberťačku ve filmu Přízračný svět a poté se, protože se to v Hollywoodu považuje za nutnost, objevila ve filmu bratrů Coenových Muž, který nebyl.

Zajímavé je, že jde o první film, kde se objevuje v roli múzy inspirující všechny muže kolem. Opravdovou hvězdu z ní ale udělala až role ve snímku Ztraceno v překladu, veleúspěšném filmu scénáristky a režisérky Sofie Coppoly o americké turistce, která se vypořádává s osamělostí v Tokiu, kde si vybuduje překvapivé přátelství s podobně osamělým stárnoucím hollywoodským hercem, jehož ztvárnil Bill Murray. Připomínalo to zápas v boxu - přišli jsme, natočili scénu a šli každý do svého rohu.

Jen nás polít vodou. Scarlett bylo při natáčení pouhých 18 let a na atmosféru filmu i Scarlettin tichý ale úchvatný výkon se od kritiků snesla záplava superlativů. Vzápětí Scarlet uchvátila diváky v Dívce s perlou. V roce 2003, v 19 letech, pak díky těmto rolím obdržela dvě nominace na Zlatý glóbus, za Ztraceno v překladu a samostatně i za Dívku s perlou. Za Ztraceno v překladu vyhrála cenu BAFTA, a ačkoliv Zlatý glóbus nezískala, byla na správné cestě.

Dívka s perlou pak byla prvním z jejích čtyř historických snímků, které s sebou přinesly zajímavé kostýmy. V Dívce s perlou jsem hrála služebnou, takže všechno, co jsem tam nosila, vypadalo jako pytlovina. Připadala jsem si trochu jako v pyžamu. Ještě než oblékla korzety, se ale Scarlett objevila ve filmu Píseň lásky samotářky po boku Johna Travolty.

A za roli v tomto snímku byla znovu nominována na Zlatý glóbus. Scarlett svůj strhující výkon přičítá svým hereckým kolegům. Jejich společnost mi pomáhá zlepšit můj vlastní výkon, opravdu naplno se soustředit a snažit se zlepšovat. Není nic úžasnějšího než pracovat s herci a režiséry, které obdivujete, protože chcete být skvělí. Scarlett si s nepříliš velkým úspěchem vyzkoušela i žánr sci-fi, když získala hlavní roli v nákladném propadáku Michaela Baye s názvem Ostrov.

Dalo se očekávat, že v rukou Woodyho Allena Scarlett zazáří, a to se také ve snímku Match Point - hra osudu naplnilo. Výsledkem byla nejen nominace na Zlatý glóbus, ale také Allenův nejlepší snímek po mnoha letech. Scarlett se stala tak trochu Woodyho múzou a režisér ji obsadil hned do několika dalších filmů, na nichž se Scarlett ráda podílela. S poníženou vděčností. V Černé Dahlii, noirovém thrilleru Briana De Palmy, Scarlett hrála po boku tehdejšího přítele, Joshe Hartnetta, který si práci se svou filmovou i reálnou lásku nemohl vynachválit.

Scarlett je na plátně neuvěřitelně otevřená. Jako by z ní prýštilo všechno, co cítí. Vidíte jí to na obličeji, nic neschovává. Na Scarlett mám rád její... její velkorysost. Chce aby se její i ostatním postavám děly jen samé dobré věci. Scarlett si užila dobový vzhled a její klasická krása se skvěle snoubila s kouzlem starého Hollywoodu, čehož si povšimli i její hereční kolegové.

Když ji vidíte v kostýmu a v roli, je prostě nádherná. Je krásná tím starým hollywoodským způsobem. A navíc je to herečka, která to dokáže ztělesnit a užít si to. A to pro tu roli bylo klíčové. V Dokonalém triku Scarlett nevadilo být tak trochu v pozadí, obzvlášť proto, že ho režíroval Christopher Nolan.

Ve filmu se objevil i nový Batman Christian Bale a Hugh Jackman. Pánové si zahráli duo soupeřících kouzelníků ve viktoriánské Anglii a Scarlett hrála roli asistentky a milenky, díky níž se jejich vzájemná nenávist ještě přiostří. Ne že by jí to vadilo. Abych byla naprosto upřímná, mít aféru s Christianem Balem a Hughem Jackmanem, to není špatná představa.

