Jak být oblíbený, ale přitom nepodlézatCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:31
Počet zobrazení:3 572

Ostatní si můžete získat, když jim budete jen lichotit a podlézat. Ale jde to i jinak. Nové video Charisma on Command rozebírá komediální výstupy komika Andrewa Schulze, který se možná ne vždy zdá úplně politicky korektní, ale přesto se od něj můžeme mnohé naučit – nebo právě proto.

Poznámky:
Brazzers – společnost produkující pornofilmy
Brendan Schaub a „Velká země“ – Schaub je bývalým zápasníkem MMA, ve videu se naráží na to, že jej v jednom zápase knokautoval zápasník Roy Nelson, přezdívaný „Big Country“, tedy „Velká země“
Dallas Buyers Club – ve stejnojmenném filmu z roku 2013 šlo o komunitu lidí s AIDS, kteří užívali neschválené experimentální léky
Adriana Lima – brazilská modelka
Mezinárodní den coming outu – od roku 1988 bývá 11. říjen oslavován jako den na podporu lidí z LGBT komunity a tzv. coming outu, tedy otevřeného přiznání sexuální orientace či identity rodině či veřejnosti
Tekashi69 – kontroverzní americký rapper, usvědčený z vyděračství a držení drog a zbraní, za což mu hrozil dlouholetý trest ve vězení, ale místo toho se rozhodl podat informace o činnosti gangu Nine Trey Gangster Bloods výměnou za zkrácený trest odnětí svobody

Přepis titulků

Všichni chceme být oblíbení, aniž bychom se museli krotit. Rychle si vás lidé oblíbí, když je dokážete rozesmát. Proto se v tomto videu zaměříme na Andrewa Schulze, komika proslulého tím, že lidi rozesměje, i když si z nich utahuje. Tady je ukázka. Sledujte reakci muže, kterého popichuje. Kolik vám je let? Mně je dvacet, jí zrovna včera bylo osmnáct. Zrovna jí bylo osmnáct.

Všichni přestaňte. Rád bych ti pomohl na tu otázku znovu odpovědět. Nikdy neříkej „zrovna jí bylo osmnáct“, už to nikdy neříkej. To je jak nadpis pro její video na Brazzers. Schulzova popularita je působivá, protože lidem nepodlézá. Spoléhá se na vtipy, které by mnozí nepovažovali za korektní, přitom jsou jeho videa i v dnešní době přijímána pozitivně. Podíváme se na 5 taktik, jak vtipkovat, aniž byste se museli krotit.

Nejde o to, abyste každým vtipem někoho zpražili, ale abyste se nebáli o čemkoliv vtipkovat, protože víte, že se lidé budou smát, a ne zlobit. Upozornění: Budeme se bavit o komikovi, jehož vtipy můžou působit urážlivě, ale pokud vydržíte až do konce, mnohé se od něj naučíme. Chcete-li o lidech vtipkovat, dejte najevo, že jde čistě o srandu. Můžete např. začít vtipkovat o lidech, které máte očividně rádi. Zde Schulz vtipkuje o svých kamarádech a jejich postojích k rouškám.

Brendan je proti rouškám, což mě zaráží, protože pokud čínskou chřipku chytne, položí ho už druhá „velká země“. Zato Neal Brennan, co vypadá jako zraněný pták, je vůči rouškám neústupný. A i jeho chápu. Protože jestli to Neal chytne, zemře. Podívejte se na něj. Má imunitu jako Dallas Buyers Club. Pokud si teď Schulz udělá srandu z vás nebo vašeho názoru, víte, že to nemyslí zle.

Dal najevo, že si dobírá kamarádů. Jak se ale ujistíte, že i vaši přátelé ví, že to je jen sranda? Udělejte si srandu i sami ze sebe. Například zde Schulz říká, že jakékoliv vydělávání na protestech je rabování. Urazí sám sebe: Pokud jste kanál, který si vybírá klipy, které se hodí politickému postoji vašeho média, rabujete. Ale jste-li krásný komik s nádherným úsměvem a ušima jako Dobby, co mluví o těchto událostech, není to rabování.

