Tři charismatické vlastnosti záporných postavCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:45
Počet zobrazení:5 488
I záporné postavy mají svou přitažlivost. Samozřejmě byste se neměli tak jako Thanos snažit zabít polovinu lidstva, ale přesto se od Thanose a jemu podobných můžete naučit zvyky, které zvýší vaše sebevědomí, autoritu a přitažlivost.

Přepis titulků

Konečně vyšel film Avengers: Endgame, a když jsem se na něj připravoval a koukal jsem na klipy z Infinity War, všiml jsem si, jak lidé milují Thanose. To je zajímavé vzhledem k tomu, že během filmu nevybíravě zabíjí a jeho vznešený plán vůbec nedává smysl. Ale v tomhle videu nejde o mezery v příběhu, zajímají mě paralely se skutečným světem, protože mnoho lidí s nebezpečnou osobností má také velice atraktivní vlastnosti. Nemusíte přebírat vražedné sklony těch nebezpečných osobností, ale můžete se něco naučit, když si vyberete správné aspekty a přidáte je ke svému charismatu.

V tomto videu chci vysvětlit tři věci, které nebezpečným osobnostem přidávají na atraktivitě. První charismatická vlastnost Thanose a jemu podobných je nereaktivita. Avengers je akční film, takže to vidíme v kontextu fyzických výhrůžek. Thanosova nereaktivita ukazuje, jak mocný opravdu je. Ale v dalších scénách ukazuje nereaktivitu i v situacích, které se dají aplikovat na váš život.

Třeba tady křičí Peter Quill na Thanose a všimněte si, jakým on odpovídá tónem. - Pusť ji. - Á, nápadník. Spíš se mám za zabijáka titánů a drsnej sexy idol. Nech ji jít. - Petere. - Jinak ti ustřelím ten tvůj šourek, co máš na bradě. Thanos drží svou energii o úroveň níže než Peter. Naštěstí na nás asi nikdy nebude nikdo mířit plazmovou pistolí, ale Thanosova reakce je přesně to, co může v reálném životě rozptýlit potenciálně nepřátelské situace.

Pokud zůstanete klidní a udržíte svou energii pod kontrolou, můžete působit velice sebevědomě. Ve své knížce doporučuje Chris Voss používat tón, kterému říká "hlas dýdžeje v nočním vysílání rádia". On je policejní vyjednavač, takže musí získat převahu nad lidmi, kteří vyhrožují násilím a očividně jsou rozrušení. Mluví k nim tedy jako DJ nočního vysílání, hlubším, vyrovnaným a klidným tónem.

Díky této technice dokázal vyřešit napjaté situace. Když ji použijete v případech, kdy vás lidé slovně napadají, většinou to funguje lépe než vtipná odpověď. Ale vůbec nejlepší je oboje najednou. Už nepovedu žádné kampaně. Mým jediným programem... Jo, obě jsem totiž vyhrál. Druhý zvyk, který je atraktivní a v případě Thanose velmi nebezpečný, je extrémní přesvědčení.

Většina lidí žije se spoustou pochyb, přitahují nás tedy lidé, kteří působí naprosto sebejistě. Nejlépe to cítíme u lidí, kteří mluví s jistotou. Například Thanos neříká, co by dělal, nebo jestli bude úspěšný. Jako by se jeho plán měl se 100% jistotou vyplnit. - A co pak? - Pak konečně spočinu, s pohledem na východ slunce ve vděčném vesmíru. Nejtěžší rozhodnutí vyžadují nejsilnější vůli. Až skončím, bude polovina lidí stále naživu.

Snad na tebe budou vzpomínat. Zdravé přesvědčení v reálném světě nemusí být tak skálopevné, nemusíte věřit, že se splní všechny vaše plány. Osobně mi přijde pevná víra v to, že budu v pořádku, i když selžu, jako nejrealističtější a nejupřímnější způsob, jak být velmi sebejistý. Pokud to přesvědčení sahá dále, až k jistotě o tom, co se stane, že přijde určitý výsledek, vyjde vám Connor McGregor, který umí výborně vyhrávat, ale s prohrami neumí zacházet.

Ale ta radikální jistota je asi nejlepším nastavením, jaké může jako zápasník mít. Když zajdete ještě dále, stává se přesvědčení opravdu nebezpečným, tehdy budete předpokládat, že víte, co je nejlepší nejen pro vás, ale také pro ostatní, ať říkají cokoli. V této scéně se zdá, že Thanos není schopný připustit možnost, že by Gamoru špatně vychoval. Nejsem tvoje dcera. Všechno, co na sobě nesnáším, jsi mě naučil ty.

