Jak provozovat uvědomělé rodičovství

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:120
Počet zobrazení:7 390

V době, která se doslova hemží nejrůznějšími alternativními přístupy, návraty k přírodě a původním recepturám, má ve světě nemalý počet příznivců výchovná metoda, které se říká uvědomělé rodičovství. Metodu a její příznivce si bere na paškál JP Sears, kterého jsme vám představili už zde ve videu o lidech, kteří si dobrovolně ordinují bezlepkovou dietu.

Co říkáte na jeho humor? Setkali jste se s něčím podobným ve vší vážnosti ve svém okolí? 

 

Přepis titulků

Jako uvědomělí rodiče chceme, aby děti vyrůstaly svobodně, takže se aktivně snažíme nevytvářet jim v tom žádné překážky. Dělají si, co chtějí. Navíc se díky tomuhle přístupu vlastně vůbec nemusíme jako rodiče snažit. UVĚDOMĚLÉ RODIČOVSTVÍ Ultra spirituální život, ep. 73 Hranice... Hranice jsou jako vězení. Křehkou duši dětí musíme chránit, takže je nenutíme nic dělat.

My svoje děti netrestáme. Nemají to rády. - Ani já ne. - Já taky ne. Vesmír se o ně postará. - Jo. - Nesmíme zasahovat. Přesně tak. Naše holčička se jmenuje Divina, od slova div, což znamená, že je díky tomu spirituálnější než vaše dítě.

Setkáváme se s dalšími uvědomělými rodiči a povídáme si o tom. Na spoustě věcí se shodneme. O sobě samotném už jsem nemluvil tak osm let. Georgii... Georgii je osm. Od té doby, co se narodila, je to v zásadě vždycky o ní. Rádi popisujeme náš domácí porod.

- Jedině domácí porod. - Jo. Byl to nejkrásnější zážitek v životě, sledovat Amber v nejstrašnější agónii v pohodlí našeho vlastního obýváku. Radost pohledět. Moderní lékařské přístroje a technika byly to poslední, co jsme chtěli mít poblíž - když se její tělo rozpínalo dokořán. - Kdo o to stojí? Kojení se má dělat správně. Budeme kojit, dokud se neobjeví první stálý zub.

Děti kritizujeme vždy, když mimo domov sní něco nezdravého. A to pořádně. Děláme to pro ně. Bojuju proti používání červeného barviva E129. Dávat dítěti Skittles by měl být zločin. Moje děti se nebudou mýt mýdlem plným chemikálií. Radši je nechám pobíhat bosky v blátě a nosit konopné hadry. Pouto s Matkou Zemí je pak vidět i cítit.

Zastáváme kontaktní rodičovství. Divinu nosím zásadně v šátku. Zatímco já z toho mám lepší pocit, ona se nemůže ani hnout. Navíc je to moje jedinečné módní sebevyjádření. Když spíme pospolu, děti se cítí bezpečně a my je máme blíž. Jinak spát odmítají. Je mi smutno, když si uvědomím, že s námi už Austin příští rok spát nebude, když mu bude čtrnáct.

Veřejné školy jsou dobré. Pokud chcete, aby z vašeho dítěte vyrostl sériový vrah. Montessori... - Montessori, nebo nic! To ti řeknu. - Nebo nevýuka. Vysavače energie k dítěti nepouštíme. Někteří lidé jsou hrozně negativní a vyzařují nenávistné emoce. - Pohrdám takovými chudáky.

- Jsou to ubožáci a kazí tenhle svět. Ale já jim přeju to nejlepší. Georgia nedávno lezla na strom, spadla a zlomila si nohu. Takže jsme jí samozřejmě okamžitě nechali udělat akupunkturu. Ze všech těch rádoby novodobých léků jim bude tak akorát hůř. Ráda svému dítěti dávám na hlavu mašli a fotím ho na Instagram, dělám to hlavně pro něj. Tohle logo Nike a to, co to logo představuje, působí velmi nahodile namísto toho, aby to nějak vytvářelo pozitivní model.

- Třeba pro naše děti. - Co si budou myslet? Pomyslí si, že podporuješ neetickou módu a moderní otroctví. Rád sdílím svoje spirituální videa, kde zpívám Divině Óm, aby každý viděl moje uvědomělé rodičovství. Brandon má, nejspíš ze svého dětství, nějaké podvědomé traumatické zážitky, které ovlivňují i naše děti. Je osvobozující být dost skromný na to, abychom věděli, že jsme lepší než ostatní rodiče.