Nemůžu vystupovat, protože v Číně jedí netopýry. Vtip o netopýrech se nemusí zdát vhodný, ale pokud byste tam se Schulzem byli, zrovna byste se zasmáli prohře a postavě jeho kamarádů a jeho velkým uším. Pak je snazší smát se sám sobě, a ne se zlobit. Pokud si děláte srandu jenom ze sebe, můžete působit nejistě, ale pokud budete vtipkovat i o ostatních, nerozzlobíte je a ukážete sebevědomí. Dále můžete lidi rozesmát, když budete na některé otázky naschvál odpovídat absurdně.

V nedávném rozhovoru se ho Joe Rogan zeptal, jestli by se vyspal s vražedkyní, kdyby byla fakt přitažlivá. Dívejte se, jak Schulz na vážně položenou otázku odpoví tak absurdně, že víte, že si dělá legraci. Představ si, že Adriana Lima zavraždí svého manžela. - Pomůžu jí to uklidit. - Byl to fakt hajzl… Ne, ne.

Může si být tím nejhodnějším chlapem na světě. I kdyby ho zabila, zatímco by krmil pelikány… Tím nechci říct, ať odpovídáte na všechno vtipem, ale kombinací upřímných a absurdně vtipných odpovědí dosáhnete dvou věcí: zaprvé bude větší sranda se s vámi bavit, zadruhé dáte najevo, že ne všechno, co říkáte, se má brát za bernou minci. To pochopíme lépe u ostřejších vtipů. Dále Schulz lidi rozesmívá tak, že jim lichotí a zároveň si jich dobírá. Dívejte se, jak Schulz probírá s divákem, jaké je být Palestincem v Austrálii.

Máte tu hodně Palestinců? Ne, podle mě to jsem jen já. Jenom… Protože jsi všechny ostatní sežral. Podívej se, jak jsi kurva velkej! Potřebují tě v předních liniích. Ty bys mohl házet kameny rychlostí 160 km/h. Hned mu lichotí, jak je velký a silný, což kombinuje s potenciálně nemístným vtipem o Palestincích, co hážou kameny.

Když se muž zasměje, Schulz ví, že může pokračovat, a dál kombinuje lichotky s ostřejšími vtipy. Nechci tě zdržovat, musíš na záchod. Jen běž. Nebo si jdeš jen koupit pití? - To je ve vaší kultuře dovoleno? - Jdu si koupit colu zero. Colu zero? Do prdele. „Zero“ vyjadřuje, kolik tam máte svobody? Na čí straně stojím, lidi? Na čí straně stojím? Cokoliv si dá, platím já.

S milými lidmi bez vtipu je nuda. Vtipálci, co nejsou milí, jsou za blbce. Díky lichotkám i vtípkům zároveň se lidi budou sami sobě smát a cítit se dobře. Z jeho reakce vidíte, že se to muži líbilo. Pokud budete vtipkovat o něčem hraničním, co není považováno za politicky korektní, nepoužívejte stereotypy, abyste lidem ublížili. Podívejte se na improvizaci, ve které se Schulz snaží uhádnout, z které blízkovýchodní země divák pochází. Jedinou nápovědou je, že je to země bez ropy.

Izrael? Ne. - Nemají žádnou ropu. - Nemají. Ty jo, to je musí fakt srát. To je jediná špatná investice, kterou Židé provedli. „Vezmeme si tenhle kus země, ten je v pohodě, líbí se nám. Věřte mi, máme tu výhled na oceán, to je vše, co potřebujeme. Proč byste chtěli být ve vnitrozemí? Co tam mají? Tam není nic důležitého.“ O padesát let později…

„Možná bychom měli expandovat.“ Já jsem Žid, a pokud vám nevadí imitace přízvuků, aspoň podle mě v těch stereotypech není nic urážlivého. Neřekl, že jsou Židé v něčem horší nebo podřadnější. V této ukázce mluví k albínovi. Jste běloch, nebo černoch? Jste černoch? No do prdele! To je hustý. Řekněte to slovo na N, dokažte to. Ty vole.

To je fakt prča, protože tenhle Mexičan to slovo za svůj život řekl už tisíckrát. „No tak, kámo, řekni to. Máš to v sobě!“ Ten vtip opět naráží na rasu, ale pokud vám nevadí přízvuky, žádná jeho část není protičernošská nebo protimexická. Tady je další příklad a nejdřív uslyšíte diváka, abyste viděli, že Schulz imituje jeho přízvuk, přičemž neříká, že tak mluví každý z dané skupiny. Narodil jsem se 11.

