Chris Young - Voices & Lost

Thumbnail play icon
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:197
Počet zobrazení:3 687

Jak jsem se zmínila v komentáři u minulého dílu country okénka, dneska vám představím zpěváka, kterého jsem objevila asi před čtrnácti dny, když jsem v rádiu slyšela song Tomorrow a okamžitě se do něj a jeho hlasu zamilovala až tak moc, že už mám na cestě z USA všechna tři jeho alba a nejradši bych vám přeložila všechny jeho songy :D. Tak tedy, Christopher Alan Young se narodil 12. června 1985 v Tennessee, v roce 2006 vyhrál soutěž Nashville Star (obdoba Superstar pro country music) a podepsal smlouvu s nahrávací společností a ještě v tom roce vydal své debutové album, ze kterého pochází singl Drinkin' Me Lonely. V roce 2009 mu vyšlo druhé CD s názvem The Man I Want To Be, všechny tři singly (Gettin' You Home, The Man I Want To Be, Voices) z tohoto alba se dostaly na první příčku country hitparády a album se stalo zlatým. Druhý dnešní klip, píseň Lost, je z jeho aktuálního alba Neon, první singl Tomorrow se opět dostal na první příčku hitparády.

Pokud byly pro někoho některé písničky v okénku příliš mainstreamové, pak vězte, že hudba Chrise Younga je čistokrevné country. A ještě jedna poznámka, na YouTube jsem viděla i hodně jeho vystoupení na živo a musím říct, že live zní úplně stejně jako na studiových písničkách, z čímž jsem se snad ještě nesetkala (možná krom Brada Paisleyho).

Voices (Song byl původně vydán v roce 2008, kdy se dostal "jen" na 37. místo v hitparádě, roku 2010 byl však znovu vydán a již se dostal na 1. příčku. Lidé v klipu jsou členové Chrisovy rodiny.):

Přepis titulků

Můžeš říct, že jsem trochu blázen, můžeš mi říkat, že jsem šílený. Když chodím po světě s tím šepotem, co pořád slyším v hlavě. Prostě si nemůžu pomoct a slyším to. Člověče, nevyhnu se tomu. Slýchám hlasy, slýchám hlasy, jako třeba...

tátu, co mi říká: "Pořádně pracuj, ale ať nestrávíš prací celý život." Mamka říká, abych v neděli v kostele věnoval pár dolarů. A děda říká: "Pár piv si můžeš dát, ale nikdy to nepřežeň." Jo, já slýchám hlasy každou chvíli. Ukazuje se, že mám z pekla štěstí, že jsem dostal všechny ty dobrý rady.

To jsou slova moudrosti, co se špatně hledají, mám je vrytý do paměti. A když ztratím směr nebo mám až příliš možností... slyším hlasy, slyším hlasy, jako třeba... tátu, co mi říká: "Když teď odejdeš z týmu, tak v životě nic nedotáhneš do konce."

Mamka mi říká, abych se pomodlil pokaždý, než jdu spát. A babička povídá: "Když najdeš tu pravou, koukej se k ní chovat hezky." Jo, já slýchám hlasy každou chvíli. Někdy se je snažím ignorovat, ale díky bohu za ně. Protože díky nim jsem tím, kým jsem.

Táta, co mi říká: "Pořádně pracuj, ale ať nestrávíš prací celý život." Mamka povídá, abych v neděli v kostele věnoval pár dolarů. A děda říká: "Pár piv si můžeš dát, ale nikdy to nepřezeň." Jo, já slýchám hlasy každou chvíli. Jo, já slýchám hlasy každou chvíli.

Každou chvíli. Překlad: Cheyenee www.videacesky.cz

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsi skvela sestricko😘❤

10

Odpovědět

Jistě Uncle Cracker taky, vzpomněl jsem si na něj krátce po odeslání komentu ;-) A ještě jsem si vzpomněl na Mikela Knighta. No, a když už jsme zabloudili do těchto vod, nemohu nevzpomenout na dvě podařené hip-hopové parodie, z nichž o první se postarala Taylor Swift: http://www.youtube.com/watch?v=pfdefW5dnU0 a o druhou duo JaneDear Girls: http://www.youtube.com/watch?v=-8emPOCDhE8 . Nejde sice o country rap, jako spíše o čistý hip-hop, ale musím uznat parodování konkurenčního žánru jde těmto country holčinám hodně dobře :-D

180

Odpovědět

hunterN: Však velkej dík Ti za to, velice mě to obohatilo, abych pravdu řekl, aktivně to hledat jsem vcelku línej, naštěsti jsem zjistil,že to můžu hledat a poslocuhat "online v krámě" rovnou z přehrávače :)) Teď zrovna stahuju druhou půlku tvých tipů a musím i toho Bob Wayna, ať vím o em bude ten koncert :)

Když jsme u toho country rapu, co takhle Uncle Cracker?

