Co Luke celou tu dobu dělal?Dorkly Bits

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 29
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:159
Počet zobrazení:12 765

Luke na opuštěném ostrově strávil spoustu let. Co tam vlastně celou tu dobu dělal?

Přepis titulků

A co jsi na tomhle pustém ostrově 20 let dělal? Důležité záležitosti... Jediů. Děcka, můžu si dát čaj? Já si také dám. Čaj miluju. Já vím! Ty taky. Ty jsi pořád neobnovil řád rytířů Jedi? To jediné jsi měl udělat.

Ty líbal jsi kamennou Leiu. Sklapněte. Sklapněte! Tohle nemá cenu. Jdeme strašit do vesmírného McDonaldu. Bože, jsem tak osamělý! Udělal bych cokoliv, abych si s někým mohl promluvit,. Zdravíčko, já být Jar Jar Binks. Mara Jade? To je zajímavé jméno. Snažil ses ojet pár šutrů, že jo?

Maru Jade z toho vynech! Vítejte u vesmírného McDonalda. Co si dáte? Dagobahskou polévku si dám. Dagobahskou polévku nemáme. Jen to na tabulích. Bažinného hada na špejli já dám si. Pane, to také nevedeme. Tak tedy dagobahskou polévku. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tady je krásně vidět, jak je Disneyho linie oproti Expanded universe nelogická a nedomyšlená.

102

Odpovědět

co přesně je nelogické?

40

Odpovědět

+GStejně jako Obi-Wan a Yoda, Luke po vyvraždění jeho celého řádu Jediů odešel do vyhnanství. Letěl na planetu Ahch-To, kde se nachází první chrám Jediů. Proč přesně tam letěl zatím nevíme (existuje hromada teorií..), celkově byl Luke ve Force Awakens jen nakousnut, v pokračování se určitě dozvíme více. Zatím mi přijde zbytečné to nazývat, že to je nelogické nebo nedomyšlené, když nemáme ještě všechny informace.

100

Odpovědět

+GCo je nelogické a nedomyšlené? Kde začít?
1. dějová kopie Nové naděje
2. kde se vzal Nový řád a kde vzal zdroje na Starkiller base (Impérium mělo na Hvězdy smrti přece jen zdroje galaktického měřítka)
3. Kylo Ren dokáže zničit jediskou akademii úplně sám a nezabrání mu v tom ani sjednocení studenti ani Luke
4. Luke se po prvním neúspěchu s akademií vzdá, všeho nechá a uteče (vysvětlení z pokračování bude muset být fakt dobré, aby to vysvětlilo)
5. Luke zmizel a nechal za sebou jenom mapu, kdyby ho bylo zapotřebí, místo aby někomu (třeba Leie) řekl, proč je tak důležité, aby odešel
6. mají mapu šestiny galaxie, ale neví, která šestina to je
7. stormtrooper, kterého od dětství cvičí jako elitního vojáka, se zhroutí při prvním pohledu na krev (klony a zvlášť republiková komanda jasně vedou)

Tohle je jenom něco, co jsem narychlo vytáhl z hlavy. Podrobnější nelogičnosti téhle slátaniny najdete tady: http://nolly.cz/?p=2001#more-2001

