Jak působit pozitivněCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:32
Počet zobrazení:4 371
Rádi se obklopujeme lidmi, kteří srší dobrou náladou. Chris Pratt je jedním z nich. Nejen, že je sympatický, ale má i velice hezký životní nadhled, díky kterému z něj dobrá nálada přímo čiší. Okoukejme od něj tři triky, jak působit pozitivně.

Přepis titulků

Chris Pratt patří mezi nejcharismatičtější lidi, co znám. A to říkám po vytvoření desítek rozborů celebrit ve spoustě videí. Na počest Strážců Galaxie Vol. 2 dnes rozeberu, díky čemu na nás působí tak příjemně a sympaticky. Šíří kolem sebe spousty pozitivní energie, skoro vše, co říká a dělá, působí hrozně povzbudivě - a je to nakažlivé. - Nejšílenější je, že každý rok od mých třicetin byl ten nejlepší v mém životě.

Je mnohem snazší říct: „Buď pozitivní“, než takový skutečně být. Proto si posvítíme na základní kameny Chrisovy pozitivity. Když ve svém životě zaujmete pozitivní postoj, snáze získáte sebedůvěru a budete působit charismaticky. Začněme u nejdůležitějšího návyku. POBAVIT SÁM SEBE Podívejte na video.

Chris taková natáčel, když hubl kvůli Strážcům Galaxie a Jurskému světu. Říkal jim Co jsem jed. Každý díl je o tom, jak si utahuje ze svačiny, kterou mu ten den trenér dal. Zdar, tady váš starej kámo Chris Pratt. Jsem tu zpět s dalším dílem Co jsem jed. V minulým díle bylo prd, soráč, dnes mám ke sváče mrkvovej koláč. Moc dobrý.

Můžu vám něco říct? To byla sváča na zítra. Tohle je základ pro to umět se sám pobavit. ZAČNĚTE SE BAVIT O SAMOTĚ Můžete třeba doma mluvit sami se sebou, točit hloupá videa, kde blbnete s jídlem, nebo poskakovat po baráku jako Star-Lord. Nejlepší způsob, jak ostatní bavit a budovat dobré vztahy, je, že dokážete pobavit sami sebe. Tu energii a rozpoložení pak umíte předat komukoli ve svém okolí.

Ať je to pokladní, starý známý, nebo mimčo, co vám neodpoví. Jak se tu máme? Všechno v cajku? A všichni nohy nahoru! A všichni nohy nahoru! A teď všichni pěkně tleskejte nohama. U pobavení sebe sama nejde o to udělat dojem na někoho, koho máte rádi. Děláte to pro sebe, protože díky tomu máte zábavnější život. Začnete-li to používat, bude energie, kterou vkládáte do komunikace, pozitivnější a hravější.

Budete působit důvtipněji, protože nebudete všechno brát tak vážně. Místo toho budete brát nahodilé a nudné chvíle v životě s nadhledem. Jako tady. Nadávky? Můžeme mluvit sprostě? Můžete klidně nadávat, dělat si srandu, vypípají to. Zdravím. Vysílání začíná, zm*di. Mluvit sprostě v práci asi není ten nejlepší nápad, takže je dobré vědět, kdy je vhodné nebrat věci příliš vážně.

Jedna ze situací, kdy je to vhodné téměř vždy, je během fáze, kdy se při komunikaci snažíme skrz zvídavé otázky poznat. Z Chrisových rozhovorů je patrné, že to dělá pořád. Otázky, které dostává a které lidé většinou berou doslovně, otáčí a svou odpověď vyšperkuje, aby pobavil sebe i lidi okolo. Ve filmu je tvá přezdívka, když jsi vyhnanec, Star-Lord. Kdybys měl vybrat ve skutečném světě přezdívku pro vesmírného psance, - co by sis vybral?

- Boner Doctor. Jak kontaktovat manažera Jennifer? To vám říct nechci. Takhle. Vezměte telefon, vytočte 911 a rychle řekněte: „Musím mluvit s Jennifer Lawrence, je to naléhavé.“ Pak zašeptejte: „V domě někdo je." - Přijede houf mých manažerů. - Přijedou manažeři, potkáte se s Jenn… Aby bylo jasno, neznamená to, že na zvídavé dotazy nikdy neodpovíte, ani že s lidmi nenavazujete hlubší vztahy, protože vše otáčíte ve vtip. Znamená to, že raději najdete způsob, jak se zasmát i při běžné konverzaci, než aby se taková konverzace zvrhla v nudnou přestřelku otázek a odpovědí, která ve vašem protějšku nezanechá vůbec žádný dojem.

Tady je další ukázka, jak Chris vtipkuje, spíš než aby přímo odpověděl. Jsou mu čtyři měsíce. Narodil se předčasně, prošli jsme si… emočně náročným obdobím, ale je zdravý a veselý a každý den cvičí, je prostě… Jak cvičíte? Třeba na posilovací lavici.

Položím ho tam a on vzpírá. - Daří se mu. Pěkně prospívá. - Je supersilný. Další věc, co vám pomůže trénovat pozitivní postoj, je pohlížet na nejednoznačné či negativní situace v pozitivním světle. Zkrátka přijmout životní heslo: Sklenice je poloplná. Projevuje se to ve vašem přístupu. Když se vás někdo zeptá na dávnou práci, kde jste smažili burgery, můžete mluvit o tom, co vás štvalo, nebo o tom, co vás na práci bavilo. Takhle reaguje Chris.

