Náboženství podle Eddieho Izzarda

Thumbnail play icon
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:473
Počet zobrazení:6 090
Skoro po půl roce další kousek od Eddieho Izzarda. Ze stejného představení jako zde již publikovaný Ich bin ein Berliner. Tentokrát si však bere Eddie na paškál víru a především pak anglikánskou církev.

Přepis titulků

A tak Řekové, Římané začali s křesťanstvím, které jsme potom měli 1500 let. V katolické víře věříme v učení katolu a všechno kolem. Ale pak přišel Jindřich VIII., Jindřich VIII. velký vlasatý král. A ten řekl papeži, hlavě katolické církve: "Pane Papeži, nejdřív si vezmu svoji první ženu, pak se s ní rozvedu. Vím, co na to řeknete, ale vydržte se mnou, bude to ještě lepší. Pak si vezmu svoji druhou ženu, které useknu hlavu. To jste nečekal, co?

Třetí ženu zastřelím, čtvrtou udusím, pátou vystřelím do vesmíru, šestou dám na rožeň, sedmá bude z džemu, osmá bude... " A Papež na to: "Ty blázne, to nemůžeš, copak jsi mormon? Nemůžeš si vzít tolik... To nemůžeš, já jsem Papež, hlava církve, musím udržovat... Ciao. Kde jsi k tomu přišel? Ve zpěvu o sv. Bastardovi?" A tak Jindřich VIII., což byl Sean Connery v tomhle filmu.

"Debrá tedy, zřéďém zde nevou cérkev. Zřéďém cérkev Psechotického Besterda." Jeden z rádců řekl: "Proč tomu neříkat anglikánská církev?" "Englekénská cérkev, te je mnehem lepší. Přesteže jé sem Sket jek peleno." Tak takhle to bylo, takhle vznikla anglikánská církev. Hnus, co? To nejsou základy pro založení církve.

Jindřich VIII. vojel a zabil hodně ženskejch, což nemělo co dočinění s protestantstvím. Pak okradl spoustu klášterů o peníze, to je prakticky znásilnění a drancování. S protestantskou vírou to bylo jinak, vznikla ve stejném období, ale zde šlo o Martina Luthera. Což byl Němec, který připíchl papír na kostelní dveře, kde stálo: "Tak počkat!“ Akorát v němčině, takže: "Ein Minuten, bitte!" "Mám takový kleine probleme...

...avec touto vírou." On byl odevšud. No a protestantství pak bylo ještě poupraveno Alžbětou I. "Ještě nějaký principy, díky Bohu, nějaký principy." Dnes už je anglikánská církev jenom takové "Ahoj, jak se máte?" hobby. Hodně lidí v anglikánské církvi nemá v rukách žádné svaly. "Nazdar... To jsem si taky myslel...

Pojďte dovnitř, dneska jste jedinej." "Dnešní kázání je z časopisu, který jsem našel. Který jsem našel v křoví. Takže, barvy rtěnek pro tuto sezónu jsou odstíny mrazivě růžové a ladící laky na nehty. A to mi připomíná našeho Pána Ježíše. Samozřejmě když dojel Ježíš na oslu do Nazarethu, musel se dát trochu do pucu. Nyní si zazpíváme hymnus 405 Bože, co to mám za účes?" "Bože, co to mám za účes?"

S křesťanským zpěvem je něco špatně. Gospel je úplně jiný, to je prostě úžasná show. A to vzniknul z únosů, věznění, otroctví a vražd, tohle všechno a oni zpívají radostně. Naproti tomu anglikánská církev resp. všechny odnože křesťanství hlavně s bílými lidmi, kteří mají veškerou moc a peníze, že mohou mít modré z nebe. Zpívají většinou: "Ó Bóže, modlíme se ať jsou další roky lepší než ty předešlé." To je jediná grupa lidí, kteří dokážou zpívat Aleluja bez jakýchkoli emocí. "Aleluja, aleluja, radostně tu skotačíme."

To prostě nemá šťávu. Bůh si nahoře jenom říká: "Co se to tam dole sakra děje?" Bůh, kterého hraje James Mason: "Co se to tam děje? Pro Krista, co to je?" "Neber si mé jméno nadarmo do úst, otče." "Pro Krinda Pána, co to je?" "Neříkej mi Krinda Pán." "Tati, sestoupil jsem na zem, řekl jim, ať si daj víno a oni se rozdělili do skupin: katolíci, protestanti, jezuité, metodisté, evangelíci, svobodní presbyteriáni, uvěznění presbyteriáni, kvakeři, pekaři, svíčkaři, mormoni, ty jsou z Marsu, to je ověřené."

- "A co si o tom myslí Duch svatý?" - "Nic, ten má přes sebe akorát prostěradlo." "Svatý duuuuuch..." "Svatý duuuuuch..." "Svatý duchu, tohle není Scooby Doo." "Skoro by se mi to povedlo, nebýt těch otravných pánbíčkářů."

