Černé zrcátko – Suma štěstí

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:88
Počet zobrazení:6 427
Seriálem Black Mirror volně inspirovaný krátkometrážní film Suma štěstí od týmu polských filmařů ukazuje méně pozitivní stránku různých vychytaných programů, které by v nepříliš daleké budoucnosti mohly ovlivňovat téměř všechny oblasti našeho života.

Přepis titulků

ČERNÉ ZRCÁTKO Příběh inspirovaný seriálem Black Mirror - Jak ses vyspala? - Dobře. - Málo, ale dobře. - To já taky. Naštěstí je víkend za rohem. Co kdybychom ho celý prospali? - Děláš si legraci. - Dobře, s přestávkou na jídlo, ale objednáme si, žádné vaření. - Vážně si to nepamatuješ? - Máme něco v plánu? - Jo.

- Ale já si fakt chtěl odpočinout. - Mluvili jsme o tom, víš? - O čem. Premiéra hry mé sestry. Jéžiš, zapomněl jsem, promiň, máš pravdu. - Proč to vždycky tak odbudeš? - Jako jak? No, tak pohrdavě. Zapomněl jsem, tys to připomněla, všechno dobrý. Všechno dobrý, super, jako vždycky. Poslouchej, fakt je těžký to všechno zvládnout, hodně pracuju, ani nevím, kde mi hlava stojí.

Aha, tady. - Dřív ti na mně víc záleželo. - Copak jsem říkal, že nepůjdem? Půjdeme, nevěděl jsem, že ti na tom tak záleží. Vždyť jsme se o tom bavili. Je to pro mě hrozně důležité. A pro moji sestru. A přesně kvůli takovejm věcem mám pocit, že mě vůbec neposloucháš. Nebo mi nerozumíš.

Ani nevím, co je horší. SUMA ŠTĚSTÍ - Tak co? - Co? Co co? Hele, jak jsem uklidil byt. - Pro moji kočičku všechno. - Aha, bezva. Ještě musím někomu zavolat a pak se začít chystat. - Chystat? - Večeře s radou. Už zase nevíš?

- Ne, samozřejmě, že vím. - Super. Ahoj, to jsem já. Poslouchej... Zlato, neviděl jsi moji náušnici? Tuhletu. Ráno jsem je dala k posteli, - ale jedna zmizela. - Ne, vůbec nevím, - kams je dala. - Ale nedal jsi je někam, - když jsi uklízel? - Ne, jenom jsem vysával. Tak možná jsi ji vyluxoval, nespadla ti někde?

- Věci se přece jen tak nevypaří. - Sám nevím. Jo, je možný, že mi při luxování někde spadla, podívej se kolem postele. Už jsem se koukala. Nejsem blbá, koukala jsem před ní, za ní, na posteli... A to je problém? Vyhoděj tě, když si nevezmeš tyhlety? Já se kurva vrátim z práce, celý to tady vycídim, abych tě potěšil, až se vrátíš, a co z toho mám? Ale to jsem dneska vůbec nechtěla.

Mám důležitou schůzku, chci se v klidu připravit, říkala jsem ti to! Bylo by lepší, kdybys nedělal nic! Tři dny na gauči? Paráda, kámo, to seš borec. - Ale no tak. - To musí bejt pohodlnej gauč. A co? Čekáš na omluvu? - Ani nevim. - Takovej je holt život. Ale mně na ní fakt záleží. Nic nedělám, je to špatně, něco udělám, je to ještě horší.

- Chtěl bych to udělat chytře, ale... - To je život. Pravdivá historka. Mám kamaráda, který kvůli přítelkyni málem ohluchnul. Fakt, zhoršil se mu sluch. Její křik způsobil nějaký divný vibrace, který jeho ucho netolerovalo, tak šel k doktorovi a ten mu řekl: "Potřebujete naslouchátko." Tak mu dal naslouchátko, a poslal je na párovou terapii. - A pomohlo to? - To naslouchátko? - Ne, terapie.

- Ne, tam ani nešli. Ale jsou šťastný. Jasně, hádaj se, ale jsou šťastný. - Víš proč? - Proč? Protože když ona řve, on si vypne naslouchátko. - Oceňuju, že mi chceš spravit náladu. - Kdykoliv. A fakt uvažuješ o terapii? - Když já nevím, co dělat. - No, já bych nechtěl, aby mi někdo říkal, jak mám žít. Psychologové, ty jsou jako ty psi do aut.

Kývaj hlavou... Uběhne hodina a chtějí 150 złotych. Ale jestli fakt potřebuješ pomoc, četl jsem nedávno fakt zajímavý... Skvělej článek o jedný technologický společnosti, - která vymyslela appku na vztahy. - Appku na vztahy? - Víš co, něco do hlavy, úžasnej vynález. - Ale nemůže to bejt nebezpečný? Kámo, dneska má implantáty každej. Najdu ti to. - Mám to. - Pošleš mi to? - Tady, posílám.

