Bruce WillisBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:223
Počet zobrazení:5 039

Bruce Willis v poslední anketě převálcoval své akční kolegy, a proto se dnes důkladněji podíváme na jeho kariéru i osobní život. Jako dítě Bruce koktal a s herectvím v podstatě začínal proto, aby se tohoto problému zbavil. Zlomem v jeho kariéře byla role po boku Cybill Shepherd v seriálu Měsíční svit, kterou se pěkně odrazil ke svým klasickým akčním rolím, z nichž nejslavnější je cynický policajt John McClane ze série Smrtonosná past. Akční role drsňáků, hrdinů či ochránců zákona  (Poslední skaut, Šakal, Armageddon, Slzy slunce, Sin City, Red a Expendables: Postradatelní)  Bruce ovšem často střídá se snímky jako Pulp Fiction, 12 opic, Šestý smysl, Vyvolený... a rád se objeví i v komedii - Můj soused zabiják (s Matthewem Perrym; ve videu se o filmu hodně mluví, ale nikdy není zmíněn název), Smrt jí sluší, Atentát na střední, a kdo by si nepamatoval jeho hostování v Přátelích nebo Zlatých sedmdesátých. Jaký žánr nebo konkrétní film s Brucem máte nejraději?

Přepis titulků

Pokud si zapnete velkrozpočtový akční trhák, je pravděpodobné, že v něm hraje Bruce Willis, jeden z největších akčních hrdinů Holywoodu, který má na kontě více než 60 filmů, z nichž patrně nejslavnější je série Smrtonosná past. Bruce se narodil v Německu, ale vyrůstal v New Jersey a pro film ho objevili, když pracoval v newyorském baru. Po pár menších rolích a poté, co si musel přivydělávat jako soukromý detektiv, byl shodou náhod do role detektiva obsazen, a to v seriálu Měsíční svit, který naplno odstartoval jeho kariéru.

A sláva na sebe nedala dlouho čekat. Je to výjimečný herec, což se dá čekat u někoho, kdo se na vrcholu udržel tak dlouho, to nebývá náhoda. A ačkoliv účinkoval především v akčních filmech, já osobně mám nejradši Bruce Willise z Měsíčního svitu, jako charismatického a bystrého chlápka se smyslem pro humor.

Při práci s ním jsem navíc zjistil, že na rozdíl od mnoha velkých hvězd, je to naprosto nesobecký herec. Dokonce i dnes se drží nohama na zemi a nebere se přehnaně vážně. Upřímně řečeno, vůbec mi nejde o to, aby moje filmy vychovávaly nebo předávaly nějaké poselství. Mým cílem je bavit lidi.

A to se mu rozhodně daří. Hned po Měsíčním svitu získal svou nejslavnější roli Johna McClanea ve Smrtonosné pasti, kterou před ním odmítli Stallone i Schwarzenegger. Film slavil ohromný úspěch a brzy se točily další díly, ale všechno vždycky nejde tak hladce a Bruce si zahrál i v několika velkých propadácích. Ovšem díky hraní v nezávislých filmech jako Pulp Fiction, 12 opic a Šestý smysl Bruce diváky nejen neustále překvapoval, ale také je přesvědčil o své mnohostrannosti.

Hraní je proces a já se učím s každým filmem, který natočím. Pořád se učím, vždycky najdu něco nového. A víc jsem se naučil ze svých chyb než z úspěchů. Jeho bývalé spolužáky úspěchem u filmu hodně překvapil, ve škole totiž Bruce hodně koktal.

Ke svému překvapení ale zjistil, že když je na jevišti, koktání zmizí. Proto se zapsal do divadelního kroužku a zbytek už je historie. A když vám skládá komplimenty někdo jako Morgan Feeman, víte, že jste na dobré cestě. Při hraní je schopný okamžitě dodat roli potřebnou intenzitu. To se nám na něm líbí. Nezáleží na tom, jakou roli zrovna hraje, vždycky jí dodá auru určitého...

jak to říct... nebezpečí. Prostě mu věříte, že zabíjí lidi. Je tak dobrý, že mu to prostě věříte. Skvělý herec je herec, který vás dokáže přesvědčit o tom, že víte, co si myslí, aniž by pronesl jediné slovo. Je to v tom, jak se chová a pohybuje, je v tom určitá nuance a vy víte. A v tomhle směru Bruce podle mě patří mezi naprostou špičku ve svojí profesi.