Komentáře (55)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dodo: Nezavrhuj přemýšlení, dokud ho sám nevyzkoušíš... pakliže se někdy zadaří.

191

Odpovědět

ÓÓÓ, další inteligent :-D

189

Odpovědět

Je fakt, že u nás dneska věří jen ti, kdo chtějí, což je zatraceně dobře (proto nás je také na papíru méně než v zemích, kde jde o společenský zvyk nebo povinnost). Proto si myslím, že označování obecného principu náboženství jako odsouzeníhodného problému je hodně mimo mísu a podněcování nenávisti vůči jakémukoliv náboženství je podle Deklarace lidských práv a podle platných českých zákonů na úrovni rasismu. Tedy trestné.

199

Odpovědět

(Spíš mám taky obavu z toho, jak to bude vypadat, až se nám tu za nějakou dobu rozroste společnost přátel UFO! :-D )

180

Odpovědět

Zase tak vážně mě neberte, až tak jsem to nemyslel, ale myslím, že zanikání takové té... "masové" víry je (čehož je Česká země důkazem) přirozený chod věcí s dobou. Takže bych řekl, že se počet věřících bude postupem času čím dál tím více snižovat. Je to přirozené, jak zanikali postupem času různá náboženství a filozofické směry, tak zaniknou i dnešní víry postupem nové éry... ;-)

184

Odpovědět

DoDo: Tím by se nic nevyřešilo. Náboženský fanatismus je stejné svinstvo jako fanatismus ateistický.

181

Odpovědět

Dodo, tu situaci, kdy bylo náboženství de facto trestné, tu jsme tu už měli (dokonce několikrát). A myslím, že nebylo o co stát. Nemyslím teď jen komunistické režimy, ale třeba i násilnou sekularizaci v rámci osvíceneckých revolucí. Ve Francii znamenala revoluce perzekuci 40 000 duchovních, v Německu zaniklo 18 katolických univerzit a na 200 klášterů. Naštěstí je již v dnešním "poučeném" civilizovaném světě, do kterého patříme, svoboda vyznání nezpochybnitelné lidské právo a za tvou víru tě nikdo do kriminálu nezavře. Nicméně křesťanství je v celé řadě (povětšinou islámských, ale dokonce i buddhistických) zemí světa nadále trestné, takže nevěš hlavu. A nemusíme chodit ani příliš daleko. Přestoupit z Islámu na křesťanství je nezákonné dokonce i v takovém Egyptě.

180

Odpovědět

Naprosto souhlasím. Řekl bych, že se dostáváme do doby, kdy bude za chvíli náboženství trestné... doufám v to...! :-D Takové tupohlavé stádování :-) Se divím, že už to lidé nezavrhli dávno :-D

1814

Odpovědět

No jo, Eddie je prece jen trochu jiny komik, takze se rozporuplnym reakcim a divokemu hodnoceni nedivim :)

K jeho pochopeni a pochopeni drobnych narazek je treba take trosku rozhledu. Clovek, ktery konci u Ulice a nejakeho "fekalniho" (no nic proti nemu ovsem :D ) humoru to asi neoceni na 100% :)

On treba Carlin me taky pobavi, ale je fajn, ze je i nekdo, kdo dokaze rict vic nez jednu vetu bez zbytecnych sprostych slov :)

No a na zaver snad jen to, ze na Dylana Morana stejne nikdo nema ani zdaleka :D

180

Odpovědět

tak todle sem vydržel asi 2 min, dál sem se na nevtipný video se slizkým teploušem nevydržel koukat...a ten vzhled nic nemění na tom, že to byla nuda...

1912

Odpovědět

lidi ne fakt me zajima proc ma ty sminky a tak? :D jako nevadi me to,jenom me to zajima :) fakt nikdo nevi? :D

180

Odpovědět

Honza W.: To je na až příliš dlouhou diskuzi a nemám v plánu se tu do ní zapojovat. :)

185

Odpovědět

Docela rád bych se pana Rákosky zeptal, proč náboženství považuje za odsouzeníhodný problém, respektive jaké náboženství mu konkrétně ubližuje.

181

Odpovědět

Ronny - No, ony ostatní vtipy o církvy pořád omílají to samé o zneužívání malých kluků. Tohle je aspon trochu na úrovni. Takže když už si dělat srandu z cífrkve - Tak takhle.

181

Odpovědět

Tak nevím, nejdřív jsem to měl jen puštěné v druhém panelu a poslouchal při práci, potom, co to skončilo, jsem si řekl, že mi asi něco ušlo, podíval jsem se na to s titulkama, a neušlo, vtipy o církvi mě většinou dostanou, tady ani ťuk, a to jsem ani neřešil, jak vypadá

183

Další