5 tipů, jak být charismatický jako The RockCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:32
Počet zobrazení:4 279
Dwayne „The Rock“ Johnson je velice charismatický člověk, kterého obdivují muži i ženy. Mohutná muskulatura ale není tím jediným, čím přitahuje naši pozornost. V čem tkví kouzlo jeho osobnosti? Čím to, že je tak oblíbený? Pochytejte pár triků na zvýšení charisma pevných jako skála.

Přepis titulků

"The Rock" je charismatický, ale asi nejzajímavější je, odkud jeho charisma pramení. Jeho charisma, jako kariéra, nestojí na jedné věci. Nemá pohled Billa Clintona, neslovíčkaří jako Russell, nemá hlas Neila deGrass Tysona. Dělá výborně víc věcí, tudíž se od něj máme co učit. Začněme tedy u té nejočividnější: dominantní vystupování. Nejspíš je to dost spojené s dobou, kdy se věnoval wrestlingu.

Ptáš se Rocka, jestli cítí, co vaříš? Tak aby bylo jasno, řekněme, že Rock fakt cítí, co vaříš. Protože Rock zvládne dělat vše najednou. Tak rozmáchlá gesta jsou pro běžný hovor samozřejmě příliš, ale všimněte si, jak to plácnutí jedné ruky do druhé přenesl do běžné konverzace, pouze s menší intenzitou. Nedostal jsem se do NFL. Tehdy tam nabírali týpky jako Warren Sapp. Říkal jsem si, to byl můj sen. Nevyšlo to. Šel jsem do SFL, do Calgary v Kanadě. U Dwayna Johnsona i jiných zdatných řečníků vidíte, že rukama znázorňují, o čem mluví.

Jako v další ukázce. Říkám: „Pojď sem, kámo.“ A objal jsem ho. „Fakt jsem moc vděčný.“ A on na to: „Jo, kdykoli, vím, oč jde. Natáčím tuhle franšízu už roky. Stav se a probereme to.“ Gesto objetí i gestikulace jsou umírněnější, než když zápasil. I tak jsou pro něj rozmáchlá gesta přirozená. Výraznou řeč těla rozebírám v jiným videích, odkazy jsou v popisku.

Pro tuto chvíli vězte, že díky širokým gestům okamžitě vzbuzuje zájem a lépe během řeči poutá pozornost. Ovšem Dwayne Johnson vyjadřuje nejvíce emocí ve tváři. Zvlášť, když nám věnuje svůj široký úsměv. Ano. Ty sušenky jsem nemusela. Projevit viditelně radost vám prokáže velkou službu. Zaprvé, poutáte na sebe pozitivní pozornost.

Lidé se chtějí obklopovat těmi, kdo se baví. Hlučný smích je jeden způsob, jak jako takový člověk působit. Souvisí to s tím, že výrazné projevy emocí umožňují druhým se na vaše emoce naladit. Když něco skutečně prožíváte a dáte to najevo, tělem a ve tváři, lidé kolem vás to také cítí. Když se Dwayne směje nahlas, stává se z něj osoba, se kterou je lidem dobře. Nemusíte ale sdílet jen radost. The Rock, Dwayne Johnson, je okouzlující řečník, protože své příběhy prožívá a je mu to vidět ve tváři.

Dělá to od dob, kdy zápasil. V další ukázce uvidíte, jak mění tvář, aby odlišil aktéry příběhu, a dokonce se zhluboka nadechne, když vypráví o nádechu. Dívejte. Zavolal mi trenér týmu, ze kterého mě propustili. „Vím, že jsme tě propustili, ale chci, aby ses vrátil.“ Zavěsil jsem a táta říká: „Jdeš do toho, ne?“ Já na to: „Ne.

To asi ne." A on: „Co budeš dělat?“ Nadechl jsem se a řekl: „Chtěl bych podnikat.“ Vše, co jsme viděli, směřuje k chvílím, kdy odhaluje svou zranitelnost. Rock je obrovský chlap. Řekli byste, že bude mít přístup tvrdý jako své tělo. Nejenže se výrazně projevuje a směje, také otevřeně mluví o citlivých věcech. Podle mě se právě díky tomu stal po konci kariéry zápasníka oblíbeným.

Už nehraje roli bručouna. Dovolí lidem vidět, jaké emoce prožívá. I když jsou to nepříjemné emoce. Tady mluví o tom, kdy mu málem na silnici zemřela máma. Nikdy na to nezapomenu. Pohled zastřený, jak jsem ještě neviděl. A vešla přímo na mezistátní I 65. A šla prostě dál.

