Cliché! - největší francouzské stereotypy

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:725
Počet zobrazení:11 796

V následujícím krátkém animovaném videu si připomenete nejznámější stereotypy, které kolují o Francii a jejích obyvatelích. Uvidíte všechno od francouzské kuchyně po nejslavnější "Francouze".

Pozn.: 
Jak asi pochopíte z videa, cul-de-sac znamená slepá ulice.
Jako bateau-mouche se ve Francii nazývá výletní loď, která v Paříži vozí turisty po Seině. Doslova to však v češtině znamená "loď-moucha".

Přepis titulků

Ve Francii všichni nosí proužky, červený šátek, baret a bagetu. Francie z pohledu cizince Všichni Francouzi žijí buď v Paříži, nebo na Azurovém pobřeží. Ve Francii mají všichni výhled na Eiffelovu věž. Přestože jíme podkovy, žáby, šneky nebo zapáchající sýry, naše kuchyně je známá tím, že je nejlepší na světě.

Francouzi jsou elegantní. Naši krejčí jsou vyhlášení po celém světě. I když nejslavnějšími Francouzi jsou Johanka z Arku, Napoleon, generál de Gaulle, velitel Cousteau nebo mim Marceau.

Ve Francii se naše strava skládá pouze z croissantů, husích jater, cibule a česneku.

A pijeme pouze červené víno nebo šampaňské. Ve Francii věříme, že hranolky pochází z Belgie. Ve Francii si dáváme randez-vous v cul-de-sac. Francouzi milují ženy, ale ne v obchodování a politice.

Tady je naše ženská kvóta. Ve Francii často říkáme olalá! Ve Francii máme zvláštní způsob polibku. Ve Francii posloucháme harmoniku za každé okolnosti. Ve Francii máme bateaux-mouches.

Nejznámější památka Francie je rádiová anténa. Ve Francii máme déjà vu. Francie je země diplomacie. Ať žije svobodný Québec. Afričané ještě nevstoupili do historie.

Francouzské dívky jsou krásné, ale neholí se. Ve Francii se nemyjeme. Proč si myslíte, že vyrábíme parfémy? Francouzští taxikáři jsou nezdvořilí. Francouzští číšníci jsou nezdvořilí. Ve Francii máme sexy superhrdiny. A poetické reklamní maskoty.

Ve Francii se hlava sekala zvláštním přístrojem. Ve Francii chceme naši půdu vyživovat nečistou krví. Ve Francii je nejoblíbenějším sportem pétanque. Ano, skvělý hod Jean-Pierra, který přidává bod modrému týmu. Nyní se podíváme ještě jednou zpomaleně. Máme neskutečně mnoho slavných Francouzů.

Jsou jimi Picasso, který byl Španěl, Salvador Dalí, který byl taky Španěl, Vincent van Gogh, který byl Holanďan, Apollinaire, Frédéric Chopin a Marie Curie, kteří nicméně byli Poláci, Josephine Baker, která byla Američanka.

Francie je zemí lidských práv. Ve Francii všichni buď pořád stávkují, nebo jsou na dovolené.

Končíme z důvodu stávky. Sakra. překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já bych tam ještě přidal, že Francouzi zatím nedokázali vyhrát jedinou válku :-)

11

Odpovědět

Ta Francoužština je hodně hustý jazyk :D

200

Odpovědět

ty jejich prouzky byly 3D :)

190

Odpovědět

Ještě tam chybí jak dou francouzi do války tak do tří dnů bojují o paříž :)

231

Odpovědět

Jeden můj oblíbený vtip. Víte kolik mají francouzské tanky rychlostí? Jednu dopředu a tři rychlosti zpátečky :D

212

Odpovědět

ary: no kedže to vynechal tak to asi nebude klišé :D

183

Odpovědět

Super video. A inteligentní humor. Jojo, Francie je fajn. Docela by mě zajímalo, jaké klišé panují v cizině o nás. Asi ne tak přívětivé jako o Francouzích. Jo, a žabí nožičku bych si dal, šneka taky.

192

Odpovědět

Tak Johanka mě dostala :D hezká animace

191

Odpovědět

Výborné video!! :D

181

Odpovědět

+ Francouzština je pekelně zákeřnej jazyk :D Fakt obdivuju překladatele, Frájinu se učim 4.rokem a těžko bych to přeložila :)

202

Odpovědět

dyť to nebyly klišé, ale holá fakta :D

216

Odpovědět

Jinak ještě k tomu jejich válečnýmu "umu". Víte někdo o bitvě u Sedanu v roce 1870? Byla jedna z bitev Francouzsko-Pruské války. A teď proč mě fastinuje. Výsledky bitvy: samozřejmě porážka Francie (což není nic neobvyklýho), ALE 3000 mrtvých frantíků, 14000 zraněných a 103000 ZAJATÝCH (abych byl fér, někde se píše "jen" o 82000). To snad ani není možný tohle :D

222

Odpovědět

Vynechal staré dobré klišé "Francouzi jsou srabi"

204

Odpovědět

Když si francouz myslí (roce 2003) že je tu válka a když sem pojede okradou ho a zmlátí ... kde je chyba ? ,když tam jedete na školní zájed a řeknete že jste z česka myslí si že ste asi vylezli z huboký jámy komunismu..

198

Odpovědět

Jistěže Francouzi jedí žáby a šneky. Jakékoli větší zvíře by snědlo je.

214

Další