Kdyby měl Thanos asistentaDorkly Bits

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 29
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:100
Počet zobrazení:6 911

Schopného asistenta Kevina už znáte z videa, kde pomáhá Bowserovi. Jak by ale vypadal svět Marvelu, kdyby Kevina měli i tam – a kdyby pomáhal Thanosovi?

Přepis titulků

Kevine! Vyhladil jsem polovinu všeho života, abych vyřešil hladovění. Vyhrál jsem. A přinesl jsem nám kávu. Se smetanou a cukrem. Dokonale vyváženou. Kevine? Z Kevina je prach. Já jsem Devin, váš nový záporácký konzultant.

Smetanu v kávě nemám rád. - Panebože! Jsem venku! - Kevine, vítej zpět. Dáš si kávu? Je dokonale vy-- Ty jsi zničil polovinu veškerého života, abys vyřešil hladovění? Co je to za pitomou, malthuziánskou kravinu? Ne, dává to smysl! Surovin je teď na každého víc. Možná ve tvé vysněné pohádce, ale ne ve skutečném světě.

Víš vůbec, co ve skutečnosti způsobuje hladovění? Budu upřímný, vlastně ne. Zásobování. Letadla, lodě, kamiony. A tys to všecko dojebal. Kvůli tomu tvému lusknutí spadly z oblohy tisíce letadel. Miliony aut přišly o řidiče a narazily do jiných aut, ve kterých možná řidiči pořád byli. Vlaky vykolejily, dopravní plavidla přišla o posádku.

Jinými slovy jsi narušil veškeré existující zásobování. A asi jsi způsobil více hladovění, než jakému jsi mohl kdy zabránit. Země měla dostatek surovin pro všechny, i přesto lidé hladověli, protože zásobování narazilo na nějaký problém. Války, obchodní spory, chudoba, chamtivé korporace a teď jeden fialový mamrd, který skočil na špek zdiskreditované ekonomické teorii.

No dobře, chápu. Zruším svůj plán. Omlouvám se, klidně se smetanou. Kávu se smetanou mám rád! Prosím! Starý Thanos by uzřel dva šálky kávy a tři lidi a rozhodl by se jednoho z těch lidí zabít. Ale nyní vím, že to jde i lépe. Nikdy jsem to nikomu neřekl, ale ta rukavice?

Svědí mě z ní ruka. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

prostě další hloupej marveláckej padouch. Směšné.

912

Odpovědět

No tak nějak jsem si říkal, proč vlastně Thanos řeší hladovění tím, že vyhubí půlku vesmíru, místo toho, aby třeba vytvořil nové planety vhodné pro život, kam by se mohli obyvatelé planet, které už mají problémy s přelidněním, hezky přestěhovat. No jo, vyhlazení půlky vesmíru je přece jediné logické řešení, když mám v ruce nástroj, který může doslova stvořit nový vesmír.

140

Odpovědět

SPOILER!! A hlavne, keď už Tony má rukavicu, má teda v rukách doslova schopnosti boha, tak on ju využije len na to, aby zničil Thanosovu armádu. To vážne? Nič lepšie ho nenapadlo?

212

Odpovědět

+NepoviemSPOILER Ještě ho napadlo prohodit: Já jsem Iron man

30

Odpovědět

+...>.Popravdě, je to ještě horší, ta hláška napadla až střihače...

15

Odpovědět

+NepoviemTen film byl o tom zvrátit Thanosovu hru na boha. Měnit vesmír podle uvážení uživatele rukavice jde totálně proti myšlence celého filmu.

13

Odpovědět

On tim neresil jen hladoveni. Ale prelidneni, jako takovy. Jasne, ze i k tomu prelidneni se to da resit taky tim vytvorenim planet, jak pises. Ale tohle je film. Tady musi mit zaporak nejakou motivaci. At uz hloupou, nebo opodstatnenou. Stejne tak ty hodny musej mit motivaci k jeho zastaveni. Asi by se ani komiks, ani film moc dobre neprodavali, kdyby to skoncilo hned na zacatku tim, ze Thanos lusknul a ve vesmiru je dost planet pro kazdyho. Jinak jako argument to samozrejme dava smysl, jen by nevznikla pulka filmu, kdyby se takova logika uplatnovala v kinematografii.

103

Odpovědět

+HabanszVesmír má už ze své podstaty někonečně zdrojů a nekonečně místa na expandující populaci, je přece někonečný.
A vyhlazení 1/2 života tu expanzi ve výsledku stejně zpomalí jen o pár desítek let, protože populace roste exponenciálně.
Takže Thanosův plán byl ve výsledku úplně nahovno. To už mohl radši sterilizovat většinu populace, nebo pomocí kamenů nastolit politiku jednoho dítěte v celém vesmíru :)
Větší smysl dává i původní komiksová verze, kde jen chtěl Smrti (personifikované podobě smrti) úkazat, že je mocnejší nez ona.

97

Odpovědět

+annonnVesmír má někonečně zdrojů? :) Vesmír má už z podstaty konečný počet zdrojů. Možná si to pleteš s tím, že se vesmír rozpíná rychleji než rychlost světla (proto je pro pozorovatele "nekonečný").

92

Odpovědět

+TaanProtože nemůžeme pozorovat prostor ve vzdálenosti větší než dokázalo uletět světlo (či jakékoli jiné elektromagnetické záření) od velkého třesku, není jisté, zda velikost vesmíru je konečná nebo nekonečná. Co se týče zdrojů slyšel jsi někdy o energii vakua která je nejčastěji interpretována jako hustota energie prázdného prostoru.

00

Odpovědět

+Habanszpostavy musia byť motivované, ale cieľom scenáristu by malo robiť motívy čo najuveritelnejšie... film je o boji superhrdinov proti paduchovy, ktorý sa hra na boha... to že chce použiť rukavicu na vyhladenie polovice vesmíru je smiešne a tym ho zachrániť je smiešne, ma ho to robiť akože nie je z podstaty zly, chce pomocť... určite by sa to dalo urobiť aj elegantnejšie... keby rukavicu použil viac tyransky, donutil ľudi robiť, tak aby bol svet usporiadanejší, ale neslobodný, ako máš v totalitných štátoch a proti tomu by bojovali potom hrdinovia... oni tu proste chceli zahrať na city, že akože zabiju polovicu hrdinov, ktorych maju ľudia radi, bezohľadu na logickosť... IMHO: slabý scenár

37