Rovnou mezi auta. A mně se zastavilo srdce. Aby bylo jasno, vyprávět smutné příběhy charismatické není. Otevřenost, zranitelnost, pravé pocity, o tom charisma je. Dwayne není jedinečný jen díky tomu, ale i proto, že je skutečně silný. A nemyslím jen fyzicky. Tím myslím, že má své interakce pod kontrolou. Ve velmi přátelském duchu řídí interakce, jichž je součástí.

V další ukázce si všimněte, jak přátelsky přebírá kontrolu. Těší mě, že v tom jsi, protože… Zadrž, kámo. Vydrž chvíli. Gratuluju. Vím, že jsi před rokem, rokem a půl dostudoval. - Díky. - Rád tě vidím! - Pěkně si užíváš. Jsi v Riu! - A s tebou. Tentokrát se zaměřte na novináře. Když ho Rock přeruší, je velice nervózní.

Jakmile mu ale pogratuluje, rozzáří se a uvolní. Těší mě, že v tom jsi, protože… Zadrž, kámo. Vydrž chvíli. Gratuluju. Vím, že jsi před rokem, rokem a půl dostudoval. - Díky. - Rád tě vidím! - Pěkně si užíváš. Jsi v Riu! - A s tebou! Dwayne tady přebírá kontrolu, ale v pozitivním duchu, pomocí gratulace.

Cítí se dobře, když vede, a rád chválí lidi. Proto je ten typ člověka, co chcete, aby vás měl rád. A to je síla upřímného uznání. Lidem dělá velmi dobře, a tak dělají cokoli, aby ho získali. Vzpomínám si na kamaráda, se kterým se chtěl každý bavit, protože když on řekl, že jste vtipní, bylo to jako vyhrát jackpot.

Zdá se, že Rock má na lidi úplně stejný vliv. Nechválí je ale jen tak. Tím, že vás přiměje zajímat se o jeho názor, dá najevo, že je ve vedení. No, jeho rozměry tomu rozhodně napomáhají. Taky ale při interakci určuje míru fyzického kontaktu. Pochopíte to v další ukázce. Podívejte, jak Grahama Nortona přiměje k objetí. - Jsem tu!

- To jsi! Taky si často plácá s lidmi, kteří s ním dělají rozhovor. Pee-wee Herman. Teď tě dostanu. Carrot Top. Reese Witherspoon. - Nebyl to nářez? - Jo! Potřesení rukou / chlapácký objetí mi připadá jako zajímavý sociální rituál a možná o tom někdy udělám video. Teď si ale pamatujte, že když udáváte téma konverzace nebo určujete míru fyzického kontaktu a přitom jste přátelští, působíte charismaticky.

U Rocka tedy máme velmi zajímavou směsku. Je to chlap jako hora, co budí respekt, sotva vejde do místnosti. Při komunikaci se chová jako vůdčí typ. Při pohledu na jeho interakce je neskutečné, jak rychle si druhé získá. Ale důvod, proč je tak oblíbený, je, že kromě dominantního vystupování je i milý, chválí druhé, odhaluje své slabiny a smutné zážitky.

A celou tu dobu šíří poselství, že těžké časy lze překonat. Což je velmi inspirující. U Dwayna tedy nejde o jednu vlastnost, ale o kombinaci více. Proto to zabírá. Chcete-li vědět víc, jak pokaždé vzbudit dobrý první dojem, zabývá se tím jiné mé video. Čtyři správně použité emoce zaručí skvělý první dojem.

Je to vtipné, protože Rock jich v tomhle videu dost ukazuje. Chcete-li vědět, které a jak na to, klikněte na odkaz. Na stránce zadáte e-mail a získáte k videu okamžitý přístup. Snad se vám dnešní video líbilo. Pokud chcete, přihlašte se k odběru. Překlad: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Akurát sa tento charizmatický chlapík zapredal tequille Teremana a jeho IG nepozostáva z ničoho iného len z reklamy na tento chlast. Čo mi je trocha ľúto, jeho IG bol plný celkom zaujímavého obsahu, myšlienok, motivácie.

14

Odpovědět

Fotbalisti a herci jsou nejzbytečnější složky společnosti a někdo má potřebu tuto novodobou šlechtu sledovat na instagramu?

73

Odpovědět

+(Pepek)Ked ludia nemaju vzor v rodine a okoli, tak ho hladaju inde no... vzdy to tak bolo

53

Odpovědět

+neviema predsa hľadám v oboch, hm.

11

Odpovědět

+(Pepek)Čo ťa je do toho koho kto sľeduje. Nemal si kamarátov a tak máš potrebu robiť zo seba sudcu ? Každopádne Dwayne má pohľad na svet asi lepší než ty, ako pozerám. Mať na výber, radšej budem sledovať jeho s tequillou v ruke ako teba. A viem, tebe to može byť šumák lebo pepek je najzbytočnejšia zložka spoločnosti.

23