Dishonored: Příběhy z Dunwallu

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:317
Počet zobrazení:6 420
Hru Dishonored si v tuto chvíli už můžete pořídit a zahrát. Před samotným vydáním ovšem vyšla třídílná minisérie, která slouží jako menší prequel pro samotnou hru, a tak rozhodně není špatné ji připomenout těm, kteří se k ní ještě nedostali. Stylizace i atmosféra se velmi povedla a drží se v souladu s hrou, která zatím sbírá spoustu pozitivních recenzí. Hrajete už Dishonored nebo se na něj teprve chystáte a co na něj říkáte?

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz DISHONORED Příběhy z Dunwallu Jmenoval se Esmond Roseburrow a Dunwall byl jeho poslední naděje. Zasvětil svůj život vědomostem a pokroku, - ale na ostrovech ho nikdo neposlouchal. - ZAMÍTNUTO Kapitola I PROBUZENÍ Velrybí doky nejsou místem pro rozeného filozofa, ale neměl kam jít.

Chudí a hladoví se tam scházeli, doufajíc v nějaké zbytky. Roseburrow si říkal, jestli se k nim brzy nepřipojí. Ale pak něco uviděl. Něco, kvůli čemu si uvědomil, že jeho celoživotní práce byla k ničemu a to mu na tváři vykouzlilo úsměv. Roseburrowův objev vdechl Dunwallu nový život a zbohatl více, než ve svých nejdivočejších snech.

Nikdy ale svůj úspěch nepovažoval za samozřejmost. Když za ním tedy mladý Anton Sokolov přišel s radikálním novým nápadem, nemohl si pomoct a dal mu šanci. Sokolovy nápady přivedly Dunwall do nové éry technologie. Roseburrow ale časem pochopil, že cena za pokrok je někdy příliš vysoká. NEJRAZANTNĚJŠÍ OPATŘENÍ JSOU NEJBEZPEČNĚJŠÍ Ambice je zvláštní věc.

Může vás povznést do výšin, nebo stáhnout na úplné dno. A někdy je to jedno a to samé. Roseburrow to zjistil tou horší cestou. Kdysi žil chlapec, který znal pouze strach a osamělost. Slýchával příběhy o lepších časech, kdy byl Dunwall ještě mírumilovným místem, ale nic víc pro něj nebyly.

Jen příběhy. Dospělí dokáží být krutí, ale zkažené byly hlavně ostatní děti. Kapitola II RUKA ŽIVITELE Udělal tedy jedinou věc, kterou mohl. Schovával se v uličkách před ostatními chlapci. Nalézal útěchu u svého jediného opravdového kamaráda. Té noci si uvědomil, že není sám.

Když se cizinec blížil, chlapec si sotva všiml, že jeho ruka začala svědit. Od té doby se chlapec cítil jinak. Už se nebál a vyhledal své utlačovatele. Vypustil na ně roj sedmi nočních mur a všichni byli v ohrožení. Nebyl ale opatrný.

Dar tak mocný může být odebrán stejně jednoduše, jako byl darován. Stačí k tomu jediné kousnutí. Zatímco jeho oči slzely, marně hledal cizince. Opět se ocitl sám. Chtěl cizince ještě naposledy vidět a poděkovat mu, že už nemusí žít ve strachu. I když jen krátce.

Piero už si ani nepamatoval, kdy naposledy spal. Císařovna byla mrtvá, Dunwall se hroutil a mor se šířil dál. V noci ho pronásledovaly sny. Byly vždy stejné. Vize mladého chlapce, který umíral trýznivou smrtí. Věděl ale, že to není jen sen. Kapitola III V MYSLI ŠÍLENSTVÍ Pro Piera byla jedna práce jako druhá.

Hrst mincí. Šepot. Mělo to být jednoduché, ale sešel z cesty. Byl nadaný muž, ale nyní... se i tento jednoduchý úkol zdál být nemožný. Krysy, nemoc, smrt. Noční můra se stala posedlostí.