Podle mě je jedním z opravdu skvělých filmových herců. Bruce je známý jako král akčních filmů, ale občas si od nich chce odpočinout a střihne si i nějakou tu komedii. Je mnohem těžší natočit dobrou komedii. Být vtipný opravdu není lehké, ale zase se u toho mnohem víc nasmějete. Natáčím s Kevinem Pollakem a Matthewem Perrym, takže o zábavu rozhodně není nouze.

Jak se vede? Původně jsme chtěli natočit drama, ale v průběhu natáčení se to zvrtlo v komedii. Jsem rád, že jsem konečně mohl naučit Bruce Willise alespoň základy herecké techniky. Když jsme začali točit... vůbec netušil, co má dělat. Připomínal mi malé dítě, takže jsem mu šel říct, že to bude v pořádku a vysvětlil mu, že když uslyší "Akce!"

, musí začít, a pak povel zase skončit. Nikdy to nepochopil. Ani pohyb po scéně nebo... nechápal prostě to, že při hraní musíte ignorovat kameru. Nechápal to, takže jsem ho to musel naučit, ale myslím, že nakonec to dopadlo dobře. Hodně štěstí, Bruci! Je jako...

prostě z něj vyzařuje ta "hvězdná kvalita", takže pro mě bylo opravdu hodně jednoduché se červenat, kdykoliv se na mě podíval. Zdá se, že podobný efekt má na hodně žen a to včetně Demi Moore, která v době jejich seznámení chodila s Emiliem Estevezem. Bruce ji nicméně okouzlil, v roce 1997 se vzali a stali se tak jedním z nejproslulejších hollywoodských párů. Mají spolu tři dcery a Bruce tvrdí, že jeho největším životním úspěchem je právě otcovství.

Nicméně po 13 letech manželství pár požádal o rozvod, ale pořád se společně starají o dcery a zůstali dobrými přáteli. Tak dobrými, že byl Bruce přítomen na svatbě Demi s o 15 let mladším Ashtonem Kutcherem. a oni byli na oplátku v březnu 2009 při tom, když si Bruce bral svou přítelkyni Emmu Heming. Všichni žili jako jedna velká šťastná rodina až do roku 2011, kdy Demi a Ashton oznámili svůj rozchod.

Smutné zprávy, ale na druhé straně Bruce s Emmnou přivítali do rodiny další dceru. Zasloužilý otec se znovu vrhl do akce, když přijal roli ve filmu Náhradníci. Bruce je jednou z největších akčních hvězd současnosti a já s ním točím film! Rozhodně si teď nemám na co stěžovat.

Máme spolu jen pár scén, ale když někomu řeknu, že s ním točím film, vědí, že jsem ve "velkém" filmu. Existuje důvod, proč je tak velkou hvězdou a existuje důvod... jeho přítomnost prostě vzbuzuje úctu. Rozhodně umí dostát svojí reputaci, má charisma a je to neuvěřitelná osobnost, ale taky má při natáčení úžasnou pracovní etiku, a navíc v jeho podání všechno vypadá naprosto přirozeně.

Pozorovat ho při práci, to je úžasná lekce herectví. Ačkoliv je nepochybně filmovou hvězdou, dokáže si Bruce Willis dělat legraci sám ze sebe i svojí proslulé plešaté hlavy, což je prý "způsob, jak mu Bůh připomíná, že je jenom člověk". Během propagace Náhradníků jsem zjistil jednu hodně divnou věc, a to, že velká část publika ráda vidí mě, starého chlápka... je mi 62 let, vypadat vážně mladě...

zářivá pokožka, vypnutý obličej, blond vlasy a tak dále. Jen se na to podívejte. Vidíte to tam? Takhle běžně vypadám v sobotu ráno. Nedávno se Bruce stal součástí týmu plného akčních hvězd včetně kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera ve filmu Sylvestera Stallona Expendables: Postradatelní. Když jsem se s těmi lidmi setkal, bylo mi úplně jasné, proč jsou to hvězdy. Je vám to hned jasné, protože to z nich fyzicky úpně sálá, z některých lidí prostě vyzařuje tenhle zvláštní druh energie.

