Jak být alergický na lepek

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:642
Počet zobrazení:12 573

Chcete držet krok s nejnovějšími výživovými trendy? Chcete svými požadavky otravovat život všech lidí okolo? Buďte tedy alergičtí na lepek! Říkáte, že ale alergii na lepek nemáte? To přeci vůbec nevadí.

Přepis titulků

JAK BÝT ALERGICKÝ NA LEPEK Alergie na lepek je v New Age komunitě tím nejžhavějším trendem od dob, kdy jsme začali prosazovat, že nemáte jíst zvířata. Lepek je novým zvířetem, které nemáte jíst. Alergie na lepek byla dříve vyhrazena těm, kteří jsou skutečně na lepek alergičtí. Ale s informacemi, o které se tu s vámi podělím, můžete být na lepek alergičtí i vy, bez ohledu na to, zda jste na něj skutečně alergičtí.

Alergie na lepek je úžasnou příležitostí, jak prosazovat svou dominanci nad životem všech kolem vás. Tím zlepšíte i svůj život. Pokud chcete mít požadavky, které nebude možné splnit, a mít neustálý pocit, že jste oběť, začněme s tím, co pro svou alergii na lepek musíte udělat. Dělejte v restauraci potíže. Běžte do běžné restaurace a objednejte si.

Jakmile vám přinesou přesně to, co jste si objednali, zjistěte, že je v tom lepek. A v ten okamžik vmeťte číšnici do obličeje vaše bezlepkové standardy. - Je v té pizze lepek? - Ano. To jsem při objednávání netušil. To jíst nemůžu. Mám na lepek alergii. Je to nemoc. Odneste to. Vyprávějte lidem o vašich nechutných tělesných pochodech.

Jako alergik na lepek smíte lidem vyprávět o tom, co se s vámi děje, když sníte lepek. Protože neuznávají stravu bez lepku, musí ze zákona poslouchat. Dostal bych hned průjem. Kdybych snědl lepek, explodoval bych. Pak bych měl každý den krvavý průjem. Ne, řekl jsem krvavý průjem. Co jsi rozuměl?

Ty jsou bez lepku, ne? Začíná mě bolet hlava. Asi v nich byl lepek. Dávejte odborné lékařské rady. Jakmile přijmete hodnoty bezlepkové stravy za své, hned budete vědět, že za všechny nemoci může lepek. Depresi vždy způsobuje lepek. Za obezitu jasně může lepek. Naprosto všechny rakoviny jsou způsobeny lepkem.

To lepek zabil Gándhího. Ničí snaha pro vás nebude dost dobrá. Pokud jste u přátel a oni si myslí, že konečně rozluštili tajemství vaší bezlepkové diety, nesnaží se být přátelští, ale pouze vás chtějí zbavit dominance. To nesmíte dopustit. Vytaste se s jinou alergií na jídlo, o které jste se jim nikdy nezmínili.

Tím si opět vydobudete svou pozici. Tohle je naprosto bez lepku. To je tak milé, děkuji. Není v tom mléko? Nemohu jíst ani mléčné produkty. Vymyslete si výživová fakta. Alergie na lepek je výživová filozofie založená na tom, co jíst nesmíte, a ne na tom, co jíst máte.

To znamená, že netušíte, z čeho se vyvážená strava skládá. Ale nemějte obavy. Tuto malou mezeru musíte vyplnit přesvědčením, že všechno bezlepkové je zdravé. Chceš? Jsou bez lepku. Jsou hrozně zdravé. S nimi je strava pestřejší. Cítím, jak moje kosti sílí.

Předstírejte, že vám náhražky bez lepku chutnají. Dejme tomu, že máte chléb bez lepku. Jak vám má chutnat tento shluk záhadné mouky, který je hustý jako černá díra a suchý jako poušť? Nemá vám chutnat, tak je to. Musíte to předstírat. Berte to jako daň za to, že patříte do vyšší společnosti alergiků na lepek.