Nesoudím, jen konstatuju. Ve videu vystupovali jako hosté: Takže, my... My... ULTRASPIRITUÁLNÍ Překlad: Mia_91 www.videacesky.cz

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

chci to tričko

22

Odpovědět

Davam + k tomuto videu, kde jsem se fakt nemusel zajimat o cem melou.. ty kozy mluvily za vse.. s****a

210

Odpovědět

Všimli jste si taky toho, že všechny ženský jsou parádně obdarované?

492

Odpovědět

Přirozená úmrtnost při porodu 10% a to umíraly i matky. Před nástupem moderního lékařství a porodech s lékařem, císařských řezech.... to je vše co bych k tomu řekl.

55

Odpovědět

Zkuste to znovu.. aniž byste srovnával domácí porod dneška s domácím porodem před nástupem moderního lékařství.

315

Odpovědět

+Daniel99Ve videu moderní lékařství odmítají, srovnání je správné. Otázka je pravdivost těch 10%.

41

Odpovědět

+blpOtázka to být může, ale v kontextu diskuse na procentech úmrtnosti při porodu, v době před moderním lékařstvím, nezáleží, vzhledem k tomu že doba po pracuje s hodnotami promile.
A tím, že ve videu rodičky odmítají moderní lékařství mi chcete říct, že ony rodičky celý život neměly přístup k moderní léčbě, že odmítají i předporodní péči, která stanový rizika domácího porodu.. nebo mi chcete říct, že po inseminaci se sebraly a devět měsíců makaly osmnáctky na poli, aby mohly ležíc v plesnivé chaloupce večeřet brambory kroupy a řepu? Pak se omlouvám, to mi z toho videa uniklo.

65

Odpovědět

+Daniel99Daniel99 bud doma porodí nebo ne. Když rodí doma podle přírody je bez moderní medicíny. % poměr úmrtí, komplikací s následky při porodu doma a v nemocnici je? ... Zbytek je třeba poporodní péče opět poměrem a máte jasné srovnání... ;-)

04

Odpovědět

+DivakAno, správně. To je to, k čemu jsem vyzýval v první reakci.

14

Odpovědět

+Daniel99Tak jsem z oboru, takže si tak nějak troufám říct, že vím o čem mluvím.
A vaše srovnání, že dřely v těhotenství a jedly plesnivé kroupy a proto byla úmrtnost při porodu... ne, horší strava a fyzická námaha vedla k předčasnějším porodům, které paradoxně mohly dávat větší šanci na přežití rodičky, a tím pádem i dítěte, co se týká i porodu jako takového. Co se týká úmrtí během těhotenství, potratů, nebo novorozenců, tak o tom se nebavíme.
Bavíme se o porodu samotném. Ano, předporodní a těhotenská vyšetření šanci na plynulý porod zvyšují. Proto se dělají. Mimochodem ti ve videu by to jistě odmítli. Ale i přes to se toho může při porodu stát tak hrozně moc, od udušení novorozence až po vykrvácení matky, že jenom ten kdo tomu vůbec nerozumí, může říct takovou bejkarnu. A přitom stačí tak málo, jedním hmatem "zavinout" dělohu, odsát novorozence... a podobně.. ale to si doma většinou sami neuděláte. Ale pokud vám umře dítě, nebo zažijete resuscitaci novorozence, nebo budete mít na výběr matka nebo dítě... proč já tady vlastně plýtvám energii... určitě někde na netu píše nějaká "porodní bába" že jsou to všechno nesmysly a ona už odrodila tolik dětí... a jí to budete věřit mnohem více, než oficiálním statistikám a názorů odborníku z praxe.. i když ji domácí porody očividně přinášejí vítaný příjem a odborníkům kteří pak jedou na místo přidělávají práci a problémy. A vše se dá dohledat na internetu.

