DUST – Dávat a brát

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:108
Počet zobrazení:6 431

Amy pohořela při testu z matiky (a lhala o tom), a tak za trest uklízí sklep. Nalezení staré videohry jí změní život – a možná nejen jí. 

Že vám to zní povědomě? Nenechte se mýlit, tohle není žádné Jumanji na druhou. Jak to s Amy celé dopadlo se podívejte v krátkém sci-fi filmu z kanálu DUST.

Přepis titulků

Nelžu, přísahám! Nemůžu ho najít! Dokud mi nepovíš pravdu, Amy, máš zaracha. Koukej uklidit sklep a srovnej CDčka podle abecedy. Garážový výprodej je teď o víkendu. F, G, H, I, J, K, L. A, B, C. A, B, C, D, E. LEGENDA O SURŠE Ne, ne, ne.

Přeskoč propast. Ne. Zase? Ne! HRÁČŮV VESMÍR LEGENDA O SURŠE LINKA PRO HRÁČE Volané číslo není dostupné. - Au!

- Volané číslo není v provozu. Zkontrolujte číslo a opakujte volání. - Haló? Dobrej. - Dobrej. Jo, promiňte. Volám správné číslo, když chci, no, pomoct se hrou? - Jo, určitě. - Bezva. - Jsem na jednom levelu pěkně dlouho a… - Zastav palbu, holka. Co hraješ? - Legendu o Surše. - Díky bohu. Moment, dám to na hlasitý odposlech. - Amy?

Jak to tam dole jde? - Dobře. Zdárně pokračuješ? - Jo. - Dobrá. Jako by mě furt sledovala… Proč jste děkoval bohu? - Cože? - Předtím. Když jsem vám řekla, co hraju. Aha. Ale, to jen… Každý sem dneska volá kvůli té nové hře. Skřeti II. A… Já ji ještě nehrál. Takže… v jakém jsi levelu? Ve třetím.

Proč vadí, že jste to ještě nehrál? Třetí level. Fajn. Takže… Začni od začátku a ujisti se, že sebereš první dvě housenky. - Jasňačka. - Tak. Víš, tvou hru umím vyhrát. Ale tu novou, kvůli které sem každý volá? Musím předávat hovory druhým, páč nevím, jak ji dohrát, a myslím, že začínají být… trochu vytočení. - Tak si zahrajte, ať víte.

- Nemám čas. - Připravuju se na husťák. - Co je husťák? Koncík, kde to můžu při sólu pěkně rozjet. Hraju v kapele na kytaru. Večer vystupujeme. Tohle je vedlejšák. Kilo dvacet na hodinu za to stojí. - Kilo dvacet za hodinu? Páni. - Jo. Je to paráda. Akorát to za tebe nikdo nevezme. A já ten koncík dneska prošvihnu. Už je pozdě na to dát vědět klukům.

Má tam být chlap z nahrávací společnosti. - Nemůžete jim prostě poslat zprávu? - Jak? Telepaticky? Do háje. Hromadnou zprávu, popleto. Jako jsem musela ráno poslat já. Mám zaracha, tak jsem musela napsat běžeckému týmu, že dneska nepřijdu. I když jsou závody jediná šance, jak se dostat do kraje. - To je na prd. Za co máš zaracha? - Za pětku z matiky. Teda, že jsem tajila, že mám pětku.

Ale o co jde? Prostě matiku nesnáším a je mi dost, abych věděla, co nemám ráda. To jo. U mě to je algebra. Nic pro nás, obyčejný lidi. - To je třeba pro astrofyziky a tak. - Přesně tak. Objevy červích děr a paralelních světů necháme na expertech, ne? Souhlas. Jediná čísla, která mě berou, souvisí se sladkým rytmem mých kytarových sól. A jediná čísla, která berou mě, jsou moje zaběhnuté časy. - To bys chtěla dělat, až vyrosteš?

