5 frází k zahájení hovoruCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:48
Počet zobrazení:4 420
Někteří lidé v konverzaci plavou jako ryby ve vodě, někteří jsou nesmělí a často tápou, jak oslovit druhé, nebo se cítí trapně, pokud mají mluvit s někým, koho neznají. V dnešním díle Charisma on Command si představíme 5 frází, pomocí kterých můžete snadno a v jakékoli situaci prolomit ledy a navázat hovor s cizími lidmi.

Přepis titulků

Zažili jsme to všichni. Chcete se seznámit, ale nevíte, co říct. Znervózníte, moc přemýšlíte a nakonec neřeknete nic. To je hrozný scénář. Dnes se tedy naučíte pět frází k zahájení hovoru v jakékoli situaci. První z frází je „Čau, tebe ještě neznám, já jsem…“ a vaše jméno. Hodí se skvěle na večírcích, firemních setkáních, na vysoké, v podstatě všude, kde se lidé navzájem znají. Fráze „Tebe ještě neznám“ je skvělá, působíte díky ní společensky a oblíbeně, naznačuje totiž, že na dané akci už většinu lidí znáte.

Po takovém zahájení hovoru probíhá následné představování a rozhovor mnohem přirozeněji. Druhá fráze je nejlepší v situacích, kde lidé nepředpokládají, že se seznámí, třeba v kavárně, v obchodě a skvěle se doplňuje s první frází. A zní „Čau, vím, že je to náhoda, ale…“ a řeknete, čeho jste si na osobě všimli. Třeba: „Čau, vím, že je to náhoda, ale máš tričko Eagles, jsi z Filadelfie?“ Poukázat na dresy a kšiltovky je hezké, protože většina lidí má silný vztah k místům, kde vyrostli či studovali.

Jelikož tato fráze přiznává nahodilost situace, nepůsobíte podivínsky. Ukazuje, že chápete společenská pravidla a jen je namyšleně neobcházíte, když chcete něco říct nebo se seznámit. Třetí fráze k zahájení hovoru je „metoda turista“. Skvěle se hodí, kdykoli se ocitneme na novém místě, ať už na vesnici, v nové části města, nebo baru.

V podstatě hrajete ztraceného turistu, ptáte se místních na směr či radu. Když jsem byl v cizině, začínal jsem hovor slovy „Čau, jsem tu nový. Kde najdu univerzitu, restauraci?“, prostě cokoli jsem hledal. V novém baru nebo restauraci se můžete uvést podobně: „Čau, jsem tu nový, můžeš mi doporučit, kam se tady dá jít bavit?“ Přiznání, že jste v okolí noví, vám spíš zaručí dlouhou odpověď k věci, může z toho být pravý pokec. Nasnadě jsou otázky jako „Odkud jsi?“, které hovor dál rozvíjejí.

Čtvrté zahajovací frázi se říká „Ben Franklin“. Hovor zahájíte žádostí o laskavost. V kavárně, kanceláři nebo ve třídě můžete někoho požádat, ať vám pohlídá věci, než si odskočíte. Po návratu můžete říct „Díky moc. Mimochodem, já jsem…“ a vaše jméno. A už si povídáte. Využíváte toho, čemu psychologové říkají „Efekt Bena Franklina“.

Když vám někdo prokáže laskavost, odůvodní si to tak, že vás má rád. Na této metodě je hezké, že funguje jako nepřímá zahajovací fráze. Nevyžaduje tedy moc odvahy. Nevýhoda je, že kvůli její nepřímé povaze musíte hovor stočit jinam, pokud se chcete s druhým pobavit. Proto může být lepší volbou pátá fráze k zahájení hovoru. Té se říká „spontánní kompliment“. Ideálně za užití chladného čtení, kdy hádáte něco o dané osobě. Pokud vidíte na někom zajímavé oblečení nebo někoho s dobrým stylem, řekněte třeba: „Páni, skvěle se oblékáš.

Jsi módní návrhářka?“ Vidíte někoho s vycvičeným psem a řeknete: „To je skvělý pes. Jste cvičitel?“ Pokud to podáte dobře, komplimentem potěšíte a váš odhad při chladném čtení poskytne prostor pro odpověď. Můžete pokračovat v hovoru, aniž by to působilo divně. Malé varování. Vyhněte se komplimentům o postavě, těmi v druhých vyvoláte spíš nepříjemné pocity. Vše musí působit opravdově, abyste zahájili hezký rozhovor.

Tuto frázi tedy používejte, pokud vás napadne upřímný kompliment, který myslíte skutečně vážně. Poslední důležitá poznámka. Tyto fráze fungují lépe s úsměvem, dobrou energií a sebejistým vystupováním. Díky tomu s vámi lidé chtějí mluvit, než pronesete jediné slovo, a rozhovor po úvodní frázi pokračuje mnohem přirozeněji. Chcete-li se dovědět více o neverbální komunikaci a co říct po zahájení hovoru, abyste udělali skvělý první dojem, podívejte se na Univerzitu charismatu.

Univerzita nabízí plán krok za krokem, díky kterému budete zaručeně charismatičtější, a to během 30 dnů. Stanou se z vás přesvědčiví vůdci, okouzlující mluvčí, neodolatelní lidé. Zaručujeme 100% vrácení peněz po dobu 60 dnů, ať je důvod jakýkoli. Můžete se tedy na kurz přihlásit, dvakrát si ho projít a nic neriskujete. Nebudete-li spokojení, je jedno proč, vrátíme vám všechny peníze. Chcete-li se o kurzu dovědět víc, odkaz je na obrazovce nebo v popisku. Doufám, že vás video bavilo, že tyto fráze dobře využijete, a těším se zase příště.
 

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kam se to hrabe na osvědčené: ,,Nedáte si žížalu??´´

51

Odpovědět

Ale co se letos urodilo jmelí

114

Odpovědět

Což jmelí, ale jmelí!

51

Odpovědět

Eee, myslim ze zustanu u chloroformu a dodavce.

207

Odpovědět

Chloroform nezabírá ani zdaleka tak jako ve filmech. To ví každý.

81

Odpovědět

+FanielTo bys měl zkusit a pak si pokecáme

05

Odpovědět

+FotrNemusím. To je chemie.

51

Odpovědět

Preferuji deku přes hlavu a následné vhození do auta.

12

Odpovědět

Souhlasím. "Slečno, smrdí vám tahle hadra po chloroformu" zabere ve 100% případů.

41