Jak být správným mileniálem

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:191
Počet zobrazení:7 876

JP nám prozradí, v čem se skrývá záhada toho, proč jsou mileniálové ti nejlepší lidé na světě. A jak se chovat, abyste k této elitní skupině patřili i vy (jste-li ta správná věková skupina).

Přepis titulků

Jako mileniál jsem nejpokročilejším zástupcem celého lidského pokolení. JAK BÝT SPRÁVNÝM MILENIÁLEM Moc rád se setkávám s přáteli. Všichni pak společně sedíme, koukáme do telefonů a píšeme si s lidmi, kteří tam nejsou. Mám radši online verze svých přátel než jejich verze naživo. Takže osobně už s nimi vůbec nekomunikuju. A s naprostou jistotou mohu říct, že jsem nikdy s nikým nenavázal oční kontakt.

Kolik mi je let? Padesát pět. Podle data narození je mi třicet tři, ale jako mileniál se s tímto věkem neztotožňuji. Je diskriminující myslet si, že jsem starý tak, jak to udává můj věk. A teď je mi šedesát pět. Takže bych měl každý měsíc dostávat důchod.

Když si objednám na Amazonu, strašně mě štve, že to přijde až druhý den. Co je to za blbost, že musím čekat skoro 24 hodin, než přijde můj nový kávovar na přípravu studené kávy? Jednou jsem založil petici proti Amazonu. Ale než jsem ji někomu poslal, příliš mě ta námaha s ní spojená zmohla. Ale i tak. Jako dítě jsem ve škole na závodech vždycky vyhrál zlatou medaili.

Byl jsem 18. nejrychlejší, ale vždycky jsem vyhrál zlatou medaili. Stejně jako ostatní členové mého týmu. I všichni z druhého týmu. Všichni jsme byli nejlepší. Odnesl jsem si z toho to, že tvrdá dřina a odhodlání jsou formy zneužívání. Nepotřebuju se snažit, abych v něčem vynikal, místo toho stačí, aby mi lidé říkali, že v tom vynikám.

Vynikám ve všem, co dělám. A taky můžu já i má rodina zažalovat kohokoliv, kdo mi nedá zlatou medaili. Mám 87 neotevřených hlasových zpráv. A taky je neotevřu. Hnusí se mi, když mi lidé volají, aniž by mi napsali, jestli mi můžou zavolat. Je to hrozně neohleduplné.

Omlouvám se za přerušení, ale myslím, že svět chce vědět víc o tom, jak je na tom můj průjem. Někdo mi včera do oběda přisypal lepek. Co? Nemůžu se soustředit. Je to nemoc. Takže to není moje vina. Jako mileniál se starám tak moc, že záměrně dávám najevo, že je mi všechno jedno. Tak moc se o nic nestarám. Ale bylo by hezké slyšet od někoho, že je to takhle správně.

Kdykoliv jsem měl v profesním životě manažera, plánoval jsem si s ním schůzky každých 45 minut, aby mohli zkontrolovat mou práci a říct, že to dělám dobře. Když poznamenali, jak bych mohl svou práci vylepšit, naštval jsem se. Někteří si dokonce dovolili říct, že nejsem schopen přijímat kritiku. Tyhle lidi nemám zapotřebí poslouchat. Vše jen kritizují. Musím pracovat na sebe.

Potřebuju mít svobodu a dělat věci po svém. A mé přesvědčení, že zodpovědnost je forma týrání, a fakt, že nevím, jak cokoliv dotáhnout do konce, znamená, že je velká šance, že při práci na sebe budu mít úspěch. Trapas! Raději používám jednoslovné hlášky, než abych dával dohromady celou větu tvořenou smysluplnými myšlenkami.

Taky mám pocit, že tyto hlášky ukazují na hloubku mé osobnosti. Můj milostný život je skvělý. Nemám problém sebrat odvahu a pozvat ženu na rande. Na Tinderu. A je nezpochybnitelné, že nejlepší způsob, jak s někým navázat hluboký kontakt, je spojit se s jejich profilem na online seznamce. Zatímco se schovávám za klávesnicí. Jako mileniál velice rád mluvím o budoucnosti virtuální reality.

V této realitě jsem tak angažovaný, že už jsem v podstatě všeho dosáhl. Viděl jsem už téměř každou epizodu každé televizní reality show. Takže v této realitě už pro mě nezbývá nic, co bych mohl zažít. A virtuální realita mi může poskytnout nové výzvy. Také jsem pokročil v jazykovědě do té míry, že už téměř nepoužívám slova. Používám jen písmena, která ta slova zastupují.

LOL, LFMAO, WTF, OMG, OMFG, OMMFG, OMMFGD. Je to forma hláskování, která nevyžaduje znalosti a schopnost číst. A naznačuje to, že do toho, co říkám, vkládám tak málo snahy, že už ani neříkám slova, která říkám, jen říkám písmena, která znamenají slova, která já neříkám. Je to taková inteligentní forma negramotnosti.