172

Odpovědět

+TutanchamonMomentálně nevíte, o čem mluvíte.
Energií plýtváte, protože všechny informace tohoto příspěvku jsem již měl a nikdy jsem je nerozporoval.. tedy víceméně s Vámi naprosto souhlasím.
Nicméně v prvním příspěvku jste dal pouze a jen rovnítko mezi úroveň domácího porodu před sto dvě stě lety s úrovní, která je nyní.. i v případě, vezmeme-li v potaz ten extrém, který představují aktéři skeče, což není zrovna reprezentativní vzorek. To je to, nač jsem reagoval.
Na jednu stranu to chápu, nabourává to Vaše dlouhé, ne-li, celoživotní oddání se jednomu obor a pak přijde frajer, co s opovržením oznámí, že si to udělá sám, protože ho nezajímá názor odborníka. To je ostatně ve všech oborech v práci s lidmi.
Na stranu druhou, nevidím důvod, proč to komentovat úmyslně extrémními srovnáními. Což je i zvláštní, že člověk vážící si své energie se projeví v zájmu svého názoru tak, že protinázory pouze utvrdí.

32

Odpovědět

+Daniel99Dobrá, takže jste toho názoru, že napsat statistiku úmrtí z posledních let která uvádí že při domácím porodu je šance na úmrtí 2,5x vyšší než v nemocnici - pokud rodička před porodem dodržovala všechny kontroly a vyšetření a při komplikacích volala včas RLP, která byla v dojezdu do 20 minut? Statistiky o trvalých následcích pro děti i potřeby léčby matky po domácím porodu vypisovat nebudu, protože udaje jsou mnohem více zkreslené tím, že rizikové matky častěji rodí v nemocnici. Nicméně si je průměrně schopný návštěvník internetu vyhledá.
Myslím, že takový příspěvek už si nakonec ani nikdo nedočte. Poselství v jedné větě mívá často větší účinek. A ano, zase kvůli vám plýtvám energii.

81

Odpovědět

+TutanchamonNeplýtváte. Napsal jste relevantní informaci, kterou, věřte nebo ne, si mnozí přečtou. Kdyby jste ji napsal na začátku, přečetlo by si ji více lidí.

31

Odpovědět

+Tutanchamonahoj Tutan, tak ona ta odbornost svou cenu má. A je super že umíme v mnoha případech zachránit zdraví či život. Sám mám v rodině porodní gynekoložku, takže spousta historek z první ruky...

Bohužel jde o ten přístup (jsi jen číslo, personál je přetížený tudíž odtažitý, žádný prostor pro odchylky od normy atd.) Proto mám poměrně velké % známých, kdy holky první dítě odrodily "klasicky", a další po té zkušenosti už radši doma, nebo na soukr klinikách v zahraničí... V ČR slýchám chválu třeba na přístup v Roudnici.

Ad to "vědomé rodičovství", co tu předvádějí ti herci ve videu: tolik dezinformací a tak blbě udělanou satiru jsem už DLOUHO neviděl... Pan JP Spears nám akorát předvádí, jak tragicky a konformně smýšlí produkt klasické výchovy. Jenže už je to prostě přežitek, civilizovaný svět se změnil a je potřeba změnit i přístup společnosti k tomuhle tématu. Stejně jako vymizely třebas rákosky ze školních tříd...

Vědomé rodičovství říká, že dítě není otrok, ale rovnoprávná bytost, a že dospělým i dítěti mnohem víc prospívá nemajetnický vztah bez příkazů a zákazů na bázi partnerství. O nutnosti nemytí mejdlem tam není. A to běhání v blátě by si měl zkusit z nás kancelářských krys každej - slunce na sobě cítíš, vzduch na sobě cítíš, vodu taky, tak proč ne zemi?

01

Odpovědět

Přirozená míra úmrtnosti při porodu (nedá se zabránit úmrtí matek), se odhaduje na 1500 úmrtí na 100 tisíc narozených dětí a to za ideálních podmínek. Těch v počátcích moderního lékařství bylo dosaženo málo kdy, příkladem může být třeba horečka omladnic, ta v nemocnicích řádila více než při běžném domácím porodu. Její řádění bylo ukončeno až Pasteurovým objevem mikroskopických původců infekce.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hore%C4%8Dka_omladnic
https://cs.wikipedia.org/wiki/Porod

01

Odpovědět

+Alberto123Trochu nám tu nesedí čísla.
Ministr zdravotnictví: "Úmrtnost žen v souvislosti s těhotenstvím, porodem a šestinedělím je méně než 10 na 10 tisíc."

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1560584-v-cesku-dlouhodobe-klesa-umrtnost-novorozencu-i-matek-pri-porodu

01

Odpovědět

+pes RakeťákČísla sedí. Ministr zdravotnictví mluví o porodech v porodnicích za přítomnosti doktora či sestřičky a celého moderního lékařství, já mluvím o přirozené míře úmrtnosti, to znamená že porod probíhá za ideálních podmínek, ale bez zásahu doktora a moderního lékařství navíc mimo zdravotnické zařízení.