října 1988, na zahajovací Mezinárodní den coming outu, - jsem největší gay ze všech gayů. - Fakt? Ty jsi fakt musel hodně brečet, když tě odtamtud vytáhli. „Sundejte to ze mě! S tímhle nechci mít nic společnýho! Fuj! Fuj! Hnus! Hnus! Proč sis to nenechala udělat císařem, krávo jedna?!“ V dnešní době může být dělat vtipy o gayích ožehavé, ale Schulz o gayích neřekl nic negativního.

Na všechna videa dám odkaz do popisku, abyste viděli, že se dobíraná osoba také směje a neurazila se. To je cílem, ať už vtipkujete o čemkoliv – chcete, aby se lidé smáli s vámi. Nesnažte se je vtipy ponižovat. Musíte si také uvědomit kontext – nejde o náhodné lidi, jsou na komediální show. Nedělejte takové vtipy třeba v práci.

Posledním bodem bude politika. Mnoho komiků se dopouští toho, že vtipkují pouze o jedné straně, čímž proti sobě poštvou všechny z té druhé strany. Dopouští se toho i lidé. Schulz si místo toho utahuje ze všech politických stran. Tím dává najevo, že nejde o to, že by byla jedna skupina nadřazená jiné, jen lidi rozesmívá tím, že poukazuje na obecnou absurditu v politice. Zde například mluví o Joe Bidenovi. Je ideálním kandidátem.

Nejenom na vyšetření kvůli demenci, ale také na vůdce svobodného světa. Asi si říkáte, jak dokáže zastavit Trumpa, když se nedokáže v noci nepočůrat. Tady mluví o tom, proč by měl Tekashi69 kandidovat. Je mi jasné, co by měl udělat příště: kandidovat na prezidenta. Asi si říkáte, jak by mohl být prezidentem s těma sračkama, co má na tváři, debilním účesem nebo nedostatkem zkušeností. Je to podvodník, co do toho gangu ani nepatřil, jen ho využil, aby se dostal k moci.

Už není tak směšnej, co? Pokud vás americká politika nezajímá, asi se zasmějete a neurazí vás to. Pokud je pro vás důležitá, asi budete souhlasit, že někdo z nich by prezidentem být neměl, takže aspoň jednomu vtipu se zasmějete. Jakmile někoho donutíte zasmát se něčemu, s čím souhlasí, bude pro něj jednodušší smát se i sám sobě. Něco si zopakujme: není cílem ostatní popichovat pořád. Tyto taktiky vám mají dodat sebevědomí, abyste se nekrotili a sdíleli své myšlenky, protože víte, že se lidé budou smát.

Schulz se možná svými vtipy prezentuje jako blbec, ale svými činy dokazuje, že je dobrým člověkem. Když na jeho show dorazil muž na vozíčku, osobně mu pomohl dostat se ze schodů. Když na jeho show dostala žena záchvat, šel se ujistit, že je v pořádku. Tento příběh sdílí Schulz tady a ukazuje, jak se v dnešní době dbá na to, co říkáme, ne na to, jak konáme. Během show dostala záchvat, zkontrolovali ji, byla v pořádku.

Odešla, vše v pohodě. Pak jsem si z té situace udělal legraci a nějaká dívka se postavila a řekla: „O tom nevtipkujte, není to sranda.“ Tak jsem se jí zeptal, čím se živí. Prý je záchranářka. Já na to: „Tak proč jste nepomohla?“ A víte, proč nepomohla? Protože tak se to teď dělá. Stěžujeme si, ale nepomáháme. Protože si myslíme, že to stačí. Plánovali jsme další sbírku a tohle se nám zdálo jako ideální příležitost.

Na základě Schulzovy výzvy, ať skutečně pomáháme, darujeme Charity: Water 100 000 $. Tento dar je možný jen díky vám. Pokud jste sledovali naše videa, jste důvodem, proč můžeme více jak 3000 lidí umožnit přístup k čisté vodě, který by jinak neměli. Díky vám se jejich životy navždy změní. Děkujeme. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zajmavy video.. no aspon sem poslal par chechtaku na vodu :)

61