Scarlett ještě chvíli zůstala v korzetu a zahrála si ve filmu Králova přízeň, ambiciózním historickém snímku s Ericem Banou a Kristin Scott Thomas. Intrikářku Annu Boleynovou si ve filmu zahrála Natalie Portman, jejíž vycouvání ze Zaříkávače koní o 10 let dříve pomohlo nastartovat Scarlettinu kariéru. Mám štěstí, dlouho jsem Scarlett obdivovala, vlastně už od dětství jsem se dívala na její filmy a vždycky jsem obdivovala, jak je ve všech uvěřitelná.

Takže zahrát si konečně s ní, to byl skvělý zážitek. Výsledkem další Scarlettiny spolupráce s Woodym Allenem byla nadšeně přijatá Vicky Cristina Barcelona. Právě v téhle době poznala Ryana Reynoldse, za něhož se vzápětí i provdala. Manželství ale bohužel vydrželo jen několik let. V profesionálním životě chtěla Scarlett vyzkoušet změnu, a proto se objevila ve filmové adaptaci svépomocného knižního bestselleru Až tak moc tě nežere.

Scarlett se v ní přidala k silné ženské sestavě zahrnující Drew Barrymore, Jennifer Aniston a Jennifer Connelly, ale byla to jedna z mužských hvězd filmu, Bradley Cooper, kdo pěl na kolegyně ódy. Měl jsem tuhle neuvěřitelnou příležitost pracovat se dvěma z nejkrásnějších žijících žen a taky se dvěma z nejtalentovanějších žen, které jsem kdy poznal.

Práce se Scarlett a Jennifer byla neskutečná. Prostě neskutečná, často jsem po dotočení scény odcházel a nebyl jsem si jistý, jestli jsem se jim úplně vyrovnal. Obě jsou to výborné herečky. Obě dvě. A přitom jsou tak diametrálně odlišné, co se týče vzhledu a projevu, ale mají společný vrozený talent. Jsou neuvěřitelné, prostě neuvěřitelné, takže je to pocta, že jsem si s nimi mohl zahrát.

Skvělý zážitek. Role ve filmu Iron Man 2 jí pojistila pozici komerčně úspěšné herečky a nedávno si tuto roli zopakovala v megahitu Avengers, kde se opět setkala i s Gwyneth Paltrow a Robertem Downeym Jr. z Iron Mana. Scarlett se v blízké budoucnosti rozhodně nebude nudit. A co si myslí o svém obrovském úspěchu? Mám štěstí, protože vážně nemám žádné jiné zájmy. Za úspěchem cílevědomě mířila už od doby, kdy jí bylo 7 let, takže nemůžeme říct, že by si ho nezasloužila.

Svou zralostí, zkušenostmi a promyšleným výběrem rolí si v Hollywoodu vydobila pozici, která jí jistě ještě pěkných pár let zůstane. Představujeme vaše oblíbené herce a filmy, které milujete. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No těším se na Jeníčka a Mařenku :P

190

Odpovědět

sakra to emlo bejt jinam :)

190

Odpovědět

Doufám, že vyhraje Sly a zmíněn bude i jeho majstrštyk http://www.csfd.cz/film/16101-italsky-hrebec/ :D

181

Odpovědět

Navrhuji do dalších videí tyto herce: Colin Farrell, James Franco, Matthew McConaughey a Gerard Butler

183

Odpovědět

Když už biografii herečky, tak jsem pro Nicole Kidman, Kate Winslet, Natalii Portman či Helenu Bonham Carter.

181

Odpovědět

Souhlas - je to trochu nuda. Zmíněj několik filmů, pochválej jí jak byla ve všech úžasná a je to. A snad u každýho herce/herečky řikaj, jak byli nadaný už od mládí :D

180

Odpovědět

vadi mi, ze je to trosku podbizive.. ze jim lezou do zadku. nikdy nereknou to spatne. a lost in translation mi prislo jako prumernej nezavislej filmik.. a island naopak jako originalni dilko

181

Odpovědět

Tak tyto videa jsou účelově pro podporu těchto herců, nemluvě o tom, že ta kočička v červeném v každém videu mluví, jako kdyby chtěla sbalit všechny svoje diváky..

181

Odpovědět

A ještě abych doplnil tu krásnou slečnu, co nám toho o Scarlett tolik řekla, The Island nebyl její jediný sci-fi zážitek. Naposledy si zahrála TJ v Stargate Universe.