A díky tomu se z tebe stala nejlítější žena galaxie. Přesvědčení je důležité, ale nesmíte zacházet tak daleko jako Thanos, musíte zvážit i jiné pohledy. Pokud si chcete vypěstovat zdravé přesvědčení, zkuste se soustředit na tu představu, že budete v pohodě, bez ohledu na to, co se stane. Když zvládnete přijmout možnost, že v nějakém konkrétním úsilí selžete, ale zároveň se budete přesto cítit hodni lásky, respektu a druhé šance, je to skvělý způsob života.

Pokud vám jiní lidé říkají, jak máte žít, a narušují tím vaše sebevědomí, zkuste použít tuto odpověď: „Je dobře, že ty můžeš rozhodovat, co je nejlepší pro tebe, a já zase, co je nejlepší pro mě, protože kdyby to bylo naopak, byli bychom oba nešťastní.“ To nás přivádí k poslednímu bodu. Náhodné a nečekané dobré skutky nás mohou přitáhnout k někomu, jehož osobnost jinak není tak příjemná. Například poté, co Gamoru přesvědčil, že ho zabila, a zahrával si tak s jejími emocemi, jí Thanos nabídne něco k jídlu.

Říkal jsem si, že máš možná hlad. Ty samé výkyvy mezi násilím a dobrotou už s Gamorou vyzkoušel dříve. Poté, co odsoudil k smrti polovinu jejího lidu včetně její matky, je k ní Thanos laskavý. - Copak, maličká. - Moje máma. Kde je moje máma? Jak se jmenuješ? - Gamora. - Jsi mi to ale bojovnice. Pojď, pomůžu ti.

Možná znáte někoho, kdo je v takovém vztahu. Mají partnera, který je většinou dost hrozný, ale občas všechny překvapí laskavým gestem. A ten váš známý neodejde, aby se dal dohromady s někým milým. Ať tomu věříte, nebo ne, vzácné a náhodné dobré skutky jsou atraktivnější pro některé lidi, kteří vykazují určitý druh oddanosti zvaný úzkostný nebo starostlivý. Takoví lidé se obvykle dají dohromady s někým, kdo je vyhýbavý, protože sami sebe považují za nehodné lásky.

Sporadické dobré skutky jim dávají smysl kvůli tomuto pohledu na sebe. Možná jste v podobném vztahu, pokud vás oslovuje tahle písnička. Pohádáme se, rozejdeme se, políbíme se, usmíříme se. Pokud patříte k těmto střídavě chladným a vřelým vztahům, nejspíš jste se naučili cenit si intenzity emočního pouta, ne jeho kvality. Divoké výkyvy mezi strašným chováním a záchvaty laskavosti vás nutí přemýšlet, jak můžete tu laskavost probudit častěji, a nakonec zůstanete s lidmi, kteří vám nesvědčí.

V takové situaci musíte pracovat na sobě, asi se do teorie citové vazby ponořím více v jiném videu, pokud by vás to zajímalo. Dejte vědět v komentářích. Co se týče vašeho chování, neměli byste napodobovat Thanosovy výkyvy a zlé chování, ale můžete si pamatovat, že překvapivým uznáním si někoho velmi snadno získáte. Zásadní je, aby to bylo nečekané. Třeba květiny na Valentýna jsou fajn, ale získáte tím málo bonusových bodů.

Květiny o měsíc později, úplně nečekaně, jsou na druhou stranu velmi účinné. Je to ten samý předmět, ale s jiným načasováním, které naruší očekávání. Také je skvělé, když složíte kompliment někomu, kdo se oblékl slavnostně, ale pokud složíte kompliment ve zcela nečekané chvíli, zvýrazní to jeho účinnost. Tady je důležité poznamenat, že manipulativní lidé někdy používají tyto nestálé odměny, aby přiměli lidi s nízkým sebevědomím k ještě větší snaze o získání náklonnosti. Thanos to myslím krásně ukazuje.

Vytváří začarovaný kruh, který snižuje sebevědomí. Unesl jsi mě. Zachránil jsem tě. Jsi mé silné já. Mé šlechetné já. Ale lhát jsem tě nenaučil. Proto ti to jde tak mizerně. A najednou je nečekaně laskavý, aby se jeho dcery snažily získat jeho uznání.

Asi je jasné, že to dělat nemáte. Buďte laskaví jenom proto, abyste byli laskaví. Teď hned třeba můžete někoho blízkého překvapit e-mailem nebo zprávou, že na ně myslíte a ceníte si jich. Pokud vás zajímají i ty zdravé osobnosti ze světa MCU, můžete se podívat na video o 6 druzích charismatu, kterým ženy nemohou odolat. Navíc příští týden vyjde rozbor nejikoničtějších momentů Iron Mana, jestli vás to zajímá, zapište se k odběru našeho kanálu a zapněte si upozornění, aby se vám video opravdu ukázalo.

Také tím pomůžete našemu kanálu, YouTube pak bude vědět, že nás chcete sledovat. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář