Dveře (duplicitní video)

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:7
Počet zobrazení:2 417

Blázínek Gary si spokojeně žije ve svém krásném a barevném světě. Co se však stane, když ho lékaři začnou nutit projít děsivými dveřmi?

Přepis titulků

Dveře ne! Ahoj, Gary. Jak se vede? Hm... Dobře! Dobrý den. Skvěle! Gary, půjdeme na procházku. Zapomeň na svou fóbii a projdi skrz dveře. - Dveře ne! - No tak, Gary, nebuď dětina, bude to v pořádku. Ne, ještě ne, chci tu zůstat déle... prosím. Víš, že to nejde.

Pomysli na ten krásný svět venku. Popularita, bohatství, klid, luxus, pocity, ptáci, květiny, televize... Všechno za těmihle dveřmi... Dveře ne! Slitujte se, doktore! Proč bych měl opouštět své pohodlné hnízdo? Mám tu vše, co potřebuji. Má zahrada, mé květiny? Co se s nimi stane? Mé akvárium?

Kdo ty tvorečky bude krmit? Už odcházíte? Ano, Gary. Ale vrátím se. Věnuj se svým rybičkám. To je škoda. V tuhle roční dobu jsou bonbónky překrásné! Drahý Gary... průchod z jedné místnosti do druhé je možný jen skrz dve... Řekněme, mobilní vertikální rám, který odděluje dvě místa... a dovoluje mezi nimi volný pohyb. - Rozumíš? - Hm... Výborně.

Navrhuji krátké cvičení k překonání tvého strachu. Ne... Ne... Dveře ne! Uklidni se, Gary. Když projdeš tímto... otvorem... Budeš stále ve svém pokoji. Vůbec nic neriskuješ. - Lháři! - Předvedu ti to. Podívej. Jsem tu a hop... Jsem pořád tady. Jsem tady, ale zároveň jsem tam. Legrační! A úplně bezpečné! No tak, provedeme to spolu. To stačí.

Odneste to, pánové. No tak, no tak, už je po všem. Jak se cítíš, Gary? Poslouchejte! Slyšíte to? - Hraje tu hudba! - Zajisté, je úžasná. Tak vidíte! Co jsem říkal? Klid, pohádka, bezpečí. Mé milované hnízdečko! - Čaj, kávu, džus? - Ne, děkuji, jsi laskavý. Přijmi mé blahopřání, tvá výzdoba je velmi vkusná. - Opravdu?

Líbí se vám? - Miluji to! Tvé obrazy mě dojaly, to mi věř. - Takové prosté umění... - Dovoluji si nesouhlasit! Ty barvy, pohyb, téma i kompozice... Taková díla by si zasloužila výstavu v prestižních pařížských galeriích! - Venku z této místnosti. - A mé akvárium? Co na něj říkáte? To je to hlavní! Klíčový bod celé expozice! Ne, ne tady. Mé akvárium je támhle... Samozřejmě, tvé akvárium.

Jsem takový hlupák! Poslyš, všechno krásné musí jednou skončit. Copak nevidíš všechny ty dveře, které ti otevírám? - To by stačilo, Gary! Je čas jít! - Ještě ne! Vypadněte z mého pokoje! Ven! Nutíš mě použít prostředky, se kterými nesouhlasím. Dobře, tentokrát není jiná možnost. Dveře ne! Dveře ne! No tak, tlačte! Tlačte silněji! Znovu! A ještě! Tady ho máme.

Konečně je tady... Díky, mami. Díky, tati. Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nádhera.

00