Jaký je? Je dobrý. Můžu dostat sklenici vody? Užívejte si každý objev lepku. Pokud najdete nové jídlo se stopami lepku, užijte si ten pocit smyslu života, který se vám vlije do žil, zatímco vy sedíte v morálních výšinách na rýžové mouce. Víš, že se lepek přidává i do brambůrek?

To jsem nevěděl. Je dobře, že už to vím. Osamělost dělá lepek zdravější. Pokud kolem vás nikdo není, vaše alergie na lepek se zlepší. Jak je to možné? Na základě lékařských výzkumů, které zatím nebyly uskutečněny, existuje nepřímá úměra mezi tím, kolik je kolem lidí a jak moc jste alergický na lepek. Neustále čtěte knihy obhajující život bez lepku.

Dělejte to, i když zápletku, poučení a zakončení knihy znáte dřív, než knihu vůbec otevřete. Chcete mít aktuální informace o tom, jak nejnovější autor napíše 300 stran dlouhou knihu, jejímž poselstvím bude: "Nejezte lepek." Je to skvělá kniha. Už se těším na tyhle. Vymyslete si výsledky. V tento moment musíte mít spoustu kladných výsledků vašeho života bez lepku.

Jen tak můžete ospravedlnit své stravovací návyky. A co když žádné zlepšení nepozorujete? Nevadí, vymyslete si ho. Nikdo to nepozná. Moje břišáky jsou po bezlepkové dietě opravdu namakané. Vážně. Buď za to může bezlepková strava nebo photoshop. Nyní víte, jak žít dobrý život s alergií na lepek.

Užijte si ho. Hrozně mě bolí hlava. Rozhodně tam byl lepek. To, že neodebíráte můj kanál, je vážný stav, který způsobuje lepek. Odebírejte mě a vyléčíte se. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bezlepek mám několik let a hrozně mě štvou lidi co to začnou držet protože je to móda nebo protože jim to řekli na biorezonanci, že mají 50% náchylnost k lepku (co to jako je btw). a nejlepší je jak mi začnou vysvětlovat jaké všechny mouky objevili a že ty co našli oni jsou lepší než ty co používám já. a každý den bečí - to já nemůžu, tam je lepek a mlíčko (25letí dospělí říkají mlíčko a "mně bolí bříško"!! - zdrobňování u dospělých způsobuje určitě nedostatek laktózy). a pak je vidím nacpávat se právě tou pizzou a poté brečet. jojo trefné video.

351

Odpovědět

Když budeš jíst lepek, uletí tě pinďour!

(btw chyba v překladu intolerant neznamená alerigický na lepek, ale obtížné zažívání které vysiluje oragnismus)

55

Odpovědět

Tohle je uplně přesné. Tyhle lidi jsou fakt totálně ujetí. Kdo zná youtubera "kurtjmac", tak ví jak si tihle lidi dokáží vymyslet 150 důvodů proč jsou určitě alergičtí na lepek, i když k tomu nemají žádný lékařský podklad.

60

Odpovědět

Já musel dva roky kvůli jiný alergii držet bezlepkovou dietu a fakt nechápu, proč by jí někdo chtěl držet dobrovolně.

383

Odpovědět

Téma lepku je mi ukradený, ale ten týpek je skvělej!

495

Odpovědět

Jedinou útěchou je že až tahle civilizace skončí a vše pude do haj*zlu tak tihle všichni gluten free sluníčkáři explodují ve výbuchu krvavého průjmu. Nic proti lidem kteří vážně trpí touto alergiíí ale mám podobnou zkušenost z Nizozemska jakou napsal fritol, plno známých a kolegů dělá jak lepek nesnáší, jak jim nedělá dobře atd. a když jsem jim dal pěčivo s lepkem tvrdíc že se jedná o bezlepkové 99% z nich nepoznalo rozdíl a ptalo se kde jsem jej koupil, že tak dobré bezlepkové pečivo ještě nejedli. Slovy kalsika Theodora " Dirty goddamn hippies !"

