Kdyby byla evoluce Pokémonů skutečnáDorkly Bits

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 29
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:348
Počet zobrazení:6 032

Pro Pokémony je typická jejich evoluce do dalších stádií. Ale co kdyby v jejich světě existovaly stejné přírodní zákony jako u nás?

Přepis titulků

Co? Bulbasaur podstupuje evoluci. Páni! ...protože proces evoluce neustále podstupují všechny živé organismy. Evoluce není proces, který podstupuje jednotlivec během života, jedná se o proces, který vyžaduje mnoho generací a který se vyznačuje významnými změnami v populaci. Zabere stovky tisíc, ne-li miliony let. Ale...

Ivysaur... Tento Bulbasaur se během svého života nijak nezmění, ale budoucí generace se díky zákonu přírodního výběru nejspíše změní. Budou lépe adaptované na prostředí a tím spíše se jim bude dařit přežít. Proč to děláš? Aby organismus prošel fyzickou změnou, musí podstoupit metamorfózu. To je něco úplně jiného než evoluce. Jelikož Bulbasaur není hmyzem nebo obojživelníkem, je nepravděpodobné, že by se změnil do nějakého dospělého stádia.

To je chyba ve hře, že jo? Ne! Věda ti nic neříká, blbečku? Hlupáku, to nevíš, jak funguje biologie? Žijeme ve skutečném světě, jasné? Přečti si nějaké naučné knihy, abys lépe pochopil svět kolem sebe. Díky, Arceusovi. Byla to jen noční můra o tom, že je věda skutečná. Mami, půjdu si oživit tu zkamenělinu.

Můžu si půjčit draka? Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tí noví pokémoni sú vážne divní.

390

Odpovědět

keby bola evolúcia pokémonov skutočná , tak by to vyzeralo ako motýľ. Najskôr húsenica, potom kukla a nakoniec motýl... tadá

23

Odpovědět

Bulbasaur podstupuje evoluci? Já mám pocit, že v seriálech to překládali jako "Bulbasaur se vyvíjí", podstupování evoluce mi přijde trochu kostrbaté. Ale samozřejmě díky za překlad :)

110

Odpovědět

Ano, je to kostrbaté, ale šlo mi tam o zdůraznění toho slova "evoluce", když se to potom tolik rozebírá. :-)

231

Odpovědět

Taky jsem k tomuhle tématu napsal o něco níže příspěvek, že do těch pokemonů se naváží zbytečně a tento vývin z larvy na téměř jiný organismus je běžný a je zapčíčiněn dvojí DNA v těle.
Nebýt té pointy na konci, tak to video je odpad. :)

02

Odpovědět

Zkouším, jestli to funguje

61

Odpovědět

Ty vado dorkly bits jsem nevidel ani nepamatuju. Ja myslel, ze uz zadne jinde dily nejsou :D SUPER !

311

Odpovědět

Asi jsem tím "retardovaným pánbíčkářem", ale dávám stejně hvězdičky za tu pointu na konci. :D
Nebudu se vyjadřovat k tomu, v jaké míře probíhá evoluce, ale k těm pokémonům bych dodal, že se může jednat například o dvojí či trojí DNA, jako mají motýli a podobně. Tedy stádium larvy, které nakonec přejde do jiného stadia pomocí druhé, skryté a nerozvinuté DNA v těle. :)

186

Odpovědět

Retardovaní pánbíčkáři za 3, 2, 1...

539

Odpovědět

Retardovaní pánbíčkáři za 3...2...1...

1639

Odpovědět

Diskuze o náboženství jsem tu nikdy nečetl, jsou to většinou minimálně 3 stránky paragrafů, ale mám pocit že u nás je evoluce braná jako standard a né kontroverzní věc jako v Americe.

342