- Přišlo to, díky. Kámo, zejtra vyjde ta nová AR. 50 000 lidí hraje na jedný mapě. Viděl jsi ten trailer? - Rád vás poznávám. - Dobrý den. Víte, ze svých zkušeností mohu říct, že jenom ti, kteří opravdu vědí, co v životě chtějí, se rozhodnou pro naše služby. Ale jako profesionální lékaři potřebujeme u každého případu 100% jistotu, takže se vás musím zeptat na několik otázek. - Do toho.

- Co vás k tomu rozhodnutí vedlo a jste si vědom, jak naše terapeutická aplikace funguje? Vím jenom to, co jsem se dočetl v tom článku. Chtěl bych lépe vědět, co mám a co nemám dělat ve svém vztahu, a podle toho, co vím, by mi s tím měla vaše aplikace pomoci. Vskutku. Po kalibraci zanalyzuje aplikace vámi vybraný objekt vašich citů a pomůže vám dělat správná rozhodnutí na základě behaviorálních dat sbíraných v reálném čase. Záleží mi jenom na tom, aby byla šťastná.

A přesně to vám můžeme zaručit. Naše terapie má 100% úspěch ve zlepšování objektivní sumy štěstí - ve vztahu. - A měl bych na něco dávat pozor, nebo máte nějaké rady pro budoucí uživatele? Jenom jednu, prosím, ničeho se nebojte. Naše aplikace je jenom nástroj tak jako tisíce počítačových programů. Byla vymyšlena a vyvinuta jen s tím záměrem, aby zpříjemnila život vaší partnerce.

A tím pádem i vám. Její štěstí je koneckonců vaše štěstí. Nějaké otázky? - Ne. - Tak se dáme do práce. - Ahoj. - Proč tak pozdě? Objekt citů lokalizován, spouštím analýzu. Úroveň hladu překračuje hranici normy, 77% pravděpodobnost vzniku iritace. Promiň, práce. Umírám hlady, dala by sis něco?

Skočil bych do obchodu - a něco rychle uvařil. - Vážně? - Jo. - No, vlastně jsem nestihla oběd. - Na co bys měla chuť? - Nevím, něco vymysli. Zvažuji potenciální doporučení. Doporučuji možnost č. 1, tagliatelle s houbami. Návrh s 97% pravděpodobností uspokojí apetit a s 83% pravděpodobností - zlepší náladu objektu. - Neboj, něco vymyslím. Hned jsem zpátky. Tak co?

- Je to opravdu moc dobré. - Úroveň spokojenosti se zvýšila o 6 %. Věděl jsem, že ti to bude chutnat. Vážně? Jak to? Navrhovaná odpověď: Zmínka společných vzpomínek. Víš, jak se nám před třemi lety rozbilo v Itálii auto? - Vím. - Tam byla malá restaurace, kam jsme přišli, a měli tam všechny možné nudle, tys chtěla tagliatelle s houbami, ale ty neměli.

Úžasné, že si pamatuješ takové drobnosti. - Rozhovor zvýšil úroveň důvěry. - Pamatuju si, jak ti to tenkrát slušelo. Druh komplimentu se shoduje s očekáváním. - Máš nějaké plány na večer? - Nic konkrétního. Objekt vykazuje zvýšenou únavu. Návrh: Zábava bez pohybu. Co takhle film, gauč, deka? - Dneska mi čteš myšlenky. - Můžu vybrat film? Dobře.

Ale ne takový jako minule. - Mně se horory fakt nelíbí, víš, zlato? - Očekávaný druh zábavy: - Srdečná, humorná, rodinná. - Najdu něco, co se ti bude líbit. Analyzuji stav objektu. Nálada se zlepšila. Potřeba kofeinu uspokojena. Objekt je připraven opustit místo odpočinku. Lásko. Co to děláš?

- Je strašně brzo. - Překvapení. - Ale výročí máme až za měsíc. - Ale i dnes je zvláštní den. Před sedmi lety jsme se poprvé potkali. - Ty si takové věci fakt pamatuješ? - Jo. - Jsi sladkej. - Dole čeká snídaně. - Možná sluchátka? - V poslední době objekt nevykazoval zájem o zlepšení zvukové kvality, běžně používaná sluchátka splňují očekávání objektu.

Dobře, tak co třeba... Třeba společná dovolená. Říkala, že by si chtěla poležet na pláži. Loni jsme chtěli na Kanáry, ale ani jeden jsme nedostali dovolenou. - Přání už není aktuální. - Co to má znamenat? To není tak dlouho. - Přání už není aktuální. - A co když chci jet já? - Nedostatečný argument. - Co to má znamenat? Stanovený důvod nenachází využití v kalkulačních operacích. A co je s mými potřebami?

Nejsou v tom vztahu důležité? - Co znamená, že nenachází využití? - Cílem terapie je zvýšení sumy štěstí - ve vztahu s objektem. - Jo, to už jsem slyšel. Všechna doporučení jsou optimalizovaná pro splnění cíle. - Dobře, tak co jí mám koupit? - Vyhodnocuji potenciální návrhy. Volba č. 1, sada organické kosmetiky. Dárek má nejvyšší procentuální pravděpodobnost, že splní očekávání objektu a zlepší náladu. Dobře, tak teda kosmetika. Teplota těla objektu se snížila pod hranici komfortu.

