Proč se Magneto nikdy neobjeví v MCUDorkly Bits

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 29
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:180
Počet zobrazení:10 737

To, že Magneto bojuje jen proti X-Menům, ne proti Avengers, má kromě rozdělení práv i jiné opodstatnění. Více ve videu.

Přepis titulků

Já jsem Magneto, mistr magnetismu. Kdo se mi odváží postavit do cesty? Avengers tě zastaví! Až hodím svým mocným štítem... To jako fakt? Já jsem mistr magnetismu a ty na mě hodíš kovové frisbee? No dobře, ale Bucky tě... Moje ruka!

Moje zcela kovová ruka! Měl bych varovat Tonyho... Varovat před čím? Páni, ten týpek byl doslova zabalený v kovu. Co dalšího tu máte? Nějakého kovového robota? Ne, v pohodě. Počkám tu, než mě budete potřebovat. Zlosynu, připrav se... Auvajs, moje kulky! Hulk na to, aby tě zastavil, nepotřebuje kov.

Stačí mu jen hrubá síla. No podívejte se na toho siláka, co se připravuje na to, až zbije starého člověka, co přežil holocaust. Připadáš si jako chlap, co? Hulkovi není příjemné útočit na člověka, co přežil holocaust. Jo, dobrá poznámka. Vyhráls, my mizíme. Porážka Avengers je velmi působivá, ale... Kovová rukavice?

Panebože! Ty máš nejmocnější předměty ve vesmíru přidělané na kovové rukavici? Tady je to vážně o ničem. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechci trolovat, takže jen pro toho, koho to zajímá: Materiály jsou buď feromagnetické (např. feritické, perlitické a martenzitické oceli a litiny, a některá intermetalika jako AlNiCo, či NdFeB - znáte jako neodymové magnety, atd.), paramagnetické (titan, hliník, austanitické oceli, mangan, atd.) a diamagnetické (měď, zlato, uhlík, atd.). VŠECHNY reagují na působení vnějšího magnetického pole! Ale... feromagnety si dokáží své magnetické uspořádání více či méně uchovat (rozlišujeme tvrdé a měkké magnetické chování, kdy tvrdé jsou permanentní magnety a měkké například plechové jádro transformátoru, či jádra elektromagnetů). Tyto materiály si ale uchovávají své magnetické chování jen do určité teploty (Curieho teplota), nad kterou se stávají paramagnetickými - tedy nejsou si schopni udržet své magnetické chování. Každý materiál má tuto teplotu jinou (neodymové magnety kolem 80 °C, feritické magnety ztrácí "svůj magnetismus" při teplotách nad cca 700 °C, záleží na složení). Z tohoto důvodu např. při požáru domu opadají z ledničky magnetky z dovolené ;o) Feromagnetické i paramagnetické materiály jsou přitahovány vnějším magnetickým polem (paramagnety jen slabě). No a nakonec diamagnety jsou magnetickým polem odpuzovány (slabě). Abych to uzavřel - Magneto si může v podstatě hrát s jakýmkoliv materiálem, když použije dostatečně silné magnetické pole. Může v podstatě i roztrhat atomy na elektrony a protony =oD Sorry za dlouhý komentář, ale snad četl jen ten, kdo chtěl. Pokud jsem řekl něco nepřesně, tak se omlouvám...;o)

201

Odpovědět

Magneto si může v podstatě hrát s jakýmkoliv materiálem, když použije dostatečně silné magnetické pole. - co ale nema..

10

Odpovědět

osobně nevím jak by měl ovládat paramagnetika, ale kdo já jsem abych mu do toho kecal...

20

Odpovědět

Hmm, tak mě tak napadá, jestli by dokázal z lidského těla vyrvat jeho přirozené molekuly železa...
Prostě by jen tak mávl rukou a každý by padnul k zemi mrtvý :-)

20

Odpovědět

+Edvin69Pokud si pamatuji, utekl podobným způsobem z vězení

20

Odpovědět

Ono i ten prstýnek, co má Strange, je z kovu, co? :-D

80

Odpovědět

Disney už ale práva na x-meny od Foxu koupil, a za několik let je hodlá do MCU zapojit. Chápu pointu článku i videa, ale Magneto se v MCU nejspíš nakonec objeví :)

41

Odpovědět

Disney netroškaří, takže koupil celé studio Fox, to jen pro pořádek :D

00

Odpovědět

Hlavně v jedný scéně kde Magneto přišpendlí Wolverina na strom a řekne že to jeho adamantium pozná na kilometry.

200

Odpovědět

Jasně, protože "kov" je synonymum pro "magnetický", žejo. Mhm. Tak určitě.

526

Odpovědět

Na poznámky tohoto typu odpovídají autoři videa na YouTube následovně:
- Kapitánův štít je magnetický (minimálně je tak vyobrazen v Age of Ultron)
- Tonyho oblek v MCU je ze slitiny zlata a titanu, která má magnetické vlastnosti
- I v komiksech umí Magneto alespoň částečně manipulovat s Mjolnirem (jako tomu bylo i zde)

460

Odpovědět

+XardassV xmen a iron man animated series bol Iron manov oblek urobený minimálne v jednej verzii z adamantia. Len tak na doplnenie.

00

Odpovědět

Tak jasně, mnohem lepší, pevnější a účinnější by byli nemagnetické kovy, třeba hliník. Takový štít kapitána Ameriky z hliníku, Copper Man nebo Wolverinovi drápy z manganu - very effective :D

330

Odpovědět

ve filmu Magneto ohýbá i měď pokud si dobře pamatuju, takže to, že tyhle předměty jsou náhodou magnetické kovy není tak divné...

20

Odpovědět

Mám dojem, že Magneto dokáže ovládat veškerý kov, nejen ten magnetický. Ale klidně mě opravte, pokud se pletu :)

100

Odpovědět

copak, došli ti slová ? :D

00

Odpovědět

"Magneto" je jen přezdívka. Umí kontrolovat prakticky každý kov, ne jen ty magneticky. Ironman taky nemá oblek vyrobený ze železa, taky je to jen přezdívka. Co je mi známo, tak Magnetova moc je omezena pouze hmotností a tvrdostí daného kovu. Prostě dokáže na kovy vyvinout pouze omezný tlak. Takže třeba kapitánův štít by bez problémů přitáhnul a odhodil, ale skoro určitě by ho nedokázal rozdrtit (možná tak lehounce prohnout).

10

Odpovědět

Samozřejmě že ovládá všechny kovy, jinak by ve filmu poslední vzdor nenahrazovali všechny zbraně plastem.

21