Dragon StrikeDeskový James

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:546
Počet zobrazení:6 724

Vítám vás u druhého dílu Deskového Jamese. První díl měl poměrně rozporuplné reakce, tak jsem si tentokrát připravil díl, který jde samotné hře více na dřeň a navíc obsahuje jednu z nejunikátnějších příloh, kterou jakákoliv desková hra kdy měla. Připomínám, že jde o projekt, za kterým stojí James Rolfe, tvůrce a představitel populárního Angry Video Game Nerda, a toto video by jeho fanoušky rozhodně nemuselo zklamat.

Přepis titulků

Ahoj, jsem Deskový James. A když se Deskový James nudí, zahraje si deskovou hru. Podíváme se do skříně, copak tu máme. Není nad oprašování starých vzpomínek. No jasně, Dragon Strike. Tuhle hru jsem měl moc rád. Ale příliš často jsem si ji nezahrál. Sehnal jsem pár kámošů a řekl jim, jestli by si nezahráli hru. Souhlasili, ale jakmile se na ni jednou podívali, začali: "Promiň, musím domů.

Myslím, že mě volá máma." Nevím proč, ale nikdo ji se mnou nechtěl hrát. Nejspíš vypadá moc složitě a připomíná Dungeons & Dragons. Netuším, ale jelikož jste neutekli, tak se na ni podíváme. Každý hráč dostane jednoho hrdinu a společně bojují proti jinému hráči, který se zhostí role Pána Draků. To však znamená, že nemá jednu figurku, ale je pánem všeho zla a ovládá příšery. Zároveň také řídí hru a vybírá dobrodružství.

Každé dobrodružství využívá jednu ze čtyř různých desek. Město, jeskyně, hrad nebo údolí. Mnohá dobrodružství se hrají na stejné desce, ale na výběr jich jsou tuny. Každé má vlastní cíl, jako například zabít monstrum, utéct z hradu, získat určitý předmět nebo ubránit povoz. V manuálu se píše, jak dobrodružství připravit, ale Pán Draků si sám rozmístí poklady, pasti a příšery dle libosti. Hra stojí a padá na důvěře.

Pán Draků tak může být i švindlující parchant. Jedna věc, která mě zaráží, je písmeno "T" ve slově trap (past). Vypadá jak "C". Jako crap (lejno). Chápu, že by to měl být středověký styl písma, ale i tak. Přijde vám to jako dobrý nápad? Jaképak druhy lejn tu tedy máme? Zchátralé lejno. To zní hnusně. Provazové lejno. To je jako pořádně dlouhé lejno, co se vám táhne ze zadku. Lejno s jedovatým plynem.

Tak to už jsem zažil. Lejno padající balvan. Další popis netřeba. Lejno s bodáky. To nezní moc hezky. Lejno s uspávacím plynem. Lejno s ostřím. Tady už musíme zapojit představivost. Rozbité lejno. Lejno s propadlištěm. Elektrické lejno. Lejno se smrtícími čelistmi. A zneškodněné lejno. To nejzajímavější na této hře je videokazeta.

Půlhodinová Dragon Strike VHSka. Temný drak to ohodnotil oběma pařáty nahoru. A video je natočeno pomocí hyperreality. Tohle musí být nejpodivnější přídavek k jakékoliv stolní hře, kterou znám. Pořád to nějak nepobírám. Kromě toho, že vás má dostat do správné nálady, nemá žádný význam. Pouštěl jsem ji kamarádům, zatímco jsem připravoval hru. Aby se nenudili.

Po jejím zhlédnutí ale brali nohy na ramena. Koukneme se na to. - Máš odvahu? - Asi jo. Jak velkou? Dost velkou, aby ses utkal s hrozivými monstry? Tak hele, o žádných monstrech nebyla řeč. Dost velkou na bloudění v temných, prokletých hradech, kde číhá smrt? Tak dost, já si chci jen zahrát deskovou hru. Nechci problémy. - Je to něco jako videohra? - Tak trochu. Ne, je to video a hra.

Dost, zadržte. Jen mi řekněte, jak hrát hru. Dobrá. Úkolem Pána Draků je připravit ostatním celý svět. Tak to jste mi pomohl. Co nějaká pravidla? Informace? Zkus se zeptat krále. Tak fajn. Zdravím, vaše výsosti. Má tato hra nějaká pravidla? Žertuješ, viď? Tak tohle je jedna z nejšílenějších věcí, co jsem kdy viděl. Zvláštní efekty jsou poměrně unikátní.

Nic podobného tu předtím nebylo. A vlastně ani nikdy potom. Je až ironické, že taková věc zůstala pohřbena uvnitř deskové hry. Tohle si zaslouží DVD vydání. Souhlasíte? Vidíte ten blázinec? Kdo je tohle? Predátorův ošklivější brácha? A co tenhle Teraptus? Pošahanec... Vydáme se do té pekelné líhně a probodneme Teraptusovi srdce kůlem. Aha, takže Teraptus je upír?