180

Odpovědět

Souhlasím s Pierrem, že nízké hodnocení velké částí klipů v country okénku je zapříčiněno lidma, kteří potřebují za každou cenu udělit negativní hodnocení klipu, který si neobtěžují ani pustit, a to pouze z toho důvodu, že se jedná o country.
Cheyenee: velice oceňuji tvé úsilí, jehož výsledkem je tato rubrika, ale musím dát za pravdu Vencosovi, že by by určitě prospělo publikování trochu rychlejších, odvázanějších a nebojme se říct i tvrdších věcí. Ikdyž samozřejmě i balady a pomalejší kousky jsou nedílnou součástí country, tak jako každého jiného žánru. Na první poslech ale větší část lidí spíše zaujme živější a rockovější country skladba, než balada. Té se většinou přijde na chuť, až po několikerém zaposlouchání se. Docela by mě zajímalo, jakého hodnocení by se dočkala třeba nějaká pecka z country alba Lost Highway od Bon Jovi, nebo třeba Kid Rocka - jehož každé album je čím dál tím více "načichlé" country a poslední Born Free je zcela countryovou záležitostí :-)
Vencos: Jsem rád, že moje tipy z country fora na lide.cz (Rich Rocks, Josh Abbott Band aj.) padly na úrodnou půdu ;-)
Jinak mě ještě napadá něco ke zde několikrát negativně zmíněnému rapu. Ačkoliv neoplývám láskou k tomuto žánru, do určité míry jsem mu přišel na chuť v podání country hudebníků jako jsou např. Cowboy Troy, Colt Ford a do určité míry i třeba výše zmíněný Kid Rock (jeho Cowboy je hodně zajímavá věc :D ), kteří prostě a jednoduše skloubili dohromady dva v Americe nejpoularnější žánry a slaví s country-rapem docela solidní úspěch ;-)

190

Odpovědět

EDIT: no panečku. Sakra, po těch letech co tu písničku znám, ono je to vážně IN ever crowd, ne jen "aj"! Tak to hnedle dává smysl!

180

Odpovědět

No zorvna One I ever crowd je jedna z mých i po čase nejoblíbeneějších, to je škoda že neni klip :( I ten přklad by mi tady bodl... Klip vůbec neni, nebo neni na internetu? :)

180

Odpovědět

Vencos: Vůbec není klip, ani jsem nenašla oficiální live nahrávku či něco, co by se dalo použít...

180

Odpovědět

Jsem si přečetl diskusi a... No, jak bych to řekl. Ty písničky jsou všechny fajn,mě se líbí, pohladí po duši. Ale opravdu jsou to poslední dobou spíš trochu cajdáky a tak podobně. Jak se říká,lidi chtějí vidět krev. :) Tak jen do toho. Šup sem s něčim ostřejšim, kde je sprostých slov až hanba, nebo něco rychlého a "jinačího", něco co je pořádně BADASS :)

Mě teď z hlavy napadá třeba "Save a horse, ride a cowboy od Big and Rich, nebo John Rich samotnej a album "Rich rocks" je plno skvělých věcí, který tak úplně nepohladěj po duši a nejsou miloučký, ale o to jsou lepší. That' s how country boys roll od Billyho Curringtona,TrailerChoir je velice veselá a skvělá kapela, Toby Keith toho má strašně spoustu (a to by mohlo bejt na příště třeba "I Wanna talk about me" - text nic moc,ale muzika je to fajn a klip je srandovní), Trouble od Travise Tritta, Blue County jsou výborný(s klipama asi slabší,vím), Rascall Flatts jsou plný suprovejch pecek, Alan Jackson taky, Mongomery Gentry a když jsme u toho tak klidně i Willie Nelsona a ostatní "starouše" - ale něco co nás po ránu nakopne ;-)
Teď mi hraje "Callin Baton Rouge" - by se takoy mohlo líbít :)

