Chumbawamba - TubthumpingHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:328
Počet zobrazení:9 179

Chumbawamba je britská anarcho-punková kapela, která vznikla v roce 1982 a působila až do roku 2012. Kromě anarcho-punku se věnovali i popu, world music a folku. Dnes vám v Hudebních klenotech přinášíme jejich nejznámější skladbu Tubthumping (1997), která dobyla hitparády v Austrálii, Kanadě, Itálii, na Novém Zélandu a v Irsku. Poznámky: Danny Boy je balada z roku 1910, která je považována za neoficiální hymnu amerických a kanadských Irů. „Don’t cry for me next door neighbour“ by mohla být aluze na skladbu Don’t cry for me Argentina z muzikálu Evita.

Přepis titulků

Budeme zpívat. Až vyhrajeme. Budeme zpívat. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Prochlastáme celou noc.

Prochlastáme celou noc. Dá si whiskey, dá si vodku, dá si ležák, dá si cider. Zpívá písně připomínající dobré časy. Zpívá písně připomínající lepší časy. Oh, Danny boy, Danny boy, Danny boy. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu.

Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Prochlastáme celou noc. Prochlastáme celou noc. Dá si whiskey, dá si vodku, dá si ležák, dá si cider. Zpívá písně připomínající dobré časy. Zpívá písně připomínající lepší časy. Neplač pro mne, sousede. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu.

Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu.

Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Srazíš mě k zemi, ale zase vstanu. Nikdy mě nedonutíš zůstat ležet. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Neskutečná odrhovačka, která nesmí chybět v playlistu žádného středněproudého poprockového rádia, ideálně tak 5x do týdne, totéž v bledě modrém platí i pro minulé Midnight Oil: Beds Are Burning. Tyhle písničky byly možná kdysi dobré, ale rádia mi je neustálým ohráváním tak zhnusila, že prostě už ne. A hudební klento by měl být něco staršího, nějaká opravdová klasika a ne hit z devadesátek.

715

Odpovědět

V tom případě nechápu proč posloucháš rádia, která tě nebaví.. :)

50

Odpovědět

+PaulczOdpověď je jednoduchá - peklo jménem open space.

22

Odpovědět

Jednoduchý text a přitom i po letech skvělá písnička. Ale občas je lepší asi nevědět, co zpívají nebo to nevnímat:-D

410

Odpovědět

Přesně jak říkáš, rytmus i zpěv super, ale ten text je docela na h****...tady asi lepší neznat překlad. Jinak písnička i po letech se dobře poslouchá.

120

Odpovědět

Scrubs nekdo ? :D

105

Odpovědět

ten pocit kdy zjistíš že klasika mládí nejednoho z nás je o pár větách a v podstatě o hovně :D

891

Odpovědět

mě přijde že je to tak skoro u každé klasiky z našeho mládí

83

Odpovědět

Jsem napůl čekal, že ta ženská, co zpívá refrén, si na konci písně sundá šaty a zjistíme, že je to chlap. :)

166

Odpovědět

Na sex chuť mám vleže ve stoje, všechny postoje vystřídám. Na sex chuť mám někdy s blondýnou, pak hup na jinou - výdrž mám. Na sex chuť mám rychle pomalu, úd do obalu - chránit dám. :D Česká předělávka od Expa
https://www.youtube.com/watch?v=oDQTOa9eO_c

220

Odpovědět

Soundrack z FIFA 98, na PS ONE, žádná fifa mě od té doby tak nebavila :D

121

Odpovědět

Já mám tak zarytý Song 2, že ani nevím, že tam byly i jiné písně.

70

Odpovědět

To uz jsem neslysel hodne dlouho, diky to mi zvedlo po ranu naladu (ackoli preklad to teda nepotrebovalo :-))

93

Odpovědět

Se přiznám, že jsem u toho nikdy neposlouchal text. :-D

300

Odpovědět

+TceldI get knocked down, but I get up again, You´re never gonna keep me down! Vic ze tam toho je jsem skoro taky netusil :-)

51

Odpovědět

spočítal jste někdo kolikrát se tam opakuje ten refrén? :D .. kdyby tam byl 3x tak má píseň 40 vteřin, ale jinak fajn

121

Odpovědět

Zhruba 28x. Je poměrně smutné, že jejich největší hit je naprosto bez nápadu, myšlenky, poslání...jenom má chytlavou melodii. Něco jako dnešní popové hity.

316

Odpovědět

+MazziVždyť vlastně pokaždé ty největší hity v historii byly strašně jednoduché skladby :)

362

Odpovědět

+MazziTřeba Stairway to heaven, Master of puppets... Jedny z nějvětších hitů, ale jednoduché vážně nejsou :) A to uvádím jen milimetrovou špičku ledovce.

114

Odpovědět

+MazziAsi jsme si nerozuměli... No nevadí.

33

Odpovědět

+MazziNo nevim, Master of Puppets jsem nejspíš v životě neslyšel, takže to zase takovej mega hit nebude. Musíš to brát objektivně a ne jenom v žánru, kterej máš rád.

1011

Odpovědět

Super, díky za tenhle song :) Jen škoda, že jste nepřeložili celou tu píseň, kdy v úvodu zní úryvek z projevu (zřejmě britských horníků?), zajímalo by mě, co tam říkají. Ale možná, že to v žádný verzi klipu není, jen třeba na CD.

70

Odpovědět

Sice neustále opakují jednu větu, ale je to tak dokonale chytlavé, že mi to ani nevadí. :-)

552