Deset minut

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:431
Počet zobrazení:6 258

Deset minut, přesně taková je maximální délka telefonního hovoru s operátorem, potom se hovor přeruší. Co když ale operátorka dokola opakuje naučené věty a odmítá sdělit informaci, kterou stejně dostanete na výpisu? Existuje způsob, jak ji přemluvit? A jaké jsou vaše zkušenosti s operátory? Patříte k těm, kteří laškují nebo dokonce se dohadují, nadávají? Jste tak neodbytní, jako volající ve snímku? Nebo se vždy domluvíte? Španělský krátkometrážní film z dílny Alberta Ruize Roja o tom, že i operátoři jsou "jen lidé". Ve filmu padne zmínka o reklamě na španělskou vánoční pochoutku Turrón, která se točí již desítky let se stejnou melodií a popěvkem.

Přepis titulků

Airfone, dobrý večer, jmenuji se Nuria, mohu vám pomoci? DESET MINUT Dobrý večer, potřeboval bych poradit prosím. Budete tak hodný a sdělíte mi vaše telefonní číslo? 637 546 189. Vaše jméno pro ověření, prosím. Enrique González Martin. Sdělte mi vaše číslo D.N.I., prosím.

33 56 47 76 58. Vaše poštovní adresa? Principe de Vergara, 91 4°Dcha. Dobře, děkuji pane Enrique. S čím vám mohu poradit? Podívejte se, je to jednoduché. Dnes v 19:35 jsem měl z mého telefonu hovor. Chci vědět, na jaké číslo ten hovor byl. Dobře pane Enrique, říkáte hovor v 19:35 z vašeho přístroje na jiné číslo.

- Je to tak správně? - Ano, z mého telefonu, ano. Rozumím, okamžik. Děkuji za trpělivost, pane Enrique. Na svém telefonu si můžete zobrazit posledních 10 hovorů. Ano, to vím. Ale to nejde, protože už je to víc než 10 hovorů. Tuto informaci vám ale nemohu postkytnout. - Ale proč? - To mi nepřísluší. Dobře, vy máte zaznamenané všechny moje hovory.

Vidím to doma, přijde mi faktura, kde je to vypsáno. Číslo, délka trvání hovoru a čas, kdy jsem volal. To ano, hovor si můžete najít, až vám přijde vyúčtování. Ano, ale já to potřebuji teď. Pane Enrique, vysvětluji vám, že vám tuto informaci nemohu říci. Hele, mluvím s počítačem, nebo s živým člověkem? Mluvíte se zákaznickou linkou společnosti Airfone. Chci jen vědět, jestli jste počítač, nebo živý člověk, nic víc.

Pane Enrique mluvíte s živým člověkem. Dobře, tak mi přestaňte opakovat, že mi to nemůže říct, ano? Spojíte mě s vaším nadřízeným? Je mi líto, ale nemohu přepojovat hovory. Chceš něco? Jdu do automatu. Mohu vám pomoci s něčím jiným? Ano. Chtěl bych vědět, jaký hovor proběhl dnes odpolene z mého mobilu.

- Jen to. - Rozumím, ale vysvětluji vám... Prosím vás, není to žádný můj rozmar. Je to pro mě moc důležité, chápete? Podívejte, nechala mě přítelkyně. Odešla dnes odpoledne. - Máte přítelkyni nebo přítele? - Nesmíme podávat osobní informace. Jasně. To je jedno, chtěl jsem jen, abyste mi rozuměla. Ale někdy jste zamilovaná byla, ne?

- Rozumím vám, ale opakuji vám... - Počkejte... Hele, moje přítelkyně si dnes balila kufr, protože zítra odjíždí. A volala kamarádce, aby ji vyzvedla, protože její byl vybitý. A já nemám číslo na její kamarádku. Ale když mi to číslo řeknete, mohl bych jí zavolat. Rozumíte mi, že ten hovor je pro mě důležitý? Pane Enrique i navzdory tomu vám musím sdělit, že nám to nepřísluší. Ale co tím chcete říct, to nám nepřísluší?

Nemůžete se podívat do faktur a ten hovor vyhledat? Vím přesně kolik bylo, byl jsem nervózní, sledoval jsem hodiny, bylo 7:35. - Rozumím, pane Enrique. - Rozumíte, co? Rozumíte, co je to zoufalost? Lidská bezmocnost? Kam takhle dojdeme? Když nepomůžeme jeden druhému? Nuria, představte si, že by to bylo obráceně. Že bych byl na vašem místě, a vy byste potřebovala to číslo.