Určitě to neber jako nějákou kritiku ;-) To jen tak pár nápadů,co by se mohli lidem líbit :)

180

Odpovědět

Vencos: Josh Abott Band znám, vedu v evidenci, stejně jako Eli Young Band, ti jsou taky fajn. Na příště jsem chtěla nářezovku - One in Every Crowd od Montgomery Gentry, ale k mé nemilosti jsem zjistila, že k ní není klip... Takže ještě nevím, co dám na pondělí. Teď byli asi 4 chlapi za sebou, takže asi dám nějakou zpěvačku, aspoň mužské oko zaplesá. :D A černej puntík za Chrise jsem si už udělila sama, že mi trvalo tak dlouho takový skvost objevit. :D Všechny jeho songy jsou super a ten jeho baryton... no neskutečný. ;)

180

Odpovědět

Jsem nedávno hledal cosi o(d) Two high string band a pod jejich videy zpravidla stálo cosi jako "To bylo to správný Country, Nashville to všechno zabil" :)) A ono to tak bude asi se všim, Elvis by se jistě taky divil, čemu se dneska říká Rokenrol :)

Jinak že neznáš Chrise Younga, máš černej puntík, však Voices se to hraje všude v rádiíích desetkrát denně :P Ale dík za "historrii" jak se to s ním má,ani jsem netušil že je to "výherece superstar"

Opět ale supr muzika i super klip, budu si Chrise muset taky ještě naposlouchat :)) A Lost je snad ještě lepší než Voices, no musím to prozkoumat

PS: Jen mě tak napadlo, takovej malej tip - nedávno jsem objevil Josh Abott band, přijde mi to docela nemainstreamový a jedny z nejlepších písní co jsem poslední dobou slyšel (ale taky jsou Nashville tušim), to jen pro inspiraci,kdyby náhodou :)

180

Odpovědět

dyt lidi.mě se to líbí :)

181

Odpovědět

Cheyenee: nedej na ty, kteří nevědí co chtějí. Dělej si to podle tvého úvážení a opravdu nedej na ty lidi co tu píší. Country je prostě nejlepší žánr a samodřejmě, že někteří mají rádi ten svůj.
Chtěla jsem říct, abys pokračovala s tim překladem. Je to moc suprový a pouční. Tady se dozvim aspoň o čem ty zpěváci zpívají. Moc se mi to líbí

181

Odpovědět

Cheyenee: country je v ČR a SR menšinový žáner, má menšinové publikum a tomu zodpovedajú aj body. Zmier sa s tým, že nerobíš rubriku do Legendárnych videí a nenariekaj nad bodovým hodnotením, nie sú to preteky. Alebo od toho máte nejaké prémie? Asi nie ;) Navyše tým provokuješ neprajníkov. Tak na to kašli a pokračuj v tom čo robíš, je to pekné okienko, rozširuje nám obzory.
Moje tipy:
http://www.youtube.com/watch?v=va6HH5KTQyo&ob=av2e
http://www.youtube.com/watch?v=K6LqhYMj5nM&feature=related

180

Odpovědět

Bude i Terri Clark? :P Jinak Chris mmm awesome :)

180

Odpovědět

janica: Ahaaa, já to z tvého příspěvku špatně pochopila, viděla jsem napsáno Walk The Line tak se mi hned vybavil Johnny a June :). Ale jak jsem psala níže, klasiku bych ráda taky přiblížila, moc ji neposlouchám, jen občas nějaký song, hodně současných zpěváků/zpěvaček má i cover verze jejich songů, takže tímhle způsobem se o nich vůbec dovídám. :D Ale dej tip a uvidíme. ;)

180

Odpovědět

škoda tak nízkého hodnocení...příjemná záležitost..:)

181

Odpovědět

Tady je to samý ....... no já nechci být sprostý. Podle mě to hodnotí záporně lidé, kteří ani nekliknou na písničku. Prostě jsou na webu a vidí, že je to zrovna z country okénka a tak hned *klik* a je tam jednička. F&#k you!! ;)

182

Další