Efekty v Podivuhodném případu Benjamina Buttona

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:326
Počet zobrazení:6 930

Režisér David Fincher je mimo jiné známý svou vášní pro digitální efekty a bez výjimky každý jeho film jich menší či větší množství obsahuje. A to i filmy, u kterých byste to nečekali, nebo na první pohled nerozeznali. To, že jedno z dvojčat Winklevossových ve filmu The Social Network bylo vytvořeno pomocí metody náhrady obličeje (face replacement), je informace vcelku profláklá. Ale že spoustu digitálních záběrů použil i ve svém filmu Zodiac z roku 2007, už moc lidí neví a i pro osoby pohybující se v oboru jsou na první pohled jen těžko rozpoznatelné od záběrů skutečných.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona z roku 2008 je, co se efektů týče, asi nejnáročnějším Fincherovým filmem a i přesto, že je Benjaminův stařecký obličej ve většině scén dotvářen digitálně, udržuje si každý záběr neuvěřitelnou míru uvěřitelnosti a realističnosti. Kdyby se mě někdo po odchodu z kina zeptal, jestli v těchto scénách použili make-up nebo digitální efekty, řekl bych, že použili make-up. V tomto videu se podíváme, jak byly vytvořeny skutečně.

Pozn.: Před pár dny David prohlásil, že jeho další chystaný počin 20 000 mil po mořem, dobrodružný film inspirovaný románem Julese Vernea, má být ze 70 % tvořený digitálními efekty.

Přepis titulků

Překlad: somerset www.videacesky.cz PODIVUHODNÝ PŘÍPAD BENJAMINA BUTTONA Co kdybych ti řekl, že nestárnu, ale narozdíl od ostatních mládnu? - Kolik je ti let? - Sedm. Ale vypadám o dost starší. Bůh ti žehnej. Povstaň!

- Zvolejte aleluja! - Aleluja! Teď běž. Když se nad tím teď zamyslím, byl to opravdový zázrak. Co kdybych ti řekl, že nestárnu, ale narozdíl od ostatních mládnu? Benjamine. Bude ti vadit, když řeknu, že vypadáš naprosto úžasně? Brzo budete mít v rodině přírůstek.

Tak to říkala moje máma, když se měl narodit můj bratr. Nejsem tak starý, jak vypadám. Jsi nemocný? Slyšel jsem mámu a Daisey, jak si šeptají, že brzo umřu, ale... ...kdo ví? Můžu? Dobrá.

Někoho, jako jsi ty, jsem ještě nepoznala. Došlo k hodně změnám. Některé byly viditelné, jiné zase ne. Na spoustě míst mi začaly růst chlupy. Kromě chlupů rostly i jiné věci. Cítil jsem se opravdu dobře. Vzhledem k okolnostem...

Na téhle planetě jsi už spoustu let a ještě nikdy jsi neměl ženu? Kruci, to je ta nejsmutnější věc, co jsem kdy slyšel. - Děkuju vám. - Ne, to já děkuju. Dobrou noc. - Budete tu i zítra? - Každý den kromě neděle. Promiňte, že se ptám, ale... vaše ruce... Bolí to? - Narodil jsem s nějakou zvláštní chorobou. - Jakou chorobou? Narodil jsem se starý.

- To je mi líto. - Nemusí, na stařectví není nic špatného. Rád jsem si s vámi povídal. Já jsem se s vámi rád napil. Vadilo by vám, kdybych se občas zastavil a pozdravil vás? Kdykoliv. - Dobrou noc, pane Buttone. - Dobrou noc, Benjamine. Nevím, jak je to možné, ale zdá se mi, že ti přibyly vlasy. Co kdybych ti řekl, že nestárnu, ale narozdíl od ostatních mládnu?

No... Bylo by mi tě líto. Vidět všechny své milované umírat dřív, než umřeš ty, je strašná zodpovědnost. Takhle jsem o životě a smrti ještě nikdy neuvažoval. PODIVUHODNÝ PŘÍPAD BENJAMINA BUTTONA

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hrozně smutný a dojebávací film :(

180

Odpovědět

Široký výběr her za nejnižší ceny - to je http://gamehut.cz

1813

Odpovědět

takže určitou část filmu hraje místo pitta někdo jinej a on si tam jenom dělá obličej.....to je zajímavý....

181

Odpovědět

Zajímalo by mě, ve který fázi filmu začíná opravdu hrát Pitt

180

Odpovědět

Priznam se, ze sem film videl v dvdripu uz par let zpatky a az ted mi doslo, ze to je delane pocitacem.. vzdy sem si myslel, ze ho jen pekne namaskovali a zmensili, jako Froda.. klobouk dolů

180

Odpovědět

Du na to hned kouknout. :)
BugHer0: Mám na to stejnej názor, najednou jsou ze všech největší vlastenci. Všichni dělaj jakoby to byli jejich nejbližší příbuzný či přátelé. Samozřejmě je to smutný, ale tragedie se na světě dějou každý den. A z tý Facebookový situace je mi nablití :)

180

Odpovědět

Bughero: a nebo jsem zapomnel na moznost čislo B ze chteji mit milion liku

182

Odpovědět

omlouvám se za offtopic ted k věci, film sem viděl etě když sem byl s bývalou a víte jak to chodí u filmů ne? :D mrknul sem pak podruhý a neměl sem páru že toto už dokážou udělat efekty, klobouk dolů, za chvilku nebudou třeba herci, všechno bude "animák" :D

183

Odpovědět

Místo toho aby opravdu něco udělali, na čistý svědomí jim stačí dát lajk a přidat se do skupiny? Ti co nemají fcb nebo tak a prostě šli v černým dneska nebo zapálily svíčku jim zdali větší poctu než tyto děti, denně umře taková hromada lidí, jen se to nezmedializovalo tak uděláme jako že neumírají ...

180

Odpovědět

Je nějaká možnost, jak tady kontaktovat překladatele ? Jde o to, získat od nich povolení použít jejich překlad videí mimo tento server ( konkrétně na soukromé akci ). Jmenovitě se jedná o překladatele " Zikato ".

182

Odpovědět

Dexterby: Ty jsi fakt debil...
BugHer0: A s tebou jsem úplně stejného názoru...

Film skvělý, viděl jsem to už na DVD jak to dělají a čuměl jsem na to jak puk...

180

Odpovědět

Dexterby: Nevím, co je cynického na tom, že nedávám všem vědět, že jsem z něčeho smutnej. Už takhle mě dost znechutily včerejší všemožný skupiny na Facebooku, do kterejch se lidi přidávaj, protože musej dát najevo smutek. Je to jen masová činnost, kterou dělá i spousta lidí, kterejm ty jména ani nic neříkaj proto, že to teď dělaj všichni a cítěj tu potřebu. Jestli potřebuješ, aby všichni věděli, že tě to mrzí, tak si vem barvu ve spreji a jdi tímhle nápisem posprejovat celý vaše město. Lidi z toho určitě budou nadšený a pochopěj to.

181

Odpovědět

ten film MILUJEM :-*

182

Odpovědět

poslitomne: To je sice pěkný, ale nemusí tím spamovat každý video.
Dexterby: Je mi to blbý takhle říkat, ale lidi umírají každej den, tak se s tím smiř. Nijak jim to nepomůže, drž za ně pár dni bez spamu a budou rozhodně radši než když budeš vytáčet lidi svýma komentama.

181

Odpovědět

poslitomne: To mně taky, ale nemám potřebu to vytroubit u každýho videa do světa, aby všichni věděli, jak hrozně truchlím. A ještě s debilním anglickým R.I.P.

183

Další