Neřekl bych "Ale tohle není podpora zákazníka." Proč mi zapíráte informaci, kterou uvidím na výpisu za pár dní? Pane Enrique, opakuji, že tuto informaci vám opravdu nemohu dát. A nemáte nějakou víc osobní zákaznickou linku? Pane Enrique, toto je jediná zákaznická linka Airfone. A nemůžete mě přepojit na kolegu, který by to uměl zjistit? Zavolat na jiné oddělení, nevím. Žádám vás o to, prosím.

Malý okamžik, budete-li tak hodný. Děkuji za trpělivost, pane Enrique. Informaci z registru hovorů vám z bezpečnostních důvodů nemohu sdělit. Ale jakých bezpečnostních důvodů? Poslouchala jste mě? Pane Enrique, máte ještě nějaký dotaz? Nuria, jsem si naprosto jistý, že nejste hloupá. Ani já nejsem, tak na mě tak nemluvte.

Chcete tu být celou noc? Já nezavěsím, dokud to číslo nedostanu. Pane Enrique, hovory na zákaznické lince jsou časově omezené. A co když překročím limit? Zabije mě mobil elektřinou? Překročením časového limitu se hovor ukončí. - Tak zavolám znovu. - Správně, můžete zavolat znovu. No jasně, ale to nebudu mluvit s vámi. Je nás tu hodně, ale třeba se vám zadaří. Ale!

Takže smysl pro humor máte. Takže jste živá bytost, ne počítač. Hele, moje přítelkyně Marta cestuje za prací. Vyšla jí skvělá práce v New Yorku. Její sen, vždy si to přála. Prosila mě, abych jel s ní, ale já si nejsem jistý. Vlastně, nebyl jsem si jistý. Ale odpoledne jsem vyklízel šuplíky, bral její věci. Dával je do kufru.

Najednou jsem v sobě cítil hroznou prázdnotu. Pak odešla, zavřela dveře a já tu zůstal... Nevím, koukám tu na dveře. Nikdy jsem neslyšel takové ticho. Co odešla, nemá najednou nic smysl. Nemůžu bez ní žít. Já vím, že je to pitomý klišé.

Ale je to tak. Potřebuju to číslo, je to naléhavé. Je to otázka života a smrti. Zítra odlétá, rozumíte mi? Rozumíte, sakra? Potřebuju ten pitomej telefon, teď hned. Jste tam? Pane Enrique opravdu vám tuto informaci nemohu dát. O co tu jde? Vždyť jsme se teď poznali lépe, ne? Koho k***a zajímají pravidla, Nurio?

Představte si, že jste na semaforu. Je červená a malá holčička chce přejít. Přejde na červenou, zakopne a spadne. Nemůže se zvednout. A jede náklaďák, co by ji srazil. Snažila byste se ji zachránit? Řekněte, ano nebo ne? To mi říct můžete. Snažila? - Ano, ale... - Snažila? Ano nebo ne? - Ano nebo ne?

- Ano. Ano, řekla jste ano. První ano dnešního večera. Řekla jste, že byste ji zachránila. Ale abyste ji zachránila, musela byste jít na červenou. A porušit tak pravidla. Porušit pravidlo a zachránit život. To je to samé, rozumíte? Dejte mi to číslo, proboha. Nurio.

Já vím, že vy nejste stroj. Dokažte mi to. Dejte mi to číslo. Nemohu vám to říci, je mi to líto. Ne, předtím jste řekla ano. Neřekla jste správně, souhlasí, nicméně. Řekla jste ano. Vám asi zakazujou na těch pitomých školeních říkat ano. Musí vám zakazovat říkat ano, dobrý den. Cokoliv, co by z vás udělalo tvora, co něco cítí.

Ale vy jste řekla ano, protože jste člověk. Poslouchala jste mě a druhá část vašeho já mi rozumí. Ví, jak je to číslo pro mě důležité. Vždyť spolu už chvíli mluvíme. Už to bude skoro deset minut. Doufám, že ten časový limit není právě deset minut! Obávám se, že ano. Je mi vaší situace líto, ale nemůžu nic dělat. Pokud máte nějaký jiný dotaz, velmi ráda vám ho zodpovím.

Nevíte, co teď cítím. Co cítím uvnitř, v žaludku. Prázdný žaludek. Jako boule, jako velká koule uvnitř. Prázdná a bolavá. Takový pocit jsem měl jen jednou. Budete se smát. Byl jsem dítě a měl jsem štěně.