No jasně, ruce má jako Nosferatu. Už jste někdy viděli čaroděje s mrtvým zvířetem na hlavě? Trpaslík vypadá jak Santa. A elf připomíná křížence pana Spocka a Zeleného Sršně. No tak, vážně to musíš dělat? Zlodějka a válečník nejspíš soutěží o to, kdo má kratší sukni. A co ty válečníkovy vlasy? Měl by hrát v rockové kapele. Chystáš se na souboj s lidským škorpionem. - Podívej se na položku "obratnost".

- Je tam modrá kostka, to je dobré? Jelikož jsi tak velký a neohrabaný, musíš hodit 6 a více, aby ses mu vyhnul. Zničehonic vysvětlují pravidla? Chytím jeho bodec a vrazím mu ho do krku. Hoď kostkou. Je mrtvý. Zabit vlastním jedem. Takže si to ujasněme. Mám zabít škorpiona jeho bodcem? A jak to mám asi ve hře udělat? Vždyť to ani... Proč na to vůbec čumím? Teď dobře poslouchej.

Tyto informace mohou rozhodnout o tvém životě či smrti. Páni, tady jde do tuhého. Tak podívejte, možná je to tou vaší létající hlavou, ale začínáte mě děsit. - Vypínám video. - Ještě to nevypínej! Do prdele! Následující část je určena pouze Pánu Draků. Můžeme začít, až všichni, kdo se nechtějí stát Pánem Draků, odejdou. Mezitím laskavě použij pauzovací kouzlo na tvůj rekordér. Použít pauzovací kouzlo?

Fajn? Co mám jako dělat? Zkontrolovat, že tu nikdo není? - Nikdo tu není. - Určitě nikdo neposlouchá za dveřmi? Ne, přísahám, nikdo tu není. - A za oknem? - Už jsem to říkal, ne! Proč by někdo... Dobrá, někdo je za oknem. Co mám dělat? Použít smrtící kouzlo? Samozřejmě. - Být Pánem Draků se mi začíná líbit. - To je dobře. Představ si poklad, moc a ďábelské zlo, které během dobrodružství napácháš.

Jasně. Tak tohle bude nářez. Kamarádi, pojďte sem. Ty budeš elf, ty zlodějka a ty čaroděj. Připravte se na výpravu do temné, rozpadlé pevnosti. Najděte Teraptusova ducha. Ale pozor na temného draka, jinak vás pošle rovnou do pekla. Hej, hej, kam všichni odešli? A přesně tohle se mi stávalo. Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kurník tohle bych si rád zahrál...

221

Odpovědět

Pokud byste chtěli vidět celou kazetu ze hry, můžete se na ní podívat zde http://spoonyexperiment.com/2008/01/05/dragon-strike-board-game-review/ , ale neangličtináři si to asi moc neužijou, protože Spoony do toho mluví asi každé 2 sekundy... :)

190

Odpovědět

prosím překládejte další díly deskového Jamese ;)

201

Odpovědět

Pobavilo

201

Odpovědět

James Rolfe to vždycky zabije svým humorem... většinou přidá i velký množství nadávek nebo vymslí dokonce nový :D Jen tak dál, videa s ním jsou boží!

190

Odpovědět

Víc nerda, víc jamese ! Víc! ;)

180

Odpovědět

Další skvělý díl...díky a džte to...

180

Odpovědět

to instruktazni VHS je neuveritelne zabavne:D strasne sem se smal jak thiev sel uplne v pohode po ty "podlaze" a ti ostatni tam strasne drzeli balanc a ona se jen pohrdave podiva to proste nema chybu vzhledem k tomu co to ma vlastne byt za video ... tak trochu mi to pripomina Princ a Prudas .... strasna prca:D

180

Odpovědět

Tu hru bych si aj zahrál, vypadala zajímavě, aspon ybch porovnal s drd.. ale jinak vtipný no, taková vhska k tomu :D

180

Odpovědět

tenhle typek je borec!

180

Odpovědět

tojo, ani nevím že dělá plnohodnotné recenze na deskové hry :) nice

180

Odpovědět

Neví nekdo jak se jmenuje ta znělka 0:20 - 0:40 ??

181

Odpovědět

x-pet : Ja sem vydrzel asi 3min 10 s :D , jak nekoho muze napadnout udelat takovou blbost k jinak asi celkem propracovany hre :D

185

Odpovědět

Super :)

180

Odpovědět

Až na tie crap kartičky a do not turn ur vhc off to podľa mna nestálo za to...10min som pozeral a moc ma to neuputalo.

1810

Další