Rád bych poděkoval svým starostlivým rodičům, že mě drželi v bezpečném hnízdě bez problémů. Stejně jako ptáčata nikdy nenajdete svá křídla, pokud vás vyhodí z hnízda. Když nikdy neopustíte pohodlné hnízdečko, tak budete mít ta nejsilnější křídla. Jako mileniál chci, aby mé činy měly vliv na tento svět. O čem jsme to mluvili?

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Za mileniála můžeme považovat člověka rozeného v rozmezí 1984 a výše. Tedy aspoň myslím, že je to tak :D.

01

Odpovědět

A kdo je teda vlastně mileniál? Já sem vždycky myslel, že jsou to ti narození kolem roku 2000. Ale on je to asi každej dospělej kterej se chová jako dítě a ovládá instagram :D

01

Odpovědět

ti co tady hulákaj asi budou ti miléniálové

42

Odpovědět

Nějak mě ty jeho kecy vůbec nebaví... Akorát vždycky v každým videu útočit na nějakou skupinu lidí a generalizovat, připadá mi to docela debilní, ale vzhledem k hodnocení, asi každej podle gusta...

623

Odpovědět

Ty si jeden z těch miléniálů ne?

62

Odpovědět

Nemůžu si pomoc, prostě tenhle díl se mi nelíbí. :-(

59

Odpovědět

Blbci se najdou napříč všemi skupinami i generacemi, netřeba je označovat speciálním názvem Mileniál.

275

Odpovědět

S tim lepkem mě nasral :D jste z***i, že si můžete dát každý ráno rohlík namáčenej v kakau a nepoblijete se :D a nahodou ten trapnej rozmach bezlepku naopak pomohl lidem jako ja, co bezlepkovou dietu dodržovat musí. Výběr zboží rapidně roste rok co rok. And btw. studie tvrdí, že až 40 % lidí má intoleranci na lepek. Hodně zjednodušeně řečeno v podstatě mírnou alergií na lepek. Projevuje se to takovou tou ranní nevolností, pocitem na zvracení po ránu, zácpy, průjmy, špatná kůže, nic neobvyklýho, co by vám nepřišlo normální, páč s tím žijete dlouho a hodně lidí vám řekne, že to má taky a nemusíte si ani uvědomovat, že mají symptomy souvislost. Teda aspoň moje zkušenost :D takže přechod na bezlepkovou dietu může u těch 40 % případů vyvolat fakt pocit, že je jim líp a budou mít pravdu. Klidně si můžete nechat zkontrolovat hladinu protilatek proti lepku v krvi a tim snadno zjistit, jestli tim trpíte nebo ne. Bohužel, špatná zpráva je, že pokud bude pozitivní, čeká vás biopsie a dobrý tři metry drátu v sobě :D ale naštěstí to jde předem to je zas ta dobrá zpráva :D:D

1516

Odpovědět

Zdravý človek nemá prečo vyraďovať lepok a ak si myslíš že by to 40% populácie malo urobiť kvôli pochybnej štúdií tak si proste dement a tú skutočnú celiakiu ti prajem, ale neotravuj s tým ostatných.
http://fitclan.sk/strava/gluten-skutocne-zlo-prevtelene-potravin-alebo-len-obrovsky-strasiak-propaganda/

29

Odpovědět

+MaroDebil jsi ty, on o tom evidentně ví více jak ty, chytrolíne.

32

Odpovědět

+yyyyyyyyyOpakujem 40 % ludi? Skoro pol populacie? Je to smiesne tvrdenie, ako to ze niesme vsezrvaci, neadaptovali sme sa na múku a ine paloe-keto p*coviny.

02

Odpovědět

Takže...tento člověk vzal všechny stereotypy skupiny lidí, která ani neexistuje a zabsurdnil je? Geniální!

915

Odpovědět

Perfektně vystiženo.

97

Odpovědět

:D Pecka. Asi najlepšie čo som tu od neho videl.

58

Odpovědět

este zabudol pocuvat islandsku nezavislu skupinu, ktora vznikla lem minuly tyzden

58

Odpovědět

Simon Pegg :D

91

Odpovědět

Taky sem si říkal :D

12

Odpovědět

Přednášet to takový Šimon, 24 let, student psychologie se stylovým copíkem na hlavě. Který se snaží žít zdravě, je teda vegan, na paleo gluten free halal low carb stravě. Pije pouze piva z malých pivovarů a poslouchá nezávislou hudbu. Pravidelně píšící svůj blog, na kterém vysvětluje moderní umění z malé retro kavárny z 40. let, odkud zároveň postuje většinu svých Instagamových fotek,

- tak je to i vtipné.

1516

Odpovědět

vegan... paleo... tak tady to zrovna nevyšlo

52

Odpovědět

genius

119

Odpovědět

Dostaneš zlatou medaili za hloubku osobnosti.

11