Vlastně takovou ošklivou fenku. Oříška. Ale miloval jsem ji. Jmenovala se Mina, všichni jsme ji měli rádi. Můj otec, moje matka, já. A ta hloupá se ztratila na Vánoce. Šla s mým tátou na nákup a zmizela. Hledali jsme ji všude možně, celý den.

A nic, šli jsme večeřet, představte si tu náladu. Ale pak dávali reklamu na Turrón. Tu, vrať se, vrať se domů. Vrať se, vrať se domů, na Vánoce. Vždyť dnes je Štědrý večer. A zítra Vánoce. A začaly nám slzet oči. Ten samý pocit v žaludku, ten sžíravý pocit.

Nevím, proč tu pitomou reklamu nezakážou. Kolika lidem už zranila duši? Kdo na Vánoce nečeká někoho, kdo už se nikdy nevrátí? Jasně, nejlepší by bylo zakázat Vánoce jednou pro vždy. Nurio, nic neřeknete? Můžu vám nějak pomoci? Pan Enrique vám musí oznámit, že je potřeba zrušit Vánoce. Pro jednou...

Mlčíte, protože jste také jenom člověk. Vrátila se? Kdo, ta fenka? Ano, našli jsme ji následující den. Promiňte, že jsem vás nechal v nejistotě. Máte psa? Je milý, ne? Mlčíte a přitom mluvíte. Jakého psa?

Ne, nemůžete sdělovat osobní informace. Německého ovčáka? - Ne. - Pudla? - Ne. Kokra? Takže kokra! Máte kokra, jsou moc milí, co? Jestli máte kokra, pak musíte být dobrý člověk. Dalo mi to zabrat, ale nakonec vím, že jste dobrý člověk. Nuria, vy to číslo víte, že ano?

Ten hovor v 19:35? Máte ho před sebou na obrazovce? - Nemohu vám ho dát. - Jo, ale víte ho. Nurio. První číslo je devítka. Ne. Šestka. Jasně, je to šestka.

Takže je to mobil, co? - Druhá číslice je nula? - Ne. - Jedna? - Ne. - Dva? - Ne. Tři? Tři! - Tři, skvělé. Další číslo je nula? - Ne. - Jedna? - Ne. - Dvě? - Ne. - Tři? - Ne? - Čtyři? - Ne. - Pět?

- Ne. - Šest? Šest? Takže šest. Další je nula? Je to nula? - Nurio, další číslo je nula? - Ne. - Jedna? - Ne. - Dvě? - Je to dvojka? - Ne, to ne. - Pardon, tři?

- Ne. - Čtyři? - Ne. - Pět? - Ne. Šest? Je to šestka. Asi už nezbývá moc času, takže další číslice je... - Jedna? - Ne. - Dva? - Ne. - Tři? - Ne. - Čtyři? - Ne. - Pět? - Ne. - Šest? - Ne. - Sedm?

- Ne. - Osm? - Ne. - Devět? - Ne. - Jakto? Řekl jsem všechna čísla! - Ne! Nula! Nula, co? Zapomněl sem na nulu. - Další číslo je nula? - Ne. Jedna? Je to jedna, už zbývají jen dvě? - Další je nula?

- Ne. - Jedna? - Ne. - Dvě? - Ne. - Tři? - Ne. - Čtyři? - Ne. - Pět? - Ne. - Šest? - Ne. - Sedm? Sedm, je to sedm! Jedem, už zbývá jen jedno, Nurio. - Je další devítka? - Ne! Osm? Je nám líto, ale překročil jste maximální délku hovoru.

Děkujeme za zavolání, Airfone. Sakra, sakra! Jedno pitomý číslo. Jsem vůl. - Haló? - Dobrý večer, je tam Marta, prosím vás? - Asi jste si spletl číslo. - Promiňte. - Nevadí. - Ano? - Dobrý večer, je tam Marta, prosím? Ano, předám.

Překlad: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skoda toho sladaku na konci. Chtelo by to alternativni zaver, kdy se ukaze, ze volajici je uchyl a prozrazeni toho cisla te holce nejak uskodi.

