Co je to úspěch?Škola života

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:149
Počet zobrazení:5 075

S kanálem School of Life se dnes podíváme na to, co to znamená být úspěšný a jak se liší definice úspěchu od našich představ.

Přepis titulků

V naší společnosti se slovo úspěch používá často. A myslíme si, že víme, co přesně úspěch znamená. Peníze, postavení, slávu a moc. Když se ale podíváme do slovníku, zjistíme, že je to komplikovanější. Úspěch je totiž více neutrální a méně spojen s hodnotou, než si myslíme. Úspěch znamená dělat něco dobře, excelovat v něčem. A to může zahrnovat spoustu různých aktivit.

Běh na sto metrů? Jasně. Prodat aplikaci za spoustu peněz? Dobře. Ale taky podivnější a méně opěvované aktivity. Třeba když pozorně nasloucháte dítěti. Když jste laskaví k neznámým lidem, když si plníte mysl zajímavými nápady a asociacemi. Když víte, kdy ostatní podržet, když je toho na ně moc. Lidé, kteří triumfují v těchto oblastech, jsou také velice úspěšní.

Nikdo nemůže být úspěšný ve všem. Ať jste slyšeli cokoliv, je skoro nemožné být úspěšný rodinně i profesně. Být velmi populární a zachovat si integritu. Vždy musíte něco obětovat. Je skvělé být úspěšný. Avšak zjištění, že jste šli svou vlastní a ne zdaleka tak zřejmou cestou, je snad ještě lepší.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dnes jsem měl zvláštní sen. Zblízka jsem se díval do očí arabské, možná turecké, ženy a do toho hrála orientální hudba... Nevíte, co to znamená?

112

Odpovědět

Každopádně se po dnešku ukázalo, že z***i nejsou jen v ČR, ale i v Turecku. :D

53

Odpovědět

V Turecku se právě někdo naučil používat počítač :-)

71

Odpovědět

A já měl za to, že VČ mají nového sponzora.

81

Odpovědět

+PepekJako tu ženskou? Pěkná, ale nechápu, proč z ní ukazovali jenom oči...

51

Odpovědět

Po ohodnocení to píše nějaké divné hlášky:
[phpBB Debug] PHP Warning: in file Unknown on line 0: Unknown: write failed: No space left on device (28)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file Unknown on line 0: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5)

(Nemá to souvislost s dnešním hackem?:-))

20

Odpovědět

Dneska jsem dokoukal další anime, přesně jak jsem chtěl. Úspěch!

113