Dropkick Murphys – The Dirty Glass

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:192
Počet zobrazení:6 285

V dnešním hudebním okénku si připomeneme irsko-americkou kapelu Dropkick Murphys. Založení skupiny se datuje roku 1996, kdy spolu hráli v suterénu holičství strýce jednoho z aktérů a od té doby se vypracovali v jednu z nejuznávanějších kapel současnosti. Posluchači si našli cestu k tomuto hudebnímu stylu a začalo se mu přezdívat celtic punk (směsice folku a punku). Dropkick Murphys jste mohli slyšet i v pár filmech, naposledy v oscarové Skryté identitě, kde figurovala jejich píseň "Shipping up to Boston" jako úvodní motiv.

Přepis titulků

Překlad: xxENDxx www.videacesky.cz Murphy, Murphy, zlatíčko, drahý... toužím teď po tobě dnem i nocí. Tvoje utrpení mi bylo potěšením, tvé chmury zábavou. Mám ale pocit, že jsi mě vyměnil za zdravější a lepší život. Darcy, když jsem tě poznal, byl jsem ještě pod zákonem. Vypadal jsem ale starší a každý mi hádal víc. Každý, kdo mě vyslechl, i těch pár, co jsem jim byla volná, u mě byli vždy vítáni a postarala jsem se o ně.

Darcy, Darcy, drahoušku, nechala jsi mě tu umírat a plakat, po všech těch whisky, ginech a pivech jsem se do tebe zakoukal, má drahá. Řekla jsi dost a vyprovodila mě ze dveří. Ty ses ale vždycky připlazil zpět žebrajíc, že chceš ještě. Já laskavá ti vždy poskytla stůl a židli... A pak jsi mi donesla pivo ve špinavý sklenici. Ponechalas ho zuboženého a bez peněz.

Občas jsem se i divila, jak jsem ho mohla pustit dovnitř. Přeci kvůli falešnýmu průkazu mýho bráchy. Už v den, co jsme se poznali, sis ukousl víc, než jsi mohl zvládnout. Darcy, Darcy, drahoušku, nechala jsi mě tu umírat a plakat, po všech těch whisky, ginech a pivech jsem se do tebe zakoukal, má drahá. Nebyl jsi první ani poslední, kdo se mi dvořil. To je mi jasný, zlato, o tvý minulosti víme svoje. Heleďme ho, velký zvíře s pagerem v pohotovosti.

A to jsi trávil většinu času u mě na záchodě. Nechala jsi ho namlsat a potom jsi ho odkopla. Hleď si svýho, hochu, jak jsem mohla vědět... že je to jen pijan, ale v posteli nestojí za nic. To už je dávno, mrcho, teď už to mám pod palcem . Darcy, Darcy, milá, drahoušku, nechala jsi mě tu umírat a plakat, po všech těch whisky, ginech a pivech jsem se do tebe zakoukal, má drahá. Darcy, Darcy, drahoušku, nechala jsi mě tu umírat a plakat, po všech těch whisky, ginech a pivech jsem se do tebe zakoukal, má drahá.

Potlesk pro úžasnou Stephany Dougherty. A ještě jednou! Darcy, Darcy, drahoušku, nechala jsi mě tu umírat a plakat, po všech těch whisky, ginech a pivech jsem se do tebe zakoukal, má drahá. Darcy, Darcy, drahoušku, nechala jsi mě tu umírat a plakat, po všech těch whisky, ginech a pivech jsem se do tebe zakoukal, má drahá. Můj milý!

Můj milý. Darcy, Darcy, drahá moje! Ještě jedou potlesk pro Stephanie Dougherty.

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mají lepší písničky.

220

Odpovědět

už nefunguje

182

Odpovědět

FM mám moc rád,ale přijde mi že jejich nahrávácí studio:Side one dummy,má nekvalitní zvuk...povedené videoklipy,to ano,ale zvuk nic moc...což je obrovská škoda...:)

180

Odpovědět

Dkm původně hrály oi! a streetpunk až časem se z toho stal irish folk punk

181

Odpovědět

DM je moje srdeční záležitost...a FM!:D i love CELTIC PUNK!!:D

190

Odpovědět

Fields of Atherny je výborná, ale nemá žádnej použitelnej klip

190

Odpovědět

Fileds of Athenry... luxus... Boston je dobrý, ale provařerý (jak už se řeklo)... Johnny I hardly knew ya... pecka... posledni mesic mi doma nehraje nic jineho nez DM a FM :D a FM naživo je prostě něco neskutečného... zvlášť v první řadě.

180

Odpovědět

pleteš si klasiku a provařenost :)

180

Odpovědět

Hoď jsem Shipping up the Boston, to je klasika :)

180

Odpovědět

Nemelodickej řev to je proto, že je to nekvalitně nahraná a nazvučená live verze. Poslechni si spíš studiovku... A srovní DKM a FM je na místě. Dvě americký kapely s irským zázemím hrají gaelic punk. Osobně mám raději DKM, líbí se mi jejich cover verze starých rockových pecek (Baba O'Riley od The Who, It's a Long Way to the Top od AC/DC nebo třeba Fortunate Son od Creedence Clearwater Revival), tak covery starých irských lidovek a balad. Ale FM mají nádech něčeho potenciálně mnohem divočejšího, třeba jejich Seven Deadly Sins nebo Devil's Dance Floor člověka nutí vyskočit ze židle a začít do toho zběsilýho rytmu tančit po pokoji, jako kdyby měl nastat konec světa.

180

Odpovědět

Tam neni Stephanie, pro kterou mam slabost :)

180

Odpovědět

tahle je dobrá, ale Johnny, I hardla knew ya to prostě není :)

180

Odpovědět

Ja to nesrovnaval, jen sem chtel nabidnout lidem, kterym se to zalibilo, alternativu. Osobne mam taky radsi FM. :)

180

Odpovědět

7/10 mají i lepší songy , Komu se líbí celtic punk , punk-rock doporučím českou skupinu Pipes and pints a jejich album until we die , Pro mě i lepší než Dropkick M. . . :)

180

Odpovědět

Wolf: Styl je to velice podobny, Dropkick Murphys jsou punkovejsi s drsnejsim zpevem. A tak musis vzit v potaz ze je to zivak. Kdyz sem byl na zivaku Flogging Molly tak taky rvali :-)

180

Další