Brad PittBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:206
Počet zobrazení:5 204

Dnes je tu jedna z nejznámějších tváří Hollywoodu: nikdo jiný než Brad Pitt. Ale to, že u něj nejde jen o pěknou tvářičku, je patrné už z letmého pohledu do jeho filmografie, kde se to hemží diváckými hity a spoluprací s některými z nejlepších současných režisérů: Interview s upírem, 12 opic, Sedm, Sedm let v Tibetu, Seznamte se, Joe Black, V kůži Johna Malkoviche, Klub rváčů, Podfu(c)k, Dannyho parťáci, Milujte svého zabijáka, Babel, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, Hanebný parchanti, Strom života, Moneyball... a určitě se máme na co těšit i do budoucna. Máte Brada rádi nebo je tomu právě naopak? A jaký film s ním je podle vás ten "nej"?

Přepis titulků

Co se dá říct o muži, který má všechno? Brad Pitt má obdivuhodnou kariéru, několikrát byl nominován na Oscara, jeho partnerka je považována za jednu z nejkrásnějších žen světa a mají spolu doma kupu dětí. Možná vás ale překvapí, že za Pittem coby celebritou se ukrývá sám sebe soustavně zpochybňující hlubokomyslný muž. Neklidný intelektuál s duchem revolucionáře, což samo o sobě vysvětluje nečekaně originální filmografii.

Brad Pitt je podle vlastních slov: "Spokojený pouze s nespokojeností." Pro Williama Bradleyho Pitta všechno začalo rodinnými výlety do autokina, kdy během letního horka seděl na kapotě auta a jedl doma připravený popcorn, protože jeho rodina nemohla rozhazovat. Herectví nepřicházelo v úvahu a proto na vysoké škole studoval žurnalistiku. Nicméně dva týdny před absolvováním studium ukončil a s 325 dolary, které si vydělal prací na otcově nakládací rampě, nasedl do svého ojetého auta a vyrazil do Kalifornie.

Rodičům přitom tvrdil, že jede obhlédnout možnosti studia na Škole umění a designu v Pasadeně. Pracoval jako komparzista a živil se, čím se jen dalo, při teplotě nad 40 °C se například oblékal jako obří kuře a propagoval fastfoodový řetězec nebo řídil limuzínu vozící striptérky.

Brzy ale začal hrát, čtyři týdny hostoval v Dallasu a objevil se i v seriálech Growing Pains a Head of the Class, načež si zahrál v televizním filmu Smrt přišla brzy. A pak už přišla role, která odstartovala vlnu zájmu o Brada Pitta. Hlavně mezi ženami. Určitě si pamatujete jeho slavnou scénu s Geenou Davis v Thelmě a Louise.

K nezapomenutelnému výkonu mu stačilo 15 minut v roli svalnatého podvodníka, který svede Geenou hranou Thelmu a následně ji o všechno okrade. Jeho činy se ale tak snadno předpovídat nedají a teprve rok 1994 opravdu nastartoval jeho kariéru, když si střihl šťavnatou roli po boku Toma Cruise ve filmu Interview s upírem a získal si srdce milionů fanynek po celém světě rolí Tristana Ludlowa v epické Legendě o vášni.

Brad sám tohle období označuje jako "temné". Proti nálepce hezouna se bránil náhle zpustlým zevnějškem a mánii, která kolem něj začínala vznikat, se prý snažil uniknout válením na gauči a kouřením trávy. Film Sedm je výjimečný ze tří důvodů. Jde o první z dosud tří projektů, na kterých Brad spolupracoval s Davidem Fincherem, za výkon ve filmu získal svůj první Zlatý glóbus a za třetí se zamiloval a vzápětí zasnoubil se svou filmovou manželkou, vycházející hvězdou Gwyneth Paltrow.

Jsem velkým fanouškem její práce, už jen proto to musela být Gwyneth. A pak... to zkrátka musela být Gwyneth. Nevydrželo to. Brad se naplno vrhl do práce a vysloužil si další Zlatý glóbus a nominaci na Oscara za 12 opic Terryho Gilliama. Poté opět spojil síly s Davidem Fincherem v Klubu rváčů, kde si zahrál drsňácké sexy alter ego Edwarda Nortona Tylera Durdena, rozsévajícího kolem sebe zmatek a spoušť.

Brad kouřil, rval se a celý film nosil rudou kůži. Vysloužil si tak pověst sexy pohodáře, o jakém se jeho současníkům ani nesnilo. Mezi ním a kolegou Edwardem Nortonem navíc jiskřila neskutečná chemie. Setkávali jsme se kvůli tomuhle, ale bylo to už dřív. - Pár měsíců předem. - Ještě než byl hotový scénář. - Myslím, že to byl prosinec.