01

Odpovědět

+Alberto123To nutně nemusí souviset jen s porodem, ale též s obecným úmyslným chováním, kdy ženy alternativního myšlení využívají po celé období více alternativní medicínu. To jen tak mimochodem.
Podstatnější je, že je to soukromá životní volba. Nevidím v tom problém, ani kdyby statistika hovořila o úmrtí každé druhé.

01

Odpovědět

+Alberto123Díky za dovysvětlení.

01

Odpovědět

Je mi jasné, že toto video bude mít velmi vysoké hodnocení, protože téměř každý běžný člověk vyhlásil těmto rodičům (zde převedených do ad-absurdum) válku. Svým způsobem chápu, osobně bojuji proti rodičům kteří nenechají dítě očkovat nebo si stojí za tím, že šátky pro dítě jsou bezchybné a ještě mají potřebu se tím vším chlubit na internetu.
Přesto na mě působil tenhle skeč velmi... negativně. Vlastně je to tak trošku výsměch všem rodičům, kteří se snaží své dítě vychovávat trošku alternativně, než většinová společnost. Kupříkladu bez tělesných trestů, nebo nechávající dítě mít vlastní názor.

Velmi se zaměňuje liberální a anarchistická výchova. Nebo taky chápání dítěte jako osobnosti. I porod doma může být bezpečný. Tak či tak, asi jako skeč dobré. Jen... moc velký výsměch.

1523

Odpovědět

Pokud by to přehnali jen hodně, namísto hodně hodně, tak by to už nebyl skeč, ale reálné chování.

212

Odpovědět

Je dobrý tělesný trest a špatný tělesný trest. Špatný je za rozbití hrnečku, pětky ve škole nebo třeba nevyluxování. Ale když je dítě ve škole agresor který šikanuje ostatní, posílá rodiče do p****e nebo třeba chodí za školu, tak myslím že to je adekvátní. Příbuzná učila v jedný tý montesory škole a odešla, protože ten systém je zidealizovanej a nefunguje. Celá třída vedená dvěma klukama ( btw dělající bojový sport) tam o v nepřítomnosti učitelky pořád šikanovala (psychicky i fyzicky) jedno dítě a žádnejma těma jejich metodama tomu nedokázali zabránit, rodiče s tím taky nic neudělali. Ve výsledku ten systém vychovává 2 agresory, kteří se jen smějí těm tzv. trestům; jednoho introverta bez kamarádů; a zbytek třídy přijímá násilí jako něco normálního.

141

Odpovědět

+šlomoChápu, ale pak je další otázka - co s takovými grázly tělesný trest svede? To je otázka k zamyšlení. Řešení je spousta. Výchovný ústav, odebrání rodičům. psycholg - prakticky vše čím projde dospělí agresor může mít i dětský agresor. Tělesný trest je pouze naučí. že musí své jednání o to víc skrývat, nebo, že za určitých okolností je fyzické násilí v pořádku a možná se situace ještě zhorší.

Systém je špatný. Tělesné tresty ho nevylepší.

65

Odpovědět

+CathanTrest ho naučí to,že když to udělá, přijde další facka. Moc si to idealizujete, dítě není dospělý a naše vysvětlení nemusí příjmout, protože na problém pohlíží z jiný perspektivy. K tomuhle mám hezký příklad. Co by se podle vás stalo kdyby za vraždu nebyl trest, resp. jako trest by s váma někdo pár hodin mluvil o tom že vraždit je špatné ? Většina lidí by nevraždila jako doposud, protože ví sami, že je to špatné, ale zároven by tu byli lidé, kterým by to nevadilo a klidně by byly schopní vraždit. ; A podobné je to u dětí, hodně dětí se chová normálně a trest nepotřebují, ale jsou tu i děti, kteří ten přísný trest potřebují. A obzvlášť proto, že dětský mozek je ještě nevyzrálý a nedokáže všechno pochopit tak tu musí být ten trest, aspon do doby než to to dítě pochopí samo. A fyzický trest je nejučinější hlavně proto, že si ho dítě pamatuje nejdýl. Ještě dnes si pamatuju jak mě táta přetáhnul když jsem ho v pubertě poslal někam, kdežto ostatní tresty typu zákaz na počítač ve mě vydrželi jen chvíli...... A co se vašich řešení týče, tak věřím, že i proto dítě je lepší když mu rodič párkrát nařeže, než aby šlo do výchovného ustavu nebo bylo odebráno rodičům.