Při pohledu na lidi, jako je Bruce, si říkáte, že s nimi musíte natočit víc filmů. A dále je tu akční komedie inspirovaná komiksem Red neboli: V důchodu, extrémně nebezpeční. Bruce podepsal smlouvu jako první a jeho příkladu následovala plejáda předních hollywoodských hvězd, dokonce i držitelka Oscara Helen Mirren uvítala příležitost zahrát si po Bruceově boku.

Nehrála jsem královnu, ale: Bruce Willis a kombinace večerní róby s kulometem. Neváhala jsem. Ačkoliv je Bruce, co se kaskadérských kousků týče, ostřílený profesionál, Red mu dal zabrat. Karl Urban a já jsme natočili jednu z nejobtížnějších rvaček, které jsem kdy v životě dělal. Bylo to kontaktní, hodně zranění...

Váleli jsme se ode zdi ke zdi a chtělo se nám umřít. Úmyslně to bylo vytvořeno jako směsice různých bojových umění... plné násilí. Už roky jsem se nebavil tak, jako když jsem mohl popadnout pana Willise, odhodit ho přes celý pokoj a sledovat, jak při dopadu demoluje nábytek. Bruce si během kariéry zahrál celkem šest policistů, z nichž nejunikátnější je ten z filmu Wese Andersona Až vyjde měsíc.

Wes je známý pro vytváření fantastických alternativních světů očima svých nedokonalých postav a Bruce vidí jeho charakteristický způsob režírování jako vítanou změnu. Bylo to pro mě osvěžující, tenhle způsob režie, kdy Wes chtěl, abych postavu hrál opravdu hodně specifickým způsobem, způsobem, jakým Wes tu postavu vnímal. Dneska u většiny filmů scény vůbec nezkoušíte a nemluvíte o nich, takže je hezké, když s vámi pak někdo pracuje tímhle způsobem.

Ale nemusíte se bát, že by Bruce úplně vyměkl, pořád je to ten drsňák z akčních hitů, kterého známe a milujeme. Filmy jako Looper, Expendables: Postradatelní 2 a dlouho očekávaná Smrtonosná past: Opět v akci dokazují, že Brucovi ještě zdaleka nedochází pára. Ještě pořád chci natočit další film a chci, aby byl stejně dobrý jako ten první.

A doufám, že je. Baví mě to, rád tu postavu hraju. Přijde čas, kdy to už nebudu schopný dělat, ale dokud můžu, dokud můžu běhat, padat, krýt se, běhat ulicemi a ničit věci... pořád je to zábava. Bruce Willis je nefalšovanou hollywoodskou hvězdou první velikosti.

Možná nikdy nezískal Oscara, ale v Hollywoodu se víc cení peníze a jeho filmy dohromady vydělaly přes 2 miliardy dolarů. Před deseti lety možná sliboval, že už nebude točit akční filmy, ale svůj lib nedodržel a my i filmová studia jsme o to bohatší. Představujeme vaše oblíbené herce a filmy, které milujete. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pulp Fiction :D

180

Odpovědět

Páty element je naprosto parádní film, tak jinej od všech ostatních. Ne, že bych Bruce neměl rád v jiných filmem, Die Hard bylo taky výborný, ale 5th element je jenom jeden. A Gary Oldman s tupe je taky jen jeden :D

200

Odpovědět

docela bych uvítala Heatha Ledgera :)

180

Odpovědět

Absolutně nejlepší je Poslední skaut!