Dostal jsem práci v jednom podniku, co se jmenoval Viking Drive In. Smažil jsem hamburgery v malý burgrárně, co prodávala přes okýnko. - Bezva. - Bylo to super. Bylo to skvělý. Mohl jsem tam jezdit na in-linech, jako malý jsem jezdil všude. Pěkná ukázka toho, jaký jsem byl zamlada. Bezva vedlejší účinek pohlížení na věci z té pozitivní stránky je, že snáze žertujete, protože takhle vznikají vtipné okamžiky: Když negativní stránky filtrujete skrz svůj neutuchající pozitivní náboj.

Podívejte se třeba, jak Chris ihned předpokládá, že ať řekne Steven Colbert cokoli, myslí to dobře. Ačkoli to tak zjevně není. V ukázce Chris vypráví, jak dělal obchodního zástupce. Steven předstírá, že je potenciální zákazník, který ho odmítá. - Ozvu se. - Vyplňte to. Mám jich jen 20. Dnes je akce za 20 $. Platba penězi, šekem, kartou. Jestli neodejdete, zavolám policii. - Hned.

- Jo! Zavolejte je. Taky mají auta a rádi uděláme servis i jim. Zavolám je. Udělám to. Abyste tenhle postoj rozvinuli i u sebe, trénujte ve zdánlivě negativních chvílích. Třeba: se ztrátou práce jste dostali příležitost a víc času být s blízkými. Když šlápnete do bláta, máte nové hnědé boty. Ano, je to z písně „Všechno je tu boží“ z LEGO® příběhu. Poslech téhle písně je dobrý způsob, jak zůstat pozitivní. Všechno je tu boží.

Všechno jde ti líp, když jsi týmový hráč. Víc kvůli autorským právům nahrát nemůžu, což je boží, protože díky odkazu v popisku si to můžete poslechnout celé. Což nás dostává k poslednímu bodu. Protože humor je nejméně vymezenou oblastí na světě. Můžete lidi rozesmát sarkastickými vtípky, nebo až absurdními vtipy s nádechem nadhledu. Už jsem to zmiňoval, ale stojí to za zopakování.

Držte se vtípků s nadhledem, chcete-li udělat dobrý dojem a dopřát lidem příjemnou společnost. Zopakujme si, jak na to. Kdyby ses vydal na jinou planetu, jaké tři věci by sis vzal s sebou? Trilogii Hunger Games, sběratelské kartičky s Jennifer Lawrence a skutečný luk Katniss.

A hračky Mystique. Kolik si těch věcí můžu vzít? 30? Chris je v tom na každý pád jednička. Má odvahu obracet vtípky, které se začaly ubírat negativním směrem. Příklad toho uvidíte v ukázce, kde redaktorka v žertu naznačuje, že ji Chris označil za muže, což nebyla pravda. Místo omluv a vysvětlování, že to tak nemyslel, nebo rozvedení vtipu výrokem: „Vypadáte tak“, se mu podaří vtip udržet a dodat mu pozitivní nadhled.

Nejvíc sexy muž na světě pro rok 2015. - Nemyslíte? - Ano. Propána. - Skromnost stranou? - Skromnost stranou? - Zasloužím si to. - Pokud si to někdo zaslouží… Tak já. - Tím myslím vy. - Ne, to vy. Chcete říct, že vypadám jako muž? Ne.

Chci tím říct, že je načase. Je načase, aby nejvíc sexy mužem na světě byla žena. Musím říct, že když jsem to viděl poprvé, dostalo mě, jak geniálně komické to je. Což se člověk nenaučí po zhlédnutí jednoho videa na YT. Dobrá zpráva ale je, že se k takové pohotovosti dá propracovat, když budete trénovat komediální talent a svůj mozek naučíte pomocí kroků, o kterých jsme mluvili, cílit na hledání pozitiv. Těmi kroky jsou: Zaprvé. UMĚNÍ SÁM SE POBAVIT Udržovat se veselý.

Zadruhé. TRÉNUJTE POZITIVNÍ NÁHLED NA NEGATIVNÍ SITUACE Třeba jen sami pro sebe a pak i před přáteli. A zatřetí. VTIPKUJTE TAK, ABYSTE LICHOTILI, NE, ABYSTE SHAZOVALI. Připravuji taky playlist předchozích videí s vtipnými rozbory, kdybyste si chtěli procvičit další návyky stran humoru.

Tady to máte. Pokud se vám video líbí a chcete vědět, jak pomocí těch dovedností pokaždé udělat skvělý dojem, mám video o emocích, díky kterým uděláte dobrý první dojem u všech, od šéfa přes partnera po kohokoli. Pořadí, v jakém emoce vyjádříte, je důležité. Protože i když lidi většinou tyto emoce vyjádří, dělají to ve špatném sledu. Kvůli tomu na ně snadněji zapomeneme.

Chcete-li zjistit, o jaké emoce jde a v jakém pořadí je vyjadřovat, klikněte na odkaz na obrazovce. Vede na jinou stránku, tam zadáte e-mail, a video máte ihned k dispozici. Pokud se vám video líbilo, přihlaste se k odběru. Překlad: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

02:03 Bill Cosby :D lol

10