Eddie Izzard o počítačích

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:603
Počet zobrazení:6 418

Po delší době je tu znovu velmi neobvyklý stand-up komik Eddie Izzard, který je v zahraničí mimořádně úspěšný, zde na VideaČesky však jeho krátké klipy moc dobře nepochodily. Pro některé to možná bude úplně první zkušenost s tímto komikem, který se nestydí za svou zálibu v oblékání se do dámských šatů a jehož stand-up komedie často zachází do absurdního humoru a surreálna... Každopádně zde bude mluvit o vámi jistě blízkém tématu - o počítačích.

Přepis titulků

Takže kniha Zjevení... Tam to všechno končí a je v ní Armagedon. A Armagedon je australsky: "Mizim vodsud, je konec světa." Odtud to pochází. A je konec světa. Lidi se do té knihy podívají a řeknou: "Konec světa vzejde z politiky, ekonomiky nebo technologií." A mám rozporuplný vztah s technologiemi. Mám je rád, ale občas je pořádně nesnáším.

Jsou dvě skupiny - lidi, co se technologií bojí. To jsou ti, co říkají: "Já ten soubor smazal? Všechny soubory? Smazal jsem internet? Vždyť ani nemám modem." Já se technologií nebojím, já se z nich raduju! Miluju je!

Koupím si novou mašinku a říkám: "To je ono! Už nebudu muset pracovat, když mám tohle." Pokud jste jako já, tak rozbalíte návod a vyhodíte ho z okna! "Kašlu na něj. To zvládnu, už jsem měl pár mašinek. No tak! No tak!! Tak dělej! Tohle se asi má odtrhnout." A rozmlátíte to kladivem!

Stroje se mnou vždycky vyjebou. A ve filmech zvládají počítače v pohodičce. Počítačoví experti. "Nabourávám se do počítače Pentagonu... Dvouklik na "ano". Ha, heslo! 20 miliard možností... Ééé... Jeff. Hej!"

"Jaks to uhád?" "Věděl jsem, že tam budou zadní vrátka." Ve filmu vždy jsou. "Tvůrce softwaru tam nechal zadní vrátka, aby se mohl vrátit a podívat se na všechny ty rakety. A jednu si dát na hlavu. Jmenoval se Jeff Jeffety Jeff. Narozen 1. Jeffa Devatenáct set Jeffety-Jeff. Tak jsem napsal 'Jeff' a hej..."

Nevím jak vy, ale nikdy jsem ve filmu neviděl nikoho u počítače, který by realisticky... "Ale ne, ne... Tiskárnu sem... Počítač. Tak. Návod. Co to? Kniha Zjevení... Ctrl + P. Tisknout! Ctrl + P. Tisknout! Ctrl + P.

Tisknout! 'Tiskárna nenalezena.' Tady je. Já ji naleznu. Proč ne ty? Je do tebe zapojená. Ctrl + P. Tisknout! Ctrl + P. Tisknout! Ctrl + P. Tisknout! Ctrl + P. Tisknout!" A počítač říká: "Nechápu, o co ti jde." "Snažím se tisknout!

Ctrl + P!" "Ale na něco jsi zapomněl." "Na co? Řekni mi na co a udělám to!" "Ne, to nemůžu." "Řekni mi to! Ctrl + P. Je 5 hodin ráno! Chci jen 1 odstavec. Použil jsem fax a teď se to celý rozmrdalo. Nemůžu najít tiskárnu. Nikdo jinej ji nepoužívá. Ctrl + P. Tisknout. Ctrl + P. Tisknout. Tisknout. Ctrl + P. Tisknout. Ctrl + P. Nastala chyba 2094.

A to je kurva co?! Jakých 2093 chyb jsem přeskočil, abych se dostal k týhle? Ctrl + P. Tisknout. Ctrl + P. Tisknout. Ne, tohle nedělej... Nezamrzávej, ty... parchante! Jsem tak unavenej..." "Nevím, o co se..."