Navrhované opatření: Položte na objekt - dodatečnou vrstvu přikrývky. - Ale já spím. Navrhované opatření: Položte na objekt dodatečnou vrstvu přikrývky. Teplota těla objektu se snížila pod hranici komfortu. Systém navrhuje řešení: Položte na objekt dodatečnou vrstvu přikrývky. Dodatečná vrstva pokrývky nedostatečná.

Pozor, nebezpečí přehřátí těla objektu. Pozor, nebezpečí přehřátí těla... Ahoj. A to je pro tebe. Děkuju! Přesně to jsem si přála. Myslel jsem si, že se ti to bude líbit. Napadl mě jiný dárek, ale... Pozor, nebezpečná volba rozhovoru. Jo?

A jaký? Pokračování v tomto tématu nedoporučeno. Pozor. - Pšt. - Co? Řekl jsem si, že tu myšlenku umlčím a použiju ten nápad někdy jindy. - Objekt nemá o ten typ dárku zájem. - Ale jsem rád, že se ti ten dárek líbí. Děkuju. Úroveň spokojenosti se zvýšila o 11 %. Ne ne! - A co s tou tvou holkou, je to lepší?

- Mnohem lepší. Nepamatuju si, kdy byla naposledy tak šťastná. Nainstaloval jsem si tu aplikaci, o které jsi mluvil. Vážně? Hustý. Doufám, že mi dají něco za reklamu. - A jak to funguje, povídej. - No, víš, to bys musel vidět. Je to hrozně složitej program, hodně personalizovanej, ale stejně program. Ještě si zvykám. Jasně, ale co přesně to dělá? Způsobí, že dělám rozhodnutí, která zvyšují sumu štěstí v mém vztahu.

- A to znamená? - Prostě je díky tomu všechno lepší. - Pivo? - Že se ptáš. To neodmítnu. Nemůžu se rozhodnout. Jaké pivo? Pivo je pivo. Tak třeba kanadský světlý, minule mi chutnalo. Dobře... - Mám rozhodnout i za tebe? - Ne, já si poradím. To kanadský není špatnej nápad.

Tenhle chlap... Jaký byl den, lásko? Doporučená odpověď: Vyprávění o setkání s pejskem po cestě do práce. - Cestou do práce jsem viděl psa sousedů. - Oni mají psa? - Jo, je roztomilý, malý, chlupatý... - Připomenutí: Fotka té situace - byla zapsána do paměti telefonu. - Dokonce jsem ti udělal fotku. - Hele, to je on.

- Ale to je zlatíčko! - Viď? - A jak kouká. - Takový roztomilý, malý, chlupatý. - Úroveň mateřských potřeb - zvýšena o 7 %. - Co kdybychom si taky takového pořídili? Doporučeno potvrzení. Krátkodobé, nezávazné přání. Jestli chceš, tak proč ne. V poslední době je mi s tebou moc dobře. Konečně se něco změnilo. - Vážně se snažíš... - Nálada objektu stabilní. - Staráš se o mě...

- Úroveň spokojenosti nad 90 %. - Připadám si jako královna... - Úroveň hladu pod kontrolou, všeobecná očekávání: Dezert, zdřímnutí, procházka. Možné aktivity na večer: Čtení knížky... - Lásko... - Varování, čas na rozhovor je nevhodný. Navázání hovoru může způsobit zhoršení nálady objektu. - Já... - Varování, téma výpovědi může způsobit negativní reakci. - Chtěl bych ti něco říct.

- Systémový alarm. Procedura vyžaduje přerušení. Přepínám do automatického režimu. To není důležité. Hezky se vyspi. Miluji tě. Já tebe taky. Dobrou noc. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jedna věc mi přijde velmi zvláštní. Toto video je tady už kolik dní a zatím žádná stereotypní narážka na absurditu existence čehokoli, co by rozumělo ženskému myšlení.

10

Odpovědět

Paráda, mělo to ten nádech Černého Zrcadla. Jen jsem postrádal lepší konečnou pointu, která byla slabá. Ale i tak jsem se bavil určitě více než u posledního dílu Černého Zrcadla. Ocenil bych další podobnou tvorbu.

31

Odpovědět

Filmek docela dobrý a má správnou atmosféru, bohužel závěrečná pointa ničí celé vyznění.Vypadá to jako snaha o úderný závěr, ale v Black Mirror s tím obvykle umějí pracovat aby to sedlo do konceptu. Tady je to však jen proto, aby to zde bylo, aby to přesáhlo určitou hranici šoku. Velká škoda.

50

Odpovědět

Napadlo mě to samé! Ten dramatický závěr, kde ho program začne ovládat, byl nadbytečný. Možná bych to neviděla negativně, kdybych ovládání mysli spatřila ve snímku poprvé. Jenže tento šokující závěr z toho udělal zbytečně velké klišé.
Hodnocení: 60%

51

Odpovědět

Já bych ji zabil už ve třetí minutě kdy dělala scénu kvůli náušnicím a byl by klid.

50

Odpovědět

odpad

07

Odpovědět

co preložit tohle video : Black Mirror Episodes from Medieval Times ?

21