60

Odpovědět

+šlomoPánové, oba dva píšete rozumně. Oba dva máte ve všem pravdu.. což znamená, vzhledem tomu, že názorově stojíte proti sobě, že oba dva pravdu nemáte. Jde o úhel pohledu.
Chci tím říci, bavit se o ne/správnosti tělesných trestů bez kontextu nastavení myšlení samotného dítěte, nastavení chování rodiny a nastavení chování nejbližšího okruhu společnosti je nicneříkající.
Mne by zajímalo, pokud mohu poprosit.. dokážete oba napsat, zda pro vás v nějaké situaci má/nemá fyzický trest opodstatnění.. a v jaké situaci? Samozřejmě mám na mysli v těch názorech, proti kterým navzájem stojíte.
Děkuji.

10

Odpovědět

+Daniel99Cathan je uplně proti tělesným trestům a já se mu snažím ukázat, že v některých chvílích jsou potřebné. Jak už jsem psal, za pětku ve škole mlátit dítě je špatné. Ale když dítě šikanuje ostatní/chodí za školu/krade/SCHVÁLNĚ ničí majetek/vysloveně kašle na školu (ne jen že mu nejde matika), tak si myslím, že rozhovor nebo nějaký zákaz smysl postrádá. Když se to stane poprvé, tak bych ještě dal šanci nefyzické metodě, ale pokud jde jasně vidět, že domluva/vysvětlení/motivace/zákaz nemají účinek, tak fyzický trest vidím jako poslední možné východisko. Děcák není řešení.

60

Odpovědět

+šlomoVrah se posílá do vězení, kde má být podroben procesu převýchovy. Stále nevidím důvod proč mlátit školou povinné kluky, kteří šikanují jiné. To jen přilévá olej do ohně. Já už zmínil, proč jsou tělesné tresty špatné, ale zde výpis.

1.Normalizuje to násilné chování.
2.Učí to, že za určité činy může přijít fyzický trest - dítě si pak bude říkat, kdy mu to za to stojí.
3.Učí to lhát, předvádět se, podvádět, aby nedošlo k tělesnému trestu.
4. Ničí to důvěru mezi rodičem, a dítětem. Navěky a nevratně.

A rodič který zmlátí dítě v pubertě je už úplně mimo podle mě.
Mezi mnou a mou matkou je mnoho ale, a věcí které jí neodpustím. Ale jsem jí vděčný za to, že mě NIKDY fyzicky netrestala. Máme díky k tomu k sobě blíž, a není mezi námi bariéra.

A poslední, dítě které je tak nezvladatelné, že řízeně šikanuje ostatní a vyžívá se vtom, do ústavu a mimo své prostředí patří. Stejně jako patří vrah do vězení. Co dělat s kluky kteří soustavně šikanují? Podle mě nejlepší řešení internát který je pro tyto děti zařízený, pokud nic jiného nepomůže.

17

Odpovědět

+Daniel99Podle mého názoru má určitý tělesný trest smysl jen do té doby, než má dítě "vlastní rozum". Čtyřleté dítě zkrátka plácnete po zadku, místo toho, abyste mu vysvětlovali, že ze stolu se neskáče. Sám nevím, kde je v tomto ohledu hranice, ale myslím, že trestat tělesnými tresty dítě školou povinné už nemá žádný smysl.

14

Odpovědět

+CathanMně šlo právě o ty situace, kdy jde o krajní případ, ale jestli si představit dokážete, že byste se zachovali opačně, než je váš obecný názor.
Tento konkrétní názor mi přijde ovšem zvláštní.. jste odpůrcem f trestů.. už jen prvním bodem, kdy se tak normalizuje násilí.. a dává Vám smysl "plácnout" dítě, které je ve věku, kdy se právě veškeré podněty okolí podvědomě normalizují právě jen na té fyzické interakci. Přijde mi, že byste se, za určitých podmínek, mohl diskusně přít sám se sebou. (což je i důvod proč se snažím vnést to zamyšlení v odstavci výše;-) )
Jinak střípek jen tak bokem.. má babička ve svých čtyřicetiněco dostala od prababičky pár facek.. měla blbé řeči, dle vlastních slov, a více už nedostala, protože nebyla příležitost. Žili spolu v úzce spojeném dvou generačním domku ještě cca třicet let.