- Hned tam byla přitažlivost. - K myšlence... - ...že z nás budou milenci. Brad nepřestal překvapovat a zahrál si ve filmu Podfu(c)k Guye Ritchieho roli boxujícího cikána z Irska. Inspiroval se kolegou Beniciem Del Toro ve filmu Obvyklí podezřelí a propůjčil své postavě velmi specifický přízvuk. Nikdo mu nerozuměl, dokonce ani jeho herečtí kolegové. A jeho nekonvenční volba ho opět pozvedla v očích kritiky. Tento úspěch byl nicméně opět zastíněn událostmi v jeho osobním životě, když si Brad vzal Jennifer Aniston a znovu se tak stal polovinou nejslavnějšího páru světa.

Co je důležitější než láska? Nic mě nenapadá. V kontrastu k hraní hlavních rolí se Brad rozhodl stát součástí obsazení v Dannyho parťácích, remaku krimikomedie z 60. let, nově v režii Stevena Soderbergha. A že to nebylo ledajaké obsazení.

Jmenujme třeba Clooneyho, Damona, Garciu a Julii Roberts. Z filmu se stal hit a je pokládán za jeden z nejlepších a nejchytřejších krimi filmů posledních let. I proto se herci rádi vrátili pro druhé a třetí pokračování. Bylo to jen otázkou podepsaných smluv, vůbec jsme spolu nechtěli pracovat... museli nás k tomu hodně nutit. Jak vidíte, herci se díky prvnímu filmu dost spřátelili a celé natáčení i propagace filmů byly plné smíchu a vtipkování.

Clooney, Damon... Už mě unavuje, jak si hrají na sympaťáky. Prosím vás! Cheadle není ani trochu vtipný... ani trochu. Scotty Caan... ze sebe pořád dělá drsňáka a Casey Affleck je magor. Brad byl ale pod drobnohledem z jiných důvodů, když bulvár zavětřil problémy v jeho manželství s Jennifer Aniston. Při natáčení jeho dalšího filmu, Mr.

& Mrs. Smith navíc vyvstaly zvěsti o Bradově poměru s jeho hereckou partnerkou Angelinou Jolie. V roce 2005 se manželé skutečně rozešli a Brad se stále více objevoval v Angelinině společnosti. Roku 2006 už Brad oficiálně adoptoval její dvě děti a tak vznikla "Brangelina". Když se přesuneme do současnosti, tak momentálně má pár šest dětí a prý by jich měli rádi ještě víc. A tady je pár věcí, které o Pittovi možná nevíte.

Je nadšený architekturou a věnoval miliony charitě, kterou založil a která poskytuje levné ubytování obětem hurikánu Katrina. Rád by přestal kouřit, byl nervózní ze setkání s prezidentem Obamou, učí se francouzsky, stejně jako jeho děti, a nejde mu to, obdivuje Angelininu rozhodnost, protože jemu samotnému chybí, a v časopisech bylo vytištěno nesčetně zpráv o tom, jak pokorný a zdvořilý k ostatním Brad je.

Maminka by byla pyšná. Zpátky k hraní. Další přišla na řadu komedie Po přečtení spalte bratrů Coenových, kde si zahrál tupého závisláka na posilovně a kde se znovu setkal s kamarádem Georgem Clooneym. Jejich kolegyně z filmu, Frances McDormand, s námi byla ochotná sdílet několik perliček o obou megahvězdách. S radostí musím říct, že jsou oba nejen velcí gentlemani, ale oba to jsou to taky absolutní paka.

Jejich fanoušci by určitě byli smutní z toho, jak velká paka to jsou. Ale určitě by byli nadšení z Bradovy třetí spolupráce s Davidem Fincherem na filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Jeho výkon mu přinesl nominaci na Oscara a David měl po vyslechnutí komentářů ohledně Pittových hereckých schopností a talentu jeden skvělý postřeh. Myslím, že je to tím, jak moc ho mají lidé na očích i když zrovna nehraje.

Vždyky mi přijde vtipné, jak lidé zapomenou, že je to skvělý herec, a jejich reakce pak jsou: "To bylo úžasný!" a "Viděli jste Podfu(c)k?" Jsou prostě... Tohle je podle mě jeho tajná zbraň. Následně si Brad střihl roli velitele nechvalně proslulého gangu židovských vojáků ve filmu Hanebný pancharti Quentina Tarantina. Znovu tak potvrdil nejen svou schopnost vypořádat se s výzvou a natočit něco hodně "jiného", ale i to, jak pevně nohama na zemi jedna z největších filmových hvězd stojí.

Brad Pitt byl... Když poprvé potkáte takovou hvězdu, vůbec nemáte slov, ale byl úplně v pohodě a navíc je to skvělý herec, takže hned zapomenete, jaká obrovská hvězda to je. Jak říká Quentin: "Není to hvězda, ale planeta." K filmové produkci se znovu vrátil snímkem Strom života Terrence Malicka. Získal si velký respekt kritiky a film si odnesl Zlatou palmu z Cannes, nejvyšší ocenění, jakého se filmu na festivalu může dostat.