Když se ale sny objevily tentokrát, chlapec byl pryč a ve světě zůstala díra. Podíval se do nicoty a uviděl samu smrt. Piero konečně věděl, co musí udělat. Byl to jeho největší výtvor. Bylo mu jedno, pro koho je. Časem se vše odhalí.

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Arrhh..Lidi, neříkejte tomu Steampunk..Není to Steampunk, Steampunk nemá elektřinu a nevyužívá jí tak hojně jako Dishonored. Je to víc cyberpunk, ale nejvíc se to blíží k Teslapunk. Pardon, už mě z toho fakt dráždí oči. Každopádně už mám Dishonored dohrané a na můj vkus docela krátké :( Zasloužilo by si to delší herní dobu (víc prozkoumat svět, protože to mě bavilo asi nejvíc)

198

Odpovědět

No já bych řekl, že tvůrci hry vědí co mluví, když tvrdí, že je jejich hra ovlivněna steampunkem. Mám důvěru v to, že to jsou odborníci :D

231

Odpovědět

+TheurgTo že řeknou, že jejich hra steampunk, neznamená že je. (krom toho, jsem spíš viděl ostatní žvanit o tom, že jde o steampunk, než od samotných tvůrců) Znám steampunk už dlouho a můžu říct že bioshock infinite má víc steampunk prvků než Dishonored.

183

Odpovědět

+TheurgOprava...cyberpunk ne...konečně jsem si na ten název vzpomněl. Je to dieselpunk - palivo. Ačkoli se v dishonored nafta nevyskytuje a mají spíš ty velrybky, tak ale používají už takovéhle pohánějící palivo plus elektrika.

193

Odpovědět

mě se taky neukazujou videa od doby co je novej přehrávač . používám Chrome

186

Odpovědět

už to jde :)

181

Odpovědět

Ta betsheda tam je teda dost cítit :-) Hlavně ta kouzla jsou jako okopírovaná ze Skyrimu
například fus ro dah a bleskový uprk

Jinak super hra

2234

Odpovědět

Nechápu proč palce dolů když to je pravda ;)
Asi jste to nehráli.

2119

Odpovědět

Hru jsem zkoušel, ale moc mě nezaujala, stejně jako Bioshock - Holt asi tenhle herní žánr není můj šálek kávy. Radší XCOM !!

2035

Odpovědět

Hraju, doporučuju. Zrovna mám se Sokolovem rande ;-)

212

Odpovědět

Dik za překlad Zoidy

192

Odpovědět

Nz. :)

201

Odpovědět

Skvela hra a moc pekny vidko :) Kazdopadne doporucuji taky http://www.youtube.com/watch?v=PPg8qKIbIYU skvela songa a hlavne navykova(pozor na to :D) zvlast refren.

204

Odpovědět

budeš překládat i Tomb Raider The Final Hours 2?

192

Odpovědět

Je to možné. :)

191

Odpovědět

+ZoidyTak jak to vypadá ? Bude se nějak řešit, že jsou pro někoho opět nefunkční videa ? Díky

187

Odpovědět

Teprve chystá a nemůžu se dočkat :)

185

Odpovědět

Zdarec lidi, proč se mi zase neukazují žádné videa ? Zkoušel sem promazat prohlížeč i CCleanrem, ale pořád vidím jenom bílé místo místo přehrávače. Používám Operu 12.00. Díky za jakoukoliv pomoc.

183

Odpovědět

Chystám se na to. Už na to čekám docela dlouho, ale do vánoc si ještě počkat můžu...
To bude krásně pochmurně steampunkovo-fantasy-akční-vánoční atmosféra :D

191

Odpovědět

Od Bioshocku a Deus Ex HR je to snad nejlepší hra co jsem hrál. Tohle se jim fakt povedlo

192

Odpovědět

Video je hodně pěkný, hru jsem ještě nehrál, ale chystám se na ní.

191

Odpovědět

chybička 4:30 - sešel Z cesty ;)

Hra je parádní, nic mě takhle dlouho nevtáhlo. Filmeček zajímávý, těším se na další. :)

191

Další