- Jo. Můj cíl je olympiáda 2024. To je až za dlouho, ne? Život není sprint. Je to běh na dlouhou trať. Hodně dlouhá trať. Fajn. Blížím se k místu, kde vždy spadnu do propasti. Klíč je vytvořit hybnou sílu sklouznutím se z kopce. Jen stiskni současně tlačítka pro pohyb dopředu a do stran. Bezva. Zvládla jsem to! Byla jsem na tomhle levelu hodinu. Jak to, že mě to nenapadlo?

Někdy jen stačí další pár očí, abys viděla jasně. Toť vše. Prokrynda, moje kazeta Santany! Hledal jsem ji všude! - To je co? - Počkat. Ty neznáš Carlose Santanu? Myslím, že ho poslouchá máma. Zpívá o Marii a španělském Harlemu, ne? Ne. To bude jinej týpek. Ne, tenhle Santana je nejlepší kytarista na světě. Má skvělou pecku. Je to celý o tom, jak v životě hraješ takovou hru, dáváš a bereš.

Chápeš? Snažíš se a na oplátku dostaneš, co chceš. Byla to inspirace pro moje sólo, které dneska večer ani nezahraju. Jak se jmenujete? - Caesar. - Pane Caesare, chci mluvit s vaším šéfem. - Kvůli čemu? - Říct mu, že jsem spokojená zákaznice. Dobře. - Čau Douggie.

Hráč na lince dva. - Haló? Dobrý den, pane. Chci říct, že váš vynikající zaměstnanec dneska pomohl mně i mnoha dalším. Myslím, že si zaslouží jít ven a dělat to, co chce. Haló? Víte, snažil se, takže by měl na oplátku dostat to, co chce. Říká se tomu dávat a brát. Kristepane. - Mami!

Ne! - Haló? Lidi, vedení zase úplně spadlo. Dneska vás musím poslat domů dřív. Tak. Další příběh o mém králíčkovi… Kdykoli jdu dolů do kuchyně a otevřu ledničku, začne kníkat a já říkám: „Jako co?“ a on pořád kníká. - A já: „Jako co?“… - Amy, myslím, že jsi super holka a určitě se na olympiádu dostaneš! Hodně štěstí! Děkuju, Caesare.

Kéž by to chápala mamka. Moc děkuju. I tak… budu potrestaná. Teda… lhala jsem. Myslím, že jsem se bála, co poví, až zjistí, že mám kouli. Amy, pětka znamená jen, že potřebuješ pomoc. Na tom nic není. - Mami? - S kým to mluvíš? S kamarádem přes hry. Fajn. Proč nepřijdeš nahoru, neukážeš mi ten test a nějak to vyřešíme? Možná bude i dost času, abys to stihla za týmem.

Caesare, hádejte co? Haló? CAESAR SPINONE: NEJVĚTŠÍ HITY VČETNĚ SINGLU: VOLÁNÍ OSUDU DÁVAT A BRÁT Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nice, přesně tohle jsou ty videa, kvůli kterým na videačesky chodím už od začátku. Je strašná smůla, že toto a jiná legendární videa jako Úsměvem ke štěstí, Příšerně pomalý vrah s extrémně neúčinnou zbraní či Bez rukou, bez nohou, bez starostí! se tu již objevují jen zřídka...

180

Odpovědět

Souhlas, výjimečně se tu objeví i moc dobrá videjka, ale asi je jiná doba a konzum válcuje kvalitu svojí kvantitou. Dříve se také mnohem více komentovalo a platí to o mnoha webech, i spousta míst určená k diskuzím, která dříve byla hojně navštěvována je nyní mrtvých. Doba je zkrátka jiná, něco s ní zanikne a přinese zas něco nového jak už to bývá..

Tohle byl fakt sweet filmeček, díky !

50

Odpovědět

+ArararaKonzum je věcí nabídky a poptávky. Když se nikdo na ta "konzumní" videa nebude dívat, přestanou být v nabídce...

00