DUST – Frieda přichází

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:33
Počet zobrazení:6 195

Žít v Nadpozemském ráji, světě hojnosti kdesi nad mraky, je snem každého člověka. Vyhlídku na lepší život dává všem loterie Zlatá stezka. Ve chvíli, kdy se na Spojené státy řítí superbouře Frieda, schyluje se k dlouho očekávanému slosování…

Krátký dystopický sci-fi film z kanálu DUST.

Přepis titulků

Hlásí se Yvonne Valla, přímo z Nadpozemského ráje. Slosování vítěze Zlaté stezky se koná už za deset minut. Kupte si ihned los u místního prodejce a zůstaňte s námi, ať víte, jestli jste nevyhráli. FRIEDA PŘICHÁZÍ Vyměňte rutinu a neklid za mír a pohodlí až do konce života. Povzneste se na lepší místo.

Čas běží. Superbouře Frieda nabírá na síle a my už za okamžik vybereme šťastného vítěze. Iris, zapni Zlatou stezku. Sledujeme superbouři Friedu a je to síla. Určitě šestý stupeň. Na východním pobřeží se dá po pět dnů očekávat až metr a půl srážek, rychlost větru více než 320 km/h a až desetimetrové vlny. Srdce nás všech z Nadpozemského ráje jsou s vámi, dole na zemi.

Posíláme vám všechnu svou lásku i naději. Víte, co znamená další superbouře. Další Zlatou stezku. Pojďme na to. Výherní los Zlaté stezky má číslo: L, 9, A, 6, Q, 5, - Z, - Z…

- Z… - Z, - 1. - 1. Tady ho máme. L9A6Q5ZZ1. Jestli jste náš šťastný výherce, držte se losu jako klíště, protože vás míříme dolů vyzvednout a doprovodit na cestu do Nadpozemského ráje.

Povzneste se na lepší místo. - Vteřinku! Už skoro jsem. - Tady Russ. Moment! Do hajzlu. - Musím ti zabednit okenice. - Jasně. Promiň. - Dělám kafe, dáš si?

- Dostalas příděly navíc? Už je nebudu potřebovat… Myslím kafe. Chci s ním přestat. Ale jo, proč ne. Dneska bude tuhá noc. Sklep už je zatopenej. Odpady nestíhaj. Ale pořád se někdo ohání nařízeníma. - Proč ne, že jo? - Russi, jak piješ kafe? Jemný a sladký. Jako jsem já. Tak dělej, ty svině.

Chceš to tu nechat na příště? Bylo by to moudrý. - Jasně. Kafe. - Díky. Můžeš si ho vzít s sebou, jestli chceš. Tak jo. A díky, jak jsi mi za ty roky pomáhal. Jasně. V cajku. - Ty se někam chystáš?

- Ne, proč? No, měla bys to ohlásit na městě. O těch okenicích. Jinak je nevymění. Já vím. Pořád na to zapomínám. - Co to děláš? - Co jako myslíš? - To je můj los. - O čem to mluvíš? To je můj los. Vrať mi ho, prosím. Tak jo, kotě, chováš se šíleně. - Ten los leží na stole.

Ani jsem se ho… - Dej mi ho! Mluvím s tebou! - Prosím. - Je mi to líto, kotě. - Ty se na tuhle díru nemusíš dívat. - Prosím! Kdo je tam? Kdo to je? Po… Pomozte mi! Vyhrála jsem ve Zlaté stezce. Vzal mi los. Chtěl mě zabít. Ukaž.

- Yvonne Valla? - Ukaž mi ten los. L9A6Q5ZZ1. Zapamatovala jsem si to při nákupu. L9A6Q5ZZ1. Přišla jste mě vyzvednout, že jo? Zachráníte mě. Ach, zlatíčko. Tohle není doopravdy. Vítězové nejsou. Nikdy žádný nebyl.

Měli vylosovat falešné číslo. Máš vadný los. Chyba tisku. - Vyřídím to. Menší zádrhel. - Proč byste to dělali? Proč byste lidem lhali? Aby měli trochu naděje. Že třeba jednou budou jako já. Je to něco. Jste příšerná osoba.

Ne. Našla jsem cestu ven. Slyšíte mě tam nahoře? Vyhrála jsem. Překlad: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přijde mi smutné, že tento skvělý sci-fi kraťas tady nemá žádnou reakci. Osamělá slepá holka bojuje proti megakorporaci. Boj, který prohrála ještě dřív, než začal. Zarylo se mi to jako hřebík do páteře.

20