"Ale víš! Vyřeším to stisknutím Escape, Ctrl, P, Alt... Escape + Ctrl + P + Alt... Do píči... A dost, volám Amsterdam, ty hovado. Amsterdam? Mluvíte dobře anglicky, blahopřeju. Sousedíte se čtyřmi zeměmi... Těžké boje o území... Mám tu Macintosh zapojený do tiskárny Canon a...

Ano, zvolil jsem si v nastavení tu tiskárnu... Ano, zvolil jsem si port pro tiskárnu. Kterej je stejnej i pro fax, což je velmi matoucí. Ano, mám zvolený papír A4, ne toaletní papír... Zvolil jsem si stojícího pejska, ne ležícího... jako by ho nakládal zoofil... Je 5 hodin ráno a něco s tou tiskárnou není... Tlačítko On na tiskárně...?"

Vždycky se najde jedna věc, na kterou jste zapomněli. A pokud nastane konec světa kvůli technologiím, tak takhle. Americký generál v Pentagonu řvoucí: "Je 5 hodin ráno, funguj!" A umlátí to obřím... A celý svět bude fuč. Což bude zajímavé. Ale i tak budu dál vystupovat, protože to mám rád. Děkuji, dobrou noc.

Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

viac a viac dost som sa nasmial, ma skvely humor ktory vie vynikajuco podat

190

Odpovědět

prislo mi to vtipny.. dal jsem tak o hvezdicku vic, mozna i o dve nez si to zaslouzilo abych vyrovnal ty rasisty tady

201

Odpovědět

Absurdní humor mám rád, jak se oblíká je jeho věc, ale meh... Tenhle chlapec není nic pro mě.

204

Odpovědět

Jenom zapomněl na to, že tiskárna mu teď po zapnutí vytiskne asi 100 kopií toho jednoho odstavce, po tom zběsilém mačkání Ctrl+P :)

211

Odpovědět

say NO to gay videos!

1867

Odpovědět

say NO to morons!

232

Odpovědět

Jeden děda funkce internetu chápe docela dobře, ale druhý se divil, že e-maily které má u sebe na PC jsou i u nás doma :D

210

Odpovědět

+masqueblbej překlik a jsem o comment moc vysoko, dopr* :D

190

Odpovědět

Babička před cestou do zahraničí: "A budou tam mít i seznam? Já na něm mám emaily, tak jestli se mi nevymazají." :D.

200

Odpovědět

Tvoje babička má e-mail? Wow... Moje je ráda, když si zapne televizi. :D

200

Odpovědět

Darth Vadera v kantýně už nepřekoná nikdo s ničim. To byla naprostá genialita. Zvlášť pro fandu Hvězdnejch válek, mě.;)

201

Odpovědět

Eddie Izzard hlavně vytvořil, podle mě, tu nejgeniálnější scénku v historii: Darth Vader v kantýně. V životě sem se u ničeho tak nesmál, a byla k tomu potřeba jen vhodná kombinace slov a vět. :) Za tohle video 9/10

211

Odpovědět

Hm, podle popisu jsem se bál, že to bude horší :) Nakonec to bylo chvílema celkem výstižný, 7/10 :)

191

Odpovědět

Me se to celkem libilo, davam 10.

184

Odpovědět

V zahraničí mimoriadne obľúbený... no jo.. medzi buzerantami.
Tranzvestyti sú proste magory... Keby pol dňa nerozmýšľal aké ženské handri na seba oblečie, možno by počítačom aj troška rozumel....

1879

Odpovědět

zaprvé... nepoužívej slovo b******t...bud tak laskav - taky nejdeš po ulici a neřekneš nej n***e... je to stejná urážka
za druhé... nauš ze kramatygu
za třetí... docela by mě zajímalo na jaké úrovní rozumíš počítačům ty
za čtvrté... bylo to komediální vystoupení, ne scéna ze života
za páté... jesti nosí ženské oblečení a maluje se, je to jeho věc. Ososbně proti němu nic nemám jen proto že není "macho hetero"

komentáře tohohle stylu mi pijou krev. Nikdo tě nenutí tohle sledovat, a pokud nemáš nic konstruktivního co by jis řekl, raději mlč. Destrusktivní kritika tě vynese na obláček jen ve skupině Haterů

2214

Odpovědět

+DaralynTyhle reakce jsou pochopitelné, protože jsou zastoupené většinou. Navíc schopnost svobodně uvažovat nad masově, obecně, společensky, zákoně, a podobně ustálenými pravidly nedokáže každý.
Věřím, že je to těžké vydržet, ale útokem na jeho samotného ho přinutíš se v tom jen víc zahrabat.
Tahle reakce není pravidlem absolutně platným, ovšem velmi častým.