Moneyball, podle Brada film "o matematice", opět ukazuje, že Pitt jako herec a zároveň producent je ideální kombinací. Ukazuje tu odvahu a hloubku, o jaké se u něj divákům ani nesnilo na začátku jeho kariéry před zhruba 25 lety. Má tolik různých talentů, o kterých nikdo neví... a je to skvělý herec.

A skvělý člověk, se kterým rádi trávíte čas. Tolik ho obdivuju a vážím si ho a hrozně moc jsem se od něj naučil. Když se podíváte na jeho filmografii, zjistíte, jak strašně je různorodá. A že nikdy nedělal to, co se od něj očekávalo. A to bych se od něj moc rád naučil. Snad se jednou budu moct podívat na svou filmografii jako na něco podobně... neočekávaného a skvělého. Brad Pitt nás přitahuje, baví a vzrušuje. Ale vypadá to, že muž ukrývající se za slavným jménem je ještě mnohem zajímavější, než jsme kdy tušili.

Představujeme vaše oblíbené herce a filmy, které milujete. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Všechny jeho filmy jsou skvělé je to prostě filmová hvězda jak má být a ze všech herců nejlíp vypadá :) Ale hodně se mi líbil film Podivuhodný případ benjamina buttona a musím říct že na to že mu v tom filmu bylo 45 let tak tam vypadal fakt skvěle hlavně ke konci když z něho udělali 20 leteho mladého kluka prostě psycho neskutečné musíte vidět :) Prostě nejlepší herec :)

00

Odpovědět

škoda, že zapomněli na 7let v Tibetu. Opravdu jeden z jeho nejlepších filmů

210

Odpovědět

neni neco podobnyho i s hudbou? myslim ze biografie nekterych rockovych zpevaku by byla hodne pestra:D

180

Odpovědět

Výborný díl :) Doufám, že to i trochu natřel těm, co předtím hudrovali, jak to, že Brad Pitt vyhrál, že za to můžou jen ženský či co.
Brad Pitt je opravdu parádní herec, který se nesmazatelně zapsal do historie filmu.

200

Odpovědět

Kombinace jeho a Finchera je největší kvalitka. Ovšem nejlíp podle mě zahrál ve 12-ti opicích.

191

Odpovědět

normalne som sa vratila do puberty, to som bola donho blazon :D ale skoda ze tam nie je spomenuty film Babel, tam bol tiez uzasny, a navyse s Cate Blanchet, mnamka

181

Odpovědět

Nevidel som s Bradom ani toľko filmov, koľko by si podľa mňa, po zhliadnutí tohto videa, zaslúžil. A určite si ich veľmi veľa teraz pozriem. "homer" má pravdu a dokonca aj ja som mal na ňom nálepku "hezoun" :) asi preto že som ho videl len v takých filmoch, kde ho väšinou aj hral :) ale Benjamin Button bol aj tak pekný film, aj keď ako tvrdí Fincher nie jeho najlepší výkon a práve preto si určite rád pozriem aj iné aj staršie filmy s Bradom :)
PS: naozaj sa na to teším :)

181

Odpovědět

Jak mluví Clooneym a Damonovi, to je bomba.

180

Odpovědět

Přesně jak je ve videu - když třeba mluvim s někym kdo ví o filmech ho*no (neříkám že já jsem expert, ale snažim se vyhledávat ty lepší filmy), a říkám "Viděl si snatch? Byl v tom Pitt" nebo jiný - Seven, Fight club, Ocean's 11-13, Burn after reading atd. atd. (je toho strašně moc, hlavně v komediích ho žeru), tak často slyšim "Pitt, to je ten hezounek ne?" Tohle se k němu prostě přilepilo, a lidi přes tuhle nálepku opravdu zapomínaj že je to skvělej herec. Podobně jako Dicaprio. Takže já ho mám na svym žebříčku taky vysoko... Možná hned vedle Downeyho jr. :D

182

Odpovědět

chtělo by to pak zase nějaký prciny :-D

1810

Odpovědět

Jako herec mi vůbec nevadí - naopak. V Dannyho parťácích, Interview s upírem, Sedm let v Tibetu a Pan a paní Smithovi, byl podle mne vynikající. A mohl bych pokračovat..

182

Odpovědět

Bude někdy Tom Hardy, nebo Michael C. Hall?

181

Odpovědět

Veru Tomy Hardyho by som aj ja prijal :)

181

Odpovědět

Nejlepší jednoznačně Sedm, pravý opak Strom života. A těším se na Killing Them Softly.

184

Odpovědět

A ještě přece Troja :) I když tam byl pro mě hlavní frajer Eric Bana...

182

Odpovědět

Ja se tady radší zaměřoval na Diane Kruger :))

182

Odpovědět

+MalediTak určitě... :D

182

Odpovědět

Klub Rváčů,Podfuck,Hanební pancharti a Kalifornia -tam je prostě dokonalej.

203

Další