92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:150
Počet zobrazení:7 465

Pro všechny milovníky Lega tu máme jednu novinku. Tým Lukáše Horáka z kladenské továrny LEGO dokázal postavit funkční model Bugatti Chiron. Úkol zněl jasně: bez lepidla. Auto dokonce svítí a jezdí 30kilometrovou rychlostí. Že by zlaté české ručičky?

Více se dozvíte v článku na webu Czechcrunch nebo Forbes.

Přepis titulků

Chtěli bychom tvrdit, že s LEGO Technic se dají stavět skutečné věci. Abychom dokázali, že to jen neříkáme, ale myslíme to vážně, rozhodli jsme se postavit auto. Skutečnou kopii Bugatti Chiron. A abychom si to ještě ztížili, rozhodli jsme se, že auto vyzkoušíme v praxi. Snaha o zachování elegantních křivek Bugatti Chiron jen za pomocí kostek z Lego Technic byla první výzvou.

Druhou bylo vytvoření motoru. A protože nám sestavení auta z LEGO Technic nestačilo, rozhodli jsme se, že ho chceme navíc pohánět pomocí mikromotorků Power Function z řady LEGO Technic. Na papíře to vypadalo proveditelně. Ale je to vůbec možné? Bude naše auto schopné jízdy? A kdo lepší by to mohl ověřit než ten, kdo testoval Bugatti Chiron v průběhu jeho vývoje.

Provedli jsme poslední kontroly. A se zatajeným dechem ho poslali na cestu. Naše úžasné auto z LEGO Technic pokračovalo v jízdě. LEGO Technic. Stavte skutečné věci. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zaujímavé auto, ale čakal som že šofér okomentuje svoje pocity z tej ukrutnej jazdy :D

71

Odpovědět

mě by zajímalo, kolik lidí při stavbě šláplo na kostičku :D :D

231

Odpovědět

hadám, že s nim 407 km/hod nedaj :D

29

Odpovědět

Hádáš správně, dají s tím 30 km/hod.

63

Odpovědět

postavene Lega si myslim, ze to vyslo na vetsi penize nez skutecne Bugatti :D

51

Odpovědět

"it's not about money it's about sending a message"

113

Odpovědět

Celé z lega, hej? No nepamätám si, že by som kedy našiel v krabičke s legom dvadsiatky elektróny :D

71

Odpovědět

Celé z Lega Technic (teda krom pásů, kovové konstrukce a převodovky).

21

Odpovědět

+setheKola určitě, hřídel asi taky nebude standardní LEGO výbava. Převodovku elektromotor nepotřebuje. Myslíte, že dělali crashtesty?

51

Odpovědět

+bergNemám tušení, ale LEGO už vydalo i video, kde odhalují některé podrobnosti z výroby: See how it was made - The Amazing Life-Size LEGO Technic version of the Bugatti Chiron.

20

Odpovědět

Ještě nebyly lego kola a kovová konstrukce.

10

Odpovědět

Njedriv chytaji ve Skodovce letici sip, ted maji napul z lega Buggatti. Ve volkswagnu uz dieslove zplodiny musi testovat i na managementu, to neni mozne :D

63