Eddie Izzard - Ich bin ein Berliner

Thumbnail play icon
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:594
Počet zobrazení:6 509
Po opravdu dlouhé odmlce jsem zpět a rovnou s humorným videem. :) Jedná se o jednu z nejslavnějších scének od podle mě nejlepšího britského stand-up komika Eddieho Izzarda. Jeho videa na YouTube dosahují stovek tisíc zhlédnutí a v tom následujícím se dozvíme, jak to vlastně doopravdy bylo se slavným berlínským proslovem Johna Kennedyho.

Přepis titulků

˙ţ1 PYeklad: Preston www.videacesky.cz V 60. letech se John Kennedy stal prezidentem USA. Vydal se k Berlínské zdi a Yekl: "BerlíHané,..." Nedoká~u ho napodobit... "BerlíHané,..." V podání Jamese Masona: "BerlíHané, jsem zde, abych vám Yekl nco o Spojených státech amerických.

Zním trochu jako Boh, ~e?" Nicmén, chtl bych vám Yíci, ~e ka~dý svobodný ob an na této planet je zároveH ob anem Berlína. A jsem pyaný na to, ~e nyní i já jsem BerlíHanem." A lidi za li doslova bláznit. Problém vaak je, ~e "Ich bin ein Berliner" znamená "Jsem koblih". PYesn to prezident Yekl.

"Já jsem koblih." A jak já tvrdím, ze 70 % zále~í, jak vypadáte, z 20 %, jak zníte, a z 10 %, co Yíkáte. Kennedy Yekl, ~e je koblih, a lidi aíleli! Proto~e "Ich bin Berliner" znamená "Jsem BerlíHan". Ale "Ein Berliner" je název kobliho, které tam mají. To máte jak ve Frankfurtu. "Jsem Frankfurean." (Frankfurter = v angli tin párek) "Jo, Jackie, tenhle u~ jsme taky slyaeli..."

Hamburg... "A jsem taky Hambur an." (v angli tin hamburger) `tstí, ~e nedlal turné po Nmecku. "Jsem hamburger, párek a koblih." Lidi v Berlín se museli divit. "Co to Yíkal? }e je koblih?" "Taky jsem to slyael." "A co to teda znamená?" "To je pYece slang, je to Ameri an, je to 'koblih'."

"Poaahanej koblih!" "Je to prost poaahanej koblih!"

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hm, možná to podle tebe je nejlepší britskej stand-up komik, ale tohle video tvoje slova zrovna nepodpořilo....

1810

Odpovědět

Laaaangweilig!!! Nuuuda!

186

Odpovědět

Hodilo by se zmínit že Eddie není homosexuál, sám o sobě říká že je "a straight transvestite or a male lesbian" a nebo lesba uvězněná v mužském těle :)

180

Odpovědět

Hehe, není to špatné, pobavila jsem se :).
On Eddie je vůbec svérázný člověk, to jeho převlékání se za ženskou je zvláštní, ale je zábavný :). Bývá poměrně často u Craiga a to taky vždycky stojí za to (a navíc, tam nechodí převlečený :D)

180

Odpovědět

pobavil som sa

180

Odpovědět

Nijak vyrazne vtipne mi to neprijde....ve srovnani s Rowanem Atkinsonem/Gadem Elmalehem.....

185

Odpovědět

Škoda že je to tak krátké. U jeho výstupu s videem z lega jsem se naprosto válel smíchy.

180

Odpovědět

Tohle je moc kratka ukazka a pro nekoho kdo nevidel zbytek show :) Eddie je super a povazuji ho za jednoho z nejlepsich stand up komiku. Ja osobne mam nejradsi od Eddieho jeho vystoupeni Dress to Kill (z ktereho je i tenhle kousek) a Circle (ze ktereho je napriklad Death Star Canteen). Z Dress to Kill je super napriklad uvod (http://www.youtube.com/watch?v=VJ19ahNyM3I), pribeh o Stonehenge (http://www.youtube.com/watch?v=DiFq_nk8pE0) nebo rozdily mezi us a gb anglictinou (http://www.youtube.com/watch?v=9IzDbNFDdP4).

180

Odpovědět

Me to pobavilo, ale chtelo by to neco delsiho, aby clovek poradne chapal jeho styl humoru.

180

Odpovědět

nechápu proč tak nízký hodnocení :) náhodou je to super... lepší, než ten polotrapáček Jeff Lewis

182

Odpovědět

Asi nechápu, co je na něm tak vtipného.

186

Odpovědět

hnus nedá se na něj koukat. fakt nedá

186

Odpovědět

to jste zas jednou přeložili video...pro děti dobré

184

Odpovědět

bída...

185

Odpovědět

Tak tohle je slabota :0(

182

Další