Kdyby se masožrouti chovali jako vegani

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:198
Počet zobrazení:12 691

Možná jste se někdy setkali s lidmi, kteří své veganství brali příliš vážně. Jak by to vypadalo, kdyby se situace obrátila, nám ukáže JP z kanálu, kterého si můžete pamatovat třeba z videa, kde popisoval, jak se stát alergickým na lepek.

Přepis titulků

Z toho salátu se mi dělá zle. Úplně jsem ztratil chuť k jídlu. KDYBY SE MASOŽROUTI CHOVALI JAKO VEGANI Jak dlouho už jsi masožrout? Já jím jen maso. Půjdu na letošní Masofest. Půjdeš taky? Dám si tofu jarní závitky. Ale tofu nechci. Máte třeba kuře s příchutí tofu, které byste mi připravili místo toho?

Ne že by vegežrouti byli zlí lidé. Prostě jsou to příšerní lidé. Tento párek je masová náhrada okurky. Má chuť i texturu okurky, ale není to okurka. Po konzumaci rostlin je tvé tělo příliš zásadité, což tě rozhodně zabije. To snad chceš?

Ke zdraví a prospěchu ti stačí kus masa. Maso obsahuje vše, co potřebuješ. V hovězím je plno sacharidů. Kosatky jsou na vyšší duchovní úrovni než lidé. A přitom žerou jen tulení maso. Takže lidé by také měli jíst jen maso, protože to je duchovně nejvyvinutější potrava. Kvůli kosatkám. Rostliny produkují kyslík.

Proč bys je jedla? Víte vůbec, jak jsou jeleni nebezpeční pro řidiče? Pokud nezabijete a nesníte jelena, v podstatě chcete, aby měli lidé autonehody. Svět bude mnohem bezpečnější, když sníme zvířata, která by nás mohla sežrat. Brokolice? To je potrava mé potravy. Jídlo mého jídla. A nelíbí se mi, že mu ujídáš. Jezte tygry ussurijské a pomozte jejich vyhynutí.

Díky tomu budou po generace žít prostřednictvím vás a vašich dětí. Nejlepší šance, jak zajistit přežití jejich druhu, je zabít a sníst je. Z toho kokosu mohla vyrůst palma, proč bys ho jedla? Nemohl bych pozřít rostliny, které rostou na přecpaných farmách v nelidských podmínkách, kde mají jen pár centimetrů čtverečních místa. Navíc je tam drží proti jejich vůli. Nechceš se stát masožroutkou a zachránit tak planetu?

Nebo je ti Země ukradená? Už jsi viděl ten kapuspirační dokument? To musíš vidět. Je hrozné vidět, jakým způsobem jsou ty rostliny zabíjeny, deforestaci kvůli pěstování rostlin, neudržitelné farmářské praktiky. Pěstování kapusty je hlavním ničitelem životního prostředí. Až to uvidíš, už nikdy nestrčíš rostlinu do pusy. Nekonečným opakováním emočně zabarvených názorů na výživu mě přesvědčil stát se masožroutem.

JP se vyjadřoval zcela nelogicky a příšerně povýšeně. Tahle zlá slůvka pramení z toho, že je slečna příliš zásaditá. Vede to k tomu, že jste zlí a pořádně vám to nemyslí. Abyste byli méně příšerní lidé, odebírejte můj masožroutský kanál. Všichni ti masožrouti na jednom místě, krása. Dej mi ten steak.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

VereDog

01

Odpovědět

Jak poznáte vegana nebo majitele iPhonu?
...řekne vám to

197

Odpovědět

Dobře vymyšlené, přesně takové argumenty, ale z opačné strany, jsem neustále slýchával od známé veganky

155

Odpovědět

Řekl bych, že jsou daleko více slyšet masožravci, kteří musí konfrontovat každého vegetariána/vegana, kterého potkají. Ale chápu, že člověk, který bere skutečnost, že jí maso jako jeden z životních úspěchů potřebuje uznání, tak jim ho dopřejme... Pro omezení spotřeby masa je poměrně hodně racionálních důvodů, např. snížení tvorby skleníkových plynů. Osobně bych se masa jen tak nevzdal, nemusím ho mít ke každému jídlu, ale třeba taková žebírka na medu tofu jednoduše nenahradí. Stejně ale nechápu, proč bych si měl kvůli tomu vylévat své mindráky na někom, kdo se bez masa obejde.

