Connection

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:372
Počet zobrazení:6 036

Dva herci, kteří se potkají na letišti, mají tolik rozdílné problémy a přeci hodně společného… Příběh filmu byl inspirován běloruskou undergroundovou divadelní skupinou, kterou v roce 2005 založil Nicolai Khalezin, bojovník za lidská práva, spoluautor scénáře a herecký kolega Jude Lawa. Členové této divadelní skupiny byli po prezidentských volbách v roce 2010 nuceni uprchnout do exilu a útočiště nalezli v londýnském divadelním sdružení Young Vic, které film v roce 2013 ve spolupráci s deníkem The Guardian natočilo.

Přepis titulků

Promiňte, potřebuju se dostat na navazující let. Další letadlo. Mám jen 20 minut. Nebojte, vypadneme odtud. Letadlo. Mám jít s vámi? Pasová kontrola je tudy. Všechna letiště jsou stejná. Jen jděte s davem. Byl jsem na turné v New Yorku. Rozumíte? New York...

divadelní turné... Jel jste do New Yorku do divadla? Teď letím domů a za tři dny mám další představení ve Varšavě. Byl jsem tam skoro tři týdny, ale na divadlo jsem neměl čas. Koukali po vás piloti. Děláte v letectví? Jste pilot? Létání? Upřímně, létání nesnáším. Půlku života trávím na letištích.

Na vojně jsem byl dva roky u letectva. Takže jsme kolegové, rozumíte? Tak jo. Tady je pasová kontrola. Za ní je výdej zavazadel. Za ním východ a pak... Londýn, jasné? Londýn?

Já nechci do Londýna. Potřebuju na další let. Do Minsku. - Nerozumím. - On přestupuje. V Londýně přestupuje a letí dál do Minsku. - Vy letíte do Minsku? - Minsk. Do Minsku v Rusku? Ne, je to hlavní město Běloruska. Jsem z Kyjeva... byla jsem. Máma vás zbožňuje!

Proč jste neřekl rovnou, že přestupujete? Proč jsem neřekl rovnou, že přestupuju? První, co jsem se v angličtině naučil, bylo špatně hláskovat svoje příjmení. To zvládneme. Musíme sebou hnout. Nachystejte si pas a letenku. Řekněte jim, že je to urgentní. Za chvíli vám to letí. - Kde máte pas? - Pas? Dobře a letenku?

Letenku. Dobře. Chcete, abych tady počkal, než se dostanete přes bránu? - Ahoj mami. - Ahoj mami. Ne, zrovna jsem přistál. Proč? Jsem v Londýně. Přestupuju na druhý let. Co se stalo? Vážně? Nějak to vyřešíme. Určitě. Jen s nimi nemluv.

Dobře. Jo. Já tebe taky. Tak jo, ahoj. Sakra. Nemůžu se vrátit. Proč? Byla u nás policie. Zatkli mé přátele.

Tak to u nás po volbách chodí. Přátelé pomáhali mojí rodině pryč ze země. Kde jsou teď? V Moskvě. Připravení odletět za mnou. Kam? U vás se lidi zatýkají úplně bezdůvodně? Jo. Zvlášť, když se dožaduješ regulérního sčítání volebních hlasů. Já domů taky nemůžu.

Proč? Ten telefon... Před domem číhají reportéři. V novinách dnes vyšel článek... Samozřejmě samé lži, ale... nemůžu domů, dokud neodejdou. Zrovna jsem se nastěhoval. Oběma nám vpadli domů. Jo.

Tak pojď. Nemůžeme tady sedět. Jo. Umírám hlady. Zdravíčko. Podívejte. Tohle je můj přítel. Tady má pas. Nemluví anglicky. Myslím, že potřebuje politický azyl. Když se vrátí domů, zatknou ho. - Můžu vidět váš pas?

- Jo. Moment. Můžete se mi podepsat? Jistě, pane. Mojí tužku. Pojďte se mnou, pane. INSPIROVÁNO SKUTEČNÝM PŘÍBĚHEM Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dobrá, uděláme to takhle:
Byl by někdo, prosím, tak hodný a vysvětlil to?

161

Odpovědět

To, že si najednou začali rozumět bylo podle mě znázornění právě toho, že se ocitli ve stejný situaci a mají stejný problém - ani jeden se nemůže vrátit domů. A vzhledem k tomu, že je to podle skutečnýho příběhu a Nicolai Khalezin žije nyní v Londýně, tak bych řekl, že ho ten chlapík od přepážky dovedl někam, kde mu vyřídili ten azyl...
Takhle jsem to teda aspoň pobral já, neříkám, že to tak i režisér myslel :D

103

Odpovědět

Vždyť je to jednoduchý. Film chtěl říct, že potom, co spolu vyžahnou trochu alkoholu už si rozumí každej s každým :D

236

Odpovědět

Rozuměli si ještě před tím, než si cvakli Jamesona

71

Odpovědět

To je ale p******a... všetci ste k****i...

1366

Odpovědět

Každý sbírá palce jinak. Záporné palce jsou taky palce :D

204

Odpovědět

Som asi jediný komu to príde ako blbosť. Pseudointelektuálny film pre intelektuálov s IQ pod 80 :D

1037

Odpovědět

jsi asi jediný s IQ pod 80

376

Odpovědět

+BushidoTo dokázateľne nie som :D

222

Odpovědět

+Bushidotak to dokaž :P

273

Odpovědět

Nádherný :) Úplně mi na chvíli přestalo jít srdce. Škoda že není pokračování :)

814

Odpovědět

Jak to že mu po telefonátu začal rozumět, a nějak vůbec nechápu ten konec jak si to mám přebrat...

478

Odpovědět

To snad ne? Není to snad o tom, že si začali rozumět? :D

129

Odpovědět

+fraxsisMožná to o tom je, ale vysvětlené to tam není, takže to na mě působí nevěrohodně.

207

Odpovědět

+fraxsisJá to tak teda pochopil a asi to tak bylo i myšleno. Ale obecně tyhle intelektuální věci nepobírám, tak se taky můžu mýlit :D :D

21

Odpovědět

+fraxsisJo o tom se nehádám, jen jsem to blbě napsal. Jsem měl na mysli, že není vysvětleno, že oba si najednou rozumí, i když před minutou neznali z daného jazyka ani slovo.

10

Odpovědět

Co ty jsi to za člověka... -_-

213

Odpovědět

Tvá hlavička je jak žaludeční kapky....."Před použitím protřepat" :D

316

Odpovědět

sakra, vždyť si to zaslouží víc jak osm a půl hvězdičky...

1211

Odpovědět

Taky sem moc nepochopil ten konec, jako že tam neni vysvětlený proč se za nim ještě vracel, ale to si asi musim domyslet sám :) jinak Jude Law je sympaťák jako vždy :D

281

Odpovědět

Nevzpomínám si, že bych za poslední dobu viděl lepší krátkej film, fakt se mi to líbilo. Jak si nejdřív nerozumí a po těch telefonátech jo, to bylo dobře vymyšlený ;)

2411

Odpovědět

Ani jsem to este nedokoukal a uz si pokladam otazku, proc mu neukazal letenku ?

210

Odpovědět

Tak to nejdřív dokoukej ;).

91

Odpovědět

A pak? Jak to dopadlo? Do haje...

370

Odpovědět

na konci jde vidět, že ho unesl tálibán a potom je tam ještě vynechané video jak mu sekají hlavu

473

Odpovědět

+CrowTen chlap s "turbanem" nebyl talibánec, ale ind.

31