DUST – Přilnul jsi

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:4 657

Měli jste někdy imaginárního kamaráda? Určitě spousta z vás ano. I Izzie jednoho takového má. 

Sondu do přátelství Izzy a jejího imaginárního kamaráda jménem X vám přináší krátký, možná trochu netradiční sci-fi film od kanálu DUST.

Přepis titulků

Čau Coleen. Jasně. V pondělí se můžeme sejít. Kolem druhé? Dobře. Bezva. Zvládly jsme to v pohodě, díky. Stěhováci právě odjeli. Budeme chvíli žít mezi krabicemi. Zvládneme to. Zase pěkná díra. Jak dlouho se asi zdržíme tentokrát? Fajn, díky.

Tak v pondělí. Měj se. - Izzie, pomoz mi vybalit. - Hned to bude. Fajn, v kolik? Jo, raději trochu později. Fajn, v šest je to ideál. A kdo přijde? Přečti mi celý seznam. - Jasně. - Mami? Sjedeš se mnou pro nový díl Drsných lebek? Dobře. Nevím, kolikrát to opakovat.

Fajn. Počkej chvíli. Jako malá jsem ráda četla tohle. Byl u toho make-up zdarma. Super, viď? Nový Drsný lebky, prosím. PŘIPRAVENI SLOUŽIT ODBOR IMAGINÁRNÍCH KAMARÁDŮ X! MÉĎA BÉĎA Dobrá, X.

Naposledy ses hlásil před třemi lety. Páni. Táhne ti na devátej rok služby. Tak dlouho moc z nás nevydrží. Takže blahopřeju. Máš nárok na důchod. Výhody, které tím získáš, jsou sepsané v téhle složce. Chápu to, ale… Nemyslíš, že je na tebe už trochu stará? Co kdyby ses podíval na tohle? PŘILNUL JSI Přilnul jsi ke svému lidskému kamarádovi.

Úkolem imaginárního kamaráda je být společníkem, bavičem či utěšitelem, je-li to třeba. V určitém věku ale musí děti čelit světu na vlastní pěst. Je-li imaginární kamarád přítomen dlouho, neodliší dítě reálný svět a svět fantazie. To může vést k nezodpovědnému rozhodování, odcizení od vrstevníků a emočnímu strádání. Snad zvolíte to nejlepší pro své lidské kamarády.

Je jasné, že máš své dítě fakt rád. Ale co uděláš, až se začne zajímat o ostatní? VŠECHNO NESNÁŠÍ. Prostě to promysli. Hele, ty podvádíš! To nic. Pojď sem. Ne, super. To je skvělá zpráva. Dobře.

Dík. Měj se. Stalo se dnes něco mimořádného? Možná, že kdyby ses skamarádila s dětmi sousedů, nebyla bys tak… Zachmuřená. JAK SBALIT KLUKA A UDRŽET SI HO POMŮŽU TI. Jak? TOP dívka radí: Jak sbalit kluka a udržet si ho. Krok první: Vzhled.

Zvýrazni si oči a rty. Klukům se to líbí. Krok druhý: Témata. Měj vždy připravené zajímavé téma. ŽENA PORODILA KOZU A PRASE Krok třetí: Využij své křivky. Nasaď všechny páky, abys ho omráčila. Krok čtvrtý: Buď sebevědomá, ale odtažitá. Chytrá, ale nedělej z něj blbce.

Sexy, ale ne moc. Určitě to klapne? A teď pro muže snů! Nazdar. Čau. TÉMATA. Slyšel jsi o té paní, která teď v Arizoně porodila prase a kozu? Ne.

ZEPTEJ SE NA JEHO ZÁJMY. Co to čteš? Mrtvé rytíře. Četl jsi ten díl s Lordem Rozteklounem? Jasan. Asi milionkrát. - Chceš si něco přečíst? - Jo. BUĎ ODTAŽITÁ. Teda ne.

Anebo jo. Je mi to jedno. To je první vydání, kde se Rukomor setká se svou mámou. - Jo. Trvalo šest měsíců ho sehnat. - Hustý. - Půjdu si pro pití. Chceš taky? - Jasně. Myslím, že to není tak hrozný. - ŘEKNI MU, ŽE JE SEXY. - Já ti nevím. Nepřijde ti to divný? - ŘEKNI TO! - Jo, dobře. Řeknu, až se vrátí. - S kým to mluvíš? - S nikým. Nemluvila jsem. - Slyšel jsem tě.

- Nevím, o čem mluvíš. Právě teď. Na něco ses dívala. Ne. Nedívala. No, zrovna jsem si vzpomněl, že musím jít… Musím s tátou sekat trávník. Vzadu. Promiň. JAK SE ZALÍBIT KLUKOVI Teď bych chtěla být sama. Prosím.

Ahoj, X! Přidáš se? Zdá se, že potřebuješ něco silnýho. Barmane! Co se ti stalo? PROBLÉMY S DĚCKEM… Jo. To znám. Něco ti ukážu. Tohle je Ben.

Prožili jsme spolu pár bezva let. Pak si začal najednou hrát s ostatními dětmi. Když měl poprvé spát u kamaráda, prosil, ať zůstanu doma. Jenže já nezůstal. Celý večer si mě nevšímal a já se naštval. Hrozně jsme se před jeho kamarády pohádali. Mysleli si, že je divný. A poslali ho domů. Doma mi řekl, že mě nenávidí.

Tehdy jsem ho viděl naposledy. Ani jsem se nemohl rozloučit. Čau. Co to je? Co dál? Pojďme domů. Co to děláš? - Ahoj. - Čau. Máš pro mě další ujetý zprávy?

Jo… Za to se omlouvám. Lidi říkají blbosti, když jsou nervózní. Právě mi přišel nový díl Vznětlivýho brouka. Přilnul jsi. Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Také jsem měl kdysi imaginárního kamaráda. Rodina o něm i věděla, jmenoval se ,,Bik". Už jsem ho ale dlouho neviděl:(

10