Boj s terorismemPoslední smích

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:285
Počet zobrazení:6 443

Po krátké odmlce se opět vrací John Bird a John Fortune, aby nám ukázali, jak se britská armáda chystá zatočit s terorismem.

Přepis titulků

Generále, sire Georgi Parre, mohu začít tím, že se zeptám, jak jde boj s terorismem? No, nebudu vám lhát. Je to hrůzostrašné. No, to byste asi očekával. Terorismus je hrůzostrašný už sám o sobě. Takže jediné, co má cenu, je bojovat s ním. - Řekl bych, že máte pravdu.

- Ano, a často je to velmi iritující. Nemohli bychom mít válku s mírnou iritací, víte. Na něco takového bychom nedali dohromady koalici. Problémem ale nejspíš je, že nevíte, kdo je vaším nepřítelem. Přesně tak, může to být prakticky kdokoliv. Takže tvrdíte, že nejste schopni se s touto situací vypořádat. No já tedy určitě nejsem schopen... Víte, tady potřebujete úplně jiný druh operace. Potřebujete být v utajení. A infiltrovat tyhle lidi a to bych já nedokázal.

Určitě ne takhle oblečený... Brzy by mě odhalili, víte. Takže vlastně připouštíte, že na tento druh války vůbec nejste připraveni. Ne, nikdy jsem neřekl, že jsme totálně nepřipraveni. Na velitelství máme takový stůl vysypaný pískem, se stovkami hezoučkých hraček. Ale je to k ničemu, pokud se ukáže, že váš nepřítel je nějaký omezenec sedící na trubce, snažící se zapálit si vlastní botu.

Tornado je velmi působivá zbraň, ale zase to nevypálí pořádnou čáru. Aha, chápu... takže co s tím? Irák. Chcete říct, že se chytáte přesvědčit Irák, aby za vás bojoval s terorismem? Ne, ne, ne. My půjdeme do války s Irákem. A říkám vám, že to bude pořádná válka. - A na tuto válku budeme skvěle vybaveni. - Ano? - Ano, naprosto výborně. Jsme velice sebevědomí, velice.

Protože co se týče výzbroje, britská armáda má v plánu několik velice technologicky vyvinutých zbraní, které půjdou do provozu. Velice technologicky vyvinuté. Například? Dám vám příklad. Máme novou Trigate protitankovou střelu. No, máme... Měli jsme jí mít už v roce 1996... ale nebude připravena až do roku 2005. To je docela dlouhý vývoj.

Ano, ano, to ano, ale... potom už bude značně zastaralá. Takže jsme se rozhodli využít této výhody právě teď. Pak tu máme Bowman. - Bowman? Co to je? - Bowman je kompletní taktický komunikační systém. Nahradíme jím starý komunikační systém, který nefungoval. Jeho označení bylo Clansman. A nebudou s tím nějaké problémy?

Myslím přizpůsobování se úplně novému komunikačnímu systému. Nemyslím si, že to bude složité. Spíše docela lehké, protože tenhle taky nefunguje. To je docela hrozný seznam všemožných zpoždění. Ale ne všechno je opožděno. Máme totiž jednu velice důležitou věc. Máme A400, letadlo pro přepravu těžké techniky. To je naprostý základ pro transport našich jednotek a techniky přímo na bojiště. A to bude včas, že?

No, asi takhle. Ono není opožděné. Ono prostě neexistuje. Toto je spojená evropská operace, kterou jsme diskutovali přes 15 let. Ale nikdy jsme nebyli schopni přesvědčit všechny státy, aby se zapojily do jeho výroby. Takže jste o tom diskutovali přes 15 let... - a vlastně nic z toho. - No to bych neřekl. Jednou jsme vyrobili dřevěný model v životní velikosti.

