Jak konečně přestat škodit sám soběCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
56 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:40
Počet zobrazení:3 241
Znáte to. Rádi byste ve svém životě něco změnili – dokončili nějaký úkol, pravidelně sportovali, měli harmoničtější vztahy... Ovšem něco vám v tom stále brání. Mnoho lidí nevyužívá svůj potenciál naplno. Neradi opouští svou komfortní zónu, a tak si často sami hází klacky pod nohy. Pochytejte pár triků a jednou provždy přestaňte být sami sobě škodičem.

Přepis titulků

Ať už si bráníme uspět v práci či osobním životě, my sami jsme často svou největší překážkou k úspěchu. Víme, co bychom měli, ale nějak to nejde. Dnes zjistíme, proč sami sobě škodíme a co dělat, aby to bylo naopak. Nejdřív si musíme uvědomit, že sebe-sabotáž je obranný mechanismus. Díky němu se vyhýbáme námi obávaným bolestným zkušenostem. Jasně, bojíme se bolesti z neúspěchu či odmítnutí, totéž ale platí i o úspěchu.

Když jde o neznámo, má naše mysl zaječí úmysly. Nehledě na to, jak moc myslíme, že něco chceme. Jako bychom měli termostat, který nám určuje komfortní zónu a usměrňuje naše činy. Když jsme mimo komfortní zónu, dokonce i jde-li o dobrou věc, podvědomí nám přikazuje udělat vše pro to, aby se situace vrátila do známého stavu. Dochází k tomu vždycky.

Sebe-sabotáž to je tehdy, je-li náš termostat nastavený tak nízko, až je to nesnesitelné. Zažil jsem to na vlastní kůži v souvislosti s financemi. Když jsem žil kdysi v New Yorku, znal jsem dost nešťastných boháčů. Zdálo se, že všichni s příjmem vyšším než má střední třída otročí, aby vydělali víc a kupovali věci, ze kterých se neradovali. Netušil jsem to, ale tenhle pocit ve mně zůstal. O pár let později, kdykoli se kanálu Charisma začalo dařit, stáhl jsem se a pracoval méně, abych se vyhnul trápení, které pro mě víc peněz představovalo.

Byznys šlapal skoro sám od sebe, jakmile jsem odhalil limity svých názorů. A totéž nejspíš platí i u vás. Výsledky, kterých v životě dosahujete, se usměrňují jako termostat. Chcete-li si termostat nakopnout, musíte nejprve zjistit, co tvoří vaše horní hranice, alias limity vašich přesvědčení. Jdeme na to. Vyberte oblast života, ve které si nejvíc škodíte.

Práce, vztahy, zdraví, cokoli chcete. Hluboce se zamyslete nad tím, jaká máte přesvědčení. Až video skončí, dvě minuty pište asociace, co vás napadnou v souvislosti s tím, co sabotujete. Třeba, že vydělávat víc z vás udělá lakomce, že vztah je neustálý boj s milovanou osobou, že zdravý životní styl je jen bolest a oběti. Napište všechno, co vás napadne, jak rychle to jde.

Po dobu dvou minut. Potom se hluboce zamyslete nad těmi asociacemi, které vás nejspíš brzdí nejvíc ze všech. Třeba: jíst zdravě nemusí znamenat hladovění a strádání. Nebo brzké vstávání nemusí znamenat, že budete sklíčení, nýbrž nabuzení. Sedněte si a přemýšlejte nad protiklady svých přesvědčení. Pro mě byl takovým protikladem Bill Gates. Díky jeho nadaci mi došlo, že vyšší výdělek neznamená, že musím být nešťastný a otrokem peněz.

Naopak, znamená to, že můžu víc dávat. Pak si napište nové, pravdivější přesvědčení, povzbuzující. Mé je, že slepá honba za penězi může vyvolat pocit smutku, ale když budu vydělávat s cílem pomáhat, nezlepší to život jen mně, ale i světu obecně. Nakonec si najděte motivaci ke změně. Já každý měsíc daroval charitě tisíc dolarů. Byla to veliká výzva, ale posílila mé nové přesvědčení, že vydělávat víc lze z dobrého důvodu.

Šlo i o konkrétní motivaci, protože jsem měl o tisíc dolarů měsíčně méně. Rád se motivuji finančními cíli. Pokud o tom chcete vědět víc, v popisu je link na video, kde rozebírám, jak to dělám. Nakonec získáte nové názory, které vám nastaví vnitřní termostat výš. Svými přesvědčeními si nebudete škodit, naopak zužitkujete všechen svůj potenciál. Přesvědčení lze posílit i tak, že si zasloužený úspěch představíte předem.

Chcete-li rozvinout svou sebedůvěru, vytvořil jsem 8minutovou řízenou meditaci speciálně na to. Pomůže vám vyvarovat se strnulosti ve stresových situacích v práci či doma při interakci s druhými. Meditace je díky laskavosti našeho sponzora dostupná zdarma. Stáhnete si aplikaci Simple Habit, link v popisku, a získáte týdenní trial verzi zdarma. Pak si můžete poslechnout meditaci, kterou jsem vytvořil, a můžete prozkoumat knihovnu dalších meditací.

Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já jsem tak v hajzlu, že nejsem schopnej ani to video dokoukat O.o

22

Odpovědět

this is so sad alexa play despacito

41

Odpovědět