71

Odpovědět

+NakiPřipadá mi, že jste si spíše vzal do hlavy, že se vám film nelíbí a nenecháte si připustit jiný názor k tělu. Film se mi líbil velmi, to je pravda, ale i tak dokážu najít pár věcí, co se mi nelíbili. Většinu co jste ale tady napsal mi přijde na hlavu a připadá mi to jako rejpavost.
1. S tím s vámi souhlasím. Force awakens se dějově v nějakých částech opravdu podobá New hope. V tomhle vidím, že nechtěli udělat tak velký skok jako udělal dřívě George Lucas z epizody VI na epizodu I. Chtěli udělat SW pro old school fanoušky, tak jak to mají rádi. Pokračování - Epizoda VIII (která bude mít premiéru za rok) má být prý už více odlišná, chtějí dělat prostě menší krůčky (né jako šok pro někoho se Skrytou hrozbou). Mně osobně se podobnost také nelíbila, jsem pro změny. Ale furt v tom nevidím nelogičnost nebo nedomyšlenost.
2. Je pravda, že politická situace nebyla ve filmu moc vysvětlena, jen naznačena. (asi si někdo hodně stěžoval na scény ze Senátu z předchozích dílů...) Pro lidi, kteří chtějí znát tento svět více do hloubky doporučuji si koupit (nebo přečíst na netu) doprovodné informace. V obrazovém slovníku je vysvětlené: „ Staré Impérium odumíralo, zůstali jen konzervativní vůdci, kteří vedli s Novou republikou studenou válku. Nakonec se odtrhli a v Neznámých oblastech založili tajemný První řád.“ Nevíme přesný původ Prvního řádu. V Neznámých oblastech mohli získat cokoliv. Také na vybudování měli 30 let. První hvězda smrti se postavila za 19 let, druhá byla bojeschopná už za 4 roky.
Je pravda, že informace o původu Prvního řádu nebyli ve filmu řečeny, hlavně podle mě nejsou ani nijak tak důležité, aby mi zkazili požitek z filmu.
3. Kylo Ren měl na své straně Rytíře z Renu, které jste mohl zahlídnout, když měla Rey vizi při dotyku na Lukův světelný meč. O nich se moc informací neví, jen to, že budou určitě v pokračování. Absolutně nevíme nic o novém řádu Jediů. Nevíme jakým způsobem byli učeni, nevíme ani jestli byli cvičeni se světelnými meči. A jestli ano, klidně to mohli být jen padawanové. Zakládat celý nový řád, když existuje jen jeden Jedi je nejspíše obtížné. Nebo Rytíři z Renu jsou elitní zabijáci, kteří neměli s nima problém. Jak víte, že při této události se Luke nacházel na akademii? Nebo jaký měla tato událost průběh. Připadá mi, že konstatujete nějaká fakta aniž byste věděl, co se doopravdy stalo.
4. Já to beru tak, že neunesl obrovské selhání. Zklamal veškerý Jediský odkaz. Jeho synovec, kterého měl na starost zradil celou rodinu a pomohl k masakru celého řádu. Dále jsem se k tomuhle vyjadřoval dříve, nebudu se opakovat.
5. Nechal za sebou mapu, protože se chtěl nechat najít od toho pravého (nebo pravé..). V této chvíli kdyby kdokoli věděl kam letěl nebo co šel dělat, tak by to ohrozilo jeho a možná i poslední naději na záchranu před temnou stranou síly.
6. Kam Luke letěl je nezmapovaná část galaxie. Bez zbytku mapy, kde byla cesta Luka zaznamenána by ji nemohli napojit na šestinu mapy.
7. A? Je to furt jenom člověk. Na rozdíl od klona nemá naprogramovaný mozek. V naší historii je poměrně běžné, že vojáci se emocionálně hroutí i když byli vedeni k boji. Finn nechce zabíjet nevinné vesničany a nechce prostě páchat zlo.
Je nejspíš jasné, že vám tímhle názor asi nezměním. To ani nechci. Každej na to má svůj pohled jen jsem chtěl napsat svůj. Ještě bych rád podotkl, že nazývat Expanded universe logický a domyšlený mi přijde zvláštní. Droid citlivý na sílu, který má vize budoucnosti? Naklonovaný císař, převádění duší do jiných těl... Za mě jsem rád, že tyto příběhy už neplatí ( i když jsem některé zbožňoval).

20

Odpovědět

Zatímco Lucasovi trilogie jsou oproti EU tak logické a promyšlené...

00

Odpovědět

Yoda jí kořínky....

80

Odpovědět

Dokud je jen jí...

22