66

Odpovědět

moc se koukáš na televizi :-)

50

Odpovědět

A já jsem celou dobu čekal nějakou tu priovázanost s tou operátorkou.
Že buď je to ta kamarádka a prostě jí nakonec zahraje natolik na city, že mu pomůže dostat tu přítelkyni zpět. A že i proto nechtěla to číslo sdělit, že bránila tu přítelkyni.
A nebo že je to přímo ta přítelkyně a že mu to řekne až teprve uvidí, jak moc ji má rád...
A pak když mluvili o tom psovi, tak jsem čekal, že je to ten pes, kterého on ztratil a že se tak třeba dají dohromady...
No škoda, byl to jen obyčejný příběh bez nějaké hlubší zápletky, ale i tak dojemný. :)

213

Odpovědět

Musim říct, že já operátorovi volám zřídka kdy, jako většině ostatním lidem se mi spíše dovolává on. Ale i přes to jak mě to otravuje, se snažim bejt vůči tomu člověku milej. Dotyčnýmu volajícímu řeknu, že mě takový hovory otravujou, ale že chápu, že je to jeho práce, že peníze prostě potřebuje. Dále ho poprosim, ať mě už neobtěžujou s nabídkama, řeknu "sbohem" a zavěsim. Jsem asi takovej ten hloupej hodnej idiot, ale vůči těm volajícím lidem si nemyslim nic špatnýho... spíš vůči společnostem, který je do tohohle tlačej.

403

Odpovědět

Tohle je správný přístup, dělám to více méně stejně. Jen pokud je obzvláště neodbytnej, krapet zvýším hlas :)

132

Odpovědět

Díky za takový přístup. Jako operátor telemarketingu (prachy byly, jsou a budou potřeba, jiná možnost v tu dobu nebyla) jsem pracoval 3 dny a mám nadosmrti vystaráno.

Den začínal přihlášením do systému, který vygeneroval nějaký číslo. Když máte to "štěstí", tak to někdo zvedne, načež musíte říct hlášku podle předepsaného scénáře (bylo v něm i jak reagovat na různý možnosti). Pak se snažíte udržet člověka co nejdéle na lince a prodat mu nějaký produkt.

Pokud vás přímo nepošle do p****e, máte štěstí. Pokud si něco objedná, máte extra štěstí a k mrzkému platu si můžete připočíst celé 1% provize - no není to skvělé?

Denně uděláte kolem 800 hovorů, někteří to nezvednou, někteří vás rovnou pošlou do p****e, jiní se na vás rozeřvou, že co je otravujete. Po hodině máte nárok na 3 minuty přestávku.

Musíte toho prodat co nejvíc, jinak vás pro neefektivitu propustí - do toho se ještě závodí s ostatníma operátorama, kdo prodá nejvíc.

Úplně nejlepší je, když se dovoláte na číslo, který patřilo někomu kdo už je mrtvej a vy ho chcete k telefonu. Po vyslechnutí nadávek se musíte ještě omluvit. Krátká story: kolegyně se dovolala na číslo, jehož majitel dvě hodiny předtím zemřel a zvedla to vdova. Zbytek dne z toho byla rozebraná.

A takto každý den. Životnost operátora je maximálně rok, zpravidla ale tři měsíce až půl roku.

Takže prosím, příště je zarazte už při představování se a klidným ale pevným hlasem jim řekněte, že nemáte o nabídku zájem a aby vás vyškrtli ze seznamu.

Operátoři jsou taky lidi, co nutně potřebujou prachy, neznám nikoho kdo by to dělal z lásky a protože ho to baví.

291

Odpovědět

+kainashiNeházej všechny call centra do jednoho pytle. Ne všude máš mizerný plat, ne všude máš právo po hodině na 3 minuty přestávky (což je samo o sobě blbost, ve většině call center máš po hodině a půl nárok na deset minut) a ne ve všech call centrech máš pevně daný call script.

A dovolila bych si tě opravit. Denně (pokud pracuje 8 hodin) rozhodně neuděláš 800 hovorů, ale do 140.

20

Odpovědět

Trapné video... kdyby aspoň dodrželi těch realných 10min, tak držím hubu.

1228

Odpovědět

hmm..
0:22 - 14:06
:D a že len 10 minut

245

Odpovědět

jednak mas pribeh,jednak herce a jednak strih - je sakra slozite todle vsecko sehrat aby to bylo presne 10 minut proto je velky zazrak najit treba film kde by si s tim dali takovou strasnou namahu aby to vychazelo presne na nejaky casovy usek

152

Odpovědět

+Tomzrtomu všetkému ja samozrejme rozumiem, len pri názve 10 min mi to udrelo do očí.. :)

83

Odpovědět

Ale boli tam aj prerusenia, kde hrala nejaka muzicka... To sa mozno do casu nepocita ;)

10

Odpovědět

Proc to tak strasne pripomina ty stupidni spanelsky televolenovely typu Esmeralda atd. :D

1220

Odpovědět

to netuším :D i přízvuk je poměrně jiný, jedná se o video z výběru "Nejlepší krátkometrážní filmy Španělska", čili podobnost s mexickou telenovelou opravdu nulová :)

191

Odpovědět

Pořád jsem čekal, kdy sbalí tu operátorku. Fakt sympatická, ale to nemohl vědět.