01

Odpovědět

+Daniel99No, asi to bude tím, že takové plácnutí přes zadek - fakt plácnutí, ne rána - není podle mě fyzické násilí, ale spíše signál "ne, tohle ne". Není to tolik o bolesti jako o šoku, rozumíme si ? :)
A já zkrátka jen nevidím k fyzickému násilí důvod téměř nikdy - jediný důvod je sebeobrana.

13

Odpovědět

+CathanTo jste si definice měl nastínit na začátku :) Zastáváte postoj skandinávského stylu, ale Vaši definici by Vám neodkývali :D Každopádně si už rozumíme. I se znatelně více přikláním k Vašim názorům, jen opakuji.. jsou různé osobnosti, v různých sociálních podmínkách, v různých kulturách, v různých věkových kategoriích. Nedá se to paušalizovat.

12

Odpovědět

+CathanUž vidím náš rozkol. Já bych udělal vše proto, aby dítě do ústavu nešlo. Zatímco vy byste ho tam poslal hned potom,co zjistíte že vás neposlouchá.

A jestli věříte (jako zástánci montesori), že rozhovorem 10ti leté dítě zanechá šikany, uvědomí si svojí chybu a všichni budou žít šťastně až do smrti, tak vám říkám, že o dětech nevíte nic.

50

Odpovědět

+šlomoPřeháníte ;) Já pouze říkám, že ústav je lepší řešení než fyzický trest. Ten ničemu nepomůže. S dětmi se má především mluvit, to psycholog či ústav dokáže zařídit. Fyzický trest mu nedá nic. Pokud chceme aby takový agresor byl jednou prosperujícím členem společnosti, je nutné, aby si své chování uvědomil - ne, aby se ho jen bál dělat.

A nevím, proč proti mě jdete absurdním argumentem ad absurdum. Pokud by mé dítě soustavně šikanovalo, já s tím nic nezmohl, psycholog by nepomohl, domlouvání, zákazy, rozmluvy a buhví co ještě taky ne - ano, obrátil bych se asi na nějaký ústav. Což je poněkud rozdíl, než poslat dítě do ústavu poté, co nechce sníst koprovku.

15

Odpovědět

+Cathantak za 1) Asi nevíte jak takový ustav vypadá zevnitř. Ano já moc taky, měl jsem jednou brigádu na dětským dni a k odpoledni tam přijel mikrobus právě s dětma z ústavu (btw půlka c****i). Stačilo mi těch pár hodin abych poznal, že ústav z těch dětí nevychová (neříkám všechny, čest vyjímkám) slušný lidi. Přirovnal bych to k těm americkým vězením kam pošlete na rok kluka za krádež a vyleze vám násilník.
Za 2) navrhujete zákaz(=trest) (to btw omezuje dítě a zastánci montesori tresty odmítají); Vaše slova "Učí to, že za určité činy může přijít fyzický trest - dítě si pak bude říkat, kdy mu to za to stojí. Učí to lhát, předvádět se, podvádět, aby nedošlo k tělesnému trestu." Vyměnte si slova "fyzický a tělesný trest" za "zákaz chození ven nebo zákaz na počítači" a výsledek bude stejnej, dítě taky bude lhát aby nepřišel zákaz"
a ještě dodám že ta příbuzná v montesori tu šikanu taky řešila rozhovorem. Pry když zjistila že ho zase mlátej tak přerušila ten den vyuku a cely den si tam povidali proč je násilí špatné. A co myslíte pomohlo to? ne

50

Odpovědět

+šlomoJá v zásadě souhlasím. A neříkám, že ústav je ideální řešení - tak daleko by to upřímně ani dojít nemělo. Ale co dělat s klukem, který soustavně, agresivně a neustále šikanuje ostatní i po mnoha varováních? Ústavy byli pro tyto děti vytvořeny. A nijak se neliší od té půlky cíkánů ;) Opět - systém je špatný, ale tělesné tresty ho nezlepší.

On mezi fyzickým trestem a zákazem je stále rozdíl. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby k žádnému trestu nemusel rodič nikdy přistoupit. I já toho nejsem zastáncem ;)

01

Odpovědět

+CathanOdkud prosím vás berete tu svoji jistotu, že nezlepší?