210

Odpovědět

Nic ve zlém, díky za překlad a tak, ale tyhle biografie jsou vesměs všechny stejný. Každej chválí toho danýho herce, herec pak chválí každýho režiséra jak je to výjmečná spolupráce. Docela nuda. To už je zajímavější si přečíst ten článek na kterej odkazujete a taky to nezabere tolik času. Ale je to Bruce, takže 10/10 :D

181

Odpovědět

přesně tak, chtělo by to podrobnější biografie ... toto vážně začíná být nuda

180

Odpovědět

me se hodne libilo 12 opic a 5. element. Die hard je klasika, ale ten 5. element je u me best

181

Odpovědět

davate sem same mladase.. chce to Freemana a nicholsona

185

Odpovědět

Tak Willis,Arnie,Nicholson.. mladici fakt že jo :)

180

Odpovědět

\\ AL PACINO //

181

Odpovědět

Bruce byl dneska :) Arni s největší pravděpodobností příště :) co skompletovat božskou trojici akčních filmů a po Arnim je doplnit Slyem :) Bylo by hezké mít je všechny tři pohromadě i tady, když už to dali dohromady v Expendables 1 a 2 .. nemyslíte? :)

184

Odpovědět

To už by tady museli pak být i herci jako: Jason Statham, Dolph Lundgren, Jet Li atd. :D každopádně by mě velice zajímalo jaká by byla trilogie Die Hard kdyby v ní hrál Arnie :D

182

Odpovědět

+Legendaryomlouvám se, teď už to vlastně není trilogie :D

180

Odpovědět

pro mně asi 12 opic :)

181

Odpovědět

po konci filmu som bol ešte min. hodinu nasratý kôli koncu... každopádne excelentný film... Bruce má mnoho dobrých filmov. Skutočne zasluhuje titul "herec"

181

Odpovědět

Nejlepší film s Brucem? Pro mě Pátý element :)

180

Odpovědět

yippee ki yay, motherfucker!

181

Odpovědět

90% národa to nepochopí, protože jsme národ retardů a všechno máme s dabingem :-D

184

Odpovědět

+standysmanŽe by Poslední skaut?!

182

Odpovědět

Retard si ty.
Každej milovník filmů to samozřejmě chápe.

Jinak v Expendables 2 výměna hlášek mezi Arniem a Brucem byla nejlepší!

187

Odpovědět

+ZlopánCo řiká ve verzi s dabingem? :D

180

Odpovědět

+ZlopánJak to mám vědět? Nejsem tragéd, abych na to koukal s dabingem.

188

Odpovědět

+ZlopánChceš snad tvrdit, že kdo kouká na dabované verze je tragéd? To by bylo strašná chyba, ostatně český dabing je na hodně vysoké urovni. Leč osobně se též raději dívám v originálním znění, protože je pravda, že ne vždy se dabing uplně povede.

180

Odpovědět

Další pěkná biografie, jen mi dělá problém pochopit kde se stala chyba když Schwarzenegger má proti Nicholsonovi dvojnásobek hlasů

187

Odpovědět

v Matrixu...

180

Odpovědět

Get to tha choppaaaa..
Jinak taky docela koukam, hlasoval sem pro Nicholsona.

181

Odpovědět

+TwoRGet to the chopaaaa... tys mi dal... já málem spadl smíchy pod stůl :D hned se jdu podívat na sestřih těhle hlášek :D

180

Odpovědět

spíš je blbý je dávat proti sobě, ale Arnold je prostě Arnold. Nicolson, je sice lepší herec, hraje vážnější věci má určitě i více oskarů apod. Ale prostě Arnold je legenda.

180

Odpovědět

Arnold je prostě Numero uno :)

185

Odpovědět

6:07 "Bruce and Emma welcomed another baby girl to the Willis Clan" - to Willis Clan mě dostalo :D

182

Odpovědět

Jakej akcent má ten moderátor?

180

Odpovědět

Australskej.

180

Odpovědět

+Ninjerok, dík

180

Odpovědět

To nevim, ale je to lepší, než poslouchat tu moderátorku,co to přehrává až do aleluja.. ;)

183
Další