1636

Odpovědět

A můžeš mi vysvětlit argument snížení skleníkových plynů?

Selský rozum říká, že když zabijeme producenta skleníkových plynů (krávu), tak se celkové množství skleníkových plynů sníží (kráva nebude žrát trávu a tráva tedy vyroste a naváže do svého "těla" více skleníkových plynů); kráva má navíc nedokonalé "trávení", takže se do půdy dostane i hnůj, díky kterému se půda zúrodní a nemusí se tak dovážet fosfor z Maroka a takto "upravená" půda také zadrží daleko více vody (a jako na potvoru je vodní pára také významným skleníkovým plynem).

naopak když sníš rýži/mrkev tak se sám staneš producentem skleníkových plynů, protože tvůj žaludek musí rozložit rýži/mrkev, aby získal energii. Navíc na přepravu rýže, která se pěstuje v Thajsku, Číně se navíc spotřebuje další fosilní palivu, a tedy se do prostředí uvolní další skleníkové plyny než když se doveze kráva ze Slovenska, či Vysočiny.

12

Odpovědět

+HeliumHelium: Tady máš vysvětlení bro.

Na světě je 1,5 miliardy krav. Je jich tolik, protože je chováme na maso. Chováme je na maso, protože jíme maso. Krávy produkují metan. Metan je jedním z plynů způsobujících skleníkový efekt. Krávy dělají 18% všech skleníkových plynů (metan přepočten na CO2) - víc než veškerá doprava na světě (auta, letadla, lodě atd.).

Můžeš si nadávat a zastávat svůj názor jak chceš, ale tady máš fakta ---> chov dobytka má zásadní dopad, mimo jiné, na skleníkový efekt.

A tvůj celý argument je dost divný. Pleteš dohromady sice pravdivý, ale dost omezený informace. Když zabijeme krávu, tak samozřejmě zabijeme producenta skleníkových plynů, ale problém není v tom, že zabíjíme málo krav, ale v tom, že chováme moc krav, protože je obrovská poptávka po hovězím mase. Není to o tom, že by se volně žijící krávy přemnožili a musíme je vybít, jde o to, že je záměrně chováme v obrovským množství :-) (Více se dočtete v má příručce "Oprav demagoga pro začátečníky i pokročilé")

10

Odpovědět

No to vidíme, že to nechápeš.

202

Odpovědět

+witty1Tak mi to prosím vysvětli. Ale hádám, že nemáš argumenty, tak se snažíš být vtipnej a zároveň urazit. :-)

416

Odpovědět

+PcheSchopnost ulovit/porazit/koupit zvíře jednoduše naznačuje i budoucí úspěšnost v ostatních činnostech.

Naproti tomu vytrhnout zeleninu, omýt ji a sníst je jako porazit Němce ve světové válce. Tedy každý očekává, že se tak stane a je jen otázkou času, kdy se tak stane.

11

Odpovědět

+Pchenepochopil jsi video

142

Odpovědět

+xccNo dobrá, takže pro ty méně vnímavé: Nemyslím si, že video trefně odráží skutečnost, spíše se setkávám s tím, že si někdo připadá nadřazeně, protože se láduje masem . Video mě neurazilo, jen mi přišlo nudné a předvídatelné.

47

Odpovědět

Ty seš retard :D. Jestli chceš zachránit planetu, tak se zabij. Já narozdíl od tebe nikomu necpu, že jím i maso.

05

Odpovědět

Titulky byly zbytecne. Nemam tuseni o cem mluvil ale asi 20x jsem se do te slecny zamiloval.

26

Odpovědět

Nejlepsi v tom videu je ta slecna :D Bozi

32

Odpovědět

Odpovědět

lol, až na to, že je to většinou naopak.

515

Odpovědět

Vážně?

To jako živočichové vytváří kyslík a rostliny naopak vytváří CO2?
To jsou tisíce hektarů lesa vypalovány kvůli živočichům a ne kvůli palmovým plantážím?

01

Odpovědět

Ať si každý žere co chce, pokud s tím neotravuje ostatní lidi.