183

Odpovědět

Ne, moje chyba, spletl jsem si seriály.. :)

181

Odpovědět

Nejlepší film se Scarlett Johansson? Bezpochyby The Island od Michaela Baye, jeden ze dvou jeho filmů, na které se dá dívat. Nechápejte mě špatně, The Island je úžasný film, ale kromě The Rock už všechny ostatní Bayovy filmy stojí za starou bačkoru..

186

Odpovědět

Ja som osobne veľmi spokojný s týmto dielom a som za aby tu bol raz za mesiac diel o herečke a nie hercovi. Čo sa jej filmov týka, tak musím sa priznať že som ich veĺa nevidel ale z tých najnovších, v Avengeroch bola naozaj výborná ako aj v Iron manovi a aj v Zaklínačovi koní... zahlasoval som za Christiana Balea(ako ten sprchový gél :D), lebo som tušil že vyhrá, keďže v poslednej dobe je tak nejak "in" :) a sám by som bol rád keby tu nabudúce bol.

181

Odpovědět

Místo dohadů o tom co už je nebo není propadák, tak odpovídám jednoznačně (i přes Match Point a jiné) Avengers - skvělý vývoj postavy a scény u kterých se opravdu zamýšlíte nad tím, čím vším si postava musela projít. Což u akčního komiksového filmu (které mimochodem miluju) zdaleka není samozřejmost.

181

Odpovědět

k tomu môjmu komentáru.. nepozrela som si zoznam videí.. Helena tam teda bohužiaľ nie je.. ale každopádne by som chcela teda navrhnúť Tima Burton-a alebo Rachel McAdams

180

Odpovědět

A co takhle Gwyneth Paltrow? :)
(http://www.youtube.com/watch?v=XP5rA-jr6GM)

184

Odpovědět

Upřímně bych si více přál, aby vyhrál Sly, ale ani Bale není špatný. Hlavně on už si své v Temném rytíři odbyl tak proč se o něm něco nedozvědět, ale určitě bych se nezlobil, když má příští týden v sobotu premiéru http://www.csfd.cz/film/287500-expendables-postradatelni-2/ kdyby jsme se taky dozvěděli něco nového o nejlépe vypadajícím šestašedesátníkovi na světě :)

181

Odpovědět

konečně to uvádí někdo normální...

180

Odpovědět

Film Ostrov propadák? Tady někdo nekouká na csfd :D

1811

Odpovědět

samozřejmě myšleno z hlediska peněz. Filmy se točí proto, aby vydělaly studiu, tvůrcům a hercům peníze. na nějaké hodnocení csfd každej dlabe. I kdyby to mělo 10% na csfd, ale podařilo se to marketingem prodat a vydělalo to třeba 200mega dolarů, tak nějaké hodnocení jim je u zadku :-D Samozřejmě dobrý film se prodává sám, ale je spousta dobrejch filmů, který nevydělaly nějaké velké peníze.

181

Odpovědět

Když se podíváš na oficiální statistiku filmu Ostrov, tak zjistíš, že jeho výroba a propagace stála 126 mil dolarů. Jeho výdělek byl celosvětově 162 mil dolarů. Všeobecně se udává, že marže společností provozujících kina je 50%. To znamená, že aby se film zaplatil tvůrcům, musí vydělat jednou tolik, co stál. Ostrov svým tvůrcům tím pádem vydělal 162/2 = 81 mil. Takže výdělek (81) - náklady (126) = zisk (-45) mil. To znamená, že filmová společnost DreamWorks na tomto filmu prodělala 45 mil. A to je sakra veklej propadák. Kladná hodnocení na csfd nebo imdb výplaty lidem nepřinesou.

191

Odpovědět

csfd je hrozný zdroj recenzií... vlastne ako akýkoľvek portál... Najlepšie filmy aké som videl, som videl vďaka tipom. Vďaka csfd som stratil len čas, pretože som vďaka tomu našiel len jediný dobrý film... Kpax... všetko ostatné boli sračky...Samozrejme, koľko ľudí toľko chutí, ale hodnotiť kvalitu filmu podľa hodnotenia recenzí je pekná blbosť...Recenzie sú doslova k hovnu

1831

Odpovědět

+matusyNejvětší problém csfd je, že každý může napsat recenzi na film..

1816
Další