189

Odpovědět

A to jedno procento je po smrti :)

361

Odpovědět

+pecaNo žádný z nich si nestěžoval ani nezemřel takže to bude spíš tak že všichni kteří jej jedli tu alergii nemají a hrají si na ni protože je to "in". :D

113

Odpovědět

Někteří lidé mají alergii na lepek a někteří lidé mají alergii na lidi, kteří tvrdí že jsou alergičtí na lepek. Já patřím k té druhé skupině.

372

Odpovědět

Nekoukat na South Park, tak vubec netusim, ze je trendy nejist potraviny s lepkem... Jinak teda nechapu, kdo je nuti konzumovat bezlepkove pecivo co chutna jako piliny, co vim od alergika tak ji jen maso a zeleninu...

242

Odpovědět

Ten, kdo nedokáže říci více než dvě věty bez střihu, by neměl dělat videa. I když chápu, že i lidé s poruchou paměti se chtějí na netu ukázat.

832

Odpovědět

Video jsem si ani nepouštěla, stačil mi nadpis a úvodní komentář. Myslím si, že je každého věc pro jaké stravování se rozhodne a pokud někomu vyhovuje strava bez lepku, vegetariánství či veganství, je to čistě a pouze jen a jeho záležitost a žádnej mamlas nemá právo to nijak komentovat ani hodnotit. Pokud si někdo myslí, že mu po lepku bude lépe, proč by ho proboha nemohl ze svého jídelníčku vyškrtnout? Kdyby si každý hleděl svého hned by ten svět byl mnohem hezčí...
Myslím si, že je jen a jen dobře, že se lidé začínají více zajímat o to, čím a jak se stravují. A také si myslím, že každý kdo by si bezlepkovou dietu byť jen na jeden měsíc vyzkoušel a porovnal, jak se cítí teď a jak předtím, asi by to taky takhle neshazoval. :)

2091

Odpovědět

To je ten problém, sama si napísala: Kdyby si každý hleděl svého hned by ten svět byl mnohem hezčí… Minimálne 75% gluten-free ľudí majú z neviem akého dôvodu potrebu bombardovať nás každú sekundu informáciami o tom, ako to oni nemôžu jesť a aké je to pre nich zlé.
Veď dobre, ja im to neberiem a súhlasím s tebou nech si každý je čo chce, ale keď sa už rozhodnú pre takú stravu, tak aspoň nech sú ticho a nehrajú sa na najväčších mučeníkov.

444

Odpovědět

Tyhlety názory mě už začínají lézt na nervy. Pro lidi, kteří se starají jen sami o sebe, se používá výrazů "bezohledný" a "sobecký". Jsem si vědom toho, že etika je subjektivní, takže nemůžu dokazovat, že jsou tyto dvě vlastnosti špatné. Ale mě se nelíbí. Hodně.

Čert vezmi lepek, bez toho se dá přežít, ale se stejným argumentem by se dalo podpořit to, že se mají individua, věřící že mohou žít ze slunce a vzduchu, zemřít hladem. Jestli vám připadá, že je v pořádku, aby lidé zbytečně umírali, tak prosím. Ale mě ne.

Zkoušet bezlepkovou stravu? Děkuji pěkně. Vždyť je skoro ve všem. A dost se mi nelíbí, že si někdo vymyslí takové pravidlo jen tak z legrace. Vím, jak mohou degenerovat "vegetariánská" jídla ("ta trocha slaniny nikoho nezabije"), a pokud by takhle upadla i bezlepková strava, tak ti, co tu alergii fakt mají jsou pěkně v pytli. Ale to mne asi nemá zajímat, když ji nemám, že ano.

