Už NIKDY nebuďte nudníCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:43
Počet zobrazení:5 018

Jistě jste si všimli, že někteří lidé jsou při konverzaci nudní, zatímco jiní jí proplouvají s úsměvem na rtech. Jedni vás po minutě monotónního vyprávění nudí k smrti, druzí dokážou vaši představivost našponovat skoro k prasknutí. Chcete patřit k těm druhým? V dnešním dílu Charisma on Command si představíme 5 tipů, jak sršet dobrou náladou a už NIKDY nebýt nudní.

Poznámka:
akrojóga – jeden z novějších „druhů“ jógy, ve kterém se spojuje jóga, akrobacie a thajská masáž

Přepis titulků

Nikdo nechce být nudný, bohužel nás ale neučí, jak nudní nebýt. Proto si dnes povíme 5 tipů, jak lidi kolem sebe nenudit, jak je k sobě naopak přitáhnout, a užívat si tak život mnohem víc. První, na čem zapracujeme, je nabití energií, s tím by se mělo začít hned ráno. Asi znáte někoho stále veselého, vtipkujícího, s dobrou náladou. Možná to obdivujete a říkáte si, to bych nesvedl, má to vrozené. Tak snadné to není.

Lidé s vysokou mírou životního pozitivismu dodržují návyky, které v nich probouzejí nadšení. Abyste dosáhli téhož, můžete tyto zvyky přejmout. Důležité je, abyste je prováděli hned ráno. Pusťte si oblíbenou hudbu, cvičte, pusťte si video, co vás rozesmává, říkejte si afirmace nebo si cestou do práce pusťte motivační nahrávku. Možná to zní hloupě, ale když se po ránu vyzbrojíte úsměvy a dobrou náladou, snadněji tuto energii přenesete do ostatních interakcí.

Za druhé: V duchu si vytvořte seznam témat či aktivit, ke kterým se uchýlíte pro oživení rozhovoru. Vždycky se může stát, že hovor sklouzne do nudy, je tedy dobré vědět, co přesně dělat, abyste se z té bryndy dostali. Pozorovat lidi skýtá zajímavé podněty, jak vyhnat nudu z hovoru. Pokud vás baví appky nebo cestujete daleko, zjistil jsem, že lidi mají rádi aplikaci Heads Up! Asi nejvšestrannější jsou témata, která vás opravdu zajímají a baví.

Pokud totiž mluvíte zapáleně o tom, co vás baví, je vaše energie nakažlivá. Pokud se bojíte, že téma nebude nikoho bavit – je to v pořádku. Nejde totiž nutně o to, shodnout se na konkrétním tématu, ale o pozvednutí nálady celé skupiny. Pokud vaše nadšení ostatní nabudí, rozesměje a přiměje k hovoru o tom, co baví je, dostali jste se z nudné fáze ven. Za třetí: Naučte se vyprávět dobré příběhy.

Při rozhovoru bývá nejnudnější, když někdo vypráví sáhodlouhé historky tak, že nikoho nezaujme. Skutečný příběh není jen chronologický sled událostí. Příběh obsahuje emoce a napětí. Má nádech tajemství, které se většinou na konci odhalí. Hezké je, že dobrý příběh v lidech vyvolá chuť podělit se i o jejich historky, čímž je konverzace hned poutavější. Konkrétních tipů je tolik, že není čas je dnes probrat, do popisku dám odkazy na naše nejlepší videa o vyprávění.

Jdeme k další velmi důležité věci, jak být zajímavější osobou, a to: Rozšiřte svůj okruh vlivu. Občas je snadné zapadnout do nějaké škatulky. Fakt je, že na škole vyhledává mnoho z nás lidi, kteří jsou nám podobní, abychom zapadli. Problém nastává, když se se stylem skupiny ztotožníte natolik, že jste předvídatelní a, upřímně, nudní.

Rozšiřte tedy svůj okruh vlivu i nad rámec toho, co vaše parta běžně přijímá. Čtěte knihy, které odporují vašim názorům, mluvte s lidmi, kteří jinak myslí, dělejte to, co běžně neděláte. Pokud čtete jen knihy o osobním rozvoji, přečtěte si fikci. Pokud vzpíráte a snažíte se nahnat objem, vyzkoušejte si lekci akrojógy. Nebo pokud si myslíte, že tanec není nic pro vás, jděte na hodinu tance. Já to udělal před 10 lety a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí. Nemusíte dělat nebezpečné věci, ale čím je aktivita nepříjemnější, tím větší je šance, že se vymaníte ze svých vlastních omezení a budete všestrannější jedinec.

A poslední: Věnujte část každého dne plnění svých snů. Vím, že tahle rada je trochu klišé, ale náš život je krátký a je milion důvodů, proč se snažit naplnit si ho co nejvíce tím, díky čemu se cítíte naživu. Když jsem pracoval pro korporaci, bylo pro mě těžké se do toho ponořit. Když jsem začal vedlejší projekt, ze kterého je Charisma on Command, hladina mé energie i nadšení vylétla.

Jistě, bál jsem se sdílet své myšlenky na internetu, kde je může každý soudit, ale když jsem strach překonal, cítil jsem se živější. Lidé vylezli z ulit, aby se se mnou spojili. I kdyby to byla jen hodina denně, najděte způsob, jak se věnovat projektu, který vás skutečně baví. Možná z toho velký byznys nebude, možná uděláte kariéru, přesto budete rádi, že jste do toho šli, a nikomu to nebude připadat nudné.

Překlad: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To video bolo strašne nudné

51

Odpovědět

Minecraft a Fortnite to není, co?

00

Odpovědět

Cha, už nebudu nudnej nikdy víc.

10