794

Odpovědět

"Dovolali jste se do hlasové schránky"

263

Odpovědět

Mají tkhle blbý předpisy jen ve Španělsku, nebo to platí všeobecně? Já svému operátorovi nevolám, tak nevim...

301

Odpovědět

Úplně všude, mam kamarádku u nejmenované společnosti O2, který musí lidem co ruší intrenet protože jim nevyhovuje nakonci hovoru nabídnout ten samý internet :-D

430

Odpovědět

Lépe řečeno.
Mají tkhle blbý mobily jen ve Španělsku, nebo všude? Nevypadalo to, že by měl nějakej extrémně starej, a pokud si dobře pamatuju, tak i na Philips Savy se dalo podívat na daleko víc hovorů, než posledních 10... Nebo je taky hloupá ona? Když už mu to číslo chtěla dát, ale nemohla ho říct, tak proč mu ho neposlala z její mobilu?... prostě celý video nedává smysl.

1510

Odpovědět

+BullOverTřeba neměla kredit :D

260

Odpovědět

+BullOverŘekni mi víc o tom, jak všechna videa světa dávají smysl..

211

Odpovědět

Zkušenost je taková, že operátoři volají vám, zejméma různý pochybný telemarketing. Takové nabídky si rád nechám detailně vysvětlit, nejlépe i vícekrát třeba 10x stále dokola. Protože ten pocit, když se jí pak zeptáš jaké to je když někdo plýtvá tvým časem? Je k nezaplacení.

629

Odpovědět

A já se dneska těšil na Malviviendo... :(

78

Odpovědět

Malviviendo bude příští týden, i já se hrozně těšil a omlouvám se. Složité titulkování (uvidíte) a nataženo na 50 minut:)

91

Odpovědět

+lukan_cruzJupíí, to se těším! Teď jsem se doma pro zkrácení chvíle dívala na staré díly, ještě jednou díky za skvělé překlady Malvivienda i Flamana

30

Odpovědět

no takže akú mám skúsenosť ja?
keď som mal 12 rokov (?) tak moji kamoši žili v tom, že operátori sú nejakí automatickí roboti, ja jediný som tvrdil že operátor je živá bytosť s dušou a s pocitmi. Po rôznych pokusoch zistiť existenciu života v hlase operátora sa mi podarilo vtedy, keď som zavolal na číslo o zistení kreditu v mobile. Operátorka hovorila klasicky - "pokud chcete zistiť výšku kreditu stlačte také číslo a pokud záznam stlačte také číslo".
Neodpovedal pochopiteľne. Takže... Nechal som ju dopovedať jej reč a stlačil som číslo 1. Povedala výšku kreditu a potom znova - "pokud chcete zistiť..." počkal som si a znova stlačil íslo 1. Takto sa to opakovala asi niekoľko krát, až po asi desiatom či dvanástom kliknutí som začul z mobilu hlboký nádych a výdych a dlhú odmlku. A potom pokračovala, a ja som znova stláčal to číslo 1 až sa mi to automaticky vyplo.

4318

Odpovědět

ty seš teda parchant

422

Odpovědět

Hovor se nahrává, takže nesmí říct nic jinýho, než má naučený, jinak jí vyhoděj a za mrskej plat se musí vybavovat s takovýma blbečkama jako jsi ty...

176

Odpovědět


Odpovědět

+Bushidoza prvé - mal som 12 rokov. za druhé - vďaka tým výdychom som dokázal existenciu živého operátora a nie automatického robota, jasneže som v tom pokračoval

ty kebyže dajme tomu v stredoveku objavíš Ameriku, navštívil by si ju iba raz?

299

Odpovědět

:D

152

Odpovědět

:-) Natoč o tom krátkometrážní film.

250

Odpovědět

to su prirovnania...keby objavis ameriku, navstivis ju iba raz :DDD odpadol som :P

310

Odpovědět

Ty jsi debÝlek ;-)

13