1415

Odpovědět

Jsem už desátým měsícem v Kanadě a dělam tady číšníka, to byste nevěřily kolik těch lidí tady má alergii na lepek. Doma to bylo jiný, třeba jeden stálý host měl alergii ale velmi silnou takže si dával pozor i na to nejmenší množstí lepku a věděl kde je a kde neni. V Praze taky jenom pár lidí i když sem dělal v restauraci s obrovským obratem. Ale tady v Kanadě se třeba každý dvacátý host ohání lepkem, většinou už poznám jak vážně to s tím lepkem myslí a jak velké potíže by měli kdyby si dali něco s lepkem. Vždycky mam chuť je umlátit chlebem aby se uklidnily.
P.S. Tento komentář je určen jen proti těm kteří nemají alergickou reakci na lepek.

875

Odpovědět

"Vždycky mam chuť je umlátit chlebem aby se uklidnily." - To rozčílení ti pochopitelně způsobuje lepek, zkus ho také vynechat z jídelníčku a budeš mnohem klidnější.

1126

Odpovědět

fritol:
Možná ti to přijde záhadné, ale v různých částech světa jsou různí lidé, kteří mají různé stravovací návyky.

Třeba (až) 90% Afričanů má problémy s pitím (kravského) mléka.

1423

Odpovědět

+orcinusorca2014Schopnost zpracovat kravské mléko je totiž hodně nedávno (pár tisíc let) vyvinutá schopnost, tím pádem tam jsou velké geografické rozdíly, ale nejde ji srovnávat s alergií

285

Odpovědět

+orcinusorca2014Stejně jako zemědělství, to je také výmysl "moderní doby", sic o dobrou polovinu starší.

Mnoho mléčných výrobků bývá nastavováno moukou, nebo "modifikovaným škrobem", ale hosté za tyhle šmakulády platit nechtějí.

41

Odpovědět

+orcinusorca2014Předci drtivé většiny Kanaďanů pochází z Evropy. Původní obyvatelstvo, které by mohlo mít odlišné stravovací návyky tvoří jen 3,4 % (zdroj je sice obyčejná wikipedie, ale tohle by snad správně mít mohli).

20

Odpovědět

Jsem na Novém Zélandu a je to tady úplně stejný. Klidně bych se vsadil, že 90% těch lidí nemá ani tušení, co to ten "gluten" je, ale je to hrozně v módě, tak samozřejmě gluten free... :-)

283

Odpovědět

Mám stejnou zkušenost z restaurací v Austrálii, bezlepkový chleba tady o snídaních jede ve velkém, a v naprosté většině si ho dávají ženský. Ovšem nejlepší je, když po tom, co si dáš nemalou práci zjistit, co všechno z meníčka je potencionálně nebezpečné, ti údajný gluten free zákazník oznámí, že dneska si dá od bezlepkové diety prázdniny a objedná si uplně normální jídlo...

100

Odpovědět

Ty jeho rady mezi scenkama vubec nedavam. On je tak nudnej a uspavaci, ze to vubec nevnimam...

1215

Odpovědět

Ahoj, to bude tím, že ti lepek způsobil poruchu pozornosti.

774

Odpovědět

+TvaMatkaAno, ano ... maminka má vždycky pravdu!!!!

141

Odpovědět

+TvaMatkaAhoj, tvé opakování jednoho vtipu pořád dokola je klasickým projevem nedostatku lepku.

272

Odpovědět

+TvaMatkaAhoj, nejedná se o vtip, takže prosím přestaň dělat, jako by byly s lepkem nějaké žerty. Až ti taky lepek zabije syna a znásilní dceru, nejspíš budeš mluvit jinak.

464

Odpovědět

dlouhodobě uvažuju o veganství akorát hlavní problém je že oříšky, zelenina atd.. jsou kure**ky drahé :(

1234

Odpovědět

video nie pre mňa. Nikdy sa nevzdám pletenky napoly rozkrájanej, s krkovičkou, eidamom a kukuricou uprostred

712

Odpovědět

V tom případě trpíš závislostí na lepku a měl by ses jít léčit. Hodně štěstí.

195

Odpovědět

Technická: "gluten intolerance" není alergie na lepek, ale obecněji nesnášenlivost lepku – od alergie přes celiakii až po citlivost. Viz http://en.wikipedia.org/wiki/Gluten-related_disorders

121

Další