192

Odpovědět

+Daralyn1) Hej n**r nikomu nepoviem, pretože viem že sa ho to dotýka. Takisto ako kamaráta neoslovujem b******t, alebo menom... Scestné
2) Počítačom rozumiem výborne, keďže sa pomocou PC živým. Každopádne s PC vie pracovať takmer každý
3) Kto by to bol povedal
4) Keď si oholím obočie a na hlavu zasadím kaktus, pozeral by si po mne ak po magorovi a myslel by si si, že som magor... Takže o čo ide ? Ja mu to neberiem.
Bol vtipný, zasmial som sa, proti buzerantom nemám absolútne nič, akurát že na rozdiel od poniektorých niesom hyperpokrytec :)
Si ako každý iný. Škatulkovanie je tvoj koníček :) Poviem "b******t" a "tranzvestyti sú magory" a som automaticky homofob so zaostalým myslením :) Prajem príjemný hyperpokrytecký kvázitolerantný zvyšok dňa :)

1827

Odpovědět

matusy:
Celá tvá odpověď postrádá jakékoli spojení s tvým prvním příspěvkem. Jsi jako sofista, který si hraje se slovy a obraz skutečnosti si upravuje podle potřeby a libovůle.

Nestojíš si za vlastními názory a když tě někdo za ně kritizuje, tak to neustojíš a hledáš kličky jak mu jeho útok vyvrátit.

Je tedy bezesmyslu s tebou vést jakoukoli diskuzi o tomto tématu, jelikož nemáš nic, co by sis mohl obájit jako vlastní názor.
Snažíš se tu být šedivý, aby ses vyhnul definování sebe sama skrze vytvoření si vlastního soudu. Stát si za svým "vlastním" totiž vyžaduje osobnost a tu ty postrádáš. Když se zde obhajuješ, tak mi připadáš jak návštěvník supermarketu, který tam jde s vědomím, že všechno se mu hodí.

Jsi jeden z masy, vedený.

201

Odpovědět

+DracoNie naopak... Máš pocit, že poznáš povahu masy. To je samozrejme hlúposť... Napr. nevieš si predstaviť, že existuje antixenofobny rasista :) ... To ty tu máš zaostalé myslenie. Obľuba dualizmu. Lenže to ja neberiem :)
Aké hľadám kľúčky ? žiadne.. tak to proste je. Napísal som to úplne jasne bez jediného protikladu s prvým príspevkom. Fór je vtom, že ti nejdu do hlavy masou uznávané spojenia akože protikladov :) Nieje v tom žiadny protiklad. Nerozumieš tomu, pretože je to úplne naopak :) Ja osvietený človek, ty zaostalý človek snažiac sa pochopiť osvietený vhľad :) Ale nič v zlom. takýto plytký vhľad má min. 95% populácie a nečakám, že budeš rozumieť :) Ešte raz. Prajem príjemný hyperpokrytecký a kvázitolerantný zvyšok dňa :D

185

Odpovědět

esteze ta nezivi slovencina, to by si dopadol :D

180

Odpovědět

Jeho představení mi připomínají divadelní hru s vypravěčem. Vytvoří si tam moc pěkně pozadí a postavy. Dává to povedeně do soudržný scény, kde však občas dialogy trochu váznou, zbytečným přespřílišným opakováním. Když k tomu dojde, tak vystoupí vypravěč a přidá nějaký ten komentář, aby děj mohl pokračovat dál.

I když v jeho humoru je vulgární, tak ne urážlivý, což má u mě body navíc. Ale i tak tohle vystoupení, ač přesto, že jsem se u něj zasmál, tak nebylo tak dobré, jako jiných (a nesoudím to podle odlišného přístupu k pobavení, ale podle výsledku), zde překládaných komiků.

202