Což bylo velice působivé, pokud jste se o to tedy nerozhodli opřít. Ale i kdyby jste byli schopni transportovat vojáky přímo na bojiště, nevznikl by tu nějaký problém? To ani ne. My neradi posíláme jednotky někam, kde se bojuje. To je velmi nebezpečné. Takže se zas jednou budete spoléhat na vzdušné síly, že? Vzdušná síla je to hlavní. A co se týče britských vzdušných sil, máme jeden z nejlepších letounů v historii válčení. Teď mluvíte o Eurofighteru, který byl ve vývoji od roku 1979.

Je připraven? - Naprosto připraven do akce. - Opravdu? - No, je ještě v továrně... Vlastně jsme dodělávali na poslední chvíli pár věcí. - Předpokládá se, že bude funkční už tento rok. - Ano, bude funkční tento rok... Takže jste je už rozeslali na RAF základny do celé země? No, to přesně ne. Udělali jsme to, že jsme vyhradili část britského vzdušného prostoru ve Woltonu v Lancashire, kde byl vyroben, jako RAF základnu.

A můžu upřímně prohlásit, že od té doby jsme se ho nerozhodli přesunout. Nevadí ale někomu, že co se války v Iráku týče, Eurofighter v továrně nebude moc velkou pomocí? My doufáme, že Saddám Husajn vyhradí část svého vzdušného prostoru pro naší základnu v Iráku. A pak by mohl přinést své MIGy 29 a mohly by tam jen tak sedět a koukat se na sebe. Všechny tyhle odklady a navíc spousta peněz utracených za něco, co nefunguje...

Jak může vlastně přispět Anglie do této války, ke které dojde v Iráku? - Velice významně může přispět... - A to jak? Bude to jako Afghánistán. Američané to celé vybombardují a John Simpson to pak osvobodí. Překlad: B-hold Korekce: scr00chy www.videacesky.cz - Generále, velice vám děkuji. - Bylo mi ctí.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

a mohl bych poprosit o druhý díl (nefunkční tanky, pušky, vysílačky,....:))
....já vim, že na youtube už je to jednou přeložené, ale když už tu jeden díl je...
http://www.youtube.com/watch?v=byInp8pUKoM ...tento se mi zdá dokonce i zábavnější :D
http://www.youtube.com/watch?v=FjiQvo0JFf4&feature=related

181

Odpovědět

@Mate00 - ber to jako že je to z londýnského slangu přeloženo do českého..:D..tube asi neni spisovně v EN a u nás je trubka taky nespisovný název pro metro ..... alespoň od teď :D
ale mohl by mi někdo vysvětlit kdo jsou to "long johns"? - tak si říkají tito dva chlápci??

182

Odpovědět

Long johns jsou něco jako legíny, punčocháče, podvlíkačky.

00

Odpovědět

Jo jo sitting next to you on The Tube bych taky asi přeložil jinak, ale chybička se vloudí :D

181

Odpovědět

Hele nechci nic říkat ale "...sitting next to you on The Tube." (cca 1:20) bych rozhodně nepřeložil jako "sedící na trubce". The Tube je snad proboha londýnský metro ne?:D

201

Odpovědět

@Tominas >>Proč maj probohu lidi potřebu psát do komentářů, že byli první, druhý, třetí, čtvrtý, …? :-/<<
Na túto otázku ti odpovie toto video http://www.videacesky.cz/hudba/flameova-valka

181

Odpovědět

Jaj jakto že to není zase do konce ?? mě se to par sekund možna minutu před koncem vypne

181

Odpovědět

Tak tohle je vážně úžasné video :)

191

Odpovědět

nahodou je to spicka humoru, len nam sa to uz nezda take vtipne, lebo je rok 2010 :-)

181

Odpovědět

Tohle už mi nepřišlo tak dobrý, ale stejně to sou borci :)
A btw... Proč maj probohu lidi potřebu psát do komentářů, že byli první, druhý, třetí, čtvrtý, ...? :-/

181

Odpovědět

preco to je na konci tak seknute? :(

181

Odpovědět

neee!!! tak second no...

183

Odpovědět

first :D

184

Odpovědět

:D fakt borci

191