Co je Vsauce?Vsauce

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 108
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:614
Počet zobrazení:8 445

Dnes se dozvíte něco víc o kanálu Vsauce - jak a proč vznikl a kde bere Michael nápady na epizody.

 

Přepis titulků

Překlad: tynka www.videacesky.cz Když sedíte na židli, jako já teď, tak se můj zadek vlastně nepatrně vznáší nad židlí, protože elektrony mého zadku, vlastně kalhot, mám na sobě kalhoty, a židle se navzájem odpuzují. Nikdy se nedotknou, vůbec nepřijdou do kontaktu. Díky odporu jsou věci pevné, můžeme se jich dotknout, cítit jejich povrch, nedotýkáme se subatomové hmoty věcí.

Pak jsem si pomyslel, když nemůžu ani nikoho políbit, když někoho políbím, moje hmota se nedotkla její hmoty tak, jak si to představujeme. Jsme jen odpuzováni a odpor ostatních pociťujeme jako je samé. Pak mě napadlo, že bych se mohl někoho dotknout, kdybych byl radioaktivní a radiace ze mě by ionizovala, ne, to není ono, musíme se dostat do jádra atomu. Ukázalo se, že nemáme takovou formu radiace, abychom se dostali do jádra. Nejblíž se tedy někomu dostanete chemickou reakcí.

V tom případě vaše atomy alespoň sdílí elektrony. Mohli byste tedy někoho sníst, kanibalismus je skvělým způsobem, jak se s někým sblížit, nebo rodina. Vyvinuli jste se uvnitř své matky z DNA svých rodičů, což je nejblíž, co kdy k někomu budete, alespoň na úrovni chemie. Když někoho potkám poprvé, řeknu: "Jmenuju se Michael." Zbytek je problematičtější, protože když řeknu, že dělám videa pro web, zní to jako...

jaký druh videí? Ženě, která to nikdy neviděla, řeknu, že jde o kanál, kde zvedám těžká zaváží, pomáhám dětem a stařenkám, ale někomu, kdo by se mohl podívat, jestli nelžu, bych řekl popisek ke svému kanálu: Vsauce je to nejlepší z Internetu a hyper-zvědavost o světě. Poslední dobou odpovídáme na hloupé otázky, které ale pojímáme velice vážně. Kolik zhubnete pokaždé, když si prdnete? Musíte nějakou váhu ztratit, ne?

Plyn něco váží. Hloupými otázkami přitahujeme obecenstvo. Například, jakou barvu má vlastně zrcadlo? Ze zvědavosti si to pustí a bezděčně se dozví spoustu věcí o trávení, plynech, optice a podobně. Téma epizody většinou vyplyne z rozhovoru s kamarádem. Na něco se tě zeptám: "Proč kuře přejde silnici?" Skvělá otázka, pojďme to zjistit. Obvykle je to o falešném dojmu.

Pokud zmíní něco, nad čím udělám wow, to jsem nevěděl, vůbec jsem netušil, že to, co jsem si myslel, že vím, je tak jednoduché nebo složité. Z toho většinou vzniká díl. Do zrcadla se díváme každý den, ale jakou má barvu? Je šokující, co je pro nás nudné a obyčejné. Prdím pořád, ale nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, kolik to váží. Pořád skáču, ne neskáču, nejsem tak aktivní, ale vypadám jako atlet.

Co by se stalo, kdyby všichni na Zemi skočili ve stejnou chvíli? Mohli bychom ovlivnit Zem? Když jsem tu otázku slyšel poprvé, netušil jsem, jak na ni odpovědět a to mi přesně říká, že by bylo dobré tuhle otázku prozkoumat. Raz, dva, tři! Lidé si často myslí, že mě znají lépe než třeba slavné herce. Ve videích totiž mluvím přímo k nim. Všichni prdíme každý den.

Odběrem v podstatě říkáte: děkuju za to, co děláte, chci být na vaší straně a chci, aby to ostatní věděli. Je to mnohem osobnější, je to o přátelství. A jako vždycky, díky za sledování. Zůstaňte s námi, protože na THNKRu bude víc videí se mnou. Celý kanál je plný super věci a nápadů, jak změnit svět, takže nezapomeňte odebírat.

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Diky za preklady. Za 2 dni som videl všetky preložene časti :)

180

Odpovědět

Podle mého Vsauce je "video sauce", něco ve významu "videa o všem možném". Protože něco takové to v podstatě je. Ale těžko říct.

192

Odpovědět

Po pravde vobec by mi neprekážalo ak by sa jeho tvorba prekladala častejšie :D

201

Odpovědět

Ze všech kanálů mám zrovna tento nejradši.

201

Odpovědět

Když mu položím zajímavou otázku na Twitteru, jaká je šance, že mi odpoví a udělá video? :D

181

Odpovědět

Možná že to v nějakym díle Vsauce rozebere! :D

191

Odpovědět

Otázka "co by se stalo, kdyby všichni lidé na Zemi v jeden okamžik vyskočili" je naprosto dokonale rozebráno tady: http://www.xkcz.cz/co-kdyby-vyskocit/

199

Odpovědět

Nebo v jednom z vsauce videí.