303

Odpovědět

Souhlas, masožrouti jako je Mc a KFC by nemuseli cpát své reklamy na veřejná místa :-)

613

Odpovědět

+RobbbCo má MC a KFC společnýho s masem? A i když teda budu na chvíli předstírat, že to co vydávaj za maso, masem opravdu je, tak rostliných produktů je v každym jejich jídle rozhodně víc.

125

Odpovědět

+BullOverNarážím na to, že se neustále předhazuje veganům, jak každýmu cpou svůj názor a mezitím denně vidím stovky reklam na to, jak je maso a vejce zdravé a mám pít hektolitry mléka...kde je několikrát dokázáno, že až tak slavný to s nim není. Proto zmiňuji hlavně ty dvě společnosti, co vidím na každém rohu.

222

Odpovědět

+RobbFurt to nějak nechápu. Reklama je prostě na všechno, ale nemá to s tim nic společnýho... stejně jako může mít MC reklamu na burgr, tak může mít reklamu na nějaký vegetariánský jídlo... je to reklama na MC, ne na maso. Prostě chtěj nalákat lidi a protože většina lidí má ráda maso, tak daj do reklamy i* maso, ale můžeš tam klidně jít a dát si nějakej zeleninovej salát. (to "i" je důležitý, protože nikdy to neni reklama jen na maso, vždy je u toho daleko větší množství rostliných produktů).

Navíc nikdo tě nenutí ho jíst... reklama na potraviny (což je i maso) je prostě úplně normální věc. Lidi jsou všežravci a většina lidí jí i maso, takže je logický, že vedle reklamy na zeleninu/ovoce bude i reklama na maso a další živočišný produkty. Neni to nic ve stylu "teď všichni musíte jíst maso", ale spíš "prodáváme i maso, pokud máte zájem".

Reklama prostě neni vnucování názoru, ale zviditelňování produktu. Stejně můžou lidi co nepijou dávat na reklamu na alkohol, lidi bez řidičáku na reklamu na auta, lidi s penisem na reklamu na kvasinkový infekce, lidi s funkčnim penisem na reklamu na viagru atd. Reklama je prostě něco úplně jinýho, než když ti někdo přímo říká, že by si něco měl/neměl dělat.

211

Odpovědět

Tohoto týpka mám rád :D :D :D
No ale, je zajímavé, že já jsem se zatím setkal jen s tím, že lidé do mě neustále jeli nějaké moudra proč bych to maso měl jíst. Vztekali se, přihazovali často více a více debilnější "argumenty" a říkali, že je to nesmysl nejíst maso, být veganem a podobné věci. Vždy odpovídám slušně a snažím se neutočit na nikoho, co kdo jí nebo komu co přinesou. Vždy spíše vidím tu druhou stranu a to i všude kolem mě ;) Neříkám serou mě i někteří vegani, kteří se chovají jak debilové a kazí nám to všem ale nadruhou stranu, útočí převážně jedlíci masa. :)

1823

Odpovědět

Zajímavá reakce, mě se též video líbilo a líbí se mi i vaše reakce.

812

Odpovědět

Ale hovno, teď jsi jen dokázal to, z čeho sí normální lidí utahují. Už víme, že jsi vegan a nikoho to fakt nezajímá.

1318

Odpovědět

A je to tu, bíložravec se přišel pochlubit že je bíložravec, jak je nad věcí, ikdyž ho masožravci štvou xD

1416

Odpovědět

Nezajdeme spolu nakupovat nějaké oblečení? Potřebuji nový hábit. Ideálně bílé a černé barvy. Ne ale, že se mě začneš ptát, proč se neoblékám jako ostatní lidi...

17

Odpovědět

to je to, ze kazdy ma v dnesnej dobe svoj bezvyznamny (pre nich ten pravdivy) nazor.

12

Odpovědět

+asdsJzš vy jste dementi fakt :D :D Však jen řekl názor a vy hned do něj. To je přesně to o čem mluví, akorát se potvrdila jeho slova.

78

Odpovědět

+BohušTak proč to říká? Já taky nepřijdu pod video o veganech a nezačnu tam psát "jím maso a štve mě tohle tohle"...

02