Cvičení pro intelektuályŠkola života

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:117
Počet zobrazení:5 339

Ve zdravém těle zdravý duch. Sledováním většiny videí od School of Life rozvíjíme především toho ducha, ale co tělo? S tím se něco pokusí udělat dnešní video.

Přepis titulků

Filozofové a obecně intelektuálové nemají nejlepší pověst co se fyzičky týče. Zdá se, že když se věnujete rozvoji mysli, znamená to, že vás nezajímá fyzické zdraví a zdatnost. Zdá se, že si člověk vybírá mezi intelektem a svaly. Když ovšem nahlédneme do starobylého Řecka, situace je úplně odlišná. Tamní filozofové se o cvičení velmi zajímali. Sókratovy nejdůležitější dialogy se odehrávají v gymnasionech, které byly vnímány jako místa rozvoje těla i ducha.

Apollón, řecký bůh pravdy a rozumu, byl rovněž vždy zobrazován jako velmi fyzicky zdatný. V duchu řecké filozofie jsme do School of Life pozvali Sókrata ke cvičení s významným britským fitness trenérem, Stevem Hausselem, aby si připomněl, že ve zdravém těle zdravý duch. Správné cvičení se soustředí na 4 klíčové oblasti: Ohebnost, sílu, odolnost a kardio.

Následující cvičení vám zabere zhruba půl hodiny. Za prvé: Ohebnost (v každé pozici vydržte 10 vteřin) Napněte se jako luk Protáhněte si hruď (ruce mějte natažené) Následují stehna Koleno tlačte dolů, boky vpřed (rovnoměrně) Natáhněte se jako dítě Nakonec si protáhněte podkolenní šlachy.

Za druhé: Síla (každý cvik dělejte zhruba 30 vteřin) Téhle pozici se říká Prkno (bez urážky) Následuje Superman (to už je lepší) Kroucení (kvůli břišním svalům) Zvedání nohou Za třetí: Odolnost (začínejte na deseti, postupně přidávejte) Posílení bicepsů Veslování Posílení ramen Kliky Dřepy Výpady Za čtvrté: Kardio (ano, i v obýváku) Běh na místě Rozpažování "Je hanbou zestárnout, aniž bychom poznali krásu a sílu, které je lidské tělo schopno vytvořit."

Sókratés (kdo jiný?) Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě pomohl tento plán, dneska bych si akorát do začátku vzal k sobě trenéra nebo někoho zkušenějšího, abych se vyvaroval chyb.

http://www.body-test.cz/cs/clanky/31-trenink-pro-fyzicky-zdatnejsi-zacatecniky

10

Odpovědět

Tak, a teď vůbec nevím, jak cvičit, protože právě když se dostali k meritu věci, vyskočila reklama na nějakej foťák, překryla celý video, kousla se, nešla zavřít a s ní celý okno. Pomohlo až násilný odpálení prohlížeče. Podruhý to riskovat nebudu. Dá se slovně vysvětlit, co tam dělali? Kdyžtak něžně prosím, kardiomakačka by mohla pro změnu vést ke kousnutí mojí pumpy.

61

Odpovědět

To dělají ty postranní reklamy, když na nich necháš dlouho ležet kurzor myši. Posuň ho doprava a bude to OK. A mimochodem, to vyskakovací okno se dá zavřít křížkem.

00

Odpovědět

Jak správně cvičit:
Krok 1: pořádně se protáhni
Krok 2: stáhni si adblock
Krok 3: koukni na video

50

Odpovědět

+JménoI když já mam adblock tady vypnutej a jediná reklama je úplně nahoře nad videem, takže chyba bude asi jinde.
http://i.imgur.com/q8sIAmF.png

00

Odpovědět

To je cvičení jak z nějakýho portálu pro ženský :)

226

Odpovědět

doporučuji zkusit Insanity, je to hardcore, ale je to sranda a stojí to za to :) i příležitostně

11

Odpovědět

Mám pocit, že slovem Gymnasium, myslel tělocvičnu, čili doslovný překlad

28

Odpovědět

Gymnasion (starořecky: γυμνάσιον, ze základu gymnós = „nahý“) byla původně starořecká instituce, ve které se neodění jinoši a muži zdokonalovali v nejrůznějších tělesných cvičeních lehké atletiky a připravovali se na četné starověké sportovní hry včetně olympijských. Později zde přednášeli filozofové a stále více se prosazovala myšlenka kalokagathie - dosažení harmonie tělesných a duchovních hodnot.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Gymnasion" rel="nofollow">Wikipedie (a tuhle stránku jsem si tam nenapsal sám ;-) )

170

Odpovědět

+XardassFurt by se tam daleko víc hodila tělocvična/posilovna... jestli tam chodili nazí, nebo ne, je úplně jedno.

05

Odpovědět

prisahám že od 1.1.2016 začnem cvičiť podľa tohto videa :-D

414

Odpovědět

Stav se pro me zacneme spolu:)

91