202

Odpovědět

+SpoonerTo se moc nedá srovnat - Vsauce vtipnou formou vysvětluje reálné věci, zatímco ten článek... no... přečti si ho až do konce (stojí to za to, ucvrnknul jsem si během čtení asi čtyřikrát) a uvidíš...8^)

1912

Odpovědět

Zkouška.

188

Odpovědět

meme s Vsauce http://piv.pivpiv.dk/

1846

Odpovědět

Musím říct, že ač jsi lidský odpad bez práva na život, tohle se ti povedlo. Nachytal jsem se.

193

Odpovědět

+PepekNic se mu nepovedlo, tohle by mohl napsat každý a někdo na to vždycky klikne. Víte ale proč to postuje tady a ne svým kamarádům...ouch, jakým vlastně, že... :)

183

Odpovědět

Mne sa to páči už mi to tu desat minut hrá pekná pesnička.

200

Odpovědět

Tiež ma nikdy nenapadlo koľko váži prd.:) K takýmto myšlienkam sa zväčša dostanete, keď je vaše myslenie akosi out of box. Keď ste sfajčený a podobne..
Skôr som uvažoval, koľko váži duša človeka, robili sa nejaké pokusy, keď sa umierajuci položil na váhu a po poslednom výdychu vážil o 21 gramov menej. Potom tam položil aj psy a nebola zaznamenaná žiadna zmena. Výskum je publikovaný všade na nete. Robil ho Duncan Macdougall. Na Vsauca sa veľmi rád pozerám. Ako hovoria média a spoločnosť. Že ľudia už nečítajú, nezaujímajú sa, vôbec nie je pravda. To je iba ich pesimistický pohľad.
Kamarátka raz mala v škole úvahu, čo definuje človeka človekom.
Človek je zvedavý, chce vedieť. Chce objavovať, má otázky. Opice ani žiadna iná biologická forma ich nemá.
Preto si myslím, že kým sa pýtame, tak sme ľudia..

184

Odpovědět

To, že se opice neptá slovy neznamená, že není zvědavá. Pes by například taky rád zjistil, jak se otevírají dveře do špajzu a pozorováním se to naučí. Zvířata mají jenom jiné priority :)

181

Odpovědět

Můj nejoblíbenější pořad zde na videacesky. Tím samozřejmě děkuji i týmu videacesky za překlady.

181

Odpovědět

Tak dneska sem se na to díval bez zvuku, protože sem zjistil, že se mi z jeho hlasu dělá zle. Bohužel jsem se mýlil a kufr se mi zvedá i z toho ksichtu. Dodělaly mě i opakované projevy Michaelovy pedofílie a jeho nehorázné chvástání. Áť už si najde ženskou, třeba by ho přešly chuťe na bestiality.

18120

Odpovědět

Že by nový Zlosyn? :D

192

Odpovědět

+jmenouzivatelskeasjdasdsadsakjasdNemyslím, Zlosyn má určitou úroveň trollingu, tohle jsou jenom blbý kecy.

203

Odpovědět

+jmenouzivatelskeasjdasdsadsakjasdSwamper s tím zase nesouhlasím já :)

189

Odpovědět

+jmenouzivatelskeasjdasdsadsakjasdDoufám, že když už, tak jenom s tím prvním :)

185

Odpovědět

PoetOfPain
co říkáš? Bude z nás tým snů?

1918

Odpovědět

+ZlopánTo je pod tvojí úroveň.

202

Odpovědět

+ZlopánZlosyn: Proč ne, bratře.
Močálník: Swampíku, já jsem tě jednou urazil zmínkou o tom, že a**l s tebou asi nebude nic příjemného a ty sis ze mě vytvořil nemesis, ale tak to není. Tvým nepřítelem je tvůj miniaturní penis, kterým nedovedeš uspokojit ani morče svojí sestry, a s tímto deficitem spojená duševní traumata a komplexy. Jo a nehraj si na chytráka, nesluší ti to. :)

196

Odpovědět

Áááá, no na to bych se Vsauce mohl zeptat. Může se trollovi z poslouchání inteligenta , který mluví o zajímavých věcech, udělat špatně?

202

Odpovědět

+DzallMoje otázky na tebe Chcalle: Myslíš, že troll nemůže být inteleguán? Považuješ za intelechtuála sebe? A jsi, nebo jsi někdy byl mladým zneuznalým homosexuálem?

184

Odpovědět

můj oblíbený e-kanal, jsem vážně rád za jeho překlad,
jen jsem doufal, že se končně dozvím co to skutečně znamená "Vsauce".
Snad jindy

180

Odpovědět

Pokud si dobře pamatuji, v jednom videu vypráví něco o tom, že miluje pálivé omáčky a vždycky ho zajímalo, jak moc pálivé jsou nebo něco podobného, tudíž o tom udělal video. A právě odtud pochází jméno Vsauce, je to zkratka pro pálivou omáčku nebo je to nejpálivější omáčka na světě, něco podobného.

Mělo by to myslím být v tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=CXnTZw_2fAI

181

Odpovědět

Velice děkuji, myslím že i za ostatní, za překládání videí Vsauce! Vážíme si toho stejně tak, jako kdybysme potvrdili odběr u YT Vsauce kanálu! :)

181

Odpovědět

Vomáčka

1827

Odpovědět

Strašně sympatický člověk :)

195

Odpovědět

ten jeden palec dolu je v tomto pripade ako otlacok prsta :D

188
Další