BTW donutil jste mě vyhrabat z paměti jméno jednoho kluka kterej od nás z ročníku na ZŠ dvakrát propadnul a skončil v polepšovně (nevím na jak dlouho, viděl jsem ho naposledy ve čtvrtý třídě) a najít ho na facebooku. Potetovanej od hlavy až k patě, s vyholenou hlavou a budící dojem, chodící lékarny. To jen jako dodatek co s klukem udělá polepšovna. Tenhle kluk nikoho nemlátil, jen chodil za školu a rodiče to neřešili. A učitelka se mu snažila vysvětlit jak to s ním skončí a že musí začít něco dělat, nepomohlo to...

00

Odpovědět

+šlomoDiskuze s vámi je velmi zajímavá.
Nejdříve nastolíte situaci s chlapci, kteří šikanují ostatní. Já řeknu rovnou několik věcí, jak to řešit. Samozřejmě proto musí být dobrá vůle z mnoha stran. Školy, rodičů, musí se chtít pracovat. Není to o jedné povídací hodině, ale o měsících práce. Pokud to po těch měsících práce nikam nepovede, je právě na pořadu dne ústav. A vy stále tvrdíte, že fyzický trest je nejlepší řešení.
Připomínám, že vámi nastolený chlapec soustavně šikanuje, týrá a tedy fyzicky ubližuje druhým. Kdyby to dělal dospělí, už dávno by skončil ve vězení.

Pokud není onen chlapec schopný si po měsících uvědomit, že jde do tuhého, a měl by přestat, tak do toho ústavu zkrátka patří. Převýchova a ochrana společnosti, stejně jako v případě vězňů. Jestli jsou naše ústavy špatné? To teda jsou. Stejně jako jsou špatné naše věznice, ale já pracuji s tím co máme.
Kdyby tato diskuze byla o kvalitě našich ústavů, byl bych první kdo by prosazoval zásadní reformu.

Stále nevím, v čem by dle vás pomohli fyzické tresty.
Máte tu dva vámi nastolené případy.
Chlapec který soustavně šikanuje ostatní - fyzicky trest by mu pouze ukázal, že fyzické násilí ze strany silnějšího na slabšího je v pořádku. Navíc, i kdyby se svým jednáním přestal ze strachu z bolesti, musel by tento fyzický trest hraničit s týráním, protože facka nebo pár na zadek by šikaně opravdu nezabránilo.

Chlapec který projevuje asociální chování (myslím, víc jste mi k tomu nenapsal) - Opravdu si myslíte, že kdybyste toho kluka zmlátit, tak se začne víc učit nebo něco takového? Já naopak předpokládám, že ten si fyzického násilí užil doma více než dost.

00

Odpovědět

+šlomoNa takhle obecné rovině jistě nejde říci proč šikanuje, mohou to být lidé na dně kteří mají nějaký problém, tradiční mocenské smečkové jednání nebo sadista(ikdyž ten by asi tradičně nešikanoval).
Některým bude stačit rozmluva a pohružka že budou někam přesunuti -aby byli alespon částečně izolováni - a třeba se dozvíme jen že to je důsledek psychické šikany a musíme jet párově.
Pokračuje dál z důvodu moci - věcně vysvětlit/ztřískat/vyhodit/ústav
/tradiční sociální smečkové jednání - Z pozice autority zastrašit /+střískat-zšikanovat(dostat je do pozice oběti) ->vysvětlit
Sadisté - buď si to musí vybít jinde -pálení mravenců nebo spíše brutální hry a naučit se to kontrolovat nebo máte do budoucnosti problém.

Ale Sadistu ani člověka kterej má problém nechcete hned mlátit to byste to jen pěkně posrali - slovní komunikace je v tomhle fakt rozumnější

10

Odpovědět

+CathanVy jste strasna degenerace spolecnosti, uz ted nechat porodit dite je za trest.. aby rostlo me dite v takove zdegenerovane spolecnosti.. boze lidi uz se vyhladte prosím

13

Odpovědět

+EgoProsím? Protože jsem proti fyzickému násilí a fyzickým trestům, degeneruje společnost?

13

Odpovědět

Já mám dvě děti a mě to pobavilo. Každý ať vychovává podle sebe, ale to přece neznamená, že si už zničeho nemůžeme dělat legraci. U tohoto typu rodičů mi přijde "špatně", že se většinou snaží svou alternativu prosazovat, a pokud se neshodnete, jste "nejhorší rodič pod sluncem". A to si myslím nechce slyšet žádný